Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Lis 2015 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
*kup przed odlotem jak uznasz że cena jest dobra*
*najwięcej promocji ma Ryanair*
*możesz lecieć z Bristolu do Poznania lub z Bristolu do Niemiec*

albo jedź pociągiem!
przez Londyn, Brukselę, Kolonie; może i za kupę kasy ale pomyśl...jakie to romantyczne! :D
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 12 Lis 2015 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@elviraa teoretycznie im bliżej dnia wylotu, tym mniej miejsc i droższe bilety. I rzekomo najtańsze bywają na 6-8 tygodni przed odlotem. ALE...:-) Obie linie robią nieregularnie promocje i obie ww. obserwacje biorą w łeb.

@namteH mogę już bić brawo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Lis 2015 20:31 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 2
Dziekuje za odp I pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 20 Sie 2016 16:15 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 43
Swoją drogą czy jest jakaś reguła, że najlepiej rezerwować lot na x dni przed odlotem, czy wszystkie ceny i promocje są przypadkowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 20 Sie 2016 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@goliarth
Na 8 dni przed tym jak Księżyc zacznie wychodzić z pierwszej kwadry, a rok z kalendarza juliańskiego odpowiada liczbie gwiazd w pasie miedzy 0 i 23 stopnia w godzinach gdy Rzymie jest 23-23:12 według zegara słonecznego ustawionego w Kuala Lumpur, zmieniają się ceny na wybrane loty, które można przewidzieć na podobnych zasadach... ;)
Nie, nie ma przypadku.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 20 Sie 2016 16:32 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1614
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@goliarth

Koszt biletu zależy od kierunku i sezonu. Poza tym sprawdź wszystkie ceny na kierunek, który Ciebie interesuje na ... 3-4 miesiące w przód. Mniej więcej będziesz w stanie ocenić jaką najniższą cenę złapiesz. No chyba, że trafi się jakas promocja. Ceny ulegają wahaniom, więc musisz sprawdzać codziennie po ile chodzi bilet. Jeżeli Twój kierunek ma na przykład jedną przesiadkę, to nie musisz od razu kupować biletów na dwa odcinki. Możesz kupić na jeden odcinek, a potem dokupić drugi jak będzie w atrakcyjnej cenie.

I koniecznie zapoznaj się z tym tematem
jak-szukac-taniego-lotu-v-0-3-3,8,57900

Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 21 Sie 2016 09:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Koszt biletu to kombinacja atrakcyjności kierunku (popyt, konkurencja), a także stopnia wypełnienia samolotu i czasu do odlotu. Cena potrafi spać np. miesiąc przed odlotem, bo LF będzie za niski według algorytmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Sie 2016 20:58 

Rejestracja: 30 Sie 2016
Posty: 1
Na początek wypada się przywitać z Forumowiczami, jest to mój pierwszy post, ale mam nadzieję, że tak doświadczeni ludzie jak Wy pomogą mi ;)
Do rzeczy - w przyszłe wakacje chcę udać się na poerwszy zagraniczny wypoczynek (tak, wiem, to bardzo wcześna pora na planowanie wakacji 2017, ale po prostu lubię mieć wszystko zaplanowane wcześniej). Jak w tytule - wybrałem Maltę. Interesują mnie loty z Wrocławia. Sprawdzając ceny lotów Ryanaira w tym momencie na dany termin wahają się one w okolicach 200-250 złotych, dochodząc nawet do ponad 300 złotych za osobę w jedną stronę. Trochę rozglądałem się i widziałem, że na tegoroczne wakacje można było dostać bilety w okolicach 150 zł (i przyznaję, taka cena satysfakcjonowałaby mnie). Moje pytanie brzmi kiedy należy spodziewać się obniżki cen do tego pułapu? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ciężko to precyzyjnie określić, ale mam nadzieję, że bazując na Waszych doświadczeniach uda Wam się doradzić mi w mojej zagwozdce. Czy takiej ceny należy spodziewać się kilka miesięcy przed terminem wylotu? A może tuż przed?
Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam :)

P.S. Wybrałem dział "Luźne gatki", ponieważ wydał mi się najbezpieczniejszy. Jeśli jest gdzieś dział bardziej odpowiadający dla mojego pytania - proszę o przeniesienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Sie 2016 23:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Na pewno nie licz na takie ceny tuż przed w terminie wakacji.Jeśli najbardziej odpowiada ci Wrocław i cena za lot w jedną stronę na poziomie 150 zł/os jest satysfakcjonująca, a na dodatek lubisz mieć wszystko zaplanowane wcześniej , to już na chwilę obecną możesz w tej cenie kupić loty tam w trzech wakacyjnych datach ,konkretnie 12 lub 19 lipca i 16 sierpnia (jak na wakacje to cena naprawdę dobra)Powrót możesz jeszcze obserwować i kupić później lub od razu za 219 zł i nie stresować się czekając na hipotetyczne zaoszczędzenie 70 zł/os ;)


Ostatnio edytowany przez dmirstek 01 Wrz 2016 23:34, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
DanielW uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 30 Sie 2016 23:51 

Rejestracja: 30 Sie 2016
Posty: 1
No tak, teraz widzę jak bardzo dynamiczne są te zmiany cen - jeszcze dzisiaj ok. godziny 15-16 bilety na 12 i 19 lipca kosztowały ponad 200 zł. W każdym razie będę obserwował sytuację, a Tobie @miriam bardzo dziękuję za podpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 31 Sie 2016 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Będzie ciężko coś ugrać za 300zl w szczycie sezonu, takie ceny to w czerwcu lub wrześniu, a do tego lot z Wro,ktory nawet w czerwcu czy we wrześniu w tym roku trzymał mocno cenę. Wiem bo monitorowaniem cały czas ten temat i suma sumarum w czerwcu wylecialem z Katowic a we wrześniu lecę z Berlina.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 31 Sie 2016 08:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@lukas63 Z Katowic to chyba z przesiadką bo bezpośrednich rejsowych nie ma.To co piszesz potwierdza,że ok 370 zł RT bezpośrednie loty na wakacje(obecna cena WRO-MLA-WRO) mogą już nie stanieć a wręcz przeciwnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jak dla mnie to dobra cena i jeżeli chcesz lecieć w środku sezonu to bilety mogą stanieć, ale minimalnie więc imho chyba lepiej kupić teraz. Co do tych Katowic to leciałem na Korfu (szukałem na wszystkich kierunkach południowych - Grecja, Malta, Hiszpania, etc). W 2015 ro. było łatwiej znaleźć tańsze bilety. W tym roku przez totalnie załamanie kierunków jak np. Egipt czy Tunezja ceny były wysokie tanich przewoźników do krajów europejskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Wrz 2016 17:15 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Bilet chcę kupić w grudniu i na easyjeta i na rynaira z Krk do Bergamo i Bergamo-Modlin. Poradzcie kiedy najlepiej upolować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Wrz 2016 19:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Jakbyśmy wiedzieli, to byśmy kupowali w tych terminach.
Chcesz kupić bilet w grudniu czy lecieć w grudniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Wrz 2016 19:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Bilety kupujemy w jakimś określonym czasie na dany termin.Piszesz,że kupisz w grudniu i pytasz kiedy polować?Mamy ci podać konkretny dzień? :P


Ostatnio edytowany przez michzak, 05 Wrz 2016 08:48, edytowano w sumie 1 raz
Wycięty OT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Wrz 2016 20:44 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Wszystko już wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 05 Wrz 2016 08:48 

Pozi napisał(a):
Bilet chcę kupić na grudzień na easyjeta i na rynair z Krk do Bergamo i Bergamo-Modlin.
Poradzcie kiedy najlepiej je upolować?


Jak ci napisano obecnie nikt ci takiej informacji nie poda, gdyż tak wiele czynników wpływa na cenę (promocje krajowe, promocje FR itp), iż nikt tego nie wie

Proponuję np. na wyszukiwarce skyscanner na wybranych datach ustawić sobie alerty cenowe z powiadamianiem na podany e-mail o zmianach cen, jak ceny będzie dla ciebie dobra to kupisz
Sprawdź sobie też loty Easyjet z patentem genewskim, sztokholmskim i edynburskim (szczegóły temat na forum) lot Kraków - Mediolan Malpensa, może tam jest ciekawa cena z upustem wynikającym z przewalutowań
Góra
 PM off
Pozi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 05 Wrz 2016 14:46 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Bardzo dziękuję, za klarowną i rzetelną podpowiedź !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Wrz 2016 15:32 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 88
Loty: 52
Kilometry: 69 877
Czy ktoś może z Was orientuje się kiedy Easy Jet wrzuca bilety do siatki na wiosnę/lato?
Aktualna kończy się w marcu.
pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group