Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Cze 2016 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Witam. Myślimy z żoną, żeby wybrać się z kilkumiesięcznym dzieckiem na 3 tygodnie do Japonii. Interesuje nas, jakie są średnie dzienne wydatki w państwie. W internecie są różne dane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 16 Cze 2016 00:11 

Rejestracja: 18 Cze 2013
Posty: 18
Witam serdecznie,
w Japonii byłam 3 razy, raz sama, raz z chłopakiem na rowerowej wyprawie oraz raz z rodzicami. Najwięcej pieniędzy wydawałam na spanie oraz transport (nie licząc wyprawy rowerowej).
Polecam sprawdzić airbnb, ceny są przystępne jak na Tokio. Nie wiem jak sprawa wygląda w innych miastach. Najważniejsze jest aby znaleźć lokum blisko stacji metra. W Tokio nie instnieją bilety tygodniowe. Wszystkie informacje są dostępne na stronie http://www.tokyometro.jp/en/
Jedzenie jest stosunkowo tanie. Talerzyk sushi (zwykle 2 kawałki nigiri) kosztuje od 100jenów (3zł+), np. Kappa Sushi http://www.kappa-create.co.jp/menu/list.html (strona po japońsku, ale można się zorientować co ile kosztuje, poza tym są zdjęcia). W centrum, szczególnie koło Targu Rybnego (Tsukiji Market) ceny zaczynają się od 200 jenów za talerzyk.
Zupy ramen są bardzo popularne, zwykle jest to wielka micha zupy za około 700 - 1000 jenów. Ulubioną potrawą moich rodziców były pierożki gyoza. Za tależyk (6 pierożków) płaciliśmy zwykle 200-350 jenów w zależności od knajpki.
Trudno jest do końca ocenić ile potrzeba pieniędzy na taki wyjazd. Również zależy od tego do jakiego miasta się wybieracie.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to proszę śmiało pisać.
Pozdrawiam,
Shumaa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Cze 2016 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Piwo w sklepie typu 7-Eleven: 0,33L ok 210Y; 0,5L ok. 290Y (w restauracjach x2). W każdej restauracji do posiłku otrzymasz za darmo wodę z lodem lub zieloną herbatę.
Sushi np. w „Sushi Nova” za mniej niż 1000Y najedzą się do syta 2 osoby.

Nas nie licząc noclegów, których ceny możesz sprawdzić na www, dzienny budżet wyniósł ok 150 (rzadziej 200) euro (piszę w euro ponieważ zawsze płaciliśmy kartą w tej walucie) za 2 os.
Tyle, że jakoś nie oszczędzaliśmy. Jak chcieliśmy przejechać się rollercoster’em to zrobiliśmy to bez zastanawiania. Intersujący zabytek – wchodziliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Cze 2016 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Czyli alkohol maja drogi. Akurat na tym nam nie zalezy. Myslimy, zeby bardziej polecieciec do Osaki i skupic sie na poludniu kraju. Chcielibysmy odwiedzic tez mniejsze miasta, zeby tam tez zobaczyc, jak wyglada zycie. Poniewaz bedziemy z dzieckiem, raczej skupimy sie spacerach, odwiedzaniu swiatyn, wloczeniu sie po miastach. Muzea raczej odpadaja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Cze 2016 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
200/300 /doba/minimum
im mniejsze miasto tym drozej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Cze 2016 08:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Wszystko zależy od tego, czy w dzienny budżet także wliczasz noclegi i transport, czy jako dzienny budżet bierzesz pod uwagę tylko wydatki dzienne na jedzenie, picie, transport lokalny i opłaty za atrakcje.
Przykładowo na osobę
na śniadanie: kawa/herbata/napój plus przekąski - ok 400 yenów
obiad: zupa czy jakieś danie w barze - ok 1200 yenów, doliczając picie - ok 1600 yenów
kolacja: z napojem ok 600 yenów
atrakcje: zakładając, że odwiedzasz 2 świątynie czy parki - ok 1000 yenów
w międzyczasie: 3 x woda z automatu (bo gorąco i nawadniać się trzeba) - ok 480 yenów
jakieś lody czy ciastko - ok 600 yenów
piwo w markecie - ok 160 yenów
bilet dzienny na autobus np. w Kyoto - 500 yenów

Odradzam Osakę, to duże i takie sobie miasto. Kyoto jest spokojniejsze i ładniejsze.

Widziałam sporo jedzenia i produktów dla dzieci w sklepach, więc nie powinniście mieć problemów. Niestety cen nie znam, bo nie byłam zainteresowana. W restauracjach dla kilkumiesięcznego dziecka może być trochę problematycznie. Japończycy używają sporo sosu sojowego i wszystkie potrawy są bardzo słone. Jak dla mnie za bardzo.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Cze 2016 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
drmariusz napisał(a):
Witam. Myślimy z żoną, żeby wybrać się z kilkumiesięcznym dzieckiem na 3 tygodnie do Japonii. Interesuje nas, jakie są średnie dzienne wydatki w państwie. W internecie są różne dane.



Jaki standard podrozy preferujecie, drogi, sredni, tani czy super tani i co chcecie zwiedzic?
Ja wydawalem ok. 300 - 400.- USD dziennie na poczatku 2008: hotel + wyzywienie + Shinkasen/autobus/taxi + zwiedzanie, wejsciowki do muzeum etc.
Czy noclegi macie porezerwowane, ewentualnie JR Pass na Shinkansen, czy tez wypozyczenie auta i nie beda wliczane w ta stawke dzienna?
Moze latwiej byloby odpowiedziec mam taki budget na wakacje, co mniej wiecej chcialbym zwiedzic i zobaczyc. Czy to jest realne?
Poczytaj prosze relacje innych uczestnikow na tym forum, aby miec jakas orientacje. ;)

Zerknij jeszcze dodatkowo:

http://madameedith.com/podroze/ile-kosz ... o-japonii/

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Cze 2016 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Na pewno nie preferujemy standardu super taniego. Raczej nie chcemy pokonywać dużych odelgłości pociagami, a bardziej obrać bazę wypadową i robić sobie wypady w ciągu dnia. Miejsca pobytu raczej nie chcemy zmianiać codzinnie, lecz co ok. 4 dni. Jadać chcielibyśmy to co Japończycy. Dziecko karmione piersią. 300 - 400 USD dziennie to jednak strasznie dużo jak dla nas. Ceny jedzenia jak widzę, są podobne do tych w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Cze 2016 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Prosze nie brac mojej stawki dziennej jako kryteruim. Ja preferuje wyjazdy o podwyzszonym standarcie, lepsze hotele, najlepiej w centrum, lubie chodzic do lepszych restauracji etc. ;)

Japonie mozna zrealizowac za 350-450.-zl dziennie.

https://www.senpuu.net/teksty/wyjazd-do ... rganizowac

Kod:
Tak naprawdę nie da się jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć. Wszystko zależy nie tylko od planu ale i od tego co będziemy chcieli robić. Koszt całkowity 3 tygodni (zakładając 2osobowy wyjazd) to około 8.5 tysiąca złotych na osobę. Na pewno można i taniej i drożej przy czym takiej ceny można się spodziewać jeśli chce się mieszkać i żyć w miarę normalnych warunkach (2osobowe pokoje, normalne jedzenie, metro, autobusy, wejściówki, itd). Szczególowe zestawienia będziemy podawać w następnych artykułach, ponieważ ceny i koszta różnią się zależnie od miast. Uogólniając, całkowity kosz zamyka się w 350-450 zł dziennie. Czy warto? Zdecydowanie tak!

Pozdrawiam i zycze udanych wakacji.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Cze 2016 19:42 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Dzienny budżet to określenie zdradliwe. IMHO w Japonii nastawić się trzeba na 3 główne komponenty budżetu:
a) zakwaterowanie - dość trudno będzie zejść ponizej 200PLN za noc (za cały pokój). Głównie wtedy śpi się w hotelach biznesowych które często są spartańskie (japoński standard pokoju to 9m2) ale zazwyczaj bardzo czyste. Dla mnie to było całkiem OK, bo hotel służył do noclegu po zwiedzaniu.
b) transportu - o ile nie będziecie poruszać się nocnymi autobusami albo bazy nie będą blisko siebie natraficie na konieczność jazdy shinkansenem. Rozpiszczcie sobie trasę, potem zobaczcie na http://www.hyperdia.com/ ile to kosztuje i przeliczcie, czy może nie lepiej jednak kupić JR Pass
c) jedzenie i zwiedzanie - o ile góra ryżu za 100 jenów nie jest duża, to trzema górami ryżu można się najeść. Japońskie sieciówki typu Yoshinoya karmią dobrze za cenę dużo niższą niz 1000 jenów, więc 3000 jenów na osobę na dzień uważam za naprawdę spory budżet żywieniowy. Jeśli chodzi o atrakcje - fajnie się z grubsza orientować co ile kosztuje, bo atrakcje w Japonii zazwyczaj są albo śmiesznie tanie (300 czy 500 jenów) za wstęp, albo wprost przeciwnie - bardzo drogie (wstęp 3000 jenów w górę).

300 dolarów to 1200 złotych, uważam iż jest to budżet dla pary turystów która nie robi wcześniej researchu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Cze 2016 20:01 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 5
Budżet jak budżet ale bez Japan Rail Pass to się nawet nie wybieraj :) W największym skrócie idziesz na pociąg , autobus , kolejkę kiedy chcesz wsiadasz i śmigasz / nie obowiązuje na najszybsze pociągi / Wraca się kilkunastokrotnie jeżeli chcesz dużo podróżować .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Cze 2016 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Wszyscy rzucili się do pomocy. :lol: Ale pośród kilku wartościowych wpisów, znalazło się też parę przesadzonych informacji.

Ceny jedzenia w Japonii są wyższe, niż w Polsce. Wartości, które podają @Japonka76 i @smok1 są realistyczne, ale info o super tanim sushi, które znalazło się na początku tematu potraktowałbym jako mocno odbiegające od normy ekstremum taniości.

JR Pass polecam tylko wówczas, jeżeli planujesz na tyle szczegółowo, że jesteś sobie w stanie samodzielnie oszacować czy warto. Większość nieśpiesznie podróżujących turystów balansuje na granicy opłacalności. Przy bardzo rozbudowanych planach i szybkim tempie można wycisnąć z JR Passa przejazdy za ok. 300% jego wartości, ale na pewno nie kilkunastokrotne przebicie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Cze 2016 20:39 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
@Aso ma rację. JRP nie jest "obowiązkiem" a raczej opcją wartą przemyślenia. I - co najważniejsze - przeliczenia. Zanim kupi się JRP trzeba sprawę bardzo dokładnie policzyć, zwłaszcza że na dłuższe dystanse korzystną opcją okazuje się latanie. Plus - na Okinawę się na JRP nie dostanie ;)
Warto przy JRP zastanowić się czy faktycznie pass będzie nam potrzebny od pierwszego dnia (zwłaszcza iż większość ludzi zaczyna od kilku dni w Tokio). Czasami na dwutygodniowy wyjazd czasami lepiej kupić JRP na 7 dni i nawet za ten jeden czy dwa dni zapłacić za pociąg normalną cenę, niż wyskoczyć z JRP na 14 dni i używać go przez dni osiem.
Z doświadczenia to raz w Japonii mieliśmy JRP. Trasy Tokio-Nagoja, Toyama-Nagoja, Nagoja-Himeji, Himeji-Kagoshima, Kagoshima-Nagasaki. Wszędzie miejsca rezerwowane, więc bez JRP byłby to overkill cenowy. Nie chce mi się liczyć, ale prawdopodobnie oszczędziliśmy połowę.
Poprzednim razem lataliśmy - wydając około 950 złotych na loty i raz 450 na shinkansena (ale jechaliśmy 1 klasą w Nozomi, czyli czymś w normalnym JRP niedostępnym).
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 16 Cze 2016 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Wszystko zależy czego oczekujesz i jaki standard ci odpowiada. Będąc kilka lat temu na 10 dni wyszło mi 3500zł za cały wyjazd z absolutnie wszystkim - transport z domu na lotnisko, dolot ryanairem, przelot europa-japonia-europa, noclegi, transport, jedzenie, pamiątki, atrakcje, po drodze mając jeszcze jednodniówki-przesiadki w Barcelonie i Rzymie, więc zrobiło się z tego w sumie dwa tygodnie za wyżej wymienioną sumę.

Można było zaoszczędzić trochę na noclegach jadąc w dwie osoby albo trochę ograniczyć zwiedzanie (Tokio i okolice, Kioto, Hiroshima, Osaka, Nara, Miyajima, Fuji...), można było też wydać dużo więcej stołując się w fajnych knajpach albo dokładając kilka gwiazdek przy nazwie hotelu, co mnie osobiście akurat zbytnio nie kręci.

W tym roku wybieram się znów do Japonii, a jako iż mam tańszy przelot, nie będę jeździł po całym kraju, a kurs jena jest bardziej korzystny, to myślę że pieniężnie wyjdzie podobnie jak przed laty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Cze 2016 01:35 

Rejestracja: 18 Cze 2013
Posty: 18
Nie będę się wdawać w ping-pong słowny z Aso, ale znam ze 4 knajpki sushi w samym centrum Tokyo które serwują sushi od 130jenów za talerzyk, np. Heiroku sushi na samym środku Omotesando w Tokyo, ulicy znanej ze sklepów Prada, Armanii itp, itd. Także sushi nie musi być wcale drogie. Ja placąc za mnie i moich rodziców, będąc 2 tygodnie w Tokyo wydałam 1400 euro na 3 osoby (nie licząc biletów lotniczych). Jest mnóstwo sklepów "100Yen shop" gdzie można kupić tanie napoje, lody, przekąski i inne potrzebne rzeczy. Nie trzeba wcale "żydzić" żeby zwiedzać Japonię, ale nie trzeba też od razu wydawać miliony euro na zabawę, żeby cieszyć się z wycieczki. Polecam również poczytać na tripadvisorze co warto zwiedzić, np. Osaka Castle była dla mnie w sumie nudna. Być może dlatego, że odwiedziłam już mnóstwo muzeów w Japonii. Zwykle na jedzenie idzie około 1000-2000 jenów na osobę na jedzenie. Ci bardziej wykwintni pewnie nie mają problemu w wydaniu 4000 jenów. Zależy co kto chce...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Cze 2016 00:05 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Bylismy w Japonii w czworke przez 10 dni, wynajmowalismy mieszkania w Tokio i w Osace za 100 zł od osoby. Najwiecej wydawalismy na jedzenie +/- 100 zl, chyba ze jedlismy shabu shabu to wtedy sama kolacja kosztowala 200zl. Osobiscie nie rozumiem osob, ktore nie kupuja JR, a wyjezdzaja z Tokio. JR daje swobode, my mielismy napiety plan czesto zmienialismy plan po obudzeniu sie, a bilety kupowalismy 5 min przed odjazdem pociagu, pelna swoboda. Za 200 czy 300 zl nie chce sie stresowac, ze cos nie wypali i bede musial placic sporo kasy za bilet czy tez jechac kilkanascie godzin busem jak shinkansen pokonuj trase w 3 godz. Generalnie zabytki nie zrobily na mnie pozytywnego wrazenia, zamki sa ladne z zewnatrz, a w srodku to sale, w ktorych absolutnie nic nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 25 Cze 2016 11:31 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
Czesc. Przedwczoraj wrocilem z Japonii ,byłem 8 dni Kioto i okolice , Okinawa + wysepki i Fuji i Tokio na koniec.Sprawdzilem karty i wyszlo mi ze wymieniłem 90 tys Y . Wszystkie przejazdy, przeloty i hotele oprócz 2 noclegow w Tokio już były opłacone.Za sredni posiłek z piwem placilismy 2,5 - 3.5 tys Y za 2 osoby.Bylem z kolega który wymienil 70 tys Y .Raczej nie oszczedzalismy ale tez nie szaleliśmy za bardzo.Oczywiscie można taniej albo znacznie drożej to zrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Cze 2016 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Mi wyszło ok 300 zł dziennie. Tylko Tokio, spanie 4 noce w hotelu kapsułowym, 3 w normalnym czyli noclegi po ok 70 zł za pierwszy i 170 zł za drugi.
Reszta to jedzenie, transport, pamiątki, muzea.
Jedzenie praktycznie w całości w knajpkach, raczej tanich (czyli posiłek od 12 do 60 zł - sushi) plus napoje z automatów.
Nie czułem, żebym specjalnie oszczędzał, poza omijaniem droższych miejsc z jedzeniem, ale zazwyczaj jadłem smacznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Cze 2016 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Jak zawsze - wszystko zależy od standardu podróży. Japonia jest droższa niż kraje Azji, ale śmiało mogę stwierdzić, że jest dużo tansza niż np. Wielka Brytania!
My jechaliśmy przez Japonię na rowerach, spaliśmy na dziko w namiocie, a czasem w hotelach, "stołowaliśmy się" w 7eleven i od czasu do czasu w restauracjach i średnio wydawaliśmy 150 zł na 2 osoby dziennie. Czasem to było 70 zł, a czasem i 300 zł... Byliśmy 6 tygodni.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Paź 2016 14:13 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Japonia jest zdecydowanie jednym z najdroższych krajów, w jakich byłem, a mimo to jestem tu już drugi raz.
Najdrożej wychodzi oczywiście transport, ale i noclegi do tanich nie należą. Na szczęście jest niemało hosteli, w których można się przespać za rozsądne 15-25 euro o bardzo wysokim - jak na ten kraj przystało - standardzie. Wszędzie jest tu nader czysto, spokojnie, bezpiecznie i tak domowo z elementami tradycyjnej japońskiej kultury (na wyposażeniu najczęściej kapcie, maty tatami, kosatsu, klimatyzacja, zautomatyzowane wc, łaźnie, żele pod prysznic, czasem saloniki z mangą, komputery, szampony, śniadanie, bar). Ceny jedzenia są zbliżone do zachodnioeuropejskich, restauracje zaś mają dość szeroki wachlarz cen - da się znaleźć miejsca, gdzie smaczny posiłek zje już za 6-7 euro, a są i takie, gdzie trzeba wydać kilka razy tyle, zwłaszcza za typowe dania danego miasta (a każde ma jakiś lokalny przysmak). Mój dzienny budżet waha się po odliczeniu transportu w granicach 30-35 euro, ale przyznaję bez bicia, że raczej "sępię" niż szastam. Preferuję niskobudżetową turystykę i nie cierpię zbytku. Aby jednak żyć tu tak jak Japończycy, należałoby pewnie przynajmniej podwoić moje liczby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group