Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 06 Paź 2019 14:12 

Rejestracja: 19 Gru 2017
Posty: 3
Witam.

Lecę 12.10 z Luton, dziś rano zaaplikowałem po wizę. Zapomniałem spisać numer aplikacji... Czy wiza zawsze przychodzi na maila? I jeżeli tak, to czy muszę ją drukować czy wystarczy pokazać na telefonie?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
#82 PostWysłany: 06 Paź 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Glowa napisał(a):
Zapomniałem spisać numer aplikacji... Czy wiza zawsze przychodzi na maila?
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408?start=60#p1259175
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 06 Paź 2019 15:47 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
Jak pisałem w moim przypadku na 5 wniosków tylko dla 1 przyszedł mail. Gdybyśmy wszyscy nie spisali nr wniosków z wizy byłyby nici - nie przyszła żadna informacja (tak do folderu spam też nic). Poza tym od razu we wniosku jest napisane żeby zapisać ten numer...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 06 Paź 2019 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zawsze przychodzi,sprawdź spam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Paź 2019 23:04 

Rejestracja: 29 Maj 2016
Posty: 9
Cześć.
Pytanie do osób, które zdążyły już odlecieć z LTN do Petersburga. Jak szybko idzie odprawa przy stanowisku WizzAira na Luton? Kupując loty nie brałem pod uwagę konieczności odprawy na lotnisku i zaczynam mieć obawy co do czasu na przesiadkę (20:15 planowy przylot z GDN, 22:40 odlot z LTN). Teoretycznie przy braku opóźnień powinno pójść bez problemu, ale z opóźnieniami może być różnie.
Przy okazji - dobrze rozumiem, że drugie imię jest istotne jedynie na wizie? W rezerwacji wizzairowej moja dziewczyna na wpisane tylko pierwsze, a wizę dopiero będziemy wypełniać (tam oczywiście wpiszemy już wszystkie imiona :)).
Pozdro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 06 Paź 2019 23:10 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 07 Paź 2019 06:55 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
Ja tak właśnie leciałem w sobotę 5.10. Samolot z Gdańska był punktualnie w Luton. Potem szybko przez e bramki z paszportem - nawet nie myślcie przez chwilę o stanie w pozornie krótszejj kolejce dla dowodów osobistych. Dla Petersburga i tylko dla niego jest osobne stanowisko odpraw i idzie to sprawnie. Ja o 21.30 byłem już po ponownej kontroli bezpieczeństwa :) O tej godzinie były pustki na lotnisku w strefie odlotów- Petersburg jest ostatnim wylotem (planowo)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 08 Paź 2019 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/bez ... ia/jhg7pxp:
Cytuj:
648 cudzoziemców skorzystało w pierwszych dniach z bezpłatnych wiz elektronicznych umożliwiających odwiedzenie Petersburga i obwodu leningradzkiego.
[...] Na podstawie e-wizy przekroczyło granicę m.in. 31 podróżnych z Polski.
[...] Wśród 648 cudzoziemców z e-wizą dziewiętnaście osób nie zostało przepuszczonych przez granicę z powodu błędów technicznych popełnionych przy składaniu wniosku.
Oraz np https://tass.ru/v-strane/6971819
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 09 Paź 2019 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
adik78 napisał(a):
Sprawdzajcie dokładnie otrzymaną wizę, mi się nie zapaliła czerwona lampka że brakuje 2go imienia i zostałem zawrócony.


miałem ten sam problem z brakiem drugiego imienia na bezwizowym pozwoleniu na Białorusi, ale jakoś mi się udało zwiedzić Grodno
tam nie ma przebacz - należy uważać jak się wypełnia dokumenty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 12 Paź 2019 10:31 

Rejestracja: 19 Gru 2017
Posty: 3
Jeszcze pare pytan na ostatnia chwile do tych, ktorzy juz lecieli z Luton...

1. Czy na lotnisku jest opcja wymiany waluty? Samolot laduje bardzo wczesnie i podejrzewam, ze kantor moze byc zamkniety.

2. Jak z dojazdem do miasta o tak wczesnej godzinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 12 Paź 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
1. Tak, przy wyjściu jest kantor i nie ma z tym problemu.
2. Masz kilka opcji. Możesz poczekać z godzinę i chyba wtedy (jakoś po 5:00) zaczynają jeździć busy 39/39e, które dojeżdżają do stacji metra (być może jakieś inne marszrutki jeżdżą też wcześniej, ale musisz sprawdzić o której rusza metro). Ja z racji zmęczenia wybrałem taxi, korzystałem z Yandex Taxi (za kurs 560RUB), jest też Gett, widziałem, że Bolt również działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Glowa uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 12 Paź 2019 11:28 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6142
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ad 2.
Dokładnie, taxi dzisiaj rano w okolice dworca Mayakovskaya za 579 RUB.
Aplikacja Yandex
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Glowa uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:49 

Rejestracja: 19 Gru 2017
Posty: 3
To zaliczyłem wcześniejszy powrót. Brakło jednej cyferki w numerze paszportu.
Powrót tym samym samolotem. To jeszcze bym przebolał - potrafię przyznać się do pomyłki i choć była trywialna (mam w końcówce numeru paszportu 999 a wstukałem 99 - pewnie ostatnia 9-tka nie wskoczyła), to bez większych tłumaczeń to przełknąłem. Powrót - był na koszt przewoźnika, chociaż musiałem podpisać jakiś papier zobowiązujący mnie do opłaty 40 euro (które jak mniemam zostało mi odpuszczone, bo nikt mnie o nic nie zapytał przy oddaniu paszportu). To też bym przełknął - nawet gdybym musiał zapłacić.

Co mnie zirytowało, to:

1. Znajomość angielskiego wśród pracowników służby granicznej jest jak u przeciętnego polskiego siedmiolatka. Żaden nie był w stanie mi odpowiedzieć na żadne pytanie, słownik większości z nich składa się ze słów: "wait" oraz "please" i gestykulacji.

2. Nie znam sytuacji prawnej, ale mojej dziewczynie (która przeszła przez bramkę zaraz przede mną) odmówiono powrotu ze mną, pomimo obłożenia lotu na poziomie około 70% (przynajmniej 50 wolnych miejsc) o czym granicznicy wiedzieli, bo przy mnie pytali o ilość wolnych miejsc na locie powrotnym. Chcieliśmy zapłacić, ale nikt nas nie rozumiał i nikt nie chciał dyskutować. Musiała wracać Aeroflotem, 5 godzin później, za niecałe 300 euro. Wydaje mi się, że gdyby operator wiedział o sytuacji - z chęcią przytuliłby dodatkowe pieniądze za dodatkową osobę last minute, ale nikt nie pofatygował się w tej kwestii. Jedyny pracownik, którego zasoby językowe nieznacznie wystawały poza dwa wyżej wymienione słowa - był oziębły i nie chciał udzielać żadnych informacji. Co poniektórzy wydawałoby się po twarzy, że mieli jakąś tam empatię, ale ci jak na złość nie znali angielskiego.

Zdaję sobie sprawę ze swojej pomyłki. Zasady, to zasady.
Uprzedzam jednak innych, żeby wniosek przed wysłaniem czytać LITERKA PO LITERCE. Inna dziewczyna ze Sri Lanki miała odwrócone dwie literki w swoim pięcioczłonowym nazwisku - to samo.

Z technicznych informacji, przydatnych przy wyjściu - polecam wychodzenie przednimi drzwiami. Autobus odjeżdża wcześniej a to odejmuje przynajmniej 15-20 minut od stania w kolejce. Straszny tłok jak na tak wczesną godzinę. Ustawiać się wkolejce do bramek z symbolem kuli ziemskiej - im dalej tym lepiej. Zwracać uwagę nie tylko na długość, ale i na szerokość kolejki, bo rodziny ustawiały się w szeregu i pozornie krótsza kolejka potrafi mieć o wiele więcej osób.

Pytanie techniczne:

Przy ewentualnym ponownym ubieganiu się o wizę - w rubryce "Czy byłeś wcześniej w Rosji?" - co wpisać w mojej sytuacji? :) Byłem na tranzycie, pieczątki nie mam, ale nie chcę lecieć drugi raz, żeby mnie cofnęli znowu za taką głupotę. Próbowałem pytać graniczników, ale żaden nic nie rozumiał. Ich odpowiedź brzmiała "OK, no problem". ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 13 Paź 2019 20:39 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
Już dwie osoby pytały:
Na powrocie z LED nie działają mobilne karty pokładowe Wizzair.
Nie da się też pobrać karty w pdf z aplikacji. Można to zrobić tylko ze strony www Wizzair.
Kartę koniecznie wydrukować gdyż stawiają na niej pieczątki przy wejściu na kontrolę bezpieczeństwa oraz drugą od celnika (plus oczywiście pieczątkę do paszportu)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 14 Paź 2019 03:28 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6142
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Mic Glu dzisiaj na lotnisku, wydrukowane karty poszły w kosz. W okienku check-in, po kontroli paszportów, wydrukowali nam bilety i tyle.
Przed nami były osoby z pdf na telefonie, one także dostawały nowe bilety.

Ps. Wyrywkowo sprawdzali bagaże.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 14 Paź 2019 06:58 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
Ja nie przechodziłem przez check-in. Miałem tylko podręczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 14 Paź 2019 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3967
Loty: 445
Kilometry: 645 553
platynowy
Dodam tylko, że przy check-inie gość przed nami z plecakiem (tak na oko 35-40 litrów) został wysłany na dopłatę bo mu się nie mieścił w sizer na mały.

Nasze ok. 20-25 litrów przeszły bez mierzenia.

Przy gate już nie były sprawdzane więc jak ktoś ma zamiar z ciut większym lecieć to niech się nie pcha do check-in albo odstawi plecak przy odprawie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 14 Paź 2019 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Mic Glu napisał(a):
Na powrocie z LED nie działają mobilne karty pokładowe Wizzair.
JIK napisał(a):
Przed nami były osoby z pdf na telefonie, one także dostawały nowe bilety.
Wydrukowane czy w PDF, to jednak warto o tym pamiętać. ;)
Nie wiem czy to wina "uśpienia" i tego, że na LTN-LED odprawa była przy stanowisku Wizzair, ale widziałem, że mnóstwo osób przed nami było odsyłanych do opłaty za kartę pokładową. Nieźle muszą na tym kosić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 14 Paź 2019 18:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6142
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Mic Glu napisał(a):
Ja nie przechodziłem przez check-in. Miałem tylko podręczny


My też tylko z podręcznym, ale na tablicach nie było wyświetlonego numeri bramki, więc podeszliśmy pod check-in.
Tam dostaliśmy bilety papierowe i powiedzieli nam jaki gate.

Na LED są różne wejścia do kontroli, pod różne bramki . LTN leciał z A21
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Paź 2019 19:00 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
Nigdy nie sprawdzam gatu przed wejściem na kontrolę bezpieczeństwa ;)
Nawet mi to do głowy nie przyszło.
O 3.45 było otwarte tylko jedno wejście do kontroli bezpieczeństwa (to była środa) gdzie sprawdzano karty pokładowe i stawiano pierwszą pieczątkę. Też leciałem z A21 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group