Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wwóz leków do Egiptu
#1 PostWysłany: 06 Lis 2017 23:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Uważajcie jakie leki przeciwbólowe zabieracie z sobą do Egiptu.
"Brytyjka została zatrzymana na lotnisku w Egipcie. Okazało się, że w bagażu miała leki przeciwbólowe, uznawane tam za narkotyki. Kobiecie grozi 25 lat więzienia lub nawet kara śmierci. [...] miała w walizce tramadol i naproxen...."

http://bit.ly/2zo6vWK
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 06 Lis 2017 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Racja, trzeba uwazac gdy wwozi sie 290 tabletek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Gru 2021 23:17 

Rejestracja: 10 Lis 2021
Posty: 11
W następnym roku, o ile covid pozwoli, mam w planach wizytę w Egipcie, w związku z tym mam pytanie odnośnie wwożenia leków oraz suplementów diety na własny użytek do Kraju Faraonów.

Polska strona rządowa infomuje iż: "Leki, które budzą wątpliwości, są odbierane właścicielowi i sprawdzane w laboratorium. Czas oczekiwania na ich zwrot nie jest określony i może potrwać nawet kilka tygodni. Aby uniknąć problemów (konfiskaty lekarstw oraz odpowiedzialności karnej), weź ze sobą przetłumaczone, przynajmniej na język angielski, zaświadczenie lekarskie. Zaświadczenie to musi potwierdzać, że stosujesz konkretne lekarstwa."

Oczywiście zaświadczenie wezmę ze sobą, pomimo iż nie przyjmuję żadnych leków które są zakazane w Egipcie. Sprawdziłem wszystkie swoje preparaty z aktualnym egipskim spisem substancji kontrolowanych, nauczony niesławnym przykładem Pani Laury Plummer która została aresztowana za przemyt tramadolu.

Natomiast chciałem zapytać o wasze doświadczenia na granicy. Czy braliście ze sobą zaświadczenia od lekarza? Czy powinienem się przygotować na kontrolę apteczki? Jak dotąd podczas moich podróży nikt nie zwrócił uwagi na moje leki, ale w przypadku Egiptu wolałbym sobie oszczędzić potencjalnego stresu i dowiedzieć się zawczasu jak wyglądają procedury po przylocie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Gru 2021 00:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Gru 2021 13:24 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Wrocilismy z Egiptu 2 tygodnie temu, ja zadnych lekow nie biore ale Gruby mial tego troche (leki na depresje). Nikt nigdzie nie sprawdzal ani na wylocie w UK ani na przylocie w Hurgadzie.
Przy wylocie z Hurgady kontrole paszportow co kawalek i oprocz kontroli bezpieczenstwa jeszcze jedna kontrola tuz przed bramka, tu pytali o elektronike i wkladali rece do plecaka. Z lekami nie bylo problemu, zadnych pytan. Mi zabrala nozyczki i zrobila zdjecie tychze z moim paszportem :-) nie chcialo mi sie klocic, ze nie ma racji, wiec odpuscilam.
Ogolne wrazenie - obsluga na lotnisku nie ma pojecia co i po co sprawdzaja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Teide uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Gru 2021 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Coś ci się pomyliło,w Egipcie mówi się, o ile Allach pozwoli, a nie covid,

ja żeby wyjechać nie muszę mieć pozwolenia covida tylko "mojej starej", która na szczęście jest młodsza ode mnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2021 04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Mi przeglądano leki. Próbowano wmówić, że suplementy diety na cerę twarzy to narkotyki (opakowanie było jakieś dziwne) :) Najlepiej okazywać brak wzruszenia na te bzdury, oni chcą się po prostu pośmiać ze zestresowanego turysty. Taki klimat, odskocznia od pracy
Góra
 Profil Relacje PM off
Teide uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2021 11:19 

Rejestracja: 10 Lis 2021
Posty: 11
@manyaky A dużo leków i suplementów miałaś? Czy tylko te tabletki na cerę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2021 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Łącznie 5-6 opakowań. Nie ma się czego obawiać, jeśli leki nie są zakazane w Egipcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group