Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Eilat - Jerozolima
#1 PostWysłany: 21 Paź 2016 10:19 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Jechał ktoś tą trasą?
Są autobusy 444 czas przejdazdu około 5h tylko strona wydaje mi się że coś dziwnie pokazuje rozklady (identyczne godziny odjazdu w obie strony)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#2 PostWysłany: 21 Paź 2016 10:59 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Autobusy Egged kursują bezbłędnie. Również na tej trasie.
Czasem może się zdarzyć że brak jest wolnych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#3 PostWysłany: 21 Paź 2016 11:08 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Często brakuje miejsc. Warto kupić bilet przynajmniej dzień wcześniej. Same autobusy bardzo wygodne, klimatyzacja pracuje bardzo dobrze, jest nawet darmowe wifi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#4 PostWysłany: 21 Paź 2016 11:52 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
To zależy od pory roku. Zimą nie jest tak źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#5 PostWysłany: 21 Paź 2016 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Będąc w Izraelu latem jeździłem tą trasą z Eilatu do Jerozolimy, z Jerozolimy do Masady, Ein Bokek, Ein Gedi i z powrotem do Jerozolimy. Na początku trasy zawsze było dużo wolnych miejsc, na dalszych przystankach sporo osób się dosiadało, była duża rotacja, tak że niektórzy musieli stać/siedzieć w przejściu. Uwagę przykuwali poborowi niedbale obijający swoimi karabinami o współpasażerów ;)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#6 PostWysłany: 21 Paź 2016 13:48 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
A więc rozklad na ich stronie zazwyczaj jest aktualny? google pokazuje mi również inne kursy ktore nie widnieja na ich www
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#7 PostWysłany: 21 Paź 2016 13:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Jest kilka autobusów na tej trasie. Musisz sobie wybrać czy chcesz zwykły czy pośpieszny. Korzystałam. Ciekawe przeżycie, właściwie cała droga prowadzi przez pustynię. Przez kilka godzin oglądasz, piach, kamienie, gruz, żwir, skały, piach, kamienie, i tak niby to samo a krajobrazy zmieniają się.
Bilety kupiłyśmy kilka dni wcześniej na dworcu. Autobus był cały zapełniony.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#8 PostWysłany: 24 Paź 2016 15:05 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Jestem praktycznie zdecydowany tylko chciałem wyrobić sie wyjazd rano powrot wieczorem (mam nocleg w Eilatcie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#9 PostWysłany: 24 Paź 2016 16:11 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Nie gniewaj się, ale to trochę barbarzyństwo tak zwiedzać Jerozolimę. :)
No chyba że chcesz tylko wetknąć modlitwę w Ścianę Zachodnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#10 PostWysłany: 24 Paź 2016 19:40 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Pabloo napisał(a):
Będąc w Izraelu latem jeździłem tą trasą z Eilatu do Jerozolimy, z Jerozolimy do Masady, Ein Bokek, Ein Gedi i z powrotem do Jerozolimy. Na początku trasy zawsze było dużo wolnych miejsc, na dalszych przystankach sporo osób się dosiadało, była duża rotacja, tak że niektórzy musieli stać/siedzieć w przejściu. Uwagę przykuwali poborowi niedbale obijający swoimi karabinami o współpasażerów ;)


Aktualnie autobusem 444 (przynajmniej w sezonie) można jechać wyłącznie do Ejlatu lub Jerozolimy, tzn. nie można wsiąść na jednej stacji pośredniej i wysiąść na innej. Teoretycznie jest to linia specjalna, szybka, a we wszystkich autobusach Eggedu bilety na takie krótkie odcinki sprzedawane są przez kierowcę, co potrafi wydłużyć postój na jednym przystanku o kilkanaście minut powodując ogromne opóźnienia, dlatego pewnie w 444 nie jest to dozwolone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#11 PostWysłany: 08 Lis 2016 15:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
silvershark napisał(a):
Aktualnie autobusem 444 (przynajmniej w sezonie) można jechać wyłącznie do Ejlatu lub Jerozolimy, tzn. nie można wsiąść na jednej stacji pośredniej i wysiąść na innej.
Hmm, a na stronie egged nadal jest możliwość "Boarding and Alighting" na przystankach pośrednich.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#12 PostWysłany: 08 Lis 2016 15:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Wyszukiwarka Eggedu też tak podpowiadała, a mimo to nie sprzedano mi biletów w kasie na taką trasę, ani nie pozwolono kupić biletów u kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#13 PostWysłany: 08 Lis 2016 15:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
I co zrobiłeś?
Jak w takim razie wydostać się z Ein Bokek gdy tam będę?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#14 PostWysłany: 08 Lis 2016 16:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W Ein Bokek na przystanku czekałem na najbliższy autobus innej linii, który przyjechał po 40 minutach, ale był już pełen i nawet się nie zatrzymał. Kolejny (ale nie 444) przyjechał za ponad godzinę, były w nim już miejsca, ale chętnych było tyle, że wyjechanie z Ein Gedi zajęło prawie pół godziny, bo na kilku kolejnych przystankach po kilka osób kupowało bilety, a pasażerów było tylu, że ciężko było się upchnąć.

Warto być przygotowanym, bo przystanki w Ein Bokek to takie zwykłe wiaty jak w Polsce, bez klimatyzacji czy większej ochrony przed słońcem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#15 PostWysłany: 08 Lis 2016 16:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Przyznam szczerze, że mnie z lekka przeraziłeś.
Zwalił się mój misterny plan, tym bardziej, że chciałam ten stop w Ein Bokek zrobić w piątek, a muszę się liczyć z czasem do zachodu słońca.

Hmmm.... a jacy inni przewoźnicy tam jeszcze przejeżdżali?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#16 PostWysłany: 08 Lis 2016 17:08 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Część ludzi spieszyła się na samolot, ale nie było niczego innego, po dłuższym czasie w końcu złapali taksówkę, która zgodziła się jechać na lotnisko w Tel Awiwie. Oprócz tego chyba jedynie stop, nie widzialem innych autobusów ani shuttle busów, ale może takowe istnieją.

Mi zdarzyło się to wszystko w sierpniu, może zimą nie jest tak źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#17 PostWysłany: 14 Lis 2016 21:51 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 4
Witam, planujemy (3 osoby) pojechać z Ejlat do Jerozolimy autobusem 444 , czy kupimy bilety w kasie na dworcu autobusowym, czy powinnam dokonać zakupu online? Zastanawiałam się też nad opcją wypożyczenia samochodu, ale wszędzie są limity 250 km przy 1-2 dniowym wypożyczeniu. Może ktoś z podróżujących planuje wypożyczenie samochodu na dłuższy czas i potrzebuje :) towarzystwa na jednodniową wyprawę do Jerozolimy 04 grudnia. Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#18 PostWysłany: 15 Lis 2016 16:14 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Dzwonilem na infolinie Egged (nie ogarniam ich strony do zakupow po Hebrajsku)
CHciałem kupic bilety, niestety nie przyjeło mojej debetowki MC z Pekao
Pani poradziła zebym kupił lokalnie bilet (będę tam w sobotę a do Jerozolimy chce jechac w niedziele)
Jak rozumiem w sobotę jest Szabat a na stronie jest napisane ze pracują

Komus udało się zmienić strone zakupu biletow na jezyk angielski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#19 PostWysłany: 15 Lis 2016 16:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Zdaje się, że strona zakupowa jest tylko w języku hebrajskim. My poprosiłyśmy w hostelu o pomoc chłopaka z recepcji, i to on nam kupił bilety przez internet.
Ale pamiętaj - z wydrukiem tego zakupionego biletu idziesz do maszyny na dworcu i tam wpisujesz odpowiedni numerek z kodu i dopiero drukujesz sobie w automacie bilet.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat - Jerozolima
#20 PostWysłany: 18 Lis 2016 23:22 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Ląduję w Ovda o 12.20, czy jest możliwość aby zdążyć na autobus odjeżdżający o 14,15 do Jerozolimy w Eilacie z Central Bus Station ?
Jeśli tak to napiszcie jakie to możliwości. Chyba,że są inne sposoby przejazdu do Jerozolimy ( nie biorę pod uwagę taxi :) ) W innym wypadku musiałbym nocować w Eilat a szkoda mi straty dnia pobytu.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group