Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lip 2016 21:34 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 2
Witam

W związku z planowaną podróżą do Kazachstanu i Kirgistanu przez Białoruś i Rosję mam kilka wątpliwości odnośnie ubiegania się o wizę tranzytową, które chciałbym wyjaśnić.

1) Planuję na trasie odwiedzić kilka ciekawszych miast (Grodno, Moskwa, Kazań), zatrzymując się w każdym z nich na jeden dzień. Zastanawiam się czy wyklucza to możliwość ubiegania się o wizę tranzytową, czy powinno zostać przemilczane na etapie ubiegania się o wizę czy też nie stanowi żadnej przeszkody przy założeniu, że zachowany będzie termin obowiązywania wizy tranzytowej (w przypadku Białorusi 48h, w przypadku Rosji przebywanie średnio 500km/dzień)?

2) Niepokoją mnie również informacje o konieczności przedłożenia biletów. Zamierzam bowiem, z uwagi na niższą cenę, część trasy przebyć autobusami, w szczególności odcinki graniczne (Białystok - Grodno, Mińsk - Moskwa, Czelabińsk - Kostanaj). Czy brak możliwości zakupu w Polsce biletów na te odcinki może w praktyce spowodować odmowę przyznania wizy tranzytowej, czy też jest szansa przyznania takiej wizy na podstawie wyłącznie ważnej wizy kazachskiej, informacji o tym w jaki sposób terytorium Białorusi/Rosji ma zostać opuszczone oraz ew. biletów kolejowych na część trasy? Może bilet kolejowy na przejazd już w Kazachstanie np. na trasie Astana-Ałmaty mógłby tutaj okazać się przydatny i uwiarygodnić tranzytowy cel wizyty w Rosji?

Z góry dziękuję za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Sie 2016 17:41 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
W przypadku tranzytówki białoruskiej nieraz wystarczy wiza kraju docelowego, ale Rosjanie, przynajmniej w moim przypadku, zawsze wymagali biletów na cały odcinek przejazdu przez ich terytorium. Wynika to z tego, że o ile u Białorusinów taka wiza zawsze ważna jest 2 dni, to Rosjanie wydają ją dokładnie na czas przejazdu (max 10 dni), wyliczany właśnie na podstawie przedstawionych biletów. Chyba , że jedziesz samochodem lub motocyklem, wówczas zasady są chyba nieco inne.
W Polsce bilety na przejazd przez Rosję możesz zamówić na rzd.ru lub tutu.ru (i ewentualnie po uzyskaniu wizy je zwrócić). Na dojazd do Moskwy (i przy okazji tranzyt pezez Białoruś) możesz kupić bilet na autobus Ecolines Warszawa-Mińsk-Moskwa, ten też możesz później zwrócić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Mar 2017 11:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 6
Cześć!:)
a jak wyglada wiza tranzytowa? czy jest na niej wypisana trasa? Mogę kupić bilet na autobus, na jego podstawie wnioskować o dwukrotną wizę tranzytową ale ostetecznie przejechać inna trasą?
Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2017 13:55 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Jak wygląda sytuacja z tranzytem przez Białoruś? Rosjanie w zeszłym roku oznajmili, że będą teraz traktowali wjazdy przez Białoruś jako nielegalne, bo umowa o swobodnym przepływie dotyczy tylko obywateli Rosji i Białorusi. Poszły za tym jakieś konkretne kroki w praktyce, czy to tylko taki straszak i nadal można się przetelepać Polonezem do Moskwy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2017 11:37 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 8
Chciałabym udać się na MŚ do Rosji przez Mińsk samolotem. Nurtują mnie dwie rzeczy:

1. Czy można wyrobić wizę tranzytową do Białorusi bez pośredniczenia biur podróży, tylko bezpośrednio w Ambasadzie w Warszawie?

2. Czy w związku z nadchodzącym Mundialem w Rosji, jeśli ma się kupiony bilet na mecz oraz wyrobione FAN ID (które działa jak wiza do Rosji) będzie można jakoś obejść wizę tranzytową? Ktoś coś słyszał o jakimś dealu między tymi państwami w związku z MŚ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Gru 2017 11:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
1. Można
2. Nie wiadomo. Ja bym skierował to pytanie do ambasady BY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Gru 2017 12:26 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Taka informacja jest na stronie ambasady Białorusi:
"W portu lotniczym „Mińsk” powstała możliwość bezwizowego tranzytu. Taki tranzyt jest możliwy dla pasażerów, którzy mają ważne wjazdowe dokumenty do kraju przeznaczenia, bilety lotnicze z potwierdzonym terminem odlotu z portu lotniczego „Mińsk” i termin pobytu których w porcie lotniczym nie będzie przekraczał 24 godz.

W razie potrzeby pasażerowie mają możliwość nabyć białoruską wizę w portu lotniczym „Mińsk” i opuścić strefę tranzytową."

http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/strefa_lotnisko/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2018 21:20 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Taka ciekawostka:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosja- ... 59669.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sty 2018 00:29 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 2
Witam serdecznie
mam lot przez moskwę do hk
przy tej okazji postanowiłem zwiedzić stolice rosji
przylatuje do moskwy 5 stycznia wylot mam 7 stycznia
wypełeniłem wniosek o wizę tranzytową, mam zdjęcie i ubezpiecznie, co jeszcze będzie potrzebne żeby jutro złożyć i dostać zgodę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Sty 2018 16:07 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 2
dojechałem dzisiaj do GD, okazało się, że konsulat jest całkowicie zamknięty i nie pracują (jest czwartek)
pan polecił mi firmę vfs global, która ma swoją siedzibę jakieś 7 minut wrześniej na ul partyzantów.
Udało mi się tam bezproblemowo załatwić całą sprawę.

Koszt - 257 zł (dostałem fakturę)
termin odbioru paszportu 31 I 2018 (czyli 6 dni)
czas trwania całej procedury okolo 40 min, musiałem napisać dokument o tym, że do Hong Kongu nie jest potrzebna wiza
i potwierdzić świadomość tego, że wyglądam diametralnie inaczej na zdjęciu w paszporcie i na zdjęciu z wniosku wizowego.

Ogólnie polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2018 12:43 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 5
Informacja z Konsulatu Białorusi w Białymstoku z dnia dzisiejszego.
Chcąc jechać na mundial przez Białoruś należy dostarczyć : ksero fan id, ksero biletów do Rosji, paszport, wniosek wizowy na wizę tranzytową dwukrotną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Maj 2018 15:10 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
ale gdzie dostarczyć ? do konsulatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Maj 2018 15:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Maj 2018 15:37 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Krzysztof Kobus napisał(a):
Informacja z Konsulatu Białorusi w Białymstoku z dnia dzisiejszego.
Chcąc jechać na mundial przez Białoruś należy dostarczyć : ksero fan id, ksero biletów do Rosji, paszport, wniosek wizowy na wizę tranzytową dwukrotną


ciekawe jak mam to zrobić jeśli bilety odbieram na miejscu dopiero.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Maj 2018 13:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
https://sputniknews.com/worldcup-2018-a ... world-cup/

dla tych co jada na Mundial
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Gru 2021 18:11 

Rejestracja: 24 Gru 2021
Posty: 1
To mój pierwszy post więc trzeba się jakoś przywitać.
Z okazji , że są świeta życze wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych i wszystkiego dobrego w nowym roku.
Chciałbym zapytać jak wygląda tranzyt z UK na Białoruś-
Czy lecąc z Londynu do Mińska z przesiadką w Moskwie muszę mieć wizę tranzytową jak na samochody ?
Dziękuję za info


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Gru 2021 22:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Gru 2021 18:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Tak , potrzebna jest wiza tranzytowa do FR.
Najlepiej sprawdzić czy ambasada Rosji wyda w obecnych czasach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group