Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#41 PostWysłany: 03 Lis 2017 10:58 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
manro1 napisał(a):
czesto organizujac sobie sami wszystko-nie biura

W takim razie wycieczkę radzę też sobie samemu zorganizować wypożyczonym samochodem. Tylko pamiętaj że odległość jest spora i w jeden dzień nie zrobisz tej trasy, 2 dni to minimum z noclegiem w Jerozolimie. Też możesz zachaczyć o kilka atrakcji po drodze np. Masada, Wodospady Dawida, czy np. polecam The Baptismal Site of Jesus Christ (jedno z miejsc gdzie podobno ochrzczono Jezusa)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#42 PostWysłany: 06 Lis 2017 11:08 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
myślałem o ty ( wynajem auta). Jednak mam obawy co do prowadzenia auta w tamtych rejonach, bardziej aby sie nie zgubić - nie pojechac tam gdzie nie trzeba ( nie chodzi mi o moje zdolnosci jako kierowca a raczej o bezpieczenstwo ). poszperam na forum jak to wyglada, na pewno ten watek byl poruszany. dzieki

Ale jak ktos ma doswiadczenia z jakas wycieczka to niech da znac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#43 PostWysłany: 06 Lis 2017 11:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Droga jest prosta i przyjemna - łatwiej się zgubić w Polsce niż w Izraelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#44 PostWysłany: 06 Lis 2017 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 87
Loty: 95
Kilometry: 178 872
Jeżeli w kraju prowadzisz auto, to nie powinieneś mieć żadnych obaw. Należy zachować oczywiście zdrowy rozsądek, ale to tak jak wszędzie. ;) Miałem podobne problemy, po pierwszym stresie wszystko poszło gładko, może poza jednym mandatem w Jerozolimie za parkowanie. Myślę, że z wypożyczonym autem będzie Ci dużo łatwiej i taniej ogarnąć swój plan zwiedzania. POWODZENIA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#45 PostWysłany: 06 Lis 2017 12:02 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
dzieki - jesli faktycznie nie ma większych problemów to może jednak bedzie auto i dodatkowy nocleg w Jerozolimie :) jest to jakiś plan
Ale jak ktos namierzy jakas sprawdzona wycieczkę jednodniowa niech da znac - lubie miec alternatyw ale faktycznie taniej będzie auto dla tylu osob zapewne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#46 PostWysłany: 08 Lis 2017 16:52 

Rejestracja: 06 Lis 2016
Posty: 7
Loty: 33
Kilometry: 50 003
Witam ,
Czy jest jakiś sposób aby dostac sie z Jerozolimy do Ejlatu w sobote? nocleg w jerozolimie który mam niestety do soboty i od soboty zaczyna mi sie tez pobyt w Ejlacie. W ciemno i dawno rezerwowalem , bez przemyslenia :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#47 PostWysłany: 08 Lis 2017 21:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Wynająć w piątek auto i jechać w sobotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#48 PostWysłany: 09 Lis 2017 09:14 

Rejestracja: 06 Lis 2016
Posty: 7
Loty: 33
Kilometry: 50 003
I porzucić samochód na przedmieściach Ejlatu? Lot powrotny mam własnie z Ovdy wiec nie wracam juz do Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#49 PostWysłany: 09 Lis 2017 13:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Przecież jest opcja wynajmu ze zwrotem w innym miejscu. Oczywiście zwykle więcej to kosztuje, ale jest możliwe.

Poza tym nie pisałeś o locie z Ejlatu zadając pytanie, a wróżbita Maciej rzadko wpada na forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#50 PostWysłany: 11 Lis 2017 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Macremi napisał(a):
Można samemu kupić bilet na stronie Egged. Wchodzimy na kupno online. Wyświetli się strona po hebrajsku. Dajemy tłumacz stronę. W rubrykach pojawią się nasze litery. Po ustawieniu startu w pozostałych rubrykach pojawią się ponownie ich rysunki. Robimy pokaż tekst oryginalny i ponownie przetłumacz stronę po czym wybieramy z rubryki cel. I tak po kolei powrót, daty, normalny bilet, ilość osób i dajemy dalej na oryginalnym tekście. Pokaże się jak chcemy zapłacić karta,paypal. Potem samemu drukujesz bilety na dworcach. Są informacje i myślę, że pomogą. Trochę z tym tłumaczeniem stron roboty ale co tam.

@Macremi jak to zrobiłeś? jakiś dodatek do przeglądarki masz? Wrzuciłem w google translate i u mnie tłumaczenie nijak nie działa, próbowałem na Firefox, IE, Chrome.

Znalazłem za to opis procedury kupna online na stronie po hebrajsku, myślę, że może się przydać:
http://www.backpackisrael.com/buying-a-bus-ticket
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#51 PostWysłany: 13 Lis 2017 12:44 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 1
manro1 napisał(a):
dzieki - jesli faktycznie nie ma większych problemów to może jednak bedzie auto i dodatkowy nocleg w Jerozolimie :) jest to jakiś plan
Ale jak ktos namierzy jakas sprawdzona wycieczkę jednodniowa niech da znac - lubie miec alternatyw ale faktycznie taniej będzie auto dla tylu osob zapewne


skopiuje, bo pytam o to samo, czy może ktoś polecić jakąś sprawdzoną wycieczkę jednodniową Eliat - Jerozolima ?
biur ogromna ilość, ale może ktoś ma doświadczenie z jakimś biurem konkretnym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#52 PostWysłany: 16 Lis 2017 09:54 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
Mzoe komuś pomoże, jedno biuro mi odpowiedziało na moje pytania, lece z synkiem 1,5 rocznym zona i tesciami w styczniu
Ale jednak chyba auto wezmemy, jednak jak ktos ma doświadczenie z wycieczkami 1dno dniowymi Eliat- Jerozolima to dajcie info

https://www.touristisrael.com/

1) Is this trip ok for 15 months infant ? We travel with him abroad for a long time already, but it is a lot of time in a bus The law in Israel does not require carseats, so he would need to sit on your lap in the vehicle. There is quite a bit of bus travel to drive from Eilat to Jerusalem and back, but also walking once you are at the sites.
2) Is it better to go go on Friday 12/01/2018 or on Saturday 13/01/2018. Lees problem with travel, (traffic jams , crowding people etc ) Both days will be about the same, however there tend to be less drivers on the road on Saturday as it is the second day of Shabbat.
3) How much does it cost per person. I see you have special promotion now $79 (was $132) .And hope that infant is for free ? Yes, the infant will not need to pay, $79 per person is the price still
4) Is there toilet / WC on the bus [color=#4040FF]No, but the bus will stop for toilet breaks during the drive
[/color]
5) What do you think weather will be in Jerusalem, in Eilat probably 20oC Yes, however it tends to be warmer in Eilat compared to Jerusalem.
6) Will be there English or Russian guide or both English and Russian available
7) Probably we will stay at Motel Aviv Ofarim Lane 126 – will you pick up us from there Yes we can pickup from there
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#53 PostWysłany: 20 Gru 2017 12:57 

Rejestracja: 16 Gru 2017
Posty: 6
Witam

Wyruszam do Izraela 29 grudnia, ląduję na lotnisku w Ovda o godzinie 20.50
Plan zakładał po lądowaniu dojazd do Jerozolimy, jednak jak juz wiem o tej porze w piatek jest to niemożliwe transportem publicznym, Eilat shuttle też nie świadczy transportu do Jerozolimy tego dnia z lotniska Ovda.

Tak więc po wylądowaniu pozostaje dojazd i nocleg w Eilat.

30 grudnia, z tego co widzę najszybciej można dojechać do Jerozolimy Eilatshuttle, który wyjeżdzą o 5.45, bo z tego co widzę najszybszy kurs Egged tego dnia do Jerozolimy jest o 15.30 (na stronie Egged co prawda nie znalazłem wyszukiwania na 30 grudnia, znalazlem 23 grudnai- równiez sobota, więc podejrzewam iż rozkłąd bedzie wyglądał tak samo ? )

Później pozostaje powrót do Eilat, 31 grudnia, bądź 1 stycznia, gdyż 1 stycznia mam lot powrotny z Ovdy po 20.

Pytanie czy nie ma problemu z zakupem biletów na dane kursy egged na dworcach ?
bo o ile bilet z lotniska ovda do eilat mozna zakupic poprzez rezerwacje w pełni anglojęzyczną to z innymi już jest problem ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#54 PostWysłany: 27 Gru 2017 15:14 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Dotyczy to też jazdy np Eilat - Tel Aviw.
Autobusy Egged odjeżdżają w piątki nawt o 14 czy 15 godzinie (w/g ichniego rozkładu jazdy na stronie Egged). Jazdy jest ponad 4 godziny, więc nie ma możliwości aby dojechały przed zmrokiem który raczej będzie przed 17.

To działa? Jadą do końca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#55 PostWysłany: 27 Gru 2017 15:43 

Rejestracja: 16 Gru 2017
Posty: 6
Witam

Ktoś może kojarzy jaki jest koszt autobusu egged na trasie Jerozolima - Eilat ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#56 PostWysłany: 27 Gru 2017 17:00 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
czachomaster napisał(a):
Ktoś może kojarzy jaki jest koszt autobusu egged na trasie Jerozolima - Eilat ?


Witaj
Akurat kupowałem. 70 NIS od osoby. Przynajmniej przez internet tyle zapłaciłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#57 PostWysłany: 04 Sty 2018 15:40 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Akurat kupowałem. 70 NIS od osoby. Przynajmniej przez internet tyle zapłaciłem.


Ile zapłaciłeś w złotówkach ? Mi po przewalutowaniu koszt noclegu w hotelu w Eilacie wzrósł o 20 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#58 PostWysłany: 07 Sty 2018 13:16 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 13
Takie pytanie odnośnie autobusów Eilat - Jerozolima: czy działa w nich ogrzewanie? By nie zmarznąć, jeśli wyjazdę z Jerozolimy wcześnie rano, w styczniu poranki mocno rześkie tam są.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#59 PostWysłany: 07 Sty 2018 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ja kiedy bardzo zmarzłem od klimatyzacji. A skoro jest kilma to i można ją ustawić na ogrzewanie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#60 PostWysłany: 09 Sty 2018 09:25 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Chciałbym się upewnić bo kupuję bilet z Eilatu do Jerozolimy. Czy dobrze wpisałem przystanki początkowy i końcowy. Czy tak ma być :

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group