Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Lut 2020 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
No więc nie da się kimać, lotnisko dokładnie sprawdzają o północy i wszystkich wywalają na mróz. W promieniu 2km nie ma absolutnie nic, same pozamykane biura i magazyny, zero barów, restauracji.

Jedyna opcja na ciepłe schronienie to lotniskowy hotel 400zł/doba. Nieźle to sobie wymyślili.

A tak chamskich i wulgarnych pracowników ochrony, jak na tym lotnisku to nie widziałem jeszcze nigdzie od Australii po Stany. Już wolę Modlin od tego baraku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 02 Lut 2020 18:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie 2 km, ale 4km jest nocleg dość tani. Można na róznych stronach dorwać za 200 zeta dwójkę
https://www.campanile.com/pl/hotels/campanile-eindhoven

No i jedzie autobus lotniskowy pod hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Maj 2021 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
orientuje się ktoś może, jak teraz podczas pandemii wyglądają procedury na lotnisku?
mam 1h na przesiadkę z samym podręcznym (przylot z Polski wylot do Hiszpanii, czyli strefa Schengen), i normalnie bym nie pytał, ale jak mają każdego po przylocie o testy na covid odpytywać to sam wiem, że to jest raczej bez szans :/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Lip 2021 10:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Lip 2021 01:28 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
@bizqit

Jak udała się przesiadka w maju ?


Zastanawiam się jak ryzykowna jest przesiadka w 1h 45 min w piątek (czyli w dniu największego ruchu) - z podręcznym z Schengen do Non-Schengen.

POZ-EIN 11:25 - 12:55
EIN-KIV 14:40-18:30

Czy WIZZ wydaje tam obecnie BP , czy trzeba teraz zgłaszać się do check-in ?

Może leciał ktoś ostatnio ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Lip 2021 10:54 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
W Eindhoven nie ma podstawianych autobusów, tylko dużo się idzie po płycie dróżkami z barierek i to tylko na wylocie.

Do wykonania, choć problemem są korkujące się kontrola bezpieczeństwa i na odlotach kontrola paszportowa non-schengen.
Oczywiście nie da się przejść bez wychodzenia na odloty.

Na Eindhoven check-in był i zapewne jest samoobsługowy.


Ostatnio edytowany przez dg72, 13 Lip 2021 10:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 13 Lip 2021 10:56 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@SPLDER WizzAir wydaje mobile karty pokładowe na wylotach z EIN. Testowane ostatnio 2tyg temu. Dokumenty covidowe sprawdzane są przy gate.

EIN to jest bardzo dobrze zorganizowane lotnisko. Security idzie szybko i sprawnie nawet przy dużej kolejce. Przy kontroli paszportowej nigdy nie ma kolejek + egzekwują osobne kolejki dla obywateli UE. Moim zdaniem bez problemu zdążysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 28 Sie 2021 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Ponieważ prawdopodobnie przez błąd obsługi naziemnej skierowano samolot z PL do kontroli paszportowej (a zdziwieni strażnicy nawet nie chcieli oglądać dokumentów i przepuszczali na hasło "Warschau"), to mogę napisać, że aktualnie przy dwóch samolotach czas na kontrolę przylotową to ok. 20 minut. Idzie dość sprawnie. Bagaż z taśmy to zawsze kwestia kilku minut. Nadanie bagażu (self drop) to ok. 15-20 minut, bo czasami się automaty zawieszają. Do security to już dawno nie pamiętam długiej kolejki, zawsze jest sprawnie.

Co przylot, to jednak niespodzianka i jeszcze jedna czekała na mnie. Okazuje się, że wejście do strefy airside jest możliwe dopiero na 2,5h przed odlotem. Wcześniej bramki nie przepuszczają i obsługa też. Nic z tego, że np. na 3h przed odlotem można już skorzystać z business lounge (w praktyce oczywiście o dowolnej porze). Nikogo to nie obchodzi. Możliwe że to przez covid, a możliwe że to po prostu to kolejny wymysł zarządzających tym przybytkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Sie 2021 18:43 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Też się natknąłem ostatnio na ten problem i ich przepytywałem z tematu. Bramki są zaprogramowane tak, że mając lot Schengen wpuszczają na max 2,5h przed odlotem, a non-Schengen na max 3h przed odlotem. Brak odstępstwa od tej zasady, nawet jeśli ktoś opłacił z góry salonik za gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Sie 2021 18:56 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Skoro salonik wpuszcza też max. 3 godziny przed lotem, generalnie żaden argument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Sie 2021 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Nie wiem, jak Aspire EIN, ale Aspire LTN wpuszczał mnie bez zająknięcia i 5h przed odlotem. Pewnie dobrze wiesz, że prawie zawsze wpuszczają, kiedykolwiek przyjdziesz - ewentualnie proszą o opuszczenie po x godzinach. Po drugie - jeśli kupujesz na stronie pełne 3h, to możesz mieć ochotę to wykorzystać. Po trzecie aktualnie salon zamyka się o 16:00, więc ta godzina różnicy może przesądzić, czy skorzystasz chociaż godzinę, czy wejdziesz na ostatnie "10 minut" albo wcale. Po czwarte, wpuszczanie do airside na 2,5h to zdecydowanie nie jest norma, którą jest wejście w dowolnym momencie danego dnia. A airside na EIN ma kilka zalet: stoliki do pracy z laptopem, miękkie kanapy do drzemki, "cichsze" zakątki. Nie każdy ma ochotę się gnieździć na niewygodnych krzesłach w hali przed security albo w maku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Sie 2021 19:16 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Są lotniska/saloniki PP, które skrupulatnie tych godzin pilnują np Madryt i być może Eindhoven

Taki jest zapis i procedury, na teraz wcześniej nie przejdziesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Sie 2021 19:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@dg72 wypada tutaj chyba wyszczególnić, że w MAD chodzi o wejście do saloniku na maks 3h przed planowanym odlotem, bo wejść na airside na na ponad 3h przed odlotem tam akurat nie jest problemem :) (testowałem miesiąc temu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Maj 2022 10:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ktoś leciał ostatnio z Eindhoven? Jak sytuacja na kontroli bezpieczeństwa - idzie szybko czy jednak zdarzają się kolejki? Mam przesiadkę Schengen-Schengen, czas między przylotem a wylotem równe 1h 30 m. Zakładam, że jeśli przylot o czasie, to nie powinno być problemu, ale wszelkie dodatkowe informacje z pierwszej ręki mile widziane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Maj 2022 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Korzystam regularnie z tego lotniska i muszę przyznać, że ostatnio wydłużył się czas oczekiwania na security, kilka tygodni temu czekałem 30 minut. Wszystko zależy od danej ilości odlotów podczas twojej przesiadki, weź tez pod uwagę fakt, że deboarding potrafi zająć 10-15 min. Na stronie lotniska możesz za 5€ kupić fast track na security jakby co.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 17 Maj 2022 12:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Widziałem tą informację o fast tracku na www - czy mam rozumieć, że bezpośrednio na lotnisku nie ma możliwości zakupu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Maj 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Nigdy nie próbowałem kupić bezpośrednio na lotnisku lecz możesz zrobić to online nawet kilka minut przed przejściem bramki. Jeśli tuż za bramka będzie kolejka to szacunkowo kontrola zajmie 30-45 min. Idzie całkiem sprawnie lecz w NL mamy potężny brak personelu do pracy wiec jak ktoś im wypadnie z grafika to różnie może być. Lotnisko generalnie obecnie jest dość kompaktowe i będzie najprawdopodobniej powiększane w najbliższych latach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 26 Cze 2022 09:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
O kolejkach na Schiphol było już głośno, ale o kolejkach na Eindhoven Airport chyba nie było takiego rozgłosu. Więc wklejam, ku przestrodze.

https://twitter.com/MarcelNoltenius/sta ... 9452731392

https://www.telegraaf.nl/nieuws/2291766 ... en-airport
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Cze 2022 05:03 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
W reakcji na te gigantyzne kolejki lotnisko zareagowało zamykając fast tracka.

Cytuj:
Please note: at the moment it is not possible to book or use Fast Track. The Fast Track Lane is closed, so it is not possible to go through security faster with a Fast Track. Have you previously purchased tickets through your airline? Then contact your airline.


https://www.eindhovenairport.nl/en/fast-track
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 28 Cze 2022 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Grubo :) Jak leciałem miesiąc temu to kolejka szła przez cały terminal, ale teraz to już inny level. Dla osób, które nie kojarzą lotniska - zdjęcia obok McDonalda oznaczają że kolejka ma jakieś 300 metrów lub więcej. Masakra.

Z kolei dzień później kolejki nie było wcale. Ale fast tracka kupiłem "na zaś".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Cze 2022 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Lecę w najbliższa sobotę chwile po 9tej wiec dam znać jak to wygląda w rzeczywistości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group