Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Paź 2021 18:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Z przyczyn technicznych dotychczasowy wątek zrzucono do PDF
https://static.fly4free.pl/forum/Fly4Fr ... iedzac.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 26 Wrz 2022 22:14 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
ktoś był ostatnio na Gibraltarze :) opowie jak sytuacja :) czytam wątek ale wiadomo tam są informacje z 2014 roku :) , generalnie lepiej chyba nie wjeżdżać autem , i opłaca się tankować czy też nie ? jak rozumiem potrzebny paszport, zaktualizowałby ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2022 22:41 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
Dlaczego nie wjeżdżać autem? Byłem 2 razy autem i miło wspominam, szczególnie tunel z ruchem kierowanym klaksonami.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
kliperjk uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Wrz 2022 18:13 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Pod koniec maja, dzień powszedni, wjazd i wyjazd po kilkanaście minut (ew. operacja lotnicza to kolejny kwadrans).

Na dowody osobiste (ale paszporty ze sobą).

Parking pod kolejką linową - wszystkie darmowe białe miejsca zajęte przez GBZ-ty, wiele już mocno zakurzonych, tylko kilka płatnych wolnych. Inne parkingi w centrum zajęte albo dobowe albo tylko dla rezydentów.
Za to na Europa Point luzik: wolne miejsca, skała, morze, latarnia, meczet, Sikorski, tania kawiarnia itd.

Udało nam się przejechać uliczką pod prąd i spóźnić schodząc z góry prawie godzinę na parking, jak dotąd bez konsekwencji.

Tankowanie mnie nie interesowało, bo samochód na full z Malagi, więc prawie z pełnym brzuszkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Wrz 2022 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
My na weekend majowy w niedzielę przy wjeździe kilkanaście minut a przy wyjeździe bez zatrzymywania nawet. Udało nam się zaparkować pod kolejką ale trzeba było poczekać kilka minut. Na europa point wolnych miejsc pod dostatkiem.

Zastanawialiśmy się czy jechać samochodem czy lepiej zaparkować po stronie hiszpańskiej ale jak sie okazało lepiej wyszło wjechać niż iść piechotą.

Co do parkingu przed kolejką to warto przyczaić się jak zjedzie wagonik bo jest wtedy szansa że ktoś odjedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Wrz 2022 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja byłem na Gibra 2x, ostatni raz 10 lat temu, ale wielokrotnie już pisałem tutaj, ze to o tragicznym wjeździe i kolejkach to jakiś urban legend raczej.
Może w wysokim sezonie, albo w godzinach szczytu jest to problem, ale przez większość czasu - nie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Wrz 2022 10:56 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Ja osobiście nie widzę sensu brania auta na Gibraltar. Pomijam korki i szukanie miejsc do parkowania to paradoksalnie brak samochodu daje elastyczność 😃
Wg mnie na Gibie są 3 tzw "points of interests':
1. Main Street plus okolie
2. The Rock
3. Europa point

Ja złapałem raniutko busa spod granicy na dolną stacje kolejki, potem kolejką na górę i spacer na dół: małpy, jaskinia, most podwieszany, kilka wieżyczek z armatami. Lądujesz gdzieś na Main street, spacer w kierunku południowym, lunch, pamiątki itd i łapię busa na Europa point.
Tam z godzinka, spacerek, piwko xD itd i bus powrotny do miasta. Spacer do granicy z okolic Casemates sq gdzie autobus kończy jazdę- ok 20 min , fajne uczucie iść sobie po pasie startowym 😃
Tyle. Jeżeli jesteś smakoszem kultury Brytyjskiej i fanem historii regionu to możesz sobie organizować jakiś day2, ale to minimum opędziłem z 4 latkiem bez auta w 1 pełny dzień 😃
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Wrz 2022 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Pecel87 napisał(a):
Dlaczego nie wjeżdżać autem?

Przed covidem, jak byl spory ruch samochodowy z Hiszpanii, to lokalni Bobby lubili sie zasadzac za pasem lotniska na wjezdzajacych do GB - zwlaszcza na tych w wypozyczonych samochodach. Sprawdzali, czy maja ubezpiecznie obowiazujace poza Hiszpania, bo sporo wypozyczalni nie mialo w standardowym pakiecie mozliwosci wyjazdu do Gibraltaru. Nie wiem czy ta "zabawa" jest dalej kontynuowana, ale w czasie covidu (2021) zdecydoawanie wjezdza mniej samochodow. Oczywiscie poranne (in) i popoludniowe (out) godziny szczytu zwiekszaja kolejke, ale wg mnie na kilkanascie, male kilkadziesiat minut max. Z buta, jak zwykle, idzie sie bez zadnego czekania - czasami calosc trwa 10sek. Hi/Hello. ID please. Thanks. Have a nice day. :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Gru 2022 00:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Na 100% na dowód osobisty można wejść bez problemu? Taka informacja jest na polskim gov.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Gru 2022 03:12 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Można. Wszedłem na dowód w lutym 2022.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Gru 2022 09:39 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Potwierdzam, byłam kilka dni temu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sty 2023 01:57 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Podbijam temat w nowym roku ;) za kilka dni chciałabym odwiedzić Gibraltar samochodem. Ma to być szybki i budżetowy wypad bez zwiedzania jaskiń czy tuneli. W planie Main Street, Europa Point i … małpy. Jak ugryźć temat, żeby ominąć płacenie za cable car i rezerwat, ale pokazać moim towarzyszom małpki? Czy jest jakaś prosta i w miarę szybka trasa, ewentualnie czy da się tam czymś podjechać nie płacąc kwoty całej wycieczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Sty 2023 18:27 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
hmm za wejśćie do parku i tak zapłacisz, ja to zrobiłem pieszo i potem musisz i tak zapłacic aby wejść do niektóych atrakcji ( teatr w jaskiniaudiowizualny event ) warto bo inaczej moze jakies małpki zobaczysz na dole , ale po prostu za samo wejscie do rezerwatu sie płaci to wychodziło niewiele mniej niz 100 zł od osoby i fajnie to można przejść ale to trzeba lubić spacerować:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sty 2023 19:15 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Małpy siedzą tylko na górze The Rock. Na dół czasem schodzą w celach spożywczo-złodziejskich, ale wtedy raczej nie pokazują się turystom w znanych z góry miejscach, ale szabrują przypadkowe balkony najwyżej położonych domów :-)
Ewentualnie, jeżeli bardzo chcecie uniknąć płacenia za bilet, to chyba największa szansa jest, jak podejdziecie pod Moorish Castle. Można tam podejść dość wysoko przed budką z biletami, może jakieś małpy będą się tam kręcić.
Sam bilet wstępu na The Rock kosztuje 16 funtów i to jest obecnie najtańsza opcja. W cenie jest wstęp do atrakcji na Skale, kolejka linowa jest płatna ekstra.
Jeszcze kilka lat temu istniał specjalny "hikers ticket" za 1 funta obejmujący sam wstęp na szlaki, bez wstępów do atrakcji, ale najwyraźniej okazał się zbyt popularny.
Jeżeli już szarpniecie się na wstęp do parku, a chcecie sobie zrobić odrobinę ambitniejszą wycieczkę, to bardzo polecam wyjście na górę po Mediterranean Steps. Startuje się z budki biletowej przy Jews Gate, wejście na ścieżkę zaraz przy budce w lewo. Widoki nieziemskie.
Link do stron z listą atrakcji objętych biletem i ich opisem:
http://www.visitgibraltar.gi/nature-reserve-info
https://www.visitgibraltar.gi/see-and-d ... serve-pass
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Sty 2023 04:03 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Jak wjadę kolejką na ostatnią stację to też jest opłata za wstęp do parku? Czy można na górze z niej wyjśc i zejść na dół bez biletu na wymienione atrakcje?

Aha są bramki po wyjściu z platformy, no tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sty 2023 11:12 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Nie jechałem kolejką, ale bilet wstępu do parku chyba trzeba obowiązkowo kupić razem z biletem na kolejkę.
Niestety tanie to nie jest i do tego drożeje w oczach. Aż sprawdziłem w notatkach - w lutym 2022 czyli niecały rok temu zapłaciłem za wstęp 13 funtów, teraz wg strony jest 16.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2023 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Czy da radę przyjechać do Gibraltaru pociągiem stacjonując w Maladze ? Jakieś wskazówki ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2023 11:33 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Pociagiem nie bardzo, ale autobusem jak najbardziej :)

https://www.avanzabus.com/

Szukasz Malaga - La Linea, duzo kursow. Mozna rozbic sobie podroz i zrobic kilkugodzinny stop w Marbella (na stacji sa skrytki bagazowe jbc)

Jedziesz 2-3h OW, moze byc bez sensu na jednodniowke
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Sty 2023 13:20 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
meczko napisał(a):
Ewentualnie, jeżeli bardzo chcecie uniknąć płacenia za bilet, to chyba największa szansa jest, jak podejdziecie pod Moorish Castle. Można tam podejść dość wysoko przed budką z biletami, może jakieś małpy będą się tam kręcić.

Zostawię dla potomnych ;) Spróbowaliśmy wyjścia pod Moorish Castle, niestety nie udało się spotkać ani jednego magota. Towarzystwo bardzo rozczarowane, więc jeśli koniecznie chcecie spotkać małpy, ale z powodu ceny czy mniejszej ilości czasu nie interesuje was kolejka/chodzenie to przemyślcie zakup wycieczki busikiem, który obwozi po głównych punktach.

Jeszcze odnośnie wjazdu i parkowania na terenie Gibraltaru. Wjazd samochodem w styczniu bezproblemowy, oczekiwanie do kontroli 5-10 min, jednak darmowy parking pod kolejką praktycznie całkowicie zastawiony przez swoich. Za radą z forum, pokręciliśmy się trochę po parkingu za ludźmi, którzy wychodzili z kolejki, jednak bezskutecznie, auto zostawione na parkingu piętrowym wyszło 4-5£. Za to na darmowym parkingu przy Europa Point sporo wolnych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 22 Sty 2023 22:36 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Tylko przy zakupie wycieczki busikiem na górę też trzeba wykupić bilet wstępu do parku.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group