Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#61 PostWysłany: 09 Sty 2018 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
Darek9634 napisał(a):
Chciałbym się upewnić bo kupuję bilet z Eilatu do Jerozolimy. Czy dobrze wpisałem przystanki początkowy i końcowy. Czy tak ma być :

Image


Tak, dobrze wpisałeś :)

rafafi napisał(a):
czachomaster napisał(a):
Ktoś może kojarzy jaki jest koszt autobusu egged na trasie Jerozolima - Eilat ?


Witaj
Akurat kupowałem. 70 NIS od osoby. Przynajmniej przez internet tyle zapłaciłem


W kasach cena jest taka sama, lecz polecam kupić przez internet i najlepiej z wykorzystaniem Revoluta (był artykuł gdzieś na głównej). Dlaczego przez internet? Wczoraj chcieliśmy kupić 20 min przed odjazdem 3 bilety z Jero do Eilatu, lecz pan w kasie nam powiedział, że zostały tylko 2 miejsca i trzeci bilet może mi sprzedać jedynie kierowca. Sam kierowca wpuszczał do autobusu tylko osoby, które robiły całą trasę, osoby chcące wysiąść np w Masadzie nie mogły wejść do busa. Siedziałem na zmianę na podłodze lub na wolnym akurat miejscu.
czachomaster napisał(a):
Witam

Wyruszam do Izraela 29 grudnia, ląduję na lotnisku w Ovda o godzinie 20.50
Plan zakładał po lądowaniu dojazd do Jerozolimy, jednak jak juz wiem o tej porze w piatek jest to niemożliwe transportem publicznym, Eilat shuttle też nie świadczy transportu do Jerozolimy tego dnia z lotniska Ovda.

Tak więc po wylądowaniu pozostaje dojazd i nocleg w Eilat.

30 grudnia, z tego co widzę najszybciej można dojechać do Jerozolimy Eilatshuttle, który wyjeżdzą o 5.45, bo z tego co widzę najszybszy kurs Egged tego dnia do Jerozolimy jest o 15.30 (na stronie Egged co prawda nie znalazłem wyszukiwania na 30 grudnia, znalazlem 23 grudnai- równiez sobota, więc podejrzewam iż rozkłąd bedzie wyglądał tak samo ? )

Później pozostaje powrót do Eilat, 31 grudnia, bądź 1 stycznia, gdyż 1 stycznia mam lot powrotny z Ovdy po 20.

Pytanie czy nie ma problemu z zakupem biletów na dane kursy egged na dworcach ?
bo o ile bilet z lotniska ovda do eilat mozna zakupic poprzez rezerwacje w pełni anglojęzyczną to z innymi już jest problem ;]


Jw., w zależności ile biletów potrzebujesz, w dzień po szabacie na pierwszy autobus może być spore zainteresowanie, więc kup przez internet lub bądź około godzinki przed busem na dworcu (co i tak nie da Ci gwarancji, jeżeli przez internet wszystko wykupione)

jokua napisał(a):
manro1 napisał(a):
dzieki - jesli faktycznie nie ma większych problemów to może jednak bedzie auto i dodatkowy nocleg w Jerozolimie :) jest to jakiś plan
Ale jak ktos namierzy jakas sprawdzona wycieczkę jednodniowa niech da znac - lubie miec alternatyw ale faktycznie taniej będzie auto dla tylu osob zapewne


skopiuje, bo pytam o to samo, czy może ktoś polecić jakąś sprawdzoną wycieczkę jednodniową Eliat - Jerozolima ?
biur ogromna ilość, ale może ktoś ma doświadczenie z jakimś biurem konkretnym?


Na stronie https://www.withflo.com/ kupiliśmy niby tylko bilety z Eilatu do Jerozolimy, lecz w samym busie ludzie byli bardzo kontaktowi i okazało się, że jednocześnie jedzie tam kilka biur. My w jedną stronę płaciliśmy 35$ będąc przekonani, że jedziemy prosto do Jero. Okazało się inaczej, w cenie mieliśmy godzinny postój nad morzem martwym, także wykąpaliśmy się w tej solance (weźcie buty lub klapki, wchodzenie do morza bez jest bardzo bolesne) oraz mogliśmy udać się z wycieczkowiczami na 3 godzinne zwiedzanie Jero z przewodnikiem :)

W razie pytań - pisać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#62 PostWysłany: 09 Sty 2018 16:17 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Darek9634 napisał(a):
Akurat kupowałem. 70 NIS od osoby. Przynajmniej przez internet tyle zapłaciłem.


Ile zapłaciłeś w złotówkach ? Mi po przewalutowaniu koszt noclegu w hotelu w Eilacie wzrósł o 20 zł.


Cześć. Płaciłem dolarową kartą Aliora. Kupowałem dwa razy raz Jerozolima - Eilat i drugi raz Eilat - Tel Aviw. W obu przypadkach cena taka sama.

Za 2 bilety 2 stycznia zdjęto mi z karty:
40,72 dolary - 140.00 co daje 3,4381 za jednego dolara. Wydaje mi się, że to nienajgorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#63 PostWysłany: 09 Sty 2018 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Buki napisał(a):
Na stronie https://www.withflo.com/ kupiliśmy niby tylko bilety z Eilatu do Jerozolimy, lecz w samym busie ludzie byli bardzo kontaktowi i okazało się, że jednocześnie jedzie tam kilka biur. My w jedną stronę płaciliśmy 35$ będąc przekonani, że jedziemy prosto do Jero. Okazało się inaczej, w cenie mieliśmy godzinny postój nad morzem martwym, także wykąpaliśmy się w tej solance (weźcie buty lub klapki, wchodzenie do morza bez jest bardzo bolesne) oraz mogliśmy udać się z wycieczkowiczami na 3 godzinne zwiedzanie Jero z przewodnikiem :)

Odnośnie cytowanej oferty, jeśli komuś nie zależy na zwiedzaniu Jerozolimy z przewodnikiem (na chwilę obecną 35 $ to ~ 123 zł), a chciałby się wykąpać w solance, to taniej wyjdzie skorzystanie z autobusów Egged: ~80 zł:

• 42,5 ILS : Eilat - Ein Bokek (lub Hamei Zohar) (nr 444)
• 37,5 ILS : Ein Bokek (lub Hamei Zohar) - Jerozolima (najlepiej nr 486, bo trasę zaczyna w Neve Zohar, a nie w Eilacie)

W autobusach Egged dobre WiFi, niezłe fotele, w luku miejsce na większy bagaż.
I nie należy przejmować się Arabem, który na kilka-kilkanaście minut przed przyjazdem autobusu jeździ busem po przystankach w Ein Bokek, oferuje cenę min. 2x wyższą niż Egged i szuka głupich strasząc, że dzisiaj autobus nie przyjedzie.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#64 PostWysłany: 10 Sty 2018 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
Wszystko się zgadza @Raphael, lecz pytali o wycieczkę, a dodatkowo jest to najszybsza możliwość dostania się do Jerozolimy od godziny 13 w piątek, czyli początek Szabatu, gdyż rusza o 5:30 w sobotę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#65 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:29 

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2
Mam pytanie do tych którzy byli i zrobili ta trasę. Planuję właśnie nasz trip po Izraelu. Chciałabym w jedne dzień zrobić trasę Jerozolima - Mosada (wjazd kolejką na twierdzę) - Ein Bokek (kąpiel w morzu martwym) -Eilat. Poruszamy sie autobusami egged.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#66 PostWysłany: 11 Sty 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Projektpodroze.pl
powinno dać radę: z Jerozolimy pierwszy Egged wyjeżdża około 7 rano, jedzie 1:15-1:45 więc w Masadzie byłoby się około 9, na zwiedzanie liczmy 3 godz., przy dobrych wiatrach na 13-14 byłoby się w Ein Bokek i radziłbym dobrze zbadać rozkład jazdy, żeby do Jerozolimy wrócić znad M. Martwego linią 486, a nie długodystansową 444, która bywa przepełniona i czasem w ogóle nie zatrzymuje się na przystankach, albo zatrzymuje się lecz zabiera tylko ludzi do końcowego przystanku (Eilat/Jerozolima).
Jako, że taka wycieczka byłaby całodniowa i powrót dość późno wieczorem, sugeruję robić coś takiego tylko w miesiącach z najdłuższym dniem.

Edit: szybko czytałem, nie zauważyłem, że chodzi o Eilat >>> skoro Eilat, też dałoby radę, ale ze względu na autobus 486 pewniejsze byłoby to w drugą stronę: Eilat > MM > Masada > Jerozolima
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Projektpodroze.pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#67 PostWysłany: 13 Sty 2018 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Przy planowaniu przejazdu weźcie pod uwagę fakt, że 444 jedzie często na pełno. W Jerozolimie najpierw wsiadają ludzie z już kupionymi biletami, odebranymi w automatach. W kasie biletowej odsyłają do zakupu u kierowcy, a ten sprzedaje bilety dopiero jak mu zostaną wolne miejsca. W naszym przypadku kierowca sprzedał tylko ok 10 biletów, do ostatniego wolnego miejsca. 3 godziny spędzone w Ein Bokek i planowaliśmy jechać do Eilatu kolejnym 444. Na przystanek zajechał pełny, kilka osób już stało, kierowca nas wpuścił i do Eilatu mieliśmy podróż siedząc w przejściu na podłodze. Uwaga na następnych przystankach już się nie zatrzymywał, pomimo, że czekali ludzie z bagażami.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Projektpodroze.pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#68 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:13 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 3
Hej, mam pytanie dotyczące jednodniowego wyjazdu z Eilatu do Jerozolimy zahaczając morze Martwe.
Ogólnie czy plan w którym wyjeżdzam z Eilatu o godzinie 7, jadąc do Ein Bokeh i pózniej na 3 godziny do Jerozolimy ma sens? Czy odpuscić sobie Morze Martwe i skupić się na Jerusalem?
Drugie pytanie dotyczy bookingu biletów na egged.Jak miałbym zamówić bilety jeżeli strona jest po hebrajsku? Bawić się w translacje strony, poprosić kogos na miejscu w hotelu czy może załatwić to na dworcu autobusowym?
Z góry dzięki za pomoc :)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#69 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Nie ma dobrej odpowiedzi na twoje pytanie osoby wierzące pewnie wybiorą Jerozolimę z względu na miejsca święte, morze martwe jest super ale mnie wystarczyło tam 30 minut na odfajkowanie kąpieli :). Może pojedź do Masady razem z Morzem martwym i Qumran gdzie masz muzeum zwojów Biblijnych.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#70 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:21 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 11
30 minut to i tak długi czas :D


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Sty 2018 14:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#71 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:45 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 3
Dryblas napisał(a):
Nie ma dobrej odpowiedzi na twoje pytanie osoby wierzące pewnie wybiorą Jerozolimę z względu na miejsca święte, morze martwe jest super ale mnie wystarczyło tam 30 minut na odfajkowanie kąpieli :). Może pojedź do Masady razem z Morzem martwym i Qumran gdzie masz muzeum zwojów Biblijnych.

To w takim razie może opcja z withflo która była przedstawiana wyżej? Czyli wyjechać o 5 bezposrednio do Jerozolimy, przystanek na Morzu Martwym i wrócić o godzinie 17 do Eilatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#72 PostWysłany: 18 Sty 2018 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@kutanio pomyśl o wynajmie samochodu na ten dzień w Ejlacie i obskoczysz wszystko bez stresu
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#73 PostWysłany: 18 Sty 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 357
Kilometry: 561 894
niebieski
Polecam też autostop, testowane 3 dni temu na trasie Morze Martwe - Uvda (2h) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#74 PostWysłany: 19 Sty 2018 00:54 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 3
Dryblas napisał(a):
@kutanio pomyśl o wynajmie samochodu na ten dzień w Ejlacie i obskoczysz wszystko bez stresu

wynajęcie nie wchodzi w gre, jade samemu i byłoby to nieopłacalne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#75 PostWysłany: 19 Sty 2018 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
To ja bym wybrał w takim razie Jerozolimę z racji natłoku zabytków, muzeów itp. Po za tym klimat miasta bezcenny, morze martwe bym odpuścił.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#76 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:13 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 30
Jeżeli ktoś planuje podróż z Eilatu autobusem 444 w sobotę to radzę kupić bilet wcześniej albo przez internet. Kilka dni temu byliśmy na dworcu przed 15 a wszystkie miejsca na kursy o 15:30 i 16:30 były wykupione, zostały na kurs o 19:30 w ilości 14 sztuk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#77 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:04 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Myśmy jechali z Eilatu do Jerozolimy w piątek 18-01 o godz. 7 (bilety kupione przez internet, odebrane w automacie) i autobus był prawie pusty. Po drodze jeszcze parę osób wysiadło to dojechało do Jerozolimy jakieś 10- 12 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#78 PostWysłany: 02 Lut 2018 09:50 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Czy ktoś korzystał z wycieczek organizowanych z Eilat?
Na stronki ejlat.pl jest wycieczka całodniowa (5:00-22:30) z Eilat do Jerozolimy+Jerycho+Morze Martwe za 50$ za osobę
https://ejlat.pl/wycieczki/wycieczka-z- ... -betlejem/
Jakie są ceny takiej wycieczki w lokalnych biurach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#79 PostWysłany: 02 Lut 2018 10:00 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 242
Kilometry: 372 077
Korzystałem z oferty, program wyglądał identycznie jak powyższy. Z tym, że zamawiałem w hotelu wycieczkę i płaciłem 70 USD.
Na mieście również są oferty takich wycieczek i cena również wynosi w granicach 70 USD.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 02 Lut 2018 15:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
daffi22 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#80 PostWysłany: 05 Lut 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 42
daffi22 napisał(a):
Na stronki ejlat.pl jest wycieczka całodniowa (5:00-22:30) z Eilat do Jerozolimy+Jerycho+Morze Martwe za 50$ za osobę
https://ejlat.pl/wycieczki/wycieczka-z- ... -betlejem/
?


Wybieram się do Izralea w terminie 20-22.02.18 zastanawiam się właśnie nad takim pakietem. Fajnie, że podrzuciłeś ten lint by na stronie https://www.touristisrael.com identyczny pakiet kosztuje 79 USD (niby jeszcze specjalna obniżka ze 132 ;) ) Dam znać po poworcie jeśli finalnie się zdecyduję.

Nie wybiera się ktoś we wspomnianym terminie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group