Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Kwi 2013 15:40 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 1
Zamierzam wypożyczyć auto w bergamo i czytając regulamin ECR znalalzłem zapis: " EU citizens whose driver's licence is not in English or Italian language, must present an official translation in Italian or English. ". Nie mam międzynarodowego prawa jazdy, a polskie nie ma tłumaczenia na angielski, to co w takim razie muszę zrobić? Nie jest to problem, czy muszę wyrobić międzynarodowe czy robić tłumaczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 11 Kwi 2013 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 88
W październiku 2012 wypożyczałem auto w Bergamo właśnie za pomocą ECR. Normalne, polskie prawo jazdy wystarczy w zupełności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Kwi 2013 23:41 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
Właśnie próbowałam wypożyczyć samochód w Economy Car Rentals. Wpisałam wszystkie dane, kliknęłam "Book Now" i... pojawił mi się komunikat: "Please wait while your order is created".
No i ta chwila zmienia się w wieczność całą... Maila ani widu ani słychu.
Napisałam do nich, ale obecnie nie pracują, bo jest noc.
Czy ktoś miał problemy z rezerwacją przez ECR? Dodam, że płaciłam za pomocą American Expressa?
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Kwi 2013 19:13 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
ok, ja rezerwowałem na ich stronie Nissana Pixo za ok 183 eur (z jednym fotelikiem dziecięcym, ubezpieczenie Inclusive - ok 40 europrzedpłaty natychmiast zeszło z karty kredytowej) , na miejscu okazało się że będzie to Fiat Panda za 166 euro (i z kaucją 1020 eur) ale facet zmienił go na moją prośbę na Forda Fusion w tej samej cenie ale zablokowali mi 1500 euro na karcie kredytowej. Po tygodniu auto oddałem, facet powiedział że kaucję właśnie zwrócili na konto i pobrali tylko należność za wypożyczenie... No i tu zdziwienieni bo kaucję rzeczywiście zwrócili ale reszty należności za wypożyczenie sobie nie pobrali...

Minęły dwa dni i cisza. Jak myślicie - pobiorą jeszcze? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Kwi 2013 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mcmilaneo napisał(a):
Zamierzam wypożyczyć auto w bergamo i czytając regulamin ECR znalalzłem zapis: " EU citizens whose driver's licence is not in English or Italian language, must present an official translation in Italian or English. ". Nie mam międzynarodowego prawa jazdy, a polskie nie ma tłumaczenia na angielski, to co w takim razie muszę zrobić? Nie jest to problem, czy muszę wyrobić międzynarodowe czy robić tłumaczenie?

na polskich dokumentach sa przeciez tez opisane dane po angielsku wiec nie widze problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Kwi 2013 23:36 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 4
Witam, mam pytanie bo pierwszy raz korzystam z wynajmu auto.
Zarezerwowałem auto /ECR/ na Cyprze /Larnaca - lotnisko/ gdzie mam się udać z Voucherem po samochód?
Proszę o info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Kwi 2013 23:54 

Paweł Cracow napisał(a):
Witam, mam pytanie bo pierwszy raz korzystam z wynajmu auto.
Zarezerwowałem auto /ECR/ na Cyprze /Larnaca - lotnisko/ gdzie mam się udać z Voucherem po samochód?
Proszę o info.

No jak to gdzie ??? najpierw do biura na lotnisku podpisać umowę.
I jeszcze jedno,jeżeli potrącili ci jakąś tam kwotę w euro z karty przy rezerwacji a róznicę masz uiścić w biurze to nie daj się naciągnąć na dodatkowe koszty ubezpieczenia wymuszane na miejscu. Lepiej daj kartę niech blokują środki ok 500-700e To akie autocasco którego możesz odmówić.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Kwi 2013 00:20 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
 
Cytuj:
To akie autocasco którego możesz odmówić.

Moze, ale powinien znac ewentualne konsekwencje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Kwi 2013 08:54 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Anonymous napisał(a):
No jak to gdzie ??? najpierw do biura na lotnisku podpisać umowę.


Niekoniecznie. Ja też wypożyczałem przez Economycarrentals w Larnace i dostałem lokalną wypożyczalnię, gdzie musiałem wyjść z lotniska, przejść ok. 200m na parking, a tam czekał busik, który zawiózł nas do niezbyt odległego biura, gdzie podpisaliśmy umowę i otrzymaliśmy samochód.
Wszystko powinno być napisane na voucherze z ECR.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Kwi 2013 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
flus napisał(a):
Anonymous napisał(a):
No jak to gdzie ??? najpierw do biura na lotnisku podpisać umowę.


Niekoniecznie. Ja też wypożyczałem przez Economycarrentals w Larnace i dostałem lokalną wypożyczalnię, gdzie musiałem wyjść z lotniska, przejść ok. 200m na parking, a tam czekał busik, który zawiózł nas do niezbyt odległego biura, gdzie podpisaliśmy umowę i otrzymaliśmy samochód.
Wszystko powinno być napisane na voucherze z ECR.


Potwierdzam, tak jest - po wyjściu z terminala trzeba iść jakieś 200 m w prawo, tam zatrzymuje się busik partnera ECR. Po odbiorze samochodu można poćwiczyć jazdę lewą stronę i wrzucanie biegów lewą ręką, jeżeli ktoś tego jeszcze nie robił :)
ECR jak i inne wypożyczalnie zazwyczaj sprzedają zawsze usługę z AC - chodzi raczej o wysokość udziału własnego (excess), jeżeli jest wykupiony w ECR można odmówić wykupienia w lokalnej firmie (chociaż wtedy blokują zabezpieczenie na karcie). Zasadniczo polecam wykupienie zniesienie udziału własnego. Ktoś nam ukradł jeden kołpak, ale przy zwrocie samochodu obyło się bez żadnych nieprzyjemności i konsekwencji finansowych.
Pamiętajcie, że na drogach szrutowych ubezpieczenie nie działa. W ubezpieczalni powiedzą wam także, że nie wolno wjechać do Cypru PN. Teoretycznie jest to jednak możliwe po zakupieniu dodatkowego ubezpieczenia, ale ryzyko jest w razie problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Maj 2013 12:47 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 4
serdeczne dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Maj 2013 20:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 4
Pytanie; wynajmuję samochód w Larnace i chciałbym kilka dni pobyć w północnej części Cypru. Czy znacie może temat w kwestii all 100% ubezpieczenia samochodu w części tureckiej?
Na forum czytałem, że jest to problem ale może ktoś ma jakiś pewny i sprawdzony sposób!
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Maj 2013 22:50 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Marcin_GWE napisał(a):
ok, ja rezerwowałem na ich stronie Nissana Pixo za ok 183 eur (z jednym fotelikiem dziecięcym, ubezpieczenie Inclusive - ok 40 europrzedpłaty natychmiast zeszło z karty kredytowej) , na miejscu okazało się że będzie to Fiat Panda za 166 euro (i z kaucją 1020 eur) ale facet zmienił go na moją prośbę na Forda Fusion w tej samej cenie ale zablokowali mi 1500 euro na karcie kredytowej. Po tygodniu auto oddałem, facet powiedział że kaucję właśnie zwrócili na konto i pobrali tylko należność za wypożyczenie... No i tu zdziwienieni bo kaucję rzeczywiście zwrócili ale reszty należności za wypożyczenie sobie nie pobrali...

Minęły dwa dni i cisza. Jak myślicie - pobiorą jeszcze? :)


Pobrali. Najpierw 29 kwietnia, ale kasa zeszła dopiero po kilku dobrych dniach kiedy Eur było ponad 15 groszy droższe. A dziś patrzę - i kolejne pobranie. Drugi raz pobrali sobie 166 Euro. Napisałem dziś do nich, a jutro uderzam do mojego banku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Maj 2013 12:49 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
A ja mam pytanie - czy jeśli zabukuję sobie u nich autko z opcją "Full Insurance
ZERO Deductible" czyli bez udziału własnego to też będę musiał opłacić depozyt? Jeśli tak to ile może on wynieść za auto w klasie mini na Cyprze? Chodzi o to że mam kartę pre-paid i chciałbym to wiedzieć a przy rezerwacji nie podają takiego info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Maj 2013 15:59 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Będziesz musiał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Cze 2013 14:53 

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 5
Witam wszystkich.
Zarezerwowałem sobie własnie samochód w Bergamo na tydzień. Cena w economycar wyszła rewelacyjna - 63E (pobrało mi z karty 7 euro i zostało do zapłacenia na lotnisku 56 euro). Wypożyczalnia to Budget. Ale jak wchodzę na stronę Budget w moją rezerwację to wychodzi, że mam do zapłacenia 211 euro (średnio atrakcyjna - w hertz mogę mieć auto za 170 euro).
Którą kwotę zażądają na lotnisku? Miał już ktoś przypadek , że w wypożyczalni zażądali innej kwoty niż na voucherze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Cze 2013 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Ja korzystałem raz i miałem do zapłacenia tyle ile pokazywało pierwotnie. Przed wyjazdem pobrałem jeszcze voucher ze strony economycarrentals.
Na miejscu wszystko się zgadzało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Cze 2013 15:18 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1571
niebieski
ja też korzystałem kilka razy... zawsze do płacenia tyle ile na voucherze, fakt że często bez wielu ubezpieczeń ale nie były one obowiązkowe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Cze 2013 15:24 

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 5
tartal napisał(a):
ja też korzystałem kilka razy... zawsze do płacenia tyle ile na voucherze, fakt że często bez wielu ubezpieczeń ale nie były one obowiązkowe...

Moje obawy wynikają z fakty, że jest jednak drastyczna różnica w cenach. Poza tym jak robiłem rezerwację to wychodziło mi 63 euro, natomiast jak chciałem rezerwację zrobić w naszej rodzimej walucie to pokazywało cenę ponad 800PLN więc zbliżoną do tej wyższej kwoty. Być może to jakiś błąd systemowy - dlatego tym bardziej się obawiam.

Druga sprawa to ubezpieczenie. Na voucherze mam info: Chosen Package - Full Insurance Package. ale jest też info - Excess: 1200 EUR. Jak rozszyfrować jaki rodzaj ubezpieczenia posiadam? Domyślam się, że budget zablokuje 1200 euro na karcie a pełne ubezpieczenie jest od brokera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Cze 2013 20:36 

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 5
Problem rozwiązał się sam - broker anulował rezerwację - pomimo, że kilkanaście godzin wcześniej dostałem niby ostateczne potwierdzenie rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group