Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lip 2019 13:14 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Zastanawiam się nad kwestią ubezpieczenia - czy wystarczające jest ubezpieczenie z revoluta czy jednak potrzeba inne?

Czy ktoś próbował wjechać z tym ubezpieczeniem?

Jak nie to spróbuję przetrzeć szlak w ten weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 19 Lip 2019 00:47 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 14
Mi nikt nie sprawdzał ubezpieczenia na granicy, powinno się udać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 19 Lip 2019 15:31 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
@tomlesz
przecież 4dni to 12zł w Revolut? (chyba że masz free) A tu masz 4dni za 11,20zł https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=offers

. Przeciez jak zechcą ubezpieczenie to co będziesz szukał w telefonie i tłumaczył że uaktywnia się po wjeździe? a jeszcze brak sieci będzie na granicy to już całkiem, a tak wyciągasz kartkę i spokój. No chyba że masz to roczne i da się wydrukować to ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Lip 2019 15:59 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Mam roczne ubezpieczenie z revoluta i nie muszę aktywować, mogę wydrukować potwierdzenie ubezpieczenia wcześniej, na którym jest kwota, okres i moje dane.

Wiem też, że te ubezpieczenia to nie jest majątek - żeby nie mieć problemu wykupiłem za 8 zł ubezpieczenie w AXA

Bardziej mi chodziło o sprawdzenie, czy ubezpieczenie z revoluta spełnia swą funkcję dla tego typu potrzeb.

Jak mnie poproszą na granicy, to spróbuję najpierw z ubezpieczeniem z revoluta. Zweryfikuję i zdam relację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Lip 2019 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
O ubezpieczenie lub potwierdzenie noclegów nikt na granicy nie pytał potrzebny jest tylko paszport i wydrukowana e-visa. Na powrocie chcieli już tylko paszport i karteczkę, która dostajemy przy wjeździe. My na wszelki wypadek mieliśmy aktywowane ubezpieczenie z kk i dokupione za jakieś 12 zł ubezpieczenie w AXA z zalecaną sumą KL 30000 euro. Koszt niewielki a w przypadku problemów może być bardzo przydatne .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Lip 2019 22:27 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 1
Czy ktoś może wyjeżdżał inną drogą niż wjeżdżał?
Planuje z Gdańska jechać do Kaliningradu i dalej autobusem do Wilna i zastanawiam się czy to może być jakiś problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Lip 2019 01:26 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Żaden problem być nie może, bo wracając do Schengen wracasz do siebie więc muszą Cię wpuścić. Nigdzie nie jest napisane, że masz wracać tym samym przejściem, tylko ew., że masz mieć bilet na powrót jesli nie autem.


Ostatnio edytowany przez Highstyle 24 Lip 2019 11:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz_blo uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 24 Lip 2019 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4574
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Cytuj:
Swoją drogą widziałem już zapowiedź e-wiz na cały okręg leningradzki z Petersburgiem na czele ;)
Tak, że będzie można polecieć z Kaliningradu do Petersburga.


Chyba się zagalopowałeś, z tekstów przepisów nic takiego nie wynika.
Mod - właśnie , rozważania co by było gdyby ... -> o-k-o-l,18,143551


el sueño de la razon produce monstruos


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Lip 2019 12:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:15 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
To odpowiedz na pytanie - można wlecieć i wylecieć przez port lotniczy KO na e-vvizie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:27 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Można. Już to było w tym wątku.

INFO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Sie 2019 13:23 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Właśnie wróciłem dzisiaj nad ranem z 2 dniowego pobytu w Obwodzie (Kaliningrad, mierzeja, Switlogorsk, Zielonogradsk) i zdecydowanie polecam wyjazd na 2-3 dni.
Jeżeli chodzi o granicę to sprawa wyglądała następująco. Wjazd do obwodu trwał w sumie 3h. Na granicy po stronie polskiej sprawdzają paszporty i dowód rej. pojazdu, natomiast po rosyjskiej, najpierw paszporty i dowód rej. potem sprawdzanie wnętrza samochodu, bagażnika, wnętrza silnika. W kolejnym okienku trzeba wypełnić deklarację celną w 2 kopiach wg wzoru, który wisi w gablotach. Wypełnia tylko kierowca. Po wypełnieniu oddajemy w okienku dwie kopie deklaracji + dowód rej + paszport. Otrzymamy jedną kopię z naklejonym kodem kreskowym, która będzie potrzebna na powrocie. Wszystko trwa strasznie długo, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość. Żadnych ubezpieczeń, zielonej karty czy potwierdzenia noclegu nie sprawdzali na granicy. Na żadne inne pieczątki w paszporcie nie zwracają uwagi.
Wracając procedura jest prostsza ale chyba źle trafiliśmy bo na granicy staliśmy w sumie 5h tyle było samochodów... Po stronie rosyjskiej oddajemy deklarację z kodem, którą dostaliśmy na wjeździe, sprawdzanie paszportów, dowodu rej. i wnętrza samochodu przejeżdżamy dalej na stronę polską i jak mamy pecha to czekamy, czekamy i czekamy...
Jak już się w końcu doczekamy to reszta to formalność, dokumenty, czy coś mamy do zgłoszenia, sprawdzanie samochodu i w drogę :)
Rozmawiałem ze strażnikiem granicznym i potwierdził, że źle trafiliśmy bo z reguły nie ma takich kolejek ale mówił też że rekord to 12h... Może to kwestia długiego weekendu, może inna nie wiem. Turystów z Polski bardzo mało. Same mrówki w starych zdezelowanych Passatach po paliwo, fajki i wódkę. Reszta to Rosjanie i Niemcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 17 Sie 2019 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
w jaki sposób sprawdzają
Cytuj:
wnętrza silnika
?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Sie 2019 15:02 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Otwierasz maskę i zaglądają z latarką we wszystkie otwory. Myślę, że to bardziej formalność czy coś nie jest schowane.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Sie 2019 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
strus77 napisał(a):
zaglądają z latarką we wszystkie otwory.


@becek, ja Cię proszę, Ty już się nie dopytuj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Sie 2019 15:32 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Oj tam czepiacie się słówek. Każdy przecież wie o co chodzi

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Sie 2019 15:39 

Rejestracja: 08 Lis 2016
Posty: 10
Ubieganie się o wizę – myślałem, że data którą podajemy jako początek wjazdu będzie datą od której wiza będzie ważna. Jest jednak inaczej. Składałem wniosek w niedzielę. Jako data wjazdu musiałem zaznaczyć piątek. Tymczasem wiza przyszła w nocy z poniedziałku na wtorek i była ważna już od wtorku. Warto o tym pamiętać.

cd kaliningrad-jak-to-ugryzc,1463,101486&p=1248795#p1248795
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 29 Sie 2019 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4574
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Ja bym to ujął inaczej. Nie należy ubiegać się o wizę na więcej niż 30 dni przed planowaną datą powrotu.
Wizę wydają szybko. W moim przypadku było to niecałe 48h i była ważna od dnia przed tym, w którym ją dostałem. Stąd zalecenie jak w pierwszym akapicie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:00 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Mam mały problem z wizą, a właściwie to nie ja, tylko koleżanka.
Wybieramy się do Kaliningradu w 4 osoby, każdy z nas aplikował o wizę oddzielnie.
3 osoby dostały wizy bezproblemowo, natomiast koleżanka dostała tylko potwierdzenie mailowe o złożeniu aplikacji (składała wniosek 29.08).
Do dzisiaj brak jest jakiejkolwiek informacji i nie można sprawdzić statusu wizy poprzez podanie ID i hasła, ponieważ wyskakuje error.
Po kliknięciu ,,Forgot your password" i wpisaniu samego ID (bez hasła) również wyskakuje Error.
Co ciekawe, w dniu aplikowania koleżanka mogła sprawdzić status.

Ktoś miał może podobny problem?
Nie wiem czy jeszcze czekać np. do jutra, składać nowy wniosek czy spróbować się z nimi skontaktować? (tylko nie bardzo jest jak, bo w zakładce kontaktowej również trzeba podać ID i hasło...)
Do wyjazdu zostały prawie całe 2 tygodnie, więc jest jeszcze czas na reakcję...
Ma ktoś jakiś pomysł? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Wrz 2019 12:50 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Sam sobie odpowiem, może się komuś przyda na przyszłość :)

Skontaktować się w sprawie wizy można pisząc na evisa_info@dks.ru.
Cytuj:
Dear applicant,
If 4 days after the registration of your e-visa application you have not received a notification of the result of its consideration, please contact us via e-mail evisa_info@dks.ru.
We kindly request you to indicate your application ID, your citizenship and your passport number in the message.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 09 Wrz 2019 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4574
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Nie wiem na ile to jest moje indywidualne doświadczenie wynikające z tego, że pogranicznicy rosyjscy płci obojga znajdują przyjemność w rozmowach ze mną, a na ile reguła, jednak zestaw broda, a w paszporcie dużo pieczątek ukraińskich i wiza irańska, znacznie przedłuża czas przechodzenia przez granicę.

Tym razem obyło się bez przesłuchania, ale z wezwaniem zwierzchniczki. W zasadzie to pytania ograniczały się do: w jakich miastach na Ukrainie i w Rosji byłem, jaki był cel moich wyjazdów. Wszystko w sympatycznej atmosferze, ale trwało ze 20 min.

Nie pytano mnie o ubezpieczenie tak tym razem jak i każdym poprzednim.

Na lotnisku byłem pierwszy do kontroli paszportowej, za mną ustawiła się kolejka na całego Dasza (bo takim przyleciałem), okienek otwartych było 3 czy 4, więc dostanie się do Rosji może trochę potrwać.


I jeszcze dwie informacje w sprawie powrotu. Kartę pokładową LO można wydrukować w automacie S7 airlines. Tylko, że korzyści specjalnej z tego nie będzie. Lotów międzynarodowych jest zaledwie kilka, więc granicę otwierają na 2h przed lotem, a w części krajowej dla PP jest nie salonik tylko zona podwyższonego komforta.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group