Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ejlat - Nuweiba
#1 PostWysłany: 24 Sty 2017 21:01 

Rejestracja: 18 Kwi 2016
Posty: 20
Witam, w marcu zarezerwowałem lot w bardzo atrakcyjnej cenie do Izraela do Ejlat. Wakacje planuję jednak spędzić w Egipcie. Proszę o radę, jak najlepiej pokonać odcinek poniżej? Myślicie, że jedynie taksówka?

https://www.google.pl/maps/dir/Eilat+Ai ... 29.1577381
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Elat - Nuweiba
#2 PostWysłany: 25 Sty 2017 20:03 

Na trasie podobno jeździ jakiś autobus(z Taby) : http://www.ask-aladdin.com/Egypt-transp ... ables.html Jeżeli nie to tylko taxi. Możesz też napisać do hotelu, możliwe że mają swój transport. Ale naprawdę chcesz jechać aż tak daleko? Nie lepiej tuż przy granicy albo w Taba Heights?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Elat - Nuweiba
#3 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:38 

Rejestracja: 18 Kwi 2016
Posty: 20
Witaj, dzięki za informacje.

Tak, chcę wybrać się do tego hotelu gdyż cena jest śmieszna. 860 zł na 7 noclegów dla 2 osób w all inclusive. W hotelu który mi podałeś cena w tym samym okresie wynosi 1600 zł. Z tego co mi wiadomo to ceny taksówek są dość niskie dlatego wolę przejechać te 50km :)

Wiesz może, czy z samego Izraela zawiozą nas do tego hotelu czy trzeba będzie się przesiadać po przekroczeniu granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Elat - Nuweiba
#4 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:51 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Granica w Tabie tylko piechotą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Elat - Nuweiba
#5 PostWysłany: 25 Sty 2017 22:11 

(Opieram się na tym co wyczytałem od innych, sam jade tam za tydzień) Taxi tylko z Taby, podobno można wziąć taryfę tuż za granicą. Wiem, że cena jest świetna, sam zastanawiałem się nad hotelem w okolicy lub w Taba Heights (nawet zarezerwowałem ten: http://www.booking.com/hotel/eg/el-weka ... al;ucfs=1& za 57PLN/ noc). W końcu zdecydowałem się na Movenpick przy granicy. Czemu? Ponieważ doliczając koszt przekroczenia granicy (105 INS + około 30PLN dla Egipcjan na posterunku wojskowym) i dojazd, nie wyglądało to już tak korzystnie finansowo (mieszkając w tzw. Hilton Taba area nie ponosisz tych opłat, albo je zwracają). Do tego dolicz czas i wygodę dostania się na stronę Izraelską. I jeszcze ważna rzecz. Sprawdź dokładnie na czym polega ten all-inn. To jest, z tego co zrozumiałem, niski sezon. A więc nie będą otwarte wszystkie bary. Pewnie skończy się na wyżywieniu w restauracji i alko w jednym barze. Czytając opinie na netcie dużo osób właśnie na to narzekało. Ja stwierdziłem, że na kolacje będę chodził do hotelowych restauracji, a drinka albo w hotelach/ kasynach albo na tarasie (na granicy jest sklep duty-free). Cena wyjdzie ta sama (albo nawet trochę niższa) bez zbędnej podróży. Aha, w sprawie transportu wyślij mail do https://eilatshuttle.com/contact-us/ ale nie wydaje mi się, żeby jeździli aż do La Playa Beach Resort.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Elat - Nuweiba
#6 PostWysłany: 25 Sty 2017 23:20 

Rejestracja: 18 Kwi 2016
Posty: 20
Jak sądzisz, ile będzie kosztował przejazd z Taby do Nuweiba? Moim zdaniem zamkniemy się w 100 zł bo koszt litra benzyny to 1,30 zł a do przejechania jest niecałe 100 km w dwie strony czyli jakieś 13 zł za benzynę + 80 zł dla kierowcy powinno załatwić sprawę (25$)

Przyznam szczerzę, że skupiam się tylko i wyłącznie na all inclusive gdyż nie jestem przekonany do codziennego płacenia w restauracji.

Jesteś pewny, że płaci się przy przejściu granicy? Czytałem w kilku miejscach, że nie ponosi się opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#7 PostWysłany: 26 Sty 2017 00:26 

Myślę, że będą chcieli Cię orżnąć na taxi :D Korzystając z info z: eilat-szarm-el-szejk-transport,1208,103259&p=869100&hilit=taba#p869100 , nastawiałbym się na 100 w jedną stronę/ samochód. Na granicy się płaci Żydom i, w Twoim przypadku, także Egipcjanom. Nie płaci się jak się mieszka w hotelach przy granicy (były Hilton, Movenpick i jeszcze jeden). Info potwierdzone także tutaj: http://www.iaa.gov.il/en-US/borders/tab ... lling.aspx
Co do "All-in"- jasna sprawa, ja stwierdziłem, że aż tak bardzo mi nie zależy i wolałbym traktować hotel jako bazę wypadową do Izraela. Ale jeżeli nie będziesz się ruszał z hotelu, to oczywiście, El Playa wygląda b. atrakcyjnie.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#8 PostWysłany: 30 Sty 2017 21:27 

Rejestracja: 04 Sty 2017
Posty: 5
Ja rezerwowałem pokój w Helnan Nuweiba Resort, zapytałem ich o transfer hotelowy, zaproponowali 30$ z granicy w Tabie do hotelu, trasa to 66km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#9 PostWysłany: 06 Lut 2017 19:29 

Rejestracja: 18 Kwi 2016
Posty: 20
Zastanawiam się nad podróżą do Dahab z Taby i nasuwa mi się kilka pytań :

1. Ktoś ma jakieś potwierdzone informacje o której odjeżdża autobus do Taby (przy samym przejściu granicznym)?

2. Czy uiszczając opłatę na przejściu granicznym z Izraela do Taby pojawiają się jakieś dodatkowe opłaty?

3. Czy mieszkając 6 dni w Dahab a ostatni dzień w Movenpick lub innym hotelu który zwalnia z opłaty i mając na to papier zwrócą mi 100 szekli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#10 PostWysłany: 15 Lip 2017 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 39
Loty: 34
Kilometry: 57 098
Sokoliku czy odbyłeś już podróż? Jesienią czeka mnie podobna wyprawa i im więcej sprawdzonych informacji tym lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#11 PostWysłany: 06 Lis 2017 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Prawdopodobnie już za dwa tygodnie sprawdzę patent na kilka dni w La playa i jednej nocy przy granicy. Zobaczymy czy zwrócą opłatę wyjazdową. Jeśli ktoś był w La Playa to proszę o priv, mam kilka pytań ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#12 PostWysłany: 18 Lis 2017 02:41 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 37
i jak sprawdziles?


Ostatnio edytowany przez Kański, 18 Lis 2017 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#13 PostWysłany: 18 Lis 2017 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Jutro lecę, w piątek dam znać jak to wyglądało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#14 PostWysłany: 24 Lis 2017 17:39 

Rejestracja: 21 Lis 2017
Posty: 8
@Kański

Jak Twoj pobyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#15 PostWysłany: 24 Lis 2017 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Przeklejam post z innego tematu:

Mam dobre wieści!

3 noce w La Playa Taba (50km od granicy), ostatnia noc w Movenpick w samej Tabie.

Zwrot przyznany :)

Najważniejsze - zachować kartkę z opłatą i mieć również paragon za transakcję (ja nie dostałem go i musieli chwilę poszukać tego paragonu).
Przy wymeldowaniu weźcie również potwierdzenie z hotelu.

Idąc przez granicę Izraelską po kontroli bagażu po lewej stronie macie biuro Duty Managera.
Tam zgłaszacie się po wypłatę. Pani zapytała mnie gdzie byłem w Egipcie. Powiedziałem szczerze, że w La Playa oraz w Movenpick. Bezproblemowo wydrukowała dokumenty z którymi wybrałem się do miejsca w którym tą opłatę wnosiłem.

Trochę offtopuję, ale każdy wybierający się do Egiptu zagląda też tutaj.
Po przekroczeniu granicy macie wielu taksówkarzy/kierowców busików - nawet w nocy. My za dojazd (2 osoby) do La Playa (ok 50km od Taby) zapłaciliśmy w jedną stronę 25 dolarów, w drugą dogadaliśmy już 20. Jadąc w nocy miałem trochę stresu bo to był mój pierwszy kontakt z Egiptem - co chwila punkty kontrolne, żołnierze na pojazdach opancerzonych siedzący przy karabinach. Żadnych niebezpiecznych sytuacji nie widziałem.

Przy wyjeździe z Taby wgłąb Egiptu jest opłata 120 egipskich funtów - płatność tylko w ichniejszej walucie więc warto od razu wymienić. Kantor nie rzucił mi się w oczy, ale miejscowi sklepikarze też wymieniają po nie najgorszym kursie.


W Movenpick jedzenie jak na Egipt świetne, minusem jest brak rafy. Jest trochę podwodnych skałek, ryb też dostatek (widziałem nawet płaszczkę), ale rafy brak. Jest drobny bazarek, kilka restauracji, ale nawet stoiska z przyprawami brak.
Góra
 Profil Relacje PM off
pikolo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#16 PostWysłany: 24 Lis 2017 18:34 

Rejestracja: 21 Lis 2017
Posty: 8
@Kański

Dzieki za szybka odpowiedz to dobre wiesci :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#17 PostWysłany: 06 Sty 2019 14:51 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Czy ktoś z Was w jakikolwiek sposób dotarł z Taby do Sharm El Sheikh? Bus, taxi... lokalny transport.

Będę wdzięczny za udzielenie jakichkolwiek informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#18 PostWysłany: 06 Sty 2019 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
myślę, że jest to bez sensu ze względu na czas, jak i koszty, z Taby jedzie bus do Nuweiby, a może dalej do Dahab o 15, są też wycieczki lokalne do Dahab i stamtąd można dostać się do Sharm, ale lepiej kupić bilet czarterowy z Polski do Sharm np. w R.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group