Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mugga deet na komary
#1 PostWysłany: 11 Maj 2014 12:46 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Witam!

Czy ktoś z Was używał mugge dla dziecka? zakupiliśmy za namową lekarza mugge w sztyfcie, jednak na etykiecie napisane jest, że jest to środek przeznaczony dla dzieci powyżej 12 roku życia (nasza ma 2 lata). Wcześniej zakupiliśmy już leki malaryczne, ale chcemy jeszcze dodatkowo zabezpieczyć malucha. Co poradzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 11 Maj 2014 12:59 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Kup bezpośrednio w tropikalnym kraju, do którego się udajesz. Będzie większy wybór i niższe ceny niż w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Maj 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Nie radziłabym stosować muggi na takie małe dziecko. To dość silna substancja i może spowodować zatrucie jeśli przypadkowo dostanie się do organizmu (gdy np. dziecko włoży palce do buzi). Mówię to z perspektywy chemika :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Maj 2014 13:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
W takim razie może jesteś w stanie poradzić jakiś środek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Maj 2014 13:25 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Ja smarowałem mojego syna który w czerwcu 2013 miał 1 rok i 8 miesiecy i nic mu nie było... lepiej posmarowac niż leczyć na malarię. w koncu nie jest to srodek trujący tylko odstraszający. a w krajach tropikalnych nasze offy i inne lekkie specyfiki nie dzialają na moskity. Generalnie muuga testowana na dziecku do 2 lat i było ok ale to moje spostrzeżenia i ryzyko nie namawiam do stosowania inaczej jak na ulotce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Maj 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Krzyżak, z jakim stężeniem macie Muggę? W sztyfcie czy w kulce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Maj 2014 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
DEET będący składnikiem Muggi na komary działa rzeczywiście odstraszająco, ale to nie znaczy, że nie jest szkodliwy. Ma tez zastosowanie owadobójcze. Na opakowaniu (jesli sie wczytacie) jest napisane, żeby nie stosować go u osób mających pomalowane paznokcie. To dlatego, że wyższe stężenia DEET rozpuszczają plastik (również emalię do paznokcji)! Czytałam o badaniach, które zabraniają stosować ten środek u noworodków do 2 miesiąca życia. W przypadku starszych dzieci chyba nie ma tak duzo przeciwskazań, a notatka producenta (od 12 roku życia) jest pewnie swego rodzaju zabezpieczeniem przed ewentualnymi nastepstwami, ale warto rozważyc tą kwestie indywidualnie. Każde dziecko będzie reagowac inaczej.
Ja sama stosowałam Muggę i uważam, że nie ma lepszego środka na rynku, ale na wszelki wypadek nie maluje paznokci jak ja stosuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Maj 2014 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
Polecam jeszcze pochodny preparat o nazwie REPEL
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Maj 2014 14:46 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 111
Nie powinno sie smarowac malego dziecka (opinia lekarza rodzinnego) - zapytalem mamy i taka odpowiedz dostalem. Wielokrotnie sprawdzone na wlasnej skorze ale nigdy na dziecku... to silna trucizna. Najlepiej w kraju do ktorego lecicie na miejscu kupic ich preparat w azji czesto beda to preparaty na bazie trawy cytrynowej, sa duzoooo mniej szkodliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Maj 2014 18:14 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
juliaka napisał(a):
Krzyżak, z jakim stężeniem macie Muggę? W sztyfcie czy w kulce?


kupiliśmy 20% w kulce. Dodam tylko,że lecimy do Panamy i Kostaryki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Maj 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
To chyba się coś zmieniło w tej kwestii. Wcześniej Mugga roll-on 20% była dla dzieci od 3 r.ż (http://mugga-polska.pl/mugga-deet-rollon-205?vid=1). Takiej bym się chyba nie bała zastosować u 2-latka, ale jeśli teraz jest powyżej 12 r.ż. to może wzmocnili skład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Lip 2014 08:30 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
lilka91 napisał(a):
My nigdy nie byliśmy w tropikalnych krajach i nie stosowaliśmy tego preparatu ale słyszałam od znajomych, ze jest bardzo mocny. Ostatnio komary u nas bardzo gryzą i znajoma przywiozła nam Mugge. Nie mam zamiaru jednak tego stosować bo nie wygląda za ciekawie. Wolę już zamówić odkomarzanie ogrodu [xxx] i zainwestować w jakieś lepsze ale bezpieczne środki na komary.


Bez przesady. Muggę można bez problemu stosować nawet w naszych polskich warunkach.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Lip 2014 09:01, edytowano w sumie 1 raz
link z cytatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Lip 2014 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 24
My stosowaliśmy dla 5-latków na Tajwanie I w Wietnamie. Potem porządnie myliśmy dzieciakom skórę.
Można spróbować posmarować części ciała najbardziej narażone na ukąszenia - np.: stopy, ręce + spryskać ubranie.
Muggę polecają lekarze od chorób tropikalnych - jest najlepsza
_________________
http://multicultikids.blogspot.com
Pomysły na aktywne spędzanie czasu dla małych i dorosłych dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lip 2014 19:12 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 2
Witam wszystkich! nie popieram stosowania tego produktu dla dzieci, zachęcam do czytania etykiet i wybierania czegoś delikatniejszego dla skory dziecka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lip 2014 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 24
Cóż wybór należy do rodzica - wiem o zagrożeniach skórnych, obciążeniu nerek ale jest również zagrożenie malaryczne....
_________________
http://multicultikids.blogspot.com
Pomysły na aktywne spędzanie czasu dla małych i dorosłych dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Lip 2014 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
Stosowalem mugge roll on w Polsce zarówno na sobie jak i 3 letniej córce. Żadnych negatywnych objawów nie zaobserwowalem, ale mimo że to mugga to i tak przypałętała sie osa i zaatakowała młodą (skutecznie). Ja korzystalem z niej ostatnio podczas kilkudniowego trekingu w lesie i w nocy mimo dokładnego i częstego aplikowania i tak owady się kręciły wokoło. Podsumowując - mimo że to pewnie najlepszy środek w Polsce i tak nie uchroni Cie w 100%. ps. polecam jedynie wersję do smarowania ze względu na ogromną wydajność i większe bezpieczeństwo podczas aplikowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Lip 2014 05:41 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Może to wiecie , a może nie -ale bardzo dobrym środkiem na nasze komary, kleszcze i inne robactwa jest : olejek waniliowy do ciast. Od lat stosuje ten "specyfik" a pracuje dużo w lasach i to działa-wiedza przekazana od starszych kolegów z pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lip 2014 07:23 

Rejestracja: 13 Wrz 2012
Posty: 5
Spróbuj wspomnianego już preparatu Repel, zawiera ikarydyne zamiast deet. W Azji i Afryce dał radę chociaż Mugge brałem też z sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Lis 2014 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Dla maluszków warto spróbować Orinoko Junior - do stosowania od 1 miesiąca. Przetestowane w Tajlandii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Kwi 2018 08:34 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 1
My stosowaliśmy Mugga 50% w Afryce dla siebie i 13latka. Wiadomo, pryskane na ubrania, ale działało bardzo skutecznie. Chociaż jak kupowaliśmy ten specyfik z mężem w Polsce jeszcze w takim sklepie militaria, bo tylko tam w sumie mąż to namierzył, to mówili, że można bez obaw stosować dla każdego tylko należy uważać żeby preparat nie dostał się np. do oczu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group