Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 26 Gru 2017 18:50 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@Shaq
Akurat w Miami nie wypożyczałem, ale z mojego długoletniego doświadczenia wynika, że wcześniejsze odebranie po prostu przesuwa dobę wynajmu, czyli np. wynajem o 14.30, to musisz oddać o 14.30. Kilka razy miałem sytuację jak Ty, gdzie chciałem trochę "przetrzymać" auto. W większości przypadków niedopuszczalne było jakiekolwiek spóźnienie (decyduje moment elektronicznego zatwierdzenia zwrotu w systemie), ale czasami mówili, że 2h nie będzie problemem. Po prostu spytasz na miejscu.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#382 PostWysłany: 26 Gru 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Shaq napisał(a):
Przylatuję na lotnisko w Miami planowo 14.30 a wylatuje 20. Kombinuję jak zaoszczędzić, by nie płacić za dodatkową dobę (różnica $40). Zanim przejdę kontrolę, odbiorę bagaże etc. to pewnie minie sporo czasu. Z powrotem też min. 2h na lotnisku się pojawić trzeba. Dlatego też chciałbym zarezerwować od 17 do 17 i wtedy nie łapie mi kolejnej doby. Pytanie, czy jakbym jednak odebrał wcześniej czy spóznił się z oddaniem, to będę musiał dopłacać czy nikt tego nie kontroluje? Maciej doświadczenia w tym temacie?

Spróbuj wymusić na stronie ECR te 1-2h jak będziesz miał daty i godziny na voucherze to masz podstawę do takiej umowy z wypożyczalnią.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#383 PostWysłany: 26 Gru 2017 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Hmm, wymusić w jaki sposób?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 26 Gru 2017 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zwyczajnie wpisz takie godziny odbioru i oddania, żeby cena się nie zmieniła, a było ponad pełną dobę ;) Metoda prób i błędów.
Nie raz i nie dwa, udawało się spokojnie wpisać do 2 dodatkowych godzin bez dopłacania.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
#385 PostWysłany: 01 Sty 2018 21:27 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Mam zarezerwowane dwa samochody przez ECR w USA.
Jeden a Alamo drugi w Thrifty.
Na obu rezerwacjach mam dodatkowe opcje:

- Alamo - 1 x All Extra drivers (Over 25 y/o)
&Initial Fuel Tank

- Thrifty -1 x Additional driver

Kiedy sprawdzam rezerwacje na stronce Alamo i Thrifty to nie widać tych opcji dodatkowych (wartość rezerwacja też jest mniejsza niż na voucher ECR).
Support Alamo i Thrifty też odpowiada, że nie widzi dodatków i każe się kontaktować z ECR. ECR potwierdza, że wszystko jest ok i nie ma problemu bo system w wypożyczalniach przyjął zamówienie.

Czy ktoś z was przerabiał dodatki i jak to się skończyło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:06 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
ja akurat mam samochód zarezerwowany przez ECR w Dollar Miami i na voucherze z Dollara wyraźnie mi pisze, że mam wykupiony bak paliwa i dodatkowego kierowcą. Mam też zaznaczone pełne ubezpieczenie i wkład własny 0 USD.

Jeżeli tego nie masz na voucherze to nie zakładałbym, że w komputerze w wypożyczalni to będzie zaznaczone...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:14 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Na voucherze z ECR mam to zaznaczone.
Sprawdzając rezerwację na stronce Alamo i Thrifty tego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:16 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
@Chan - przy okazji chciałem zapytać - czy kupujesz dodatkowe ubezpieczenie typu icarhireinsurance czy zostajesz tylko z tym z ECR.

Pamiętasz ile punktów ich oceny ma Alamo? Chętnie anulowałbym Dollara na rzecz Alamo. Jest teraz podobna oferta oceniona 8.33 Brilliant. Nie wiem czy to Alamo i nie pamiętam ile miał Dollar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:53 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Nie kupuje, żadnego dodatkowe ubezpieczenia.
Dodatkowe ubezpieczenie ECR też odznaczam.
Wejdź sobie w komentarze na ECR i tam czasem ktoś napiszę nazwę wypożyczalni.
W ten sposób staram się weryfikować gdzie wynajmuję.
Jeżeli nie ma nic w komentarzach to co jakiś czas zmieniam ofertę i odwołuję starą.
Mam również wrażenie, że oceny na ECR są zależne od lokalizacji np. Alamo w Lis Angeles będzie miało inną ocenę w San Francisco.


Edit:
Zapomniałem dodać info, że jeżeli na stronce ECR wybierzesz Dodge Durango to w wypożyczalni Alamo/Dollar/Thrifty (te mam sprawdzone) trafiasz na Full SUV czyli, GMC Yukon, Chevrolet Tahoe itd.


Ostatnio edytowany przez Chan, 01 Sty 2018 23:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#390 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Nie widzę żadnych różnic w sieciowych wypożyczalniach aut w USA. Moim zdaniem w ogóle można nie czytac cudzych ocen i komentarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 01 Sty 2018 23:08 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
@boots - masz rację, ja także nie widzę różnic. Różnice - przynajmniej na Florydzie - dotyczą podejścia do SunPass/Platepass - różnice są kolosalne.

@Chan - a masz jakieś doświadczenie z minivanami? Mam zabookowany Dodge Caravan, bo ptrzebuję dla 6 osób

Edit:
Ale wielkie dzięki za info o Durango. W tej samej kategorii widzę za 200 zł drożej właśnie Durango. Nie sądziłem, że to jest Full SUV, a właśnie taka fura w stanach mi się marzyła. Suburban też do tej kategorii nalezy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 01 Sty 2018 23:51 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Niestety Suburban w to się nie wpisuje.
Nie wiem jakie macie bagaże ale dla 6 osób z walizkami Full SUV (Tahoe, Yukon) to za mało.
Bagażnik nie pomieści wszystkich walizek.
W tym roku też jadę i mam zarezerwowane minivany dla 6 osób.
Jadę w marcu i dam znać jak to wygląda.
Ty kiedy jedziesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 01 Sty 2018 23:57 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ok czyli zostawie minivana typu Dodge Caravan - czy tez Ty zabookowales jakis wiekszy?
Ja lece na poczatku lutego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 01 Sty 2018 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
pasta napisał(a):
@boots - masz rację, ja także nie widzę różnic. Różnice - przynajmniej na Florydzie - dotyczą podejścia do SunPass/Platepass - różnice są kolosalne.


Jak Alamo podchodzi do tej kwestii? Mam rezerwację w Miami właśnie przez Alamo I nie wiem czego się spodziewać na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 02 Sty 2018 00:00 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Alamo podchodzi najlepiej :) Najgorzej Dollar.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#396 PostWysłany: 02 Sty 2018 00:05 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
pasta napisał(a):
Ok czyli zostawie minivana typu Dodge Caravan - czy tez Ty zabookowales jakis wiekszy?
Ja lece na poczatku lutego.



Ja biorę minivana na Hawajach. W 6 osób z bagażami będziemy jechać tylko z lotniska do hotelu na krótkich odcinkach.
Na wyjazd po kontynencie na 6 osób wziąłem dwa auta Full SUV + Mustang.
Ale to tylko w zasadzie dla bajeru.
Napisz proszę po powrocie jak się sprawował minivan + może jakieś fotki z bagażnika i z walizkami.
Ja lecę początkiem marca i może coś jeszcze zmodyfikuję po info od Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 06 Sty 2018 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
pasta napisał(a):
Alamo podchodzi najlepiej :) Najgorzej Dollar.
Ok, to zapytam inaczej. Co powiedzieć w wypożyczalni na miejscu żeby zapłacić jak najmniej Spac będę w Fort Lauderdale i zamierzam jechać do Everglades, Key West, moze Naples. No I oczywiście kilka razy do Miami.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 07 Sty 2018 01:12 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Nic. Poszukaj w necie Alamo Sunpass i wszystko bedziesz wiedzial. Alamo ma najlepszy sposob rozliczenia bramek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 07 Sty 2018 01:47 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
pasta napisał(a):
Pamiętasz ile punktów ich oceny ma Alamo? Chętnie anulowałbym Dollara na rzecz Alamo. Jest teraz podobna oferta oceniona 8.33 Brilliant. Nie wiem czy to Alamo i nie pamiętam ile miał Dollar.


Może warto byłoby wydzielić na forum temat z punktacją wypożyczalni w poszczególnych lokalizacjach - oszczędziło by to kłopotów z anulowaniem.

Mi ostatnio w YYZ wypadła wypożyczalnia "Routes" która w ECR miała > 6, a w zewn. recenzjach okazała się totalną porażką:
https://www.yelp.ca/biz/routes-car-rentals-mississauga

Oczywiście anulowałem, bo dla oszczędności 80 zł szkoda nerwów ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 23 Sty 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Facet z Alamo na lotnisku w Miami mówi, automatycznie pobiera się opłata z karty kredytowej za każdy płatny odcinek. Tylko nie wiem do której bramki podjeżdżać żeby tak to się odbywało? No i pytanie jak oni to robią, skoro auta tutaj nie mają rejestracji z przodu

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group