Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sty 2021 10:29 

Rejestracja: 09 Sty 2021
Posty: 0
Zbanowany
Czyli o jakie rzeczy mogą pytać na lotniskach w innych krajach?
Kiedyś krążyła taka anegdotka, że w USA na poważnie pytają, czy ktoś jest członkiem organizacji terrorystycznej... Nie wiem, czy to prawda, ale brzmi tak absurdalnie, że nawet by mnie to nie zdziwiło. I tak się zastanawiam, na co się warto przygotować - zwłaszcza w obecnych okolicznościach. Jak tak dalej pójdzie, to będą kazać przedstawić dokumentację medyczną z całego życia, zanim pozwolą gdziekolwiek wejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#2 PostWysłany: 29 Sty 2021 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To nie plotka tylko część kwestionariusza, który trzeba wypełnić przy przekraczaniu granicy. I tak, są tam pytania - czy jesteś członkiem organizacji terrorystycznej, lub czy będziesz na terenie USA zajmować się handlem prochami i pewnie jakieś inne tego typu. A zaraz obok czy nie wwozisz jedzenia (jedno z możliwych pytań to: z Polski? kiełbase pan ma w bagażu?). Oczywiście jeśli odpowiesz na takie pytania tak, to możesz spodziewać się dodatkowych "pytań" na lotnisku. Oraz tego że raczej na pewno nie wjedziesz.
A jeśli odpowiesz "nie".... a później złapią Cię na procederze na terenie kraju (np dealerce), to oprócz iluś lat za czyn właściwy, dostaniesz dodatkowe +10 za poświadczenie nieprawdy w oficjalnym rządowym dokumencie.

Powyższe trochę w formie żartu, ale... tylko trochę.

A inne typowe pytania to najczęściej - cel wizyty, jak długo, kiedy był pan ostatnio itp. Przynajmniej jeśli mówimy o USA, bo każdy kraj ma swoją specyfikę.
Pytania covidowe, to już wprost zależą od konkretnych regulacji i fobii w danych krajach.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 29 Sty 2021 12:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#3 PostWysłany: 29 Sty 2021 12:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Podając paszport zapełniony stemplami granicznymi i wizami dostałem pytanie: czy kiedykolwiek wyjeżdżał pan za granicę?
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#4 PostWysłany: 29 Sty 2021 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja podobnie w Stanach, gość miał paszport na otwartej stronie z wizą, mając na sąsiedniej pieczątki z poprzednich wjazdów i pytał czy byłem kiedykolwiek w USA.
Może to takie pytanie sprawdzające, czy to Twój paszport, albo czy jesteś tak zdenerwowany czymś, że odpowiadasz bzdury. Ciekawe ilu ludzi odruchowo odpowie źle ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orzola lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#5 PostWysłany: 29 Sty 2021 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie pamiętam, Jordania czy Armenia. Siedzi facet mundurowy w okienku i sprawdza paszporty na PRZYLOTACH. Standardowo do każdego wali tekstem "How was your stay in Jordan?" Biedaka widać przesadzili z odlotów i jeszcze się nie przestawił mentalnie :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#6 PostWysłany: 29 Sty 2021 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Z życia wzięte:

ORD airport

Celnik: - "Kielbasa???"
Pasażerka: ????
Celnik: - "Do you have any KIELBASA!!??"
Pasażerka: "Nein!"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#7 PostWysłany: 29 Sty 2021 15:12 

Rejestracja: 21 Sty 2021
Posty: 7
Zbanowany
BrunoJ napisał(a):
Ja podobnie w Stanach, gość miał paszport na otwartej stronie z wizą, mając na sąsiedniej pieczątki z poprzednich wjazdów i pytał czy byłem kiedykolwiek w USA.
Może to takie pytanie sprawdzające, czy to Twój paszport, albo czy jesteś tak zdenerwowany czymś, że odpowiadasz bzdury. Ciekawe ilu ludzi odruchowo odpowie źle ;-)

Przecież to oczywiste, że taki jest cel tych pytań. A niektórzy tutaj uważają, że to idioci, bez odrobiny inteligencji. Jak wracałem z Ukrainy z synem lat 12, to nasz pogranicznik w Medyce zaczął go wypytywać w jakim mieście był, co zwiedzał itp. Gdy ja odpowiedziałem za niego , to mnie przywołał do porządku. " Jego pytam, nie pana". Dopiero po chwili zrozumiałem, że tak faktycznie to go guzik obchodzi co tam oglądaliśmy. Chciał po prostu sprawdzić, czy chłopak odpowiada czysto po polsku, bez akcentu, bo może jakieś kombinacje. Stoi przed nim kto inny niż na zdjęciu w paszporcie itp Dzieci do siebie podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#8 PostWysłany: 29 Sty 2021 16:50 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
A to nie jest po to, żeby sprawdzić, czy ktoś dokładnie zna dane ze swojego sfałszowanego paszportu? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#9 PostWysłany: 29 Sty 2021 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
1. Kiedyś na granicy USA-Kanada w okolicach Niagary otrzymałem pytanie: " Czy przewozi pan broń automatyczną w bagażniku?" ... podobno nie wszyscy mówią "NIE" ..... :roll:

2. W czasie kontroli na granicy Chorwacja - Bośnia wiele lat temu na pytanie: "czy to jest kokaina?" odpowiedziałem "widział pan kiedyś kokainę? przecież to sól w pojemniku" ... miny towarzyszy podróży i pytającego bezcenne :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#10 PostWysłany: 29 Sty 2021 20:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Może nie dziwne pytania, ale głupie odpowiedzi. I nie na lotnisku, ale w związku z podróżowaniem. W sumie jak w radiu Erewan :)

Wśród moich znajomych krążyła kiedyś anegdotka, nie wiem czy prawdziwa,
że ktoś z dalszego kręgu znajomych na pytanie w amerykańskim kwestionariuszu wizowym "Did you commit genocide?" odpowiedział "Yes, a small one."
Wg tej krążącej wersji musiał się ostro tłumaczyć, ale wizę dostał - ale podejrzewam, że cała historia jest z kategorii podkoloryzowanych opowieści do opowiadania przy kieliszku.

Inna historia, tym razem już prawdziwa (sam byłem świadkiem) - znajomy Niemiec mówiący średnio po polsku, przy wyjeździe na Ukrainę koleją do deklaracji celnej (wtedy jeszcze była obowiązkowa) w rubryce "środek transportu" wpisał "pociąg". Trochę się strapił, jak go postraszyliśmy, że nie ma szans i teraz naliczą mu cło za lokomotywę.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#11 PostWysłany: 29 Sty 2021 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Dworzec kolejowy w Batumi 6 lat temu.
Pytam się po rosyjsku starszego Pana w informacji na dworcu w Batumi o której odjeżdża nocny pociąg do Tbilisi, ile czasu idzie, itp?
Pan zamiast odpowiedzieć na moje pytania, spytał się skąd znam rosyjski?
Ja na to, że uczyłem się w szkole i tyle.
A on w tym momencie wypalił z tekstem: "Bardzo dobrze, język wroga trzeba znać!"
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#12 PostWysłany: 29 Sty 2021 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
"Dlaczego Wy Polacy staliście się amerykańską k... ?" - to jedno z dwóch podchwytliwych pytań, które zadał mi szef pograniczników na przejściu granicznym Wierchnij Lars

@Abcn - drugie pytanie i inne perypetie związane z przekraczaniem granicy gruzinsko - rosyjskiej w mojej relacji:

Do Mińska przez Kaukaz [LIVE] albo nie


Ostatnio edytowany przez Abcn 29 Sty 2021 22:39, edytowano w sumie 2 razy
*Literówka* . A drugie 'podchwytliwe' pytanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#13 PostWysłany: 07 Lut 2021 19:59 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Lesotho.
Jechałem wypożyczonym samochodem w RPA.
Zatrzymała mnie policja na sygnale - nie chcieli dokumentów.
Pierwsze pytanie: "skąd Pan jest?"
Drugie pytanie: ":Jakie są najbardziej popularne przestępstwa w Polsce?"
Miła rozmowa, ja opowiedziałem o tych w Polsce, a Pan Policjant o tym jakie są najbardziej popularne w Lesotho.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#14 PostWysłany: 07 Lut 2021 22:31 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
@blantomat to teraz zdradź jakie jest najpopularniejsze przestępstwo w Lesotho? ;)
W sumie jakie jest w Polsce, a przynajmniej co im powiedziałeś?

Trochę nie rozumiem tych "podrabianych paszportów" w USA. Przecież trzeba by było zmienić sobie odcisk palca, żeby wjechać na takim paszporcie. Oni mają twój w bazie wraz z twoimi wjazdami do kraju, ty masz swój na sobie oraz w swoim paszporcie. Trochę nie rozumiem dlaczego pytanie o to czy ktokolwiek był wcześniej w USA, jeśli ma widoczne pieczątki, miałoby mieć sens. Dostawił sobie, żeby zmylić system? No ale chyba pogranicznik widzi, że to jego pierwszy raz, więc po co? No chyba, że przeceniam system.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#15 PostWysłany: 08 Lut 2021 03:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
adam1987 napisał(a):
Trochę nie rozumiem tych "podrabianych paszportów" w USA. Przecież trzeba by było zmienić sobie odcisk palca, żeby wjechać na takim paszporcie.

Mozna sdielat biometryczny fake z Twoimi odciskami palcow.

adam1987 napisał(a):
Oni mają twój w bazie wraz z twoimi wjazdami do kraju, ty masz swój na sobie oraz w swoim paszporcie. Trochę nie rozumiem dlaczego pytanie o to czy ktokolwiek był wcześniej w USA, jeśli ma widoczne pieczątki, miałoby mieć sens.

Nie zawsze kartkuja caly paszport w poszukiwaniu pieczatek, a wiele pytan jest bez sensu, chodzi bardziej, aby zgrylowac goscia durnymi pytaniami i spowodowac sztress, aby bylo widoczne, jak zareaguje.

Btw na granicy amerykansko-kanadyjskiej urzednik zobaczyl moje pieczatki okolicznosciowe z misiami polarnymi i zapytal czy bylem na Antarktydzie? :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#16 PostWysłany: 08 Lut 2021 11:49 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
adam1987 napisał(a):
@blantomat to teraz zdradź jakie jest najpopularniejsze przestępstwo w Lesotho? ;)
W sumie jakie jest w Polsce, a przynajmniej co im powiedziałeś?.


W Lesotho rozboje i gwałty.
A chcąc przedstawić PL jako rozwinięty kraj powiedziałem że głównie przestępstwa gospodarcze :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#17 PostWysłany: 21 Kwi 2021 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
@blantomat Polska to jest kraj rozwinięty, według wszelkich dostępnych statystyk ;).
Ja z kolei wracając z Taszkientu via Ryga dziesięć lat temu bez mała, zostałem zapytany przez pogranicznika "Jaki jest cel pańskiej wizyty?".
Nie była to żadna zgrywa, tylko pytanie na serio.
Z kolei na granicy Uganda-Rwanda mimo, że miałem wizę w paszporcie, pogranicznik oglądał ją z każdej strony. Tylko czekałem aż ją zakwestionuje. Może czekał na łapówkę. Nie doczekał się ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dziwne pytania
#18 PostWysłany: 21 Kwi 2021 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
W Czechach i Hiszpanii:
"Skad jestes?" (po polsku ;) )
"From Poland"
"Skad?"
"Z Polski"
"Dziekuje"

A z ciekawszych co mialem to zwiazane z Ameryka Poludniowa/Srodkowa durnoloty, np. do Gwatemali, przylecielismy do Barcelony z Londynu o 23 i nastepny lot o 6 rano to poszlismy na miasto pozwiedzac, po nieprzespanej nocy w Barcelonie:
"Skad jestescie?"
-"Z UK"
"Kiedy przylecieliscie?"
-"Wczoraj"
"Gdzie nocowaliscie?"
-"Nigdzie, nie spalismy"
"Na ile lecicie?"
-"Na tydzien"
"Gdzie macie bagaz?"
-"Nie mamy, podreczny tylko.."
...
"Zapraszamy do pokoju obok na przeszukanie :-)"

Albo po promie St.Lucia na Martynike (UE), bylem sam, tylko z plecakiem, a ze kilka godzin tylko na wyspie to wyszedlem z promu pierwszy predko zaraz do wyjscia.. i na wyjsciu podobna sytuacja jak u góry.. z tymze w plecaku mialem juz tylko wszystko do prania, przepocona bielizne, koszulki.. trzy osoby zaczely przeszukiwac, po wysypaniu plecaka zalozyli rekawiczki :lol: Ale nie dziwie sie jak rozmowa przebiegala:
"Gdzie byles przez ostatnie 7 dni?"
-"UK, Francja, Gwadelupa, Barbados, Grenada, Trynidad, St. Lucia.."
"Skad jestes?"
-Z Polski
"Dokad lecisz?"
-"Do Francji"
"Gdzie mieszkasz?"
-"UK"
...
Zapraszamy do pokoju obok :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Kwi 2021 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Niedawno zadałem pytanie retoryczne czy mogę wrócić do kraju pokazując dowód osobisty, na lotnisku wyjmuję dowód i daję sg
- pytanie skąd wracam,
- z Antalyi,
- to proszę paszport,
- ale dowód jest ważny, więc pokazuję dowód, mówię.
- A jak pan wylatywał to co pokazywał,
- paszport , ale ja wracam więc pokazuję dowód, na powrocie mogę pokazać każdy dokument,
sg na to że mogę nawet bez dokumentu wrócić ale mam dać paszport i gadaj z takim...,
żona w końcu dała paszporty bo przechowuje je w podróży, mi się zdarzyło zgubić więc nie mam do niego dostępu
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
w PL to sporo jest czepialskich.. ja mam w paszporcie naderwana (tak z 10%) ta plastikowa strone ze zdjeciem , to jak w kazdym innym kraju - Chiny, USA - kazdy to olewa , tak w Polsce zawsze sie czepiaja, nadginaja dalej, wolaja kolegów, pouczaja ze musze wymienic, mowia zeby dowód pokazac, spowalniaja sprawdzanie, przepytuja wiecej niz innych..
ogólnie jak lece do PL to tylko na dowód teraz bo szkoda czasu na to. W tym roku bedzie ciekawie bo dowód wygasl, paszport wygasa w sierpniu i chyba bardziej sie boje ich kontroli niz covida :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group