Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Paź 2023 20:30 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 56
Loty: 65
Kilometry: 117 291
Jeśli Administracja uzna, że wątek jest zbędny, prosiłabym o usunięcie. Chodzi mi o kwestię bezpieczeństwa obecnie, czyli w sytuacji wojny w Izraelu. Jak myślicie, czy wyjazd na urlop do Egiptu w tym okresie to dobry pomysł? Mam bilety na początek listopada do Kairu, i Asuanu. Planowałam się tam powłóczyć ponad tydzień. Teraz nie wiem, czy to będzie bezpieczne :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 08 Paź 2023 20:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://tvn24.pl/najnowsze/aleksandria- ... by-7381191
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2023 20:35 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 56
Loty: 65
Kilometry: 117 291
Dzięki :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2024 12:59 

Rejestracja: 06 Cze 2019
Posty: 8
A jak szanowni forumowicze zapatrują się na wspomnianą kwestię bezpieczeństwa teraz, kiedy konflikt już chwilę trwa i minęły te trzy miesiące od utworzenia wątku? Uważacie, że w tym momencie wyjazd to dobry pomysł, czy zważywszy na napięcia w tamtym regionie (+ jeszcze wczoraj dodatkowa interwencja zbrojna w Jemenie), lepiej Egipt sobie na razie odpuścić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2024 13:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Wszystko zależy od osoby. Sam musisz zdecydować czy warto dla ciebie jechać, dla twojego spokoju. Ja bym leciał, ale znam sporo osób którzy by nie lecieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2024 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Zależy jaki rejon. Spędziłem w Kairze prawie dwa tygodnie na przełomie listopada i grudnia i było absolutnie bezpiecznie. Myślę że wojna nie ma zupełnie wpływu na Kair, ale pewnie obawiałbym się wybierać teraz na Synaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2024 13:17 

Rejestracja: 06 Cze 2019
Posty: 8
Głównie myślę pod kątem stricte turystycznych regionów typu Marsa Alam. Wiem, że one z natury rzeczy są enklawami i pewnie mniej podlegają takim zagrożeniom niż "normalne" miasta, niemniej nadal jest to Egipt i jest to region, w którym trwają intensywne działania militarne :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2024 13:23 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
W Kairze życie toczy się normalnie jak zawsze (ostatni raz byłem 3 tygodnie temu i była to chyba 4 albo 5 wizyta w ciągu ostatniego roku). Nie wiem skąd takie krążące po necie przekonanie, że Egipt jest niebezpieczny. Może potencjalnie jest jak ktoś się nieproszony zapuści w interior Synaju albo gdzieś tam pod granicę libijską, ale w innych wypadkach można spokojnie i bez obaw podróżować.

Mam wrażenie, że strach przed Egiptem jest podsycany na forach gromadzących głównie J i G jeżdżących do hoteli w Hurgadzie i bojących się wyściubiać nosa za hotelową bramę. Potem wracają i opowiadają innym jakieś farmazony nt kraju, którego na dobrą sprawę nawet nie widzieli, a na bank kompletnie nie rozumieją.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2024 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Potwierdzam powyzsze. Tydzien temu ZERO wrazenia ze cos jest nie tak. Turystow w Kairze i Luxorze pelno. LOT z WAW i na powrot zawalony pod dach LF 99%. Jedynie w TV informacyjnej EG cały czas newsy ze strefy Gazy.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2024 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
"niemniej nadal jest to Egipt i jest to region, w którym trwają intensywne działania militarne",
No sorry ale większej bzury już dawno nie czytałem, a przecież dzieje się ostatnio naprawdę wiele, jak masz takie podejście to zostań w domu i tyle,
Tak tylko dodam, że do Egiptu latam reguralnie od 20 lat i ostatnio 2x byłem w grudniu, myślę że gdybym taki tekst powiedział przypadkowo napotkanemu na ulicy przeciętnemu egipcjaninowi to popatrzył by na mnie jak na wariata
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2024 17:25 

Rejestracja: 06 Cze 2019
Posty: 8
Fly4free standardowo nie zawodzi - zadać pytanie to gorzej niż na Elektrodzie, bo zaraz przyjdzie jakiś współczesny Tony Halik, zaginionych ludów tropiciel i podróży koneser, który zamiast wyjaśnić (albo zignorować, jeśli aż tak go to wyprowadza z równowagi, że nie potrafi zachować spokoju) to zacznie rozprawiać swoje perory o tym, że dawno nie czytał takich bzdur, że mam zostać w domu, a w ogóle to jego urojona projekcja "przypadkowo napotkanego Egipcjanina" też podziela jego zdanie, jeśli śmiałbym jeszcze mieć jakieś wątpliwości :mrgreen:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i wasze spojrzenie za sprawę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2024 17:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Zadałeś pytanie o bezpieczeństwo.
Dostałeś odpowiedzi, gdzie ludzie twierdzą ze jest bezpiecznie a twoje obawy, typowo medialne.
Teraz to twoja kolej zdecydować czy lecieć, bo jednak bezpieczeństwo to kwestia indywidualna

Takie same pytania były w trakcje Kryzysu Migracyjnego, Konfliktów w różnych miejscach światach/lub obok

Więc twierdzeniem ze stary wyjadacze forum zepsuli to jest błędne
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Sty 2024 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
A na jaką odpowiedź liczyłeś, może sam byś poszukał odpowiedzi, a nie wyręczał się innymi, przez 5 lat na forum ile razy udzieliłeś komuś pomocnej odpowiedzi z 8 ! postami, i jeszcze pretensje ?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Sty 2024 19:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Generalnie jest bezpiecznie.. co tam parę jakiś przypadkowych buum ;)
https://tvn24.pl/swiat/egipt-wybuchy-w- ... em-7411239
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Sty 2024 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@DMW lubisz tak bez kontekstu i dat rzucic aby postraszyc?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Sty 2024 22:59 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jeżeli za miedzą toczy się wojna w każdej chwili sytuacja może się powtórzyć.
https://travellersworldwide.com/is-egypt-safe/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Sty 2024 23:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Za naszą miedzą, przypominam, też cały czas toczy się wojna. Może jednak lepiej mocniej ostrzegać o tym turystów wcinających precle na rynku w Krakowie? ;-) Btw. gdybyśmy się serio posiłkowali levelami ostrzeżeń US to tam gdzieś z połowa świata albo więcej jest "lepiej nie jechać". Tak jak w siłowniach hotelowych w US najlepiej nie tykać hantli, bo mogą spaść na głowę, a przecież hotel za to nie chce odpowiadać i wypłacać milionowych odszkodowań 8-)

Natomiast wracając do Egiptu i pytania kolegi: jak już zauważył @Zeus, zapytał, dostał odpowiedzi nie od teoretytków i blogerów, tylko praktyków - ludzi którzy byli ostatnio w Egipcie, abo (jak ja) bywają tam regularnie i to nie z BP w Hurgadzie. Co sobie kolega pomyśli czy zrobi, to już jego problem i sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2024 00:43 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Gdybyśmy mieli się naszym MSZ posiłkować, to w jeszcze mniej miejsc byśmy jeździli.. Amerykanie w swoich rekomendacjach dość precyzyjnie określają miejsca w danym kraju, gdzie nie rekomendują jechać. Nasz MSZ zazwyczaj, gdy coś się dzieje, wali czerwony alert na cały kraj z hasłem, że odradzają wszelkie podróże.

Przez takie "swobodne" rekomendacje musiałem w wakacje specjalnie drugie ubezpieczenie kupować, bo nasz MSZ nie rozróżniał, że w Peru Cusco jest dużym stanem, i że niebezpiecznie jest w niewielkim rejonie przygraniczanym i walił ostrzeżeniem po całości. Amerykanie byli tutaj akurat bardzo specyficzni. Potem to sprecyzowali, ale parę stówek już było niemoich...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2024 17:25 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
marek2011 napisał(a):
Za naszą miedzą, przypominam, też cały czas toczy się wojna.

Różnica jest taka, że "za naszą miedzą" działania wojenne są ponad tysiąc km od nas a od egipskich kurortów wojna jest o wiele bliżej (Taba 200-300 km?). Więc prawdopodobieństwo przypadkowego buum jest również statystycznie większe (chociaż praktycznie niewielkie).
A tak na serio to też uważam, że generalnie Egipt jest w miarę bezpieczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Sty 2024 20:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
DMW napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Za naszą miedzą, przypominam, też cały czas toczy się wojna.

Różnica jest taka, że "za naszą miedzą" działania wojenne są ponad tysiąc km od nas.

Za miedzą to wydaje mi się sporo bliżej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group