Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Gru 2022 03:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1668
Loty: 197
Kilometry: 451 573
srebrny
Mimo szczerych chęci informacji prawie zero o tym na forum, ale może ktoś coś...
Szukam powrotu z VN do domu i znajduje mi *tańsze* od reszty loty via TPE do VIE/AMS dostarczane przez China Airlines. Bilety kupowalne na stronie linii i na OTA, więc nie jest to nic dziwnego, sama linia chwali się uruchomieniem od października lotów na A350 z VIE do TPE i dalej 'w tropiki'. O ile nie odpycha mnie kraj pochodzenia linii lotniczej, to polityki covidowe tego kraju już tak, więc zastanawiam się na ile taka linia to 'kanał', i lepiej dla spokoju polować na TK albo przemęczyć się scootem.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 02 Gru 2022 04:46 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2372
platynowy
To nie (te) Chiny. Na Tajwanie nie ma (zauważalnego) fioła na punkcie wirusa. Nawet znieśli już obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz ;)

Ja leciałem ostatnio EVA Air. Wszystko wygląda całkowicie normalnie. Zarówno na pokładzie samolotu, jak i na lotnisko w TPE. Nawet nie było jakiegoś agresywnego ścigania osób z maseczkami na brodzie itd (w przeciwieństwie do linii Asiana...) W TPE bardzo polecam salonik priority pass Oriental Club Lounge.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Gru 2022 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Jedyne czym się powinieneś martwić to samoloty China Airlines :D
Należał do nich najgorszy samolot jakim leciałem. Przetarte siedzenia, telewizory CRT (chyba) i gniazda słuchawkowe na wtyczki starego "samolotowego" typu. Trochę trzeszczał ale doleciał ;)


Edit: Miałem na myśli Air China. China Airlines jest w porządku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Gru 2022 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Jedna z lepszych linii lotniczych w tamtej części świata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Gru 2022 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
@zawiert
Leciałem nimi 3 razy - TPE-GUM RT (na B737) oraz TPE-AMS (na B777) w 2019 r.
W mojej opinii niczym się nie wyróżnili, pamiętam, że jedzenie w eco z Taipei do Amsterdamu było jednym z gorszych jakie jadłem ;)

Za to jeśli będziesz miał okazję zwiedzić Taipei to jak najbardziej warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Gru 2022 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1668
Loty: 197
Kilometry: 451 573
srebrny
W TPE mamy przesiadkę na przełomie roku na akl-tpe-bkk ale ktorka bez wychodzenia
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Maj 2023 09:43 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3289
HON fly4free
CI BUSINESS CLASS, Boeing 777
trasa KUL-TPE



Szybkie nadanie bagażu, konieczny bilet (do wglądu), na dalszy odcinek z TPE, szybka kontrola na emigrantion dla C bo ta zwykła okrutnie duża (1h jak nie więcej stania),
na opuszczenie Malezji ponownie skan twarzy i paluchów,
dostałem zaproszenie do Park Plaza (nędza, pieczątki na BP z tylu zezwalające na pice alkoholu:) salon CI zamknięty.

Samolot 777 ta imitacja drewna i lampki robią robotę nie powiem, to chyba najładniejsza otwarta kabina w jakiej było mi lecieć, serwis przyjemny, właściwie nie trzeba się prosić o dolewki,
stewardesy tylko widzą puste szkło od razu wychodzą z inicjatywa i same proponują:)

Na start nie było co prawda szamana, woda albo sok, przed startem rozdawane menu i co tam sobie kto życzy ja wcześniej zamówiłem okonia morskiego cokolwiek to znaczy.
Rozdano jeszcze kapcie, kosmetyczki nie było.

Od razu również pytanie o coś do picia i zraz po osiągniecie wysokości od razu roznoszone , dziewczyny się naprawdę starały. W oczekiwaniu na dane główne drinki lecą jeden po drugim.

Na start orzeski potem starte grillowany kurczak z warzywami, całkiem ok. Wziąłem jakiś Oolong Tea, Nie jestem pewien czy to aby na pewno ona, ale ok może i jest,
ale jakiś nad wyraz organoleptycznych doznań nie zaznałem.

Danie główne kiepska ten okoń smakował nie wiele lepiej niż jakaś panga:), a makron był zeschnięty.

W tych przyjemnych warunkach 4,5h zleciało jak z bicza strzelił. Nawet nie zdążyłem położyć się na płasko.

Internet niby dla C bezpłatny, ale mnie po PNR I etix nie udało się połączyć, z pomocą przyszedł Boingo i był za free ;)

Dla C niestety tu nie przewidzieli osobnego emigration i dobre półgodziny trzeba było odczekać.

Wystrój samolotu na duży plus, alko i stewardesy i sama obsługa również , nie trzeba był się prosić, dane główne na minus.

______________________________________________________________________________________

na drugi dzień

CI BUSINESS CLASS, Boeing A350
trasa TPE-NRT



Szybki chcek in nadanie bagażu zaproszenie do saloniku CI i zaraz się w nim melduję (całkiem zresztą przyjemny).
Po wczorajszym locie przyszedł czas C w A350, biznesowych miejsc więcej ale i tak w połowie puste.

Zacząłem się podobnie dobrym sokiem, szampana nie oferuje w ogóle, następnie po starcie orzeszki i co tam do picia konieczne.
Było tym razem bez aperitifu od razu główne dane, które było zdecydowanie lepsze niż to wczorajsze, też zrobiłem wcześniejsza preautoryzacje, nie wiem czemu nie wybrałem kuchni japońskiej
które byla w karcie. Na deser lody i owoce, krótszy lot to i cały serwis krótszy alko bez problemy ile tam potrzeba:)

W sumie jakoś podobna lot tez był krótszy około 3h stewardesy miłe tak samo, lampki robią nadal wrażenie podobnie jaki całość wystroju, ciekaw jak to wygląda u nich C na longach.

Internet jak wyżej przez Boingo za free

KUL-TPE
Załącznik:
04KUL-TPE.jpg
04KUL-TPE.jpg [ 775.98 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
01KUL-TPE.jpg
01KUL-TPE.jpg [ 843.5 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
02KUL-TPE.jpg
02KUL-TPE.jpg [ 849.28 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
03KUL-TPE.jpg
03KUL-TPE.jpg [ 933.94 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
05KUL-TPE.jpg
05KUL-TPE.jpg [ 814.44 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
06KUL-TPE.jpg
06KUL-TPE.jpg [ 817.82 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
07KUL-TPE.jpg
07KUL-TPE.jpg [ 792.36 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
08KUL-TPE.jpg
08KUL-TPE.jpg [ 761.13 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
09KUL-TPE.jpg
09KUL-TPE.jpg [ 751.94 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
10KUL-TPE.jpg
10KUL-TPE.jpg [ 817.86 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
11KUL-TPE.jpg
11KUL-TPE.jpg [ 842.72 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
12KUL-TPE.jpg
12KUL-TPE.jpg [ 680.67 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

________________________________________________________________________________________

TPE-NTR
Załącznik:
01TPE-NRT.jpg
01TPE-NRT.jpg [ 784.92 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
02TPE-NRT.jpg
02TPE-NRT.jpg [ 855.52 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
03TPE-NRT.jpg
03TPE-NRT.jpg [ 962.92 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
04TPE-NRT.jpg
04TPE-NRT.jpg [ 855.5 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
05TPE-NRT.jpg
05TPE-NRT.jpg [ 820.3 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
06TPE-NRT.jpg
06TPE-NRT.jpg [ 779.11 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
07TPE-NRT.jpg
07TPE-NRT.jpg [ 880.37 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
08TPE-NRT.jpg
08TPE-NRT.jpg [ 686.96 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
09TPE-NRT.jpg
09TPE-NRT.jpg [ 771.62 KiB | Obejrzany 3617 razy ]

Załącznik:
10TPE-NRT.jpg
10TPE-NRT.jpg [ 637.87 KiB | Obejrzany 3617 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group