Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2012 00:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 5
kupiłam 3 bilety , w tym 1 dla dziecka (powyżej 2 lat) więc wszystkie w jednej cenie
wpisałam po kolei pasażerów (nie było rubryki dla dziecka albo przeoczyłam??) i okazało się że osoba dorosła widnieje na rezerwacji jako CHD a dziecko jako ADT
co z tym cholerstwem zrobić??
_________________
pozdrawiam
----------
Staramy się.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2012 08:03 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 575
Loty: 70
Kilometry: 83 301
Problem będzie przy odprawie i wpisywaniu daty urodzenia. Zostaje więc infolinia Ryanair.
W Wizz takie rzeczy zmieniają za darmo, w Ryanair powinno być podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Kwi 2012 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Miałem podobna sytuacje: kupiłem 3 bilety wszystkie jako dorosły.
Zadzwoniłem na infolinie: konsultant bez problemu zmienił rezerwacje, jednej osoby z dorosły na dziecko.
Potrzebny tylko komplet dokumentów by podać konsultantowi dane nr seria dowodu, paszportu, daty urodzenia etc. dziecka i osoby dorosłej pod która dziecko bedzie "podpięte" na rezerwacji.
Cały koszt tej operacji to tylko cena połaczenia telef. z konsultantem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2012 07:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 5
okazało się że to żaden problem :)
przy odprawie online bez problemów, system przyjął wszystkie dane i nic nie trzeba było zmieniać telefonicznie
_________________
pozdrawiam
----------
Staramy się.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Sie 2012 16:07 

Rejestracja: 25 Kwi 2010
Posty: 8
UWAGA MAM bardzo ważne pytanie.

Mam ochotę lecieć do Paryża, wyskakują mi bilety po 9zł.
Jak dodaje dziecko do 2 lat to wyskakuje mi stała opłata za niemowlę 95zł w jedną stronę. Jak wybiorę dziecko od 2-16 lat to normalnie 9zł.
Moje pytanie jest następujące czy na moją córeczkę która ma 1,5 roku nie mogę kupić biletu dla dziecka od 2-16 lat.
Widzę same plusy. Tańszy bilet, swoje siedzenie. Minus taki że nie wezmę wózka.

Pytanie: Czy przejdzie to żebym kupił bilet dla 1,5 rocznego dziecka
ten z biletów 2-16? Dziękuje z góry za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Sie 2012 16:16 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
z regulaminu ryanaira: "Dzieci w wieku od 8 dni do 23 miesięcy włącznie w dniu wylotu nie mogą zajmować własnego miejsca i muszą siedzieć na kolanach rodzica (jedno niemowlę na osobę dorosłą)."

a co do wózka dla dziecka powyżej drugiego roku życia to przeczytaj tutaj(już za pół roku może się przydać :D ) http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic. ... w%C3%B3zek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Sie 2012 17:03 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
bilcu napisał(a):
Jak dodaje dziecko do 2 lat to wyskakuje mi stała opłata za niemowlę 95zł w jedną stronę.

Nic nowego, tak jest od dawna. Jako kolejny rodzic właśnie zauważyłeś, że opłata za niemowlaka to jeszcze jeden sposób Ryana na wyciąganie kasy. Wizz jest pod tym względem dużo lepszy, opłata za niemowlę nigdy nie jest większa niż opłata za dorosłego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Sie 2012 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Mam pytanie od nośnie przewozu niemowlaków, jeśli np. dziecko ma 20 miesiecy a w momencie wylotu ma już 2 lata to jak rezerwować?
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Sie 2012 21:39 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Skibek napisał(a):
Mam pytanie od nośnie przewozu niemowlaków, jeśli np. dziecko ma 20 miesiecy a w momencie wylotu ma już 2 lata to jak rezerwować?


Liczy się wiek w momencie wylotu. Czyli bukuj jak dla starego konia.

Mała poprawka: jak dla źrebaka 2-16 lat
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2013 10:26 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 45
Witam,

Czy ktos ostatnio probowal zmienic status zakupionego biletu z doroslego na niemowle w Ryanair?
Kupilem 3xadult (bo wiadomo, ze taniej), a potrzebuje 2xadult + 1xniemowle (do 2lat).
Ktos wyzej pisal, ze na infolinii bez oplat zmienili z doroslego na niemowle (dlatego kupilem dla 3 doroslych) a jak dzisiaj dzwonilem to gosc powiedzial, ze tylko wchodzi w gre opcja:
- place u nich przez infolinie 285zl (czyli zafiksowana stawke w 2 strony za niemowlaka)
- jak otrzymaja te wplate to skasuja bilet dla mojego dziecka, ktory juz jest wystawiony jak dla doroslego

Jest szansa zeby uniknac tej fixed rate dla niemowlaka (zaplacilem 118zl za RT vs 285zl ktore kaza mi placic).
moze poczekac jak bedzie mozliwa juz odprawa i wtedy system zaakceptuje doroslego jako niemowle (ktos pisal, ze tak sie udalo).

Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2013 11:53 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Taniej by już wyszło kupić dodatkowy bilet na niemowlę ale samego biletu na niemowlę kupić się nie da, trzeba wraz z dorosłym co też dałoby Ci kilka złotych taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:05 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 45
Dzieki ale nie do konca rozumiem.
Na infolinni mowil, ze da sie kupic w kazdej chwil kupic bilet na dziecko (za 285zl RT) i wtedy beda mogli mi skaskowac i zwrocic pieniadze za bilet, ktory juz mam dla dziecka, ale kupiony jako dla doroslego (118zl RT). MOwili, ze innej opcji nie ma.
Pytanie czy da sie utrzymac te cene 118zl RT dla dziecka w jakichs sposob?
Jezeli nic nie bede zmienial to nie zrobie odprawy online?
Jak nic nie zmienie to co sie stanie ? Leca 3 osoby mam 3 bilety, nazwiska sie zgadzaja (tylko jeden bilet jest na doroslego a leci dziecko)
Moze ktos to przerabial ostatnio.
Jezeli rzeczywiscie sie nie da to trudno zadzwonie na infolinie i dokupie :(
correos napisał(a):
Miałem podobna sytuacje: kupiłem 3 bilety wszystkie jako dorosły.
Zadzwoniłem na infolinie: konsultant bez problemu zmienił rezerwacje, jednej osoby z dorosły na dziecko.
Potrzebny tylko komplet dokumentów by podać konsultantowi dane nr seria dowodu, paszportu, daty urodzenia etc. dziecka i osoby dorosłej pod która dziecko bedzie "podpięte" na rezerwacji.
Cały koszt tej operacji to tylko cena połaczenia telef. z konsultantem.

Jak widac correosowi sie udalo. Czyli zasady sie musialy zmienic od kwietnia 2012?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:20 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
MARCINO napisał(a):
Jak widac correosowi sie udalo. Czyli zasady sie musialy zmienic od kwietnia 2012?


Tyle, że jak zrozumiałam correos zmianiał dorosłego na dziecko (2-16lat), a Ty masz niemowlę (0-2lata) i tu jest za zasadnicza różnica.
Z moich prób wynika, że niestety niemowlę w Ryanair kosztuje stałą kwotę. I bywa, że bilety dla całej pozostałej rodziny (u nas 2 dorosłych + 3 latek) są tańsze niż dla jednego niemowlęcia.
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:57 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 45
Ok skoro correos zmienial na dziecko (2-16lat) to tak jakby zmienial na doroslego.
Wniosek jest taki ze sie nie da.
Ale ciekaw jest co sie dzieje, w momencie gdy juz bedzie mozna sie odprawic tak jak ponizej
kiniak napisał(a):
okazało się że to żaden problem :)
przy odprawie online bez problemów, system przyjął wszystkie dane i nic nie trzeba było zmieniać telefonicznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lut 2013 18:24 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
MARCINO napisał(a):
Ok skoro correos zmienial na dziecko (2-16lat) to tak jakby zmienial na doroslego.
Wniosek jest taki ze sie nie da.
Ale ciekaw jest co sie dzieje, w momencie gdy juz bedzie mozna sie odprawic tak jak ponizej
kiniak napisał(a):
okazało się że to żaden problem :)
przy odprawie online bez problemów, system przyjął wszystkie dane i nic nie trzeba było zmieniać telefonicznie


Tak tylko że dziecko 2-16 lat jest w cenie jak dorosły.
A niemowle ma stałą opłatę która jest wieksza pewnie od biletu dla dorosłego i dziecka 2-16 lat i dlatego ci nie zmienią.
Kumasz :D ?
Nie kombinuj bo dziecko na lotnisku zostawisz albo nie polecisz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lut 2013 23:49 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 45
no dobra juz nie kombinuje bo rzeczywiscie coreczki nie wpuszcza i nikt nie poleci :D jak sie nie da to sie nie da :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lut 2013 00:01 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 77
Rok temu robiłem rezerwację w WizzAir dla 6 osób. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci 2-16. Źle mi się kliknęło i zamieniłem jedną dorosłą osobę z dzieckiem. Telefon na infolinię, sprawa załatwiona w minutę bez żadnych opłat i natychmiastowo widoczna w systemie. Do tego dostałem maila z potwierdzeniem zmiany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lut 2013 00:25 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
pr0f napisał(a):
Rok temu robiłem rezerwację w WizzAir dla 6 osób. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci 2-16. Źle mi się kliknęło i zamieniłem jedną dorosłą osobę z dzieckiem. Telefon na infolinię, sprawa załatwiona w minutę bez żadnych opłat i natychmiastowo widoczna w systemie. Do tego dostałem maila z potwierdzeniem zmiany.


Ale to było dziecko 2-16 lat a nie Niemowle 0-23miesiące :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2013 07:45 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 45
mercpan napisał(a):
pr0f napisał(a):
Rok temu robiłem rezerwację w WizzAir dla 6 osób. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci 2-16. Źle mi się kliknęło i zamieniłem jedną dorosłą osobę z dzieckiem. Telefon na infolinię, sprawa załatwiona w minutę bez żadnych opłat i natychmiastowo widoczna w systemie. Do tego dostałem maila z potwierdzeniem zmiany.


Ale to było dziecko 2-16 lat a nie Niemowle 0-23miesiące :)


a poza tym to byl wizzair gdzie nie ma tego problemu. dziecko 0-2 lata kosztuje tyle samo co dorosly
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Kwi 2015 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Najlepszym i najtańszym, bo darmowym sposobem zmian dorosły - dziecko jest live chat
https://secure.livechatinc.com/licence/ ... i?groups=8
Czynny od poniedzialku do piatku w godzinach 7:00 - 18:00 CET, Sobota 9:00 – 18:00 CET i Niedziela 10:00 – 18:00 CET.


W przypadku Ryanaira i zmiany typu biletu (CHD ADT) możemy mieć do czynienia z dwiema sytuacjami, obie przerabiałem w tym roku, więc mogę podzielić się spostrzeżeniami.

1. Dziecko w wieku 12 - 16 lat jako dorosły na tej samej rezerwacji co prawdziwi dorośli. Do zmiany na live chat potrzebny jest jedynie nr rezerwacji i informacja, którego pasażera należy zakwalifikować do innej grupy. Mail z nowym potwierdzeniem dostaje się natychmiast, można dokonać odprawy online

2. Dziecko na osobnej rezerwacji. Tutaj potrzebne są wszystkie dane jednej i drugiej rezerwacji (nr, e-mail) oraz dane dokumentów tożsamości. Efektem jest połączenie rezerwacji u Ryanaira oraz brak możliwości odprawy online dziecka, którego rezerwacja została dołączona do rezerwacji dorosłego. Dziecko trzeba odprawić za darmo na lotnisku, dorosły musi odprawić się online. Jak zrozumiałem w tej sytuacji przy odprawie dorosłego, miejsce dziecka jest rezerwowane tak jakby to była ta sama rezerwacja.

Zmian można dokonywać zarówno na długo przed odlotem jak również tuż przed nim, tylko trzeba pamiętać, iż chat nie jest dostępny całą dobę. Jeśli w przypadku 1 nie przeprowadzi się opisanej przeze mnie operacji nie odprawi się dziecka po podaniu prawidłowej daty urodzenia.

Niestety nie mam wiedzy jak wygląda procedura zmiany miedzy dzieckiem a dzieckiem poniżej dwóch lat
Góra
 Profil Relacje PM off
irys lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group