Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lis 2014 04:18 

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 1
Hej.

Moja sytuacja wygląda tak:

Jakiś czas temu wleciałem do pewnego kraju X z pewną linią lotniczą Y. Na lotnisku, na którym się znalazłem, nie zostałem wpuszczony do wspomnianego kraju. Tym samym stałem się siedzącym w terminalu problemem linii lotniczej Y, z którym musieli się uporać. Trafiłem do specjalnie przygotowanego ośrodka i linia Y musiała jak najszybciej zorganizować dla mnie lot powrotny do mojego kraju czyli do Polski. Linię tę poinformowałem, że nie dysponuję żadnymi pieniędzmi, toteż linia Y wykupiła dla mnie bilet w linii Qatar Airways do Niemiec i w ten sposób trafiłem do Niemiec, a potem na własną rękę do Polski. Ja sam nie wydałem na ten bilet ani grosza, nigdy również nie otrzymałem żadnych roszczeń. Z tego co się dowiedziałem, gdybym kiedyś wrócił do kraju X, możliwe że wtedy linia lotnicza Y (która swoją drogą ma główną siedzibę w kraju X) upomniałaby się o pieniądze. Ale, że do kraju X raczej się ponownie nie wybieram to olałem temat.

I teraz sytuacja w której się znalazłem obecnie:
Na trasie którą chcę przelecieć w najbliższym czasie, najtańsze bilety oferuje linia Y. A pytanie brzmi: myślicie że problem będzie czy go nie będzie gdybym zarezerwował u nich bilet? Czy po dokonaniu rezerwacji oni mogą powiedzieć coś w rodzaju 'sorry kolego, ale wisisz nam hajs, więc rezerwację anulujemy ale hajs zatrzymujemy' ? Co myślicie ?

Mam nadzieję, że te X, Y w miejsce konkretów nie zaburzyły bardzo opisu tej sytuacji i nadal jest zrozumiała.

Czekam na odpowiedzi lub ewentualne pytania uściślające.
Pozdrawiam,
B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 09 Lis 2014 08:53 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Nie ma taniej możliwości. Wykupujesz konkretną usługę. Nie można jej anulować i twierdzić, że pieniądze z niej zaliczyło się na poczet innych roszczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2014 09:18 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Dokladnie tak, tym bardziej, ze nie wystapili do ciebie z regresem platniczym.
Poza tym, niejednemu Kowalskiemu na imie Jan ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arnoldx19 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Lis 2014 08:36 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Potwierdzam to co napisali koledzy wyżej, o ile wcześniej nikt nie chciał od Ciebie zapłaty za bilet to możesz być spokojny.

To co Ci się przydażyło zdarza się bardzo rzadko, ale właśnie obowiązkiem linii lotniczej która Cię przywiozła jest zafundowanie Ci powrotu w sytuacji niewpuszczenia. Dlatego linie tak skrupulatnie sprawdzają przepisy wizowe przy check-in.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lis 2014 09:10 

A mogę prosić o jakieś oficjalne źródło? Bo mocno mnie ta kwestia zaciekawiła - do tej pory myślałem, że to problem pasażera jeśli nie zostanie wpuszczony.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lis 2014 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
W poniższym wątku opisywałem jak to wygląda w liniach Ryanair, easyJet, WizzAir i LOT:
http://www.fly4free.pl/forum/czy-linia-lotnicza-moze-obciazyc-karte-bez-autoryzacji,135,57605
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lis 2014 09:26 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Reguluje to Konwencja Warszawska. Jest tam zapis że linia musi Cię zabrać z powrotem kupując Ci nowy bilet. Jednak to czy będzie się upominać o $ później to już chyba zależy od linii, myślę że rzadko to robią bo bardzo ciężko wydusić coś od takiego pasażera pieniądze już po zrealizowanym przelocie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lis 2014 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Zasada jest prosta, w takim wypadku linia musi dostarczyc takiego pasazera z powrotem do kraju z ktorego przylecial.

To czy pobierze za to oplata czy nie zalezy od tego czy linia zabezpieczyla sie na taka okolicznosc w regulaminie czy tez nie. Idealnie widac to na powyzszym przykladzie.


mucha napisał(a):
bo bardzo ciężko wydusić coś od takiego pasażera pieniądze już po zrealizowanym przelocie.


Tu bym sie nie zgodzil. Jak widac jak chca to moga pobrac z karty ktora placilo sie za bilet. Oczywiscie jesli mieli to w regulaminie, a na karcie sa srodki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lis 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
Zasada jest prosta, w takim wypadku linia musi dostarczyc takiego pasazera z powrotem do kraju z ktorego przylecial.


Do kraju z ktorego przylecial czy do kraju obywatelstwa pasazera?

Znany mi przypadek: kolezanka wracala do Europy (jej obecne miejsce zamieszkania) po wakacjach z Azji. Przy przesiadce na bliskim wschodzie okazalo sie, ze ma przedawniona wize do Europy, linia odeslala ja (na jej szczescie) do jej kraju pochodzenia, a nie spowrotem do Azji.

To standard czy miala dziewczyna szczescie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2014 15:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Standard, muszą Cię dostarczyć do kraju. Podobnie jest chyba z brakiem paszportu przy przelocie gdy stracił ważność,ale to inna para kaloszy
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: f0ku5 oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group