Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Paź 2019 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
za ok 5 dni wybieram sie do Ekwadoru, a dokladniej do jego stolicy, skad dalej mam zamiar jechac busem do Peru.
Ktos moze jest na miejscu i moze powiedziec jak to jest z bezpieczenstwem w Ekwadorze teraz, bo informacje w Internecie i TV sa dosyc przerazajace.

Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 07 Paź 2019 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Uważaj jak wszędzie, szczególnie wieczorem. W Quito byłem rok temu przez 4 dni, osobiście nie miałem żadnych przykrych sytuacji, ale byłem świadkiem jak dzieciak 8-10 lat ukradł kobiecie telefon.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Paź 2019 11:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
z tymi telefonami to jakis fetysz, bo tez w Quito raz chcieli mi sprzedac jakiegos kradzionego samsunga, innym razem jakis kolo wokol mnie krazyl na przystanku jak cos grzebalem w swoim (chyba myslal ze nie widze.. :lol: po dluzszym spojrzeniu odpuscil)

robilem taka trase z rok czy 2 lata temu, czyli przylot do Quito, powrot z Limy i pomiedzy cala trasa busami. bez wiekszych problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Paź 2019 12:29 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Zobacz moje przygody -> ekwador-kraj-do-ktorego-nie-warto-jechac,660,90133&start=40#p730172 :) Byłem w kilku(nastu?) krajach o wiele gorszej reputacji od Ekwadoru, ale tylko tam miałem takie przygody. Dlatego dla mnie to kraj podwyższonego ryzyka :) , a to było w czasach gdy był spokój, ład i porządek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2019 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Akurat wczoraj w trasie oglądałem Globstory z Ekwadoru - z tego co opowiadali to jest dużo spokojniej niż jest to opisywane

_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2019 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Ja byłem chwilę przed zamieszkami. Nie wiem, czy są w całym kraju, ale w Guayaquil, które opuściłem 19.09 było zupełnie spokojnie. Przeszedłem kawał miasta kilka razy na piechotę i tylko w jednym miejscu zalecano mi odwrót. Teraz jednak chyba faktycznie uważałbym dużo bardziej.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2019 13:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
rzeczywiscie, troche sie dzieje... busy nie jezdza.

https://www.money.pl/gospodarka/protest ... 0545a.html
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2019 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
O kurczę, sądziłem, że problem jest tylko w Quito...

"Do największych ulicznych demonstracji doszło w Quito oraz w nadmorskim mieście Guayaquil".

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Paź 2019 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
O kurczę bo za trzy tygodnie wynajmuję tam auto na wycieczkę po kraju.. Ale liczę, że do tego czasu się uspokoi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:39 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
oby, inaczej wykup jakies dobre ubezpieczenie

Cytuj:
Gdy wjechaliśmy na Panamericanę, tutejszą autostradę, by wrócić z wulkanu do Latacungi, protestujący rzucali się z pałami na każdy samochód i próbowali je wywracać - relacjonuje pani Kasia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Paź 2019 16:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Większość polis ma wyłączenie dotyczące zamieszek, tak, że trzeba uważnie sprawdzić warunki.
Trzy tygodnie to dużo czasu, sytuacja może się ustabilizować, albo zmienić na tyle , że lepiej będzie zrezygnować z wyjazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Paź 2019 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
czytam ten wątek od początku i znowu historia z telefonami, to jest chyba sport narodowy w Ameryce środkowo-południowej, byłem tam z 10 razy ale ostatnie 2 przyjechałem bez telefonu, więc nawet jak jest spokojnie to radzę uważać na swój telefon, bo mogą wyrwać z ręki w centrum miasta i uciec
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Paź 2019 13:49 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
zaostrza sie, ambasada Brazylii rekomenduje wstrzymanie sie z podroza

Cytuj:
Ponadto przedstawicielstwo przekazało Brazylijczykom następujące zalecenia:

Unikaj przemieszczania się przez miasta takie jak Quito , Cuenca i inne lokalizacje andyjskie
Zachowaj ostrożność w Guayaquil i miastach przybrzeżnych lub amazońskich
Unikaj ruchu na drogach ekwadorskich, szczególnie w prowincjach andyjskich
Uważaj na drogi i blokady dróg
Pamiętaj, że usługi transportowe powinny być zakłócane podczas protestów
Sprawdź status lotniska przed podróżą


https://www.bbc.com/news/world-latin-america-49981521
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Paź 2019 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Niestety jest coraz gorzej, ja ostatecznie zmieniłem plany i omijam ten kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Paź 2019 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Daj potem znać jak sytuacja. Na google maps Panamericana jest w kilku miejscach z góry na dół zamknięta także powodzenia w drodze do Peru!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Paź 2019 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Robimy objazdowke od Meksyku w dol Ameryki Poludniowej, Ameryka Centralna juz za nami.
Jestem teraz w Bogocie i mialem jechac autobusem w dol Kolumbii, a potem przez Ekwador do Peru. Zmienilem plany i lece z Bogoty bezposrednio do Cusco, bo to za duzo nerwow plus jestem z dziewczyna, a juz mamy dosc wrazen po Belize czy Hondurasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Paź 2019 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@fortuna, ciekawa opcja :)
Będzie jakaś relacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Paź 2019 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Chyba nie, nie chce mi się pisać, wolałbym opowiadać, ale nie ma kto tego słuchać ;)
Ogólnie od listopada zeszłego roku jestem w ciągłej podróży zaczynajac od Australii potem Azja, Kanada i ruszamy się na południe kończąc w grudniu Brazylia i do Polski na święta
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Paź 2019 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@fortuna Honduras się domyślam ale napisz choć coś o Belize bo mam w planie a nie postrzegałem tego kraju za jakoś szczególnie niebezpieczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Paź 2019 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
@chester0
to warto sobie spojrzec w statystyki najniebezpieczniejszych krajow swiata :)

wysiedlismy tam z busa ok 6 rano, ktorym przyjechalismy z Bacalar z Meksyku i po prostu czujesz odrazu atmosfere tego miejsca. Nie bralismy taxowki tylko udalismy sie pieszo do hotelu, ktory byl ok kilometra, idac po miescie, w Google pokazywalo to jako glowna droge, a byla naprawde waska, tak ze dwa auta sie ledwo wymijaly, o tej godzinie juz bylo sporo aktywnych bezdomnych, budynki poniszczone, duzo smieci, wszystko pozamykane (to nie dziwi), ale wrecz wygladalo jak opustoszale.
Nasz hotel znajdowal sie tuz obok jakiegos blokowiska socjlanego, gdzie juz chodzily bezzebne osobniki obojga plci, ktore widac ze za kolnierz nie wylewaja. Wszyscy sie na Ciebie gapia. Co chwile ktos podchodzi i pyta skad jestes i czy nie masz jakis drobnych.

Nic nam sie nie stalo itd. ale nie uwazam zeby to miejsce bylo bezpieczne, a poparte jest to statystykami, tym ze potem wieczorem w barze sami miejscowi, mowili zeby nie chodzic po ulicach oraz tym, ze jak sobie zobaczysz wiadomosci z Belize w Google News to co chwile jest ze ktos kogos zadzgal, zastrzelil jadac rowerem, albo inne takie ciekawostki.

Wyspy z kolei to juz zupelnie inna bajka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group