Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Mar 2018 12:51 

Jaka jest najlepsza strategia na egipskie krajówki?
Są jakieś cykliczne promocje?

Do tej pory znalazłem dwie linie lotnicze:
1. Nile Air, http://www.nileair.com
2. Egypt Air, http://www.egyptair.com

które latają do Aswan i Luxor. Mam taki pomysł, by polecieć na południe, a potem powolutku wracać do Kairu pociągami, busami, wielbłądami, itp. Ceny lotów krajowych wydają mi się bardzo wysokie (380 zł OW z Kairu do Aswan).
Góra
 PM off
pbak lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 12 Mar 2018 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ustaw na stronie linii lotniczej kraj Egipt i język angielski. Cena spadnie i to znacznie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2018 13:02 

Dzięki, od razu ścięte 140 zł od cen z OTA.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2018 04:29 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Jak Ci się uda odbyć trip - podziel się wskazówkami i uwagami proszę. No i powodzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2018 06:06 

@Doczu, nie ma sprawy, ale lecę dopiero w styczniu :)
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2018 19:50 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No to będzie świeże info na przyszły rok :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Gru 2020 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy ktoś ma jakieś nowsze doświadczenia w materii egipskich krajówek?
Co raz bardziej skłaniam się do wypadu tam na przełomie stycznia i lutego (z wiadomymi znakami zapytania), z zamiarem udania się do ABS, ASW i LXR. Zależy mi raczej na Egypt Air (co by skorzystać z *G). O ile można kupować loty ow (niestety, w mało przyjaznych cenach), to sklecenie jakiegoś multicity nie wychodzi mi ani na GF, ani na stronie przewoźnika. Owszem, pokazują się różne loty, ale nie udaje się tego wycenić, nie wspominając o rezerwacji. Może ktoś ma za sobą takie zakupy?
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2021 00:12 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@tropikey co do Egyptair to mocno bym uważał, 28.01 kupiłem bilety na pierwszy tydzień lutego i w ciągu 2 dni już 2 razy zmienili mi loty. Na interesującej mnie trasie niby dziennie mają 5-6 lotów na które sprzedają bilety, ale jak sprawdziłem na flightradar24 to wyszło że większość anulują i lecą tylko max 2 razy dziennie. Trochę ponad tygodniowe wyprzedzenie z zakupem a i tak nie można nic zaplanować, warto przed zakupem sprawdzić na FR24 jak ostatnio latali na danej trasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2021 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jak to trasa w Twoim przypadku? Ja rozważam LXR, ASW i ABS w różnych konfiguracjach i ze świadomością, że to ostatnie miejsce jest najbardziej narażone na zmiany i anulowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sty 2021 01:37 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@tropikey u mnie miało być HRG-CAI-LXR i powrót samochodem do HRG, na osobnych biletach. Rano kupiłem HRG-CAI i nim ustaliłem ze znajomymi szczegóły i kupiłem CAI-LXR już wieczorem miałem info o zmianie. Zmiana decyzji że jednak Luksor samochodem w obie strony, zakup CAI-HRG i następnego dnia rano info o kolejnej zmianie. Szkoda trochę bo w Hurghadzie planowaliśmy być 24h czekając na wynik testu i dzień przed odlotem, a tak wyjdzie dłuższe przymusowe "kurortowanie".

W Egyptair planują chyba tylko na dzień do przodu, na dzisiaj/jutro stan lotów można sprawdzić https://www.egyptair.com/en/fly/Pages/flight-status.aspx, wszystko co później, brane z rozkładu, wygląda na fikcję. Sam czekam na kolejne zmiany, wszak jeszcze tydzień mają by namieszać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Mar 2021 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Czy aktualnie na krajówkach HRG-CAI wymagane są testy na Covida?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Mar 2021 16:27 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@herki99 w drugim tygodniu lutego żadne testy ani formularze na trasie HRG-CAI nie były wymagane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
herki99 lubi ten post.
herki99 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Maj 2021 22:03 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 53
I na chwile obecną nadal tak jest.
Paszport to wszystko czego potrzebujecie do krajówek w Egipcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lis 2021 14:15 

Rejestracja: 15 Lut 2021
Posty: 28
Loty: 33
Kilometry: 122 452
Cześć,

Czy droga z Hurghady do Luksory jest bezpieczna? w wariancie: 2 osoby dorosłe wypożyczają auto na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lis 2021 16:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Przez długi czas formalnie przejazdy na tej trasie odbywały się w konwojach wojskowych. Czy dalej tak jest - nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:37 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@lubiepodrozowac jest bezpieczna i calkiem niezla. Wlasnie wrocilam dzis. Jezdzilam autem z Europcar (ja sama). Hurghada- Safaga- Quena- Luxor a pozniej dalej do Quseir droga 256 (ta droga cholernie dziurawa i pelna ciezarowek z kamieniem, jeden taki spadl jakies 100 m przede mna) i Marsa Alam.
Z hurghada pojechalam tez na Synaj do St Catherine i z powrotem. Droga poczatkowo ok ale blizej Suezu remonty wiec jakos nawierzchni fatalna i pelno ciezarowek. Przejazd przez Suez i inne duze miasta wcale nie taki straszny, glowne drogi sa szerokie wiec nie ma co sie bac.
Poza miastami ruch niewielki
Na autostradach i nie tylko czesto sie zdaza ze pod prad jada by sobie droge skrocic.
Od Quseir do Marsa Alam zrobili nowa droge wzdluz tej starej, nie ma jej nawet na mapie
Benzyna tania, jakies 8 EGP za litr
Sporo checkpoints ale o lapowki nikt nie pyta. Autostrady na ogol platne 10 EGP a ta z Suez do Sharm el Sheik 25
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Sty 2024 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Wracajac do glownego tematu egipskich krajowek... Ceny zmieniaja sie kilka razy dziennje. Jest kilku przewoznikow. Jakas tam konkurencja istnieje. Przy spojojnym wyczekiwaniu cena interesujactch mnie lotow CAI LXR i powrot kupowane jako 2xOW spadly z obecnego standardu 400-500pln do.... 124pln. Ale takie ceny byly przez kilka godzin. Wiec... TIMING IS THE KING (FARAON:-))
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Sty 2024 22:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@jaco027 W tej cenie to EgyptAir czy coś innego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sty 2024 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Wszystkie 2 czy nawet 4 linie podlegały tym zasadom. To są naprawdę dynamiczne ceny. Ale chyba najbardziej w Egipt Air i Air Cairo.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Lut 2024 11:47 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
W zeszłym tygodniu leciałam NileAir na trasie Kair-Luksor, za bilet o RT płaciłam ok 650 zł ale tez nie polowałam specjalnie na inne ceny, wiec nie wiem czy i jaka była dynamika. Linię moge polecić, chociaz opinie które wczesniej znalazłam nie były za dobre - ale wszystko odbyło się planowo. W cenie podstawowej zawarty juz tez bagaz nadawany. Godzinka lotu, dają soczek i wodę. Oczywiście trzeba pamietac ze odloty domestic tej linii odbywają się z terminalu 1, który jest oddalony o ok 5 min jazdy uberem od terminalu 3, na którym ląduje np LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group