Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:46 

Loty: 129
Kilometry: 263 485
Cześć,

Mam mały problem,
Kupiłem bilet na lot z Kijowa do Kairu od UIA, a bilet powrotny z Hurghady do Berlina liniami czarterowymi po 10ciu dniach.

Teraz doczytałem gdzieś informację, że nie-egipcjanie nie mogą przylecieć i wylecieć z innego lotniska, oraz, że można podróżować tylko liniami czarterowymi lub tylko tradycyjnymi.

Czy ktoś przerabiał taki temat?

Z góry dziękuję za pomoc
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:51 
Awatar użytkownika

złoty
Jest to też wyszczególnione np podczas rezerwacji czarteru Rainbow :

[url]https://biletyczarterowe.r.pl/Wyszukiwanie?&miastaWylotuZ=["WAW"]&miastaWylotuDo=["HRG"]&miastaPowrotuZ=["HRG"]&miastaPowrotuDo=["WAW"]&dataWylotuOd=2020-01-30&liczbaPasazerow=1&wObieStrony=1&twcWylotId=169266&nowe=1[/url]

Kod:
Uwaga! Ważne! przelot czarterowy do/z Egiptu musi odbyć się na/z tego samego lotniska docelowego tj. Klienci podróżujący do Hurghady muszą również z Hurghady wylecieć ponadto przelot musi odbyć się tą samą linią lotniczą ,a czas pobytu nie może być dłuższy niż 30 dni. Uwaga! linie czarterowe często żądają kart pokładowych z dnia przylotu w celu ustalenia czy przylot do Egiptu nastąpił tą samą linią lotniczą, którą ma się odbyć wylot. Przepisy wizowe są absolutnie odrębną sprawą i nie mają nic wspólnego z przepisami dotyczącymi czarterów i każdy Klient powinien się z nimi zapoznać. - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Obywatele polscy potrzebują wiz do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.

Czyli wylot i powrót tym samym czarterem / linią z tego samego lotniska.

Ostatnio edytowany przez Antek12, 27 Sty 2020 09:55, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#3 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:55 

Czyli mam przechlapane :(

Myślisz, że dotyczy to tylko lotów czarterowych? Biorę pod uwagę kupienie teraz biletu powrotnego liniami tradycyjnymi z Hurghady do Genewy - Easyjet.
Mam też opcję powrotu z Jordanii - ale wtedy mam bilet tylko w jedną stronę do Egiptu i boję się, że będzie problem przy przylocie...
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:12 

platynowy
Hmmm ... nie wiem jakie są przepisy, ale w zeszłym roku bez problemu wjechałem na bilecie OW (Kair). Nikt mnie o nic nie pytał.
PS Nie opuszczałem Egiptu samolotem.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:14 
Awatar użytkownika

złoty
-- 27 Sty 2020 09:13 --

Nie wiem , nie chcę wprowadzać w błąd, ale powyższe info każe mi przypuszczać że tyczy się to każdej linii - czarter /standard.

-- 27 Sty 2020 09:14 --

W sumie zawsze można wrócić z Eilat :)

#6 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:20 

-- 27 Sty 2020 10:18 --

Antek12 napisał(a):
-- 27 Sty 2020 09:13 --

W sumie zawsze można wrócić z Eilat :)

No własnie mam już bilet z Akaby, ale chciałem jednak skrócić podróż, zwłaszcza, że z Luksoru do Akaby nie jest łatwo i tanio się dostać.. Stąd bilet czarterowy z Hurghady...
W ambasadzie w Warszawie nie odbierają - i z opinii wynika, że nie odbiorą, natomiast adresy mail`owe są nieprawidłowe... ehhhh...

-- 27 Sty 2020 10:20 --

jasiub napisał(a):
Hmmm ... nie wiem jakie są przepisy, ale w zeszłym roku bez problemu wjechałem na bilecie OW (Kair). Nikt mnie o nic nie pytał.
PS Nie opuszczałem Egiptu samolotem.

W takiej sytuacji moja pierwotna opcja powrotu z Jordanii mogłaby zadziałac...

Znalazłem jeszcze na forum informację od marek2011:

"Jeśli takie ograniczenie jest to dotyczy tylko przelotów czarterowych. W normalnym ruchu nie ma żadnych problemów z wylotem/przylotem różnymi liniami, z różnych lotnisk. Przerabiałem w praktyce, nikt o nic nie pyta, niczego nie sprawdza." Więc jest dla mnie nadzieja!

Ostatnio podbity przez Nikonen, 27 Sty 2020 10:20
 Relacje PM off  

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości