Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lut 2013 23:24 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 15
Witam,
Macie jakieś swoje doświadczenia z użytecznością map dostępnych na niektórych stronach urzędów miasta itd. Zawierają linie metra, hotele..

Czy może lepiej samemu wydrukować kilka stron i używać ich poruszając się po mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 07 Lut 2013 04:53 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Ja zawsze odwiedzam informację turystyczną i tam zaopatruje się w mapy. Takie mapy w 90% przypadków są bezpłatne i dostosowane dla turystów - z oznaczeniem i opisem głównych atrakcji itp.
Jeśli chodzi o wszelkie mapy komunikacji miejskiej, to dobrze jest zrobić zdjęcia mapek i rozkładów jazdy wywieszonych na przystankach. Potem wystarczy rzut oka na wyświetlacz i wiesz jak jechać ;)
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2013 09:42 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 78
Np. w Oslo jest darmowa super książeczka z mapami i najważniejszymi rzeczami do zobaczenia (opisane ok. 150 miejsc).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2013 11:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Mapa Liverpoolu do bani, mapa Rzymu do bani, mapa Bergamo do bani. Tylko mapa Mediolanu mi się sprawdziła.
Od tamtej pory tylko gps i aplikacje turystyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2013 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Maciek78 napisał(a):
aplikacje turystyczne


Co możesz polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2013 12:25 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Na iOSa zdecydowanie Maps 2 go. Wszystko offline, mnóstwo map do wyboru - od regionów po same miasta. Można w łatwy sposób nimi zarządzać. No i cena w Appstore 1,79 e, choć ja akurat trafiłem go gratis.
https://itunes.apple.com/pl/app/city-ma ... 83342?mt=8
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2013 12:49 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
krzywiec napisał(a):
Maciek78 napisał(a):
aplikacje turystyczne


Co możesz polecić?


Triposo na iOS - darmowa!

Maciek78 napisał(a):
Na iOSa zdecydowanie Maps 2 go. Wszystko offline, mnóstwo map do wyboru - od regionów po same miasta. Można w łatwy sposób nimi zarządzać. No i cena w Appstore 1,79 e, choć ja akurat trafiłem go gratis.
https://itunes.apple.com/pl/app/city-ma ... 83342?mt=8


Mam, używam, jest ok - cena chyba 0,89€
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2013 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Faktycznie z mapami bywa różnie ;) na szybkiego potwierdzam, że kiepskie mapy są w Bergamo jak dobrze pamiętam równiez tak było w Amsterdamie i Brukseli. Nie narzekałem natomiast na mapę Barcelony i Mediolanu ;) do Paryża kupowałem mapę w empiku i wszystko było ok tylko okazało się później, że nie obejmowała ona dzielnicy Saint-Denis, która miała dla mnie kluczowe znaczenie :D

Często również korzystam z wydrukowanych map z google ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2013 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
z reguły jak gdzieś jadę to przedtem lukam na google i do wiki żeby na miejscu nie tracić czasu na zastanawianie sie gdzie sie opłaca iść a gdzie nie i czy w ogóle starczy czasu.

także przed wyjazdem sie orientuje w kwestii wejściówek itp itd

a jak przyjeżdżam "zielony" to idę do IT gdzie zawsze maja coś dla takiego nieprzygotowanego turysty wiec i mapy i jakieś trasy i powiedzą gdzie zdarzę pójść a gdzie nie. w zurychu raz właśnie bylem taki "zielony" i znalazłem świetny, zwięzły informator, który w te kilka godzin pozwolił mi poznać trochę miasto i jego najważniejsze elementy.

szukanie jakich aplikacji czy czegokolwiek ponad w/w uważam za strzelanie z armaty do muchy. a to bateria padnie, a to internetu trzeba, a to trzeba sie najpierw z tym zapoznać, a to w zimie w rękawiczkach się nie da, a to deszcze pada, a to zamiast oglądać miasto gapie sie w ekran itp itd. a taka mapka czy broszura to nawet jest jakaś pamiątka z wyjazdu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2013 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Dodatkowo do tego o czym wspomnieli przedmowcy, co tez mam i uzywam na iOS, to polecam sciagnac appke Europe. Cala mapa Europy w jednym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:07 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 78
Najlepsze mapy offline na androida to Osmand+
Tutaj link: https://play.google.com/store/apps/deta ... smand.plus
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:20 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
namteH napisał(a):

szukanie jakich aplikacji czy czegokolwiek ponad w/w uważam za strzelanie z armaty do muchy. a to bateria padnie, a to internetu trzeba, a to trzeba sie najpierw z tym zapoznać, a to w zimie w rękawiczkach się nie da, a to deszcze pada, a to zamiast oglądać miasto gapie sie w ekran itp itd. a taka mapka czy broszura to nawet jest jakaś pamiątka z wyjazdu.

Nie przesadzasz? :)
Odbijając piłeczkę - papier się podrze, deszcz pada, wicher porwie etc
Poza tym zlokalizowanie swojej pozycji na mapie jest sporo bardziej czasochłonne niż szybki rzut oka na gps. Baterią też się nie ma co martwić, przynajmniej w moim przypadku gdyż wytrzymuje wystarczająco długo.
A na pamiątkę z wyjazdu równie dobrze sobie możesz Murzyna przywieźć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Maciek78 napisał(a):
...
A na pamiątkę z wyjazdu równie dobrze sobie możesz Murzyna przywieźć ;)

dmuchanego z lloret de mar :D

może i sie trochę podrze(papier) ale nie na tyle by nie moc z niego skorzystać. nie drukują tego na papierze toaletowym tylko takim co trochę wytrzyma, deszcz tez.

a technika bywa zawodna, wiec po co ryzykować...?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
namteH napisał(a):

a technika bywa zawodna, wiec po co ryzykować...?



Jeśli nasi przodkowie mieliby takie podejście, to nadal byśmy siedzieli po ciemku w jaskiniach i wpieprzali korzonki tłukąc się po łbach maczugą ;)

Mapy elektroniczne są dużo bardziej dokładne i dużo częściej uaktualniane. Dla mnie w Pekinie mapy z Triposo były już zbyt mało dokładne - szukałam pewnej knajpki w dość gęstej zabudowie i bez offline'owych google mapsów się absolutnie nie dało znaleźć. O drogę po angielsku nie ma kogo spytać, mapa z nazwami ulic po angielsku a nie w 'krzaczkach' też jest tam raczej bezużyteczna.

Tablet z mapami spokojnie wytrzymuje kilkanaście godzin CIĄŁEGO używania. Więc bez ładowania, zerkając co jakiś czas, spokojnie starcza parę dni. W razie czego backup tego samego jest na telefonie, ale nie zdażyło mi się żeby elektronika mnie zawiodła - acz zakładam istnienie takiej możliwości, dlatego backup zawsze jest - w razie czego darmowy internet w większości miejsc na świecie też da się złapać - czy to w Macu, czy z niezabezpieczonego wifi ;) Wyjątkiem pod tym względem jest chyba tylko FCO :p


Ostatnio edytowany przez Niva 07 Lut 2013 13:54, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
namteH napisał(a):
Maciek78 napisał(a):
...
A na pamiątkę z wyjazdu równie dobrze sobie możesz Murzyna przywieźć ;)

dmuchanego z lloret de mar :D

może i sie trochę podrze(papier) ale nie na tyle by nie moc z niego skorzystać. nie drukują tego na papierze toaletowym tylko takim co trochę wytrzyma, deszcz tez.

a technika bywa zawodna, wiec po co ryzykować...?

Nie wnikam co z nim wcześniej robiłeś :D

Jeżeli już ma być papierowa to osobiście wolałbym kupić w sklepie niż liczyć na TI. Darmowe są jednak mało dokładne, choć jako uzupełnienie tych sklepowych jak najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lut 2013 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
..w dzisiejszych czasach to ludzie maja problemy z korzystaniem (odnalezień się) na klasycznej papierowej mapie.. widzę ze jeszcze Ci GPS nie dal popalić..

IMHO: nie ma to jak papierowa mapa, można normalnie zobaczyć co gdzie i jak, GPS to jednak przede wszystkim "za 100m skrec w lewo".. może i wygodniejszy ale czy na pewno bardziej użyteczny..
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lut 2013 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
p14c3k napisał(a):
..w dzisiejszych czasach to ludzie maja problemy z korzystaniem (odnalezień się) na klasycznej papierowej mapie.. widzę ze jeszcze Ci GPS nie dal popalić..

IMHO: nie ma to jak papierowa mapa, można normalnie zobaczyć co gdzie i jak, GPS to jednak przede wszystkim "za 100m skrec w lewo".. może i wygodniejszy ale czy na pewno bardziej użyteczny..

zgadzam się
zawsze i wszędzie używam MAP PAPIEROWYCH, mapy elektroniczne jako dodatkowe źródło wsparcia, ale nie podstawowe
gps ma tę przewagę, że można się szybko zlokalizować


mam pytanie, czy ktoś korzystał z NAVIEXPERTa, wersja Europa ?
z mapy Polski, korzystam i sobie chwalę, ale nigdy nie używałem tego poza Polską, możecie się podzielić doświadczeniami, bo nie wiem czy kupować wersję europejską
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lut 2013 15:00 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
p14c3k napisał(a):
.
IMHO: nie ma to jak papierowa mapa, można normalnie zobaczyć co gdzie i jak, GPS to jednak przede wszystkim "za 100m skrec w lewo".. może i wygodniejszy ale czy na pewno bardziej użyteczny..

imho - gps a nawigacja to jest różnica jednak i skręt w lewo mi nie grozi jeszcze.
Użyteczność to także kwestia subiektywna. Jeżeli mam dwa dni bo wyskoczyłem na weekend to wolę używać gpsa. Szkoda mi czasu na zabawy z mapą, autolokalizację i temu podobne czynności.
Jednak na wakacje gps wraz z nawigacją idzie w odstawkę, szczególnie we Włoszech gdzie zgubić się jest częścią wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lut 2013 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
szczerze przyznam ze zrobiłem paręset tys km za kołkiem,, i o ile nawigacja, czyli urządzeni wykorzystujące najczęściej GPS do lokalizacji jest bardzo wygodne (pomijam fakt fotoradarów czy ograniczeń), to i tak bardzo często korzystałem z papierowej mapy, ponieważ o wiele szybciej można przeanalizować całą trasę i stwierdzić którymi drogami lepiej się kierować,, nawigacja wyznacza nam trasę automatycznie, a przejrzenie całej trasy i jej modyfikacja jest bardziej upierdliwa..

tak wiec w mojej subiektywnej opinii nawigacja jest świetnym uzupełnieniem klasycznej mapy/atlasu w samochodzie, natomiast niespecjalnie sprawdza się podczas podróży na nogach,, a już zupełnie bezużyteczna jest podczas korzystania z komunikacji miejskiej..
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Lut 2013 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
I znowu błąd ;)
Google mapsy uratowały mi raz tyłek w Pekinie, własnie dlatego, że ogarniają połączenia komunikacji miejskiej, bo o ile w metrze zgubić się nie da, to autobusami jak najbardziej.
Da się wpisać trasę Z i DO używając autobusów i działa.
Rozróżniajcie też proszę nawigację w znaczeniu 'za 100m skręć w lewo' od scache'owanych map w postaci elektronicznej, które działają identycznie jak papierowe ale są dokładniejsze, oznaczają od razu Twoją aktualną pozycję, pozwalają wyszukać łatwo konkretny cel i mają częste aktualizacje.
Ja używam sprzętu ektronicznego gdzie i jak się da, nie jestem tradycjonalistką, potrafię używać nowych rozwiązań, jeśli są dla mnie wygodniejsze. Ale wiadomo - ilu ludzi tyle opinii. Nie ma 'najlepszego' wyjścia, jest tylko najlepsze dla konkretnej osoby i do danego zastosowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group