Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 17 Cze 2016 18:57 

Rejestracja: 17 Cze 2016
Posty: 2
Korzystałem kilka razy, prawda jest jednak taka że wszystko zależy do jakiej wypożyczalni trafimy (sam pośrednik jest moim zdaniem OK!!!), kilka razy na Kanarach było wszystko super, na krecie, rodos również - wypożyczenie bez problemu, można było pokazać kartę debetową a nie kredytową, na krecie ogólnie to nic nie chcieli, w maroku również bez problemu. Ostatnio niestety dostaliśmy europcar (Sysylia) a to moim zdaniem masakra, na lotnisku z powodu braku karty kredytowej nie dostaliśmy samochodu i ogólnie mieli nas głęboko gdzieś, cała kasa (wpłacona jeszcze w Polsce) przepadła i szukaliśmy innej miejscowej wypożyczalni, uznali nam kartę debetową, praktycznie od razu po oddaniu auta zwolnili kaucję i było ok. Dodam jeszcze że w europcar mielismy wykupioną najlepszą opcję, bez udziału własnego itd... niestety karte kredytowa i tak chcieli, bo niby mogliśmy nie oddać kluczyków i takie tam... Ogólnie masakra, nie polecam również goldcar ( gran canaria) - to naciągacze i tyle, koledze zblokowali 1600 eur, mi kazali zapłacić za super ubezpieczenie ( parę stów), po powrocie zabrali kasę z karty kolegi bo niby auto uszkodzone... Naszczęście zmusiliśmy na lotnisku osobę z biura aby podpisała nam odbiór auta więc po kilku tygodniach reklamacji pieniądze oddali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#262 PostWysłany: 22 Cze 2016 10:13 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Może ktoś wie.

Jakiś czas temu rezerwowałem auto w Chorwacji. Wtedy był zapis w T&C że jak chce przejechać tranzytem przez BiH to 50 euro kosztuje taka przyjemność. Z ciekawości teraz zrobiłem symulację i spojrzałem do T&C i takiego zapisu nie ma, w ogóle bez problemu uznają przekraczanie granic wszędzie niemal w Europie. Jest za to jakaś inna opłata 1,25/dzien max 12,5 euro.

I pytanie, będę musiał zapłacić to 50 euro czy nie ? Z dwojga złego wolę te 12,5 euro zapłacić. Jak obowiązuje mnie to T&C z chwili robienia rezerwacji to w sumie lepiej jest mi odwołać rezerwacje i zrobić nową bo i tak mi się to będzie opłacało. Wolałbym jednak tego uniknąć.

Najkorzystniejszą opcją byłoby w sumie udawanie głupiego w momencie wynajmu i spytać czy nie ma problemu z przekroczeniem granicy z BiH i jazdą do Dubrovnika, ale nie wiem co mu tam wyskoczy w jego "komputerku" i nie wiem czy mnie skasuje czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 12 Lip 2016 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Z ECR korzystam już jakiś czas, i zawsze jako walutę w UE wybierałem EUR (tak aby cena na ECR była zgodna z tym co potem w wypożyczalni, a nie jakieś kursy miejscowej wypożyczalni z PLN), pobierało prowizję w EUR, oddawało w EUR przy anulacji.

Chciałbym się upewnić czy myślę dobrze ;)

Macie jakieś doświadczenie w przewalutowaniach i różnicach w cenie, gdy wybierzemy płatność w PLN, to zakładam, że prowizję pobiorą w PLN, a resztę na miejscu np. w NOK lub EUR w zależności od kraju wypożyczenia?
Czy na voucherze pojawi się kwota w PLN (waluta rezerwacji) czy kwota NOK/EUR waluta wypożyczalni?
Czy ECR rozlicza w walucie wypożyczalni i tylko przelicza prowizję po swoim kursie na PLN, czy może jakieś robi "podwójne" przewalutowania?

Pewnie jeszcze miesiąc temu bym się nie zastanawiał nad takimi szczegółami, ale KK Raif/Wizz przestała być pomocna w płatnościach w innych walutach :/

Wiem, że mogę zrobić jakąś "tanią" rezerwację na próbę i potem ją anulować, ale wolę tu zapytać, wiedza zostanie dla innych :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 12 Lip 2016 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 115
Prowizja jest pobierana w EURO, więc zalecam płatność kartą EURO albo wybór karty z najkorzystniejszym przewalutowanie. Jestem na 90% pewien, że niezależnie od wybranej waluty pobierane jest zawsze EURO, ja wybieram zawsze PLN a pobiera EURO.
Wypożyczalnia na miejscu pobiera w walucie kraju, więc również warto zaopatrzyć się w odpowiednią kartę.
Transakcje są zupełnie oddzielne - jedno to płatność pośrednikowi "za voucher" dla ECR (wpisujemy dane po wyborze swojego produktu), a drugie to płatność na miejscu za wypożyczenie pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#265 PostWysłany: 12 Lip 2016 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
OK to wyjaśniło się z płatnością prowizji, ale dale nie mam odpowiedzi na to jaka waluta widniej na voucherze, ta w której robiliśmy rezerwację, czy ta w jakiej rozlicza wypożyczalnia (chodzi o uznaniowe przewalutowanie)?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 12 Lip 2016 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@mashacra

Przejrzałem swoje rezerwacje i zawsze na voucherze była kwota w walucie, w jakiej płaciłem zaliczkę na economycarrentals (czyli przeważnie EUR albo USD). Na miejscu natomiast bywało już różnie, ale w większości wypadków musiałem zapłacić w walucie lokalnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#267 PostWysłany: 12 Lip 2016 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No i to jest ten problem, że przelicznik na miejscu może być różny i to po kursie wypożyczalni (jak to w życiu może być uznaniowy), więc najlepiej robić rezerwację w walucie lokalnej, a prowizja i tak będzie pobrana w EUR jak pisał @slashdotcom (i kartę rozliczaną w EUR najlepiej podawać przy rezerwacji).

Mając voucher na konkretną kwotę w walucie lokalnej nie ma miejsca na "rozbieżności" w cenie po przeliczeniu z waluty podanej przy rezerwacji.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 12 Lip 2016 20:09 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
U mnie na voucherze jest kwota w walucie lokalnej (kuny) natomiast zaliczkę pobrało w euro.

Edit: bo zapomniałem - patrze na rachunek, tam mam do zapłaty w kunach, przy czy wypożyczalnia zaznaczyła sobie i przeliczyła, że 1 euro = 7,69 hkr, w kantorze najwięcej można było dostać 7,43, więc tak jak mówisz @mashacra kurs uznaniowy, nie zbójecki ale uznaniowy.


Ostatnio edytowany przez Kravkrk, 12 Lip 2016 20:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 12 Lip 2016 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
zrobiłem niedawno rezerwację na ECR, do zapłaty było 7 euro zaliczki, płaciłem kartą Wizza, przelicznik 4,71 :/
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#270 PostWysłany: 12 Lip 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Niedawno tzn. po zmianach w przewalutowaniu na KK wizz? Jak widać już się ni opłaca płacić nią za waluty ;)

Pozostaje mi zapłacić za rezerwację w Norwegii kartą aliora w EUR przy rezerwacji (pobierze prowizję i ewentualnie zwróci bez przewalutowania EUR po anulacji) i kartę alior USD zabrać do płatności na miejscu, żeby mieć jak najlepszy przelicznik po kursie MC.

A wszystko można było mieć w jednej karcie wizza :evil:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Robertos lubi ten post.
 
      
#271 PostWysłany: 02 Sie 2016 12:11 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Pierwszy raz, ale nie bolało :oops:

Łódź (lotnisko) - Łódź (lotnisko), na 3 dni. Zamawiałem najmniejszy samochód Mini-Manual, oczekiwałem czegoś w stylu Toyota Aygo, a dostałem Skoda Rapid 1.2 TSI 86km z 2014r. (spaliłem 5,75l/100km), czyli upgrade :mrgreen:

Auto z Alamo w sojuszu z Enterprise. Prowizja dla ECR przeliczona po kursie 1 EUR=4,62 PLN, ale już pozostała kwota (ta dla Enterprise) 4,4 PLN przy kursie średnim 4,35 PLN, co oznacza, że zdzierającym jest ECR, a nie sama wypożyczalnia. :evil:

Ogólnie polecam i sam mam zamiar korzystać w przyszłości. Ceny na stronach tego samego Alamo, czy Enterprise, są jakimś cudem dwukrotnie wyższe niż na stronie ECR. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:15 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
hej, jak to jest z ubezpieczeniem w Economy Car rentals? Bo np na stronie rentalcars można wykupić u nich ubezpieczenie, a w ECR nie widze takiej opcji? Wypożyczał ktoś samochód od nich we Włoszech?
Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Wszyscy pośrednicy mają opcję wykupienia ubezpieczenia , zazwyczaj pod koniec rezerwacji auta. Kosztuje to mniej niż w wypożyczalni ale :
1. Ubezpieczalnie krzywo na to patrzą bo ucieka im niezła kasa
2. Na karcie zablokują Ci sporą kwotę a nie tylko za paliwo . Nie każdy ma kartę kredytową z dużym limitem i wtedy może być problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:58 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
A na miejscu w wypożyczalni ile mniej wiecej kosztuje takie ubezpieczenie? Będe wypożyczała auto we Florencji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 21 Sie 2016 13:16 

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 1
Lecę do Malagi, potrzebuję małe auto na 10 dni.
Jest taka opcja żeby zarezerwować auto przez ECR a ubezpieczenie wykupić na miejscu w wypożyczalni? Chciałbym koniecznie excess na karcie zmniejszyć do zera, mam niemiłe doświadczenia :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 21 Sie 2016 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To zależy od wypożyczalni jaką wylosujesz (powinno być dostępne w każdej, tylko za jaką cenę), zajrzyj do działu transport w Hiszpanii, temat o Maladze.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 15 Wrz 2016 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Czy na ECR widać z jakiej wypożyczalni korzystamy? Czy taka informacja jest dostępna po wpłacie pieniędzy?

Np. na rentalcars jest pokazane z jakiej wypożyczalni będziemy korzystać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 15 Wrz 2016 14:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
makdeb napisał(a):
Czy na ECR widać z jakiej wypożyczalni korzystamy? Czy taka informacja jest dostępna po wpłacie pieniędzy?

Wejdź i zobacz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 15 Wrz 2016 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Patrzyłem i nie widzę. Może źle patrzę? Dlatego pytam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 15 Wrz 2016 14:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Skoro nie widzisz, to informacja pojawi się dopiero po zawarciu umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group