Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2017 10:07 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Nie ma żadnego tematu do dyskusji o Ecolines i jakości ich usług, więc wrzucę tutaj dwie uwagi po pierwszym przejeździe:

- po pierwsze "boarding" autobusu w Berlinie to kompletna tragedia. Trwał 80 minut (!)
- po drugie wybór miejsc to niestety fikcja, większości osób zmieniają numery, a nawet gdyby tego nie robili, to autobus miał inny układ siedzeń niż na planie przy zakupie. Wybrałem na nocny kurs miejsce w samym rogu na końcu autobusu, a okazało się, że ten numer jest na dole gdzieś w czwartym rzędzie, co i tak nie miało znaczenia, bo przesadzono mnie na miejsce obok przejścia przy stoliku stewardessy (zachowałem się trochę bezczelnie i wmówiłem sąsiadowi, że moje miejsce jest jednak przy oknie :D ).
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2017 11:08 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Z grubsza tak jak powyżej.
Przydzielanie miejsc prawie zawsze funkcjonuje na takiej zasadzie, że wybierasz sobie numerek który w gruncie rzeczy nic nie oznacza, bo jeśli zmienią rodzaj autokaru na danym kursie to wylądujesz gdzie indziej a jak nawet nie to zazwyczaj na pokładzie już jest jakaś 'babuszka' która nie rozumie co to rezerwacja miejsc, nie widzi numeru miejsca i w ogóle to musi siedzieć "tutaj" bo ją noga boli.
Obsługa bierna na takie sytuacje.

Ogólnie obsługa neutralna ale mocno nieporadna, wiem że jak chciałem wysiąść wcześniej aniżeli destynacja z biletu, to musiałem z 5 minut tłumaczyć stewce co i jak a ona i tak swoje że to nie do pomyślenia itd...

Ale siedzenia w setrach się fajnie rozkładają :)
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"


Ostatnio edytowany przez Roku, 14 Kwi 2017 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2017 11:21 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Za mną dwa wyjazdy a trzeci przede mną z tą marką. Byłem w grudniu 2016 i tydzień temu z ECOLINES w Wilnie, za tydzień jadę do Lwowa.
Na zdecydowany plus obsługa pokładowa, uśmiechnięte i sympatyczne dziewczyny dostarczają wodę i kocyki na noc za darmo. Za dopłatą dostępne ciepłe jedzenie. Na dotychczas 4 odbyte kursy 2 odjechały i przyjechały zgodnie z planowanym czasem, jeden opóźniony w wyjeździe o 15 minut i ostatni miał ponad 30 minut opóźnienia, ale poinformowali o tym mnie smsem, więc kulturka. Ekrany dotykowe z filmami, muzyką i innymi bajerami również na plus. Toaleta czynna za każdym razem, w przypadku braku wody dostępny żel antybakteryjny.
Na minus różnego poziomu weryfikacja przy odbieraniu i nadawaniu bagaży. Podczas podróży zimą woda skrapla się na szybach na dachu i jak ktoś źle trafi na miejsce to przy wysuniętym na zewnątrz fotelu może zostać obudzony zimną kroplą wody spadającą na bark. Tutaj sytuację ratuje kocyk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2017 11:28 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 59
Mi ogólnie podróż Ecolines się podobała, ale jak pisał przedmówca są czasem problemy.
Zrobiła mi dziewuszka problem, że wsiadałem na Zachodnim, a nie na Centralnym, jak miałem na bilecie. Myślałem, że już nie pojadę, ale jakoś, po dłuższych negocjacjach udało się.
Powiedziała na koniec tylko, że to pierwszy i ostatni raz.
Z kolei jak wracałem z Rygi do Warszawy to zdecydowałem się jednak skrócić podróż i wysiąść w Wilnie na Kaziuki i tutaj nie było problemu. Uprzedziłem ją już w Rydze o tym fakcie i bagaż miałem położony, jakbym jechał do Wilna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2017 11:39 

Qba85 napisał(a):
- po pierwsze "boarding" autobusu w Berlinie to kompletna tragedia. Trwał 80 minut (!)
- po drugie wybór miejsc to niestety fikcja, większości osób zmieniają numery, a nawet gdyby tego nie robili, to autobus miał inny układ siedzeń niż na planie przy zakupie. Wybrałem na nocny kurs miejsce w samym rogu na końcu autobusu, a okazało się, że ten numer jest na dole gdzieś w czwartym rzędzie, co i tak nie miało znaczenia, bo przesadzono mnie na miejsce obok przejścia przy stoliku stewardessy.


Ja kilka razy jechałem autobusem Ecolines z Berlina i ogólnie to wyglądało następująco:

1) Boarding - ok. 15-20 minut; tylko raz się zdarzyło dłużej (ponad 40 minut) - problem wynikał z tego, że obsługa trafiła na pasażera, który nie posiadał przy sobie dokumentu tożsamości (gościu nie chciał odpuścić, przez co cała procedura trwała dłużej niż zwykle).

2) Numeracja miejsc - czasem występowały problemy, ale głównie dlatego, że niektórzy pasażerowie zajmowali nie swoje miejsca i nie chcieli ich ustąpić osobom, które miały te miejsca przypisane. Niektórzy temat "odpuszczali" i zajmowali inne wolne miejsce.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2017 11:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Jechałam dwa razy Ecolines. Pierwsza podróż z Warszawy do Wilna RT. Wszystko było na plus. Nowy wygodny autokar, miła obsługa, udogodnienia, ekrany dotykowe. Żadnych problemów z boardingiem, żadnych problemów z bagażami.
Druga podróż z Warszawy do Lwowa RT. I tu wszystko na minus. Stary niewygodny autokar bez żadnych udogodnień i załoga wyjątkowo niemiła. Wiem, że były spore problemy z nadaniem bagażu. Kierowca zasypiał za kierownicą tuż pod granicą.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2017 14:47 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ja kilka razy jechałem autobusem Ecolines z Berlina i ogólnie to wyglądało następująco:

1) Boarding - ok. 15-20 minut; tylko raz się zdarzyło dłużej (ponad 40 minut) - problem wynikał z tego, że obsługa trafiła na pasażera, który nie posiadał przy sobie dokumentu tożsamości (gościu nie chciał odpuścić, przez co cała procedura trwała dłużej niż zwykle).

2) Numeracja miejsc - czasem występowały problemy, ale głównie dlatego, że niektórzy pasażerowie zajmowali nie swoje miejsca i nie chcieli ich ustąpić osobom, które miały te miejsca przypisane. Niektórzy temat "odpuszczali" i zajmowali inne wolne miejsce.


No to najwyraźniej z jakiegoś powodu miałem pecha z tym boardingiem, niestety nie znam przyczyny, bo pani mówiła po angielsku tylko jeśli ktoś się do niej tak zwrócił, a stwierdziłem, że nie będę się pchał do pierwszego rzędu, skoro są numerowane miejsca :)

Co do reszty opisywanych spraw - kocyka i wody nie dostałem, toaleta spoko, fotele wygodniejsze niż PB. Ostatecznie nie było aż tak tragicznie (ocenię to na standard pomiędzy PB a LE), ale na początku byłem tak wkurzony, że tylko roaming powstrzymał mnie przed natychmiastowym wpisem na forum lub fanpage'u Ecolines :lol:
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2017 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Jechałam dwa razy Ecolines. Pierwsza podróż z Warszawy do Wilna RT. Wszystko było na plus. Nowy wygodny autokar, miła obsługa, udogodnienia, ekrany dotykowe. Żadnych problemów z boardingiem, żadnych problemów z bagażami.
Druga podróż z Warszawy do Lwowa RT. I tu wszystko na minus. Stary niewygodny autokar bez żadnych udogodnień i załoga wyjątkowo niemiła. Wiem, że były spore problemy z nadaniem bagażu. Kierowca zasypiał za kierownicą tuż pod granicą.


Ta sama sytuacja Warszawa-Wilno bez żadnych problemów, przemiła kobieta, szybki boarding - duży PLUS.
Lwów-Warszawa tragedia... Kobieta nie mówiąca po angielsku, naburmuszona, spóźnienie około 40 minut, żadnej informacji, no i dojechaliśmy na miejsce spóźnieni 2 godziny, chociaż ciężko powiedzieć, żeby to była wina Ecolines, trzepanie na granicy masakryczne :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2017 16:01 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Zauważę tylko że trasa do Lwowa/Kijowa jest obsługiwana przez Eco Ukraina. A na Ukrainie butelka wody kosztuje 30 groszy, kocyk w hurtowych ilościach pewnie poniżej złotówki/szt.
To powód dla którego eco niskim kosztem robi sobie dobrą opinię. No i trasa jest stosunkowo nowa, dlatego też nowe autokary.
Leo Express tak samo ma na trasie do Użhorodu i Mukaczewa, obsługiwana przez ukraińskiego podwykonawcę to i catering bogadszy - woda, soczek, rogal, wafelki i "włoskie" ciastka tiramisu A normalnie w economy jest tylko woda.


Ja osobiście muszę mieć pecha, bo jeszcze nigdy nie trafiłem na autokar z tabletami.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Kwi 2017 20:32 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Korzystałem wiele razy na różnych trasach, najczęściej do/z Ukrainy ale nie tylko.
Generalnie nie mam zastrzeżeń, do zmiany miejsca zostałem zmuszony tylko raz. Za to któregoś razu na linii Odessa-Warszawa stewardessa zaspała i obudziła się dopiero gdy autobus wjeżdżał już na dworzec Zachodni (chyba zresztą któryś z pasażerów ją obudził). Potem w pośpiechu oddawała bilety, ale akurat mój gdzieś się jej zapodział. Na szczęście bagaż oddali mi bez tego
Innym znów razem,, na tej samej linii, tylko w kierunku przeciwnym, autokar spsuł się na tych dziurach między Lwowem a Tarnopolem. Zawróciliśmy i w żółwim tempie doczłapaliśmy się z powrotem do Lwowa, gdzie autobus pojechał do warsztatu, a pasażerowie oczekiwali na dworcu na autokar zastępczy, który przyjechał dopiero po południu. Przez cały czas stewardessa troskliwie się nami opiekowała. Przy okazji dowiedziałem się, że często są one w drodze 7 lub 8 dni z rzędu, po czym jeden lub dwa wolnego i od nowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Kwi 2017 23:12 

Rejestracja: 04 Wrz 2016
Posty: 6
Proszę o pomoc.

Na bilecie jest napisane: wyjazd z Warszawy - godz. 06:15, przyjazd do Tallinna na godz. 23:45.
Godzina - 23:45 - czasu polskiego czy estońskiego?

Bilet powrotny: wyjazd z Tallinna - godz. 06:30, przyjazd do Warszawy na godz. 23:20.
Wyjazd - 06:30 - czasu estońskiego czy polskiego?

Jak to jest? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Kwi 2017 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
Zawsze i wszędzie godziny podawane są w czasie lokalnym, czy to na prawdę nie jest oczywiste? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Kwi 2017 23:28 

Rejestracja: 04 Wrz 2016
Posty: 6
ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Kwi 2017 22:33 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Za mną podróż Ecolinesem do Lwowa. W pierwszą stronę autokar gorszy jak te, którymi jeżdżę na trasie Płock-Warszawa. Brak możliwości rozsuwania foteli na bok, brak paneli multimedialnych na ekranie. Stewardesa niemiła i brak znajomości u niej i angielskiego i polskiego. Dodatkowo przy rozdawaniu kocyków odmówiła mi wydania go, gdyż "są tylko dla kobiet"... Seksizm? Koce biorę zawsze jak mogę i podkładam sobie je pod lędźwia z racji problemów z kręgosłupem. Stewardesie się przysnęło i w pośpiechu rozdawała bilety jak dojechaliśmy na miejsce. W drugą stronę autokar zdecydowanie lepszy. Można było się rozsunąć na bok, były panele a raczej panel, gdyż ten kolegi nie działał. Były nawet i kocyki. Ale jak staliśmy 8h na przejściu granicznym i poprosiliśmy o wodę to na godzinę przed dojazdem do Warszawy poproszeni byliśmy o zapłatę za tą wodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Kwi 2017 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Czy przy wejściu sprawdzają nazwisko na bilecie z dokumentem? Mogę oddać za free bilet Warszawa-Tallin na 24 kwietnia, a powrót 27 oraz 29 kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Kwi 2017 23:39 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Za każdym razem weryfikują dane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2017 19:57 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
irie86 napisał(a):
Dodatkowo przy rozdawaniu kocyków odmówiła mi wydania go, gdyż "są tylko dla kobiet"... Seksizm?

Również często się spotkałem z tą praktyką, i to nie tylko na liniach ukraińskich. Owszem, parę razy dostałem koc, ale nigdy od razu. Podejrzewam po prostu, że tych kocy mają ograniczoną ilość, znacznie mniejszą niż liczba miejsc w autokarze, więc w pierwszej kolejności proponują je kobietom czy osobom starszym. Nie wiem tylko, czy mają to zapisane gdzieś w regulaminie przewozów, czy w jakiejś wewnętrznej instrukcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Kwi 2017 09:29 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Dokładnie jak wyżej. Konkurencja (LE) zabiera zazwyczaj tylko 3 na kurs, tylko 3 bo tam są za opłatą natomiast ogólnie mało z racji że 3 koce zajmują pół półki, 3-4 poduszki całą. Teraz zakładając że miały by być dla całego autokaru - zajęłyby pewnie z połowę półek w całym autokarze.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Cze 2017 11:44 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Warszawa: Autobus tylko dla białych?
http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/30611998 ... alych.html

Załączniki:
2.22.jpg
2.22.jpg [ 153.77 KiB | Obejrzany 7382 razy ]
1.11.jpg
1.11.jpg [ 126.73 KiB | Obejrzany 7382 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
ZFR lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Lip 2017 19:49 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Nowa trasa z Odessy do Świnoujścia , 39 h w jedną stronę. bilety 232 zł OW https://ecolines.net/pl/pl/booking-sear ... &seniors=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group