Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2020 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Wybieramy się w 6 osób do Eindhoven w lutym (lotnisko Eindhoven). Możecie polecić jakąś wypożyczalnię, z opcją wynajęcia najlepiej na lotnisku. Nocleg mamy zarezerwowany jakieś 80 km od Eindhoven i jedyna opcja dojazdu to właśnie samochód.

Może ktoś przerabiał, może ktoś miał jakieś doświadczenia? Oczywiście opcja z pełnym ubezpieczeniem. Planujemy zrobić w Holandii około 800 km po różnych miastach. Będzie to pobyt 4-dniowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 10 Sty 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Na lotnisku swoje punkty mają:
Avis
Enterprise
Europcar
Hertz
Sixt

Myślę, że każda z firm ma w swojej ofercie większe auto na sześć osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2020 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Ostatecznie padło na Sixt. Specjalnie na tą potrzebę zamówiłem kartę z mBanku, ale teraz trochę załuję, bo mają lichwiarskie warunki. Wydanie 30 zł, raz w roku 70 zł. Euro po 4,25, a oni wymienili mi po 4,36 zł, ale oczywiście w tym ich śmiesznym mKantorze kurs jest po 4,25 zł. Czyli na potrzeby karty kredytowej, kurs jest wyższy o 11 groszy na 1 euro.
Poza tym jeszcze doliczyli 3% za transakcję.

Oczywiście w tych ich śmiesznych regulaminach i tabelach opłat i prowizji wszystko się zgadza i jest zgodne z prawem, ale czuję się nieźle oszukany. To tak na przyszłość dla tych którzy zastanawiają się, aby skorzystać z oferty karty kredytowej. Róbcie to świadomie.

Auto kosztowało mnie 1400 zł wg wyceny na sixt, a po doliczeniu powyższych opłat zajęli mi na karcie 1478 zł. No lekka przesada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:53 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 7
Niestety, rzeczywiście przy wynajmie auta w międzynarodowych firmach w 99% przypadków wymagana jest karta kredytowa. Nawet przy płatności z góry. Ponadto powinna to być ta sama karta kredytowa, którą przedstawia się przy odbiorze samochodu. Także wynajmując w Sixt i innych sieciówkach ciężko zaoszczędzić na przewalutowaniu. Zaś małych - lokalnych, ze względu na problem z kontaktem i brak wsparcia przez oddział w Polsce raczej bym nie polecał.

Udanej podróży! Sam kiedyś pewnie się tam wybiorę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group