Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:45 

@ibartek, miałem ochotę na zjazd rowerem, ale nie doszedłem do porozumienia w gościem w agencji, co do tego kto na kogo powinien czekać... i tyle ze zjazdu. Zamiast wydać 60 USD "zrobiłem" ten wulkan za 10 USD. Bus z Riobamba do Guarana (2,5 USD), potem shared car wyżej (7,5 USD za podróż autem w dwie strony ale miałem szczęście z tym samochodem). Potem idziesz wyżej do pierwszego schroniska, robisz foty, wracasz, najpewniej spotkasz takie zwierzaki jak alpaki (ale to nie alpaki). Wychodzisz na drogę i czekasz na autobus. Ja wróciłem stopem. Fajna wycieczka.
W Banos jest znacznie więcej agencji niż w Riobamba (w Riobamba znalazłem tylko dwie). Przemyśl Chimborazo, szczególnie że można zrobić to tanio i bez pośredników. Mnie się podobało.

Luźne uwagi:
    w Banos nie kupuj swetrów z alpaki bo to podróby. Swetry możesz kupić w Quito w Galerii Latina (od 170 USD). 2 dni na Banos jest ok - huśtawki, baseny, relaks. Miasto jest trochę turystyczne ale ogólnie w porządku. Mógłbym tam kiedyś jeszcze pojechać.
    w Banos polecam Hostal Rossy.
    w Cuenca możesz spędzić jeden dzień. Wstąp koniecznie na targ miejski. Zobaczysz fajne wielkie pieczone prosiaki i napijesz się koktajli za 0,5 USD (w Banos te same 1,5 USD). To chyba najfajniejsze miejsce w Cuenca, w jakim byłem ;) Jak pokręcisz się po centrum to weź taksówkę na punkt widokowy, a wracając wstąp na kolację i zjedz świnkę morską (8 USD).
    nie wiem jak stoisz z hiszpańskim ale w Cuenca bilety do Catedral Antigua de Cuenca sprzedaje dziewczyna, która mówi po angielsku. Katedra fajna, dziewczyna też.
    Jadąc z Banos do Cuenca możesz poświęcić pół dnia na Ingapirca, choć nie wiem czy się wyrobisz, jeśli wybierzesz wulkan. Mając do wyboru tylko jedno z tych miejsc, brałbym wulkan.

Jakby co to pytaj dalej, bo jestem na świeżo.
 PM off
tartal lubi ten post.
ibartek uważa post za pomocny.

#22 PostWysłany: 01 Lut 2018 13:53 

srebrny
dzieki, wulkan chcialbym zaliczyc. moze dodam noc w Banos, czyli 3 w Banos, jedna w Cuenca. Banos jako punkt wypadowy.

Ingapirce odpuszczam.

jest jakas rozsadna jednodniowa opcja na dzungle z Banos?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 01 Lut 2018 19:58 

ibartek napisał(a):
jest jakas rozsadna jednodniowa opcja na dzungle z Banos?

Jest bo widziałem na ulotkach w agencji. Szczegółów nie znam, ponieważ nie korzystałem z żadnej zorganizowanej wycieczki.
 PM off
ibartek uważa post za pomocny.

#24 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:19 

srebrny
mozna tez rowerkiem zjechac z banos do puyo, sprawdze opcje na cos jednodniowego, bo samo miasto mnie nie interesuje.

Cayos ciekawa opcja.

@kowalskichal mam jakies 12 nocy do podzialu na Ekwador i polnocne Peru, z lekka przewaga na Ekwador. bez zbednego biegania i zaliczania. plan byl prosty: quito -> wulkan/lekki trekking i dzungla -> cuenca i wyjazd.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:35 

ibartek napisał(a):
mozna tez rowerkiem zjechac z banos do puyo, sprawdze opcje na cos jednodniowego, bo samo miasto mnie nie interesuje.

Nie rób tego. Po tym jak mnie auto zepchnęło z drogi, ponakładałem kilka plastrów i pedałowałem dalej. Ale jak mnie zepchnął autobus to dałem sobie spokój. To jest jeszcze nic - na trasie masz sporo tuneli, w których panuje półmrok. To jest dopiero atrakcja, przejeżdżać przez tunel gdy mija Cię ciężarówka w odległości 1,5 m.
Jeszcze tylko dodam, że oni się w tych tunelach normalnie wyprzedzają.
 PM off
ibartek lubi ten post.

#26 PostWysłany: 02 Lut 2018 09:27 

@ibartek jak 12 nocy to spokojnie się wyrobisz:) Może w takim razie atak na Cotopaxi?

Co do rowerów w okolicach Banos to jest to jedna z lepszych atrakcji i rzeczywiście trzeba uważać na drogach. Plusem jest "flota" rowerowa. Znajdziesz naprawdę konkretne modele w bardzo dobrym stanie.
 Relacje PM off
ibartek lubi ten post.

#27 PostWysłany: 02 Lut 2018 14:30 

srebrny
12 nocy na oba kraje, chce przy okazji zobaczyc jeszcze polnocne peru.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 17 Lis 2019 13:29 
Awatar użytkownika

złoty
Podłączę się. Mam 6 dni, chciałem wynająć samochód, ale bez limitu kilometrów to chcą aż 1350zł za mały samochodzik.

Jak mogę zorganizować poniższy plan?

1. UIO-GYE 10:13 - 11:09, Guayaqil
2. przejazd do Cuenca, miasto
3. Cuenca - Sangay NP
4. Sangay NP - Ambato, Chimborazo
5. Quilotoa i Cotopaxi
6. Ambato - Guayaquil

Samochodem pewnie bym zrobił na luzaka, ale lokalnym transportem to nie wiem czy to możliwe.

Image
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 18 Lis 2019 12:49 

srebrny
-- 18 Lis 2019 11:40 --

Dlaczego nie polecisz do Cuenca z UIO? Tanie loty, lotnisko w mieście, prosta sprawa.
Po drugie, moim zdaniem Cuenca jest przereklamowana, Ingapirca to bardzo ubogi krewny peruwiańskich zabytków Inków a pociąg Nariz del Diablo to w ogóle cepelia i strata czasu. Góry i parki jak najbardziej tak.

Ad5. Prościej jest to zrobić z Quito, a najlepiej z noclegiem w okolicach Machachi-Latacunga. Autem nawet jednego dnia da się to objechać (bez wspinaczki na Cotopaxi). Te okolice są zdecydowanie warte polecenia ze względu na widoki i lepiej mieć więcej czasu niż mniej
https://portalpodroze.pl/cotopaxi-i-quilotoa/

Ile będziesz w Quito? Miasto moim zdaniem jest świetne, dla mnie Cuenca w ogóle się nie umywa. 2 dni warto poświęcić minimum
https://portalpodroze.pl/quito/
Otavalo i okolice też są dość ciekawe, pal diabli market, nie każdy lubi, ale laguny w górach fajne.

-- 18 Lis 2019 11:49 --

Ps. Powszechna opinia o pięknej i zabytkowej Cuence to jest chyba z amerykańskich przewodników, gdzie wszystko co ma 70 lat to jest stare i piękne :lol: Porównać to miasto z Hiszpanią to może ktoś, kto ostatni raz w tejże Hiszpanii był we wczesnych latach 80. XXw. :D Klimat jakiś tam miasto ma, ale czy warto?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:43 
Awatar użytkownika

złoty
UIO-GYE jest częścią dealu, jaki kupiłem by dostać się do Ekwadoru. W ogóle mi ten lot nie pasuje, bo bym chętnie został jeszcze dzień na Galapagos, a boję się go opuścić by nie mieć wtopy na powrocie ;-)

Edit: zrobię tak, że pojadę z Guayaqil do Banos i tam zostanę 4 noce. Zobaczę co da się zrobić na miejscu z ewentualnymi 1-dniowymi wycieczkami. Potem wrócę do Guayaqil.

Image
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 18 Lis 2019 16:04 

srebrny
No nie wiem, czy to dobry pomysł. Nie do końca wiem, jakie masz preferencje. Ogólnie moje wrażenie z Ekwadoru jest takie, że miasta (poza Quito) i miasteczka lepiej odpuścić, chyba, że ktoś ma nieograniczoną tolerancję na tandetę i kicz :twisted:
To co najlepsze, to wulkany i natura. Wspinaczka, wymaga jednak trochę przygotowań, choćby z uwagi na wysokość, zimno i śnieg no i czas na jakiś nocleg. Można jakoś zabić czas w Banos, ja bym jednak polecał lot z Cuenca do Quito i tam spędził ze 2-3 dni, miasto plus to co napisałeś w pierwotnym planie. Loty są tanie, w przeciwieństwie do GYE-UIO. Drogi wokół Quito są dobre, spokojnie można wypożyczyć auto.
Moim zdaniem z Guayaquil do Quenca lepiej wziąć busa, niedaleko lotniska są minibusy (Mercedesy), można dojść pieszo (dworzec autobusowy to co innego, jest dalej). Przejazd przez góry wbrew pozorom nie jest łatwy, potrafi być mgła, że zwyczajnie nic nie widać. Wiosną br. np. droga była po prostu zmyta na pewnym odcinku.
Warto wziąć pod uwagę pogodę, nie wiem kiedy jedziesz, ale jak będzie lało to niewiele zobaczysz.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 18 Lis 2019 16:20 
Awatar użytkownika

złoty
Lecę w lutym.
Plan jest taki, że na Quito będę miał dzień jak dolecę. Potem lecę na Galapagos i wracam znowu do Quito na 1 dzień, więc stolicę zobaczę. Potem mam ten nieszczęsny lot do GYE i zostaje mi 6 dni do zagospodarowania. Odlot do MAD mam z GYE.
Lecę z 8 letnim dzieckiem, więc wulkany i wspinaczki odpadają.
W okolicy Banos widzę, że jest co robić. Do Cotopaxi czy Quilotoa też chyba mogę wyskoczyć na 1 dzień i wrócić?

Image
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 18 Lis 2019 16:33 

srebrny
Moim zdaniem dość trudno zrobić Cotopaxi i Quilotoa jednego dnia z Banos. Jazdy nocą w górach należy unikać.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 18 Lis 2019 17:05 
Awatar użytkownika

złoty
A do Quilotoa da się podjechać samochodem? Czy tam jakiś dłuższy spacer jest?
Też tak myślę czy pod Chimborazo podjechać.

Zobaczę na miejscu jak z transportem. Jak czytam o wypożyczalniach w GYE to generalnie masakra i wciskanie milionów ubezpieczeń, poza tym samo wypożyczenie jest drogie.
Pochodzę od okienka do okienka i zobaczę co zaoferują.
Druga opcja jaką widzę to wynajęcie w Banos, bo jest jakaś firma i nawet polecana.
Może ewentualnie jakieś wycieczki busem z turystami będą.

Image
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 18 Lis 2019 17:32 

srebrny
Da się podjechać bardzo blisko.

Nie ma za co :mrgreen:
 Relacje PM off
cart lubi ten post.

[ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości