Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sty 2022 12:22 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Czy ktoś może polecić dobrą miejscówkę na rodzinne wakacje gdzieś w ciepłych rejonach świata, ale nadal w UE i strefie Schengen? Testy dla rodzinki 2 + 3 to podobno około 1200 zł, może da się tego uniknąc, nie wyjeżdzając z Unii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 25 Sty 2022 12:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Nie lepiej do tego czasu paszporty zrobić i na Meksyk lecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2022 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Bycie w strefie Schengen nie załatwia sprawy testów.
Azory i Madera należące do Portugalii wymagają podobnie jak państwo macierzyste testu (min. antygen) na wlocie.
Na powrocie do Polski już nie będzie wymagany, bo będziesz wracał w ramach strefy Schengen.

Dobrym pomysłem mogą być francuskie terytoria zamorskie jak Martynika, Gwadelupa, Reunion.
Aczkolwiek musisz doczytać na forum jak z procedurami we Francji i terytoriach zamorskich.

Dobre jest to, że można lecieć na dowód, telefon działa jak w Unii, a walutą jest Euro.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2022 12:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Tylko ze Azory/Madera to nie terytoria zamorskie :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Terytorium_zamorskie
https://zpe.gov.pl/b/terytoria-zamorski ... /PPE3jKucg
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2022 12:49 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Na Martynice i Gwadelupie są wymagane testy (PCR 24-godziny przed wjazdem).
Osoby niezaszczepione muszą dodatkowo udokumentować powód przyjazdu (nie może to być przyjazd turystyczny).
Poza tym na obu wyspach obowiązuje godzina policyjna od 20 i sporo ograniczeń - na wieczorne życie towarzyskie na zewnątrz, w knajpach itp. nie bardzo można liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Sty 2022 14:22 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Jest też pytanie czy od połowy lutego nie będzie tam obowiązywało podstawowe szczepienie bez boostera tylko przez 4 miesiące tak jak dla kontynentalnej Francji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Lut 2022 17:19 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 32
Loty: 107
Kilometry: 210 635
Odpowiadając na powyższe komentarze ws. Gwadelupy, dzień po komentarzu wylatywałem i dwa dni temu wróciłem. Wystarczył test antygenowy przed wylotem, na miejscu nie odczuwa się jakiś ograniczeń. Po ulicach część chodzi w maskach część bez, policja nie zwraca uwagi. Na plażach nikt masek nie ma. Ludzi umiarkowanie, nie ma dużego tłoku, ale sporo francuskich turystów. Nie nastawiałem się na nocne życie ale widać że duże imprezownie pozamykane. Raz wracałem samochodem po 20 to jakoś nie odczuwało się godziny policyjnej. Generalnie pogoda piękna, morze ciepłe, same super wrażenia. Jak ktoś się wacha ze względu na jakieś ograniczenia to (o ile nie planuje intensywnego życia nocnego i imprez) naprawdę mogę polecić Gwadelupe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Mar 2022 13:19 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Dostałem właśnie informację od lotniska na Reunion, że w przypadku pełnego zaszczepienia testy nie są obowiązkowe.

Czy mamy jakieś inne potwierdzenie? :)

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 16.69 KiB | Obejrzany 1971 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Mar 2022 13:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja nie mam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group