Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2014 14:25 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
witam....
czy ktos sie orientuje czy trzeba zglaszac w momencie rezerwacji (np. na booking.com czy venere.pl) dziecko ponizej drugiego roku zycia?
czy placi sie za taka mala kruszynke w hotelu?
dziekuje za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 22 Lip 2014 14:33 

Zależy co jest napisane w warunkach. Prawie zawsze dzieci do 2 lat, a często i starsze {nawet do 12 lat] jeśli śpią "w obecnym Lóżku :D ] są gratis.
Ja tam nigdy nie zgłaszałem wcześniej dziecka, jeśli mieściło się w dopuszczalnym przez hotel przedziale wiekowym.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2014 14:36 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
a musiales za dziecko doplacac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2014 14:40 

Wielokrotnie studiujac warunki rezerwacji natknąłem sie na zgoła odmienne podchodzenie do możliwości dodania łóżeczka i innych udogodnień dla malych dzieci, a wiec jedynie w warunkach rezerwacji danego hotelu, hostelu znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie (wskazany kontakt dla upewnienia się, a i tak większość hoteli podobnie jak linie lotnicze traktuje rodziny z małymi dziećmi na specjalnych warunkach)
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2014 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
na book... każdy hotel na opisane zasady dla dzieci. zawsze podaje ilość osób+wiek dziecka przy rezerwacji.
często się to zmienia jak robisz rezerwacje z "dobrą" cena, kilka przykładów:
Załącznik:
dziecko.jpg
dziecko.jpg [ 131.21 KiB | Obejrzany 20029 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2014 17:35 

bimba napisał(a):
a musiales za dziecko doplacac?

Nie. Zakładam, że chcesz zaoszczędzić i nie dopłacać. Opiszĕ Ci to , jak wygląda sprawa z praktyki. Wielokrotnie przerabiana w Polsce i za granicą..
Szukasz na bookingu normalnego pokoju twin, bez dziecka. Następnie sprawdzasz w warunkach na dole, do ilu lat dziecko jest gratis, jeśli śpi w łóżku z rodzicami. Zdecydowana większość dopuszcza 2-3 lata lub nawet więcej.
Wtedy spokojnie przyjeżdżasz z maluchem i nikt się nie czepia. Bez dopłat itp.
Ten przykład ze screena powyżej jest nieadekwatny, bo tam akurat chcą 15 AUD mimo, że dziecko nie zajmuje osobnego łóżka.
A jeśli życzysz sobie osobnego łóżeczka to inna sprawa. Przeważnie dopłacisz.
Akurat booking ma to zawsze szczegółowo rozpisane. Inne portale to już różnie.
Ps. Wielokrotnie robiłem też tak.
Jeśli cena była lepsza, niż na booking, gdzie indziej, ale tam nie było szczegółowego opisu , to tam rezerwowałem.
A na bookingu sprawdzałem tylko, czy dziecko mieści się w dopuszczalnym przedziale wiekowym. I też nie było problemów jeśli wiek pasował.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2014 18:10 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3041
złoty
W 100% potwierdzam to co napisał @jacakatowice. Booking.com na najlepszy opis i na nim bazuję w 90% przypadków. Sprawdzone wielokrotnie. Ale np. Holiday Inny mają Kids stay free policy i na niej bazuję. Na booking.com zazwyczaj w opisie jest 1 dziecko, ale bazując na tej zasadzie bez problemu jeżdżę z dwójką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lip 2014 06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
Niedawno booking.com trochę przeredagował wpisy. I teraz wyświetla mi się:
"Dzieci w każdym wieku są mile widziane.
Maksymalna liczba dodatkowych łóżek w pokoju to 0."
I teraz nie wiem, czy oznacza to, że 17-latek może spać z rodzicami w pokoju bez dopłat, czy też wprost przeciwnie, należy dla niego osobny pokój wykupić....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lip 2014 08:15 

elwirka napisał(a):
Niedawno booking.com trochę przeredagował wpisy. I teraz wyświetla mi się:
"Dzieci w każdym wieku są mile widziane.
Maksymalna liczba dodatkowych łóżek w pokoju to 0."
I teraz nie wiem, czy oznacza to, że 17-latek może spać z rodzicami w pokoju bez dopłat, czy też wprost przeciwnie, należy dla niego osobny pokój wykupić....

Osobę w wieku 17 lat rezerwujac noclegi np. na booking.com traktujesz jako osobę dorosłą tj. rodzice + 17-latek to szukasz pokoju, apartamentu 3-osobowego.(dziecko do lat 2 i decko starsze mozna nie uwzględnić podczas rezerwacji jako osobna osobę i jest to akceptowane, ale przeważnie jest to opisane w warunkach rezerwacji danego hotelu, oferty i wskazane jest każdorazowe powiadamianie o tym w emailu itp)
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lip 2014 08:24 

Ta dołożona niedawno formułka "Dzieci są mile widziane", to nic nie znaczący , pusty frazes Bookingu.
Widać dział marketingu uznał, że ludzie to " kupią".
W dalszym ciągu trzeba czytać opis, dotyczący dzieci, na dole.
Podam dwa przykłady hoteli na Rodos, w których byłem. Nic się nie zmieniło. Nawet dziecko do 12 lat może przebywać gratis.

http://booking.com/f2e3eec867187

http://booking.com/4f482c4c3d72c8866

Dodam jeszcze, że nigdy nikt nie sprawdzał wieku dziecka, żądając okazania paszportu.
Wystarczyło, że dziecko "wyglądało" na tyle lat, ile dopuszczał hotel.
Tak, że jest małe pole manewru, jak potomek nie jest mocno " wyrośnięty" :D
Góra
 PM off
Łysolek lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2014 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 490
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
W każdym miejscu na świecie znajdziesz hotel,gdzie dziecko do 2 lat ma pobyt gratis.Przeważnie darmowe pobyty są do 12-go roku życia.Jadę w tym roku z dzieckiem,które skończyło 12 lat w styczniu,w warunkach hotelu,darmowy pobyt był do 12-go roku życia.Zadzwoniłem,zapytałem,przedstawiłem sprawę i wszystko jasne-moja córka załapała się jeszcze na darmowe spanie+jeszcze śniadanie free.Spotkałem również takie hotele,które oferowały darmowy pobyt dla osób do 16-go roku życia(jeżeli śpią na obecnych łóżkach) :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2014 08:35 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 113
Hilton dopuszcza darmową dostawkę w pokoju dla dzieci do 18 roku życia.

-- 23 Lip 2014 08:35 --

Hilton dopuszcza darmową dostawkę w pokoju dla dzieci do 18 roku życia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lip 2014 08:41 

I jeszcze jeden przykład z " rodzimego " podwórka.
Znalazłem niedawno super cenę na pobyt w Intercontinentalu w Warszawie.

http://booking.com/dd1255d1d9df


W warunkach na dole jest jak byk, że dziecko do 12 lat gratis. Więc zarezerwowałem, bez maili do hotelu, o dodatkowym "gościu" :D
W recepcji lekkie zdziwienie. I w ciągu 10 minut przynieśli do pokoju dostawkę + cały dodatkowy zestaw kosmetyków, bambosze, szlafroczek itp :lol: Wszystko w rozmiarze dziecięcym. Oczywiście bez dopłaty. ;)
Góra
 PM off
Łysolek lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Lip 2014 10:57 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
dzieki za odpowiedzi......

mariot warszawski przy lotnisku i sofitel warszawa wyszlo bez dodatkowych oplat. zapropownowali mi nawet darmowe lozeczko (mala ma 2 miesiace i spi z nami wiec nie potrzebuje).
rezerwowowalam przez getaroom, pozniej do nich dzwonilam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:20 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 36
Zawsze robie rezerwacja i potem napisalem mail o potwerdzenia czy nie bedzie jakis problem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:25 

A ja robia rezerwacja i nie wysyla nigdy mail czy bydzie jakis problema
I problema ni ma
jakby ja wyslala mail i sie pytalas do hotel moze robic problema
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
Maile do hoteli czy do pośrednika często niewiele dają. Ale ja zawsze staram się wybierać hotele, gdzie dzieci do lat 12 mają gratisowy pobyt na DODATKOWYM łóżku. I piszę w uwagach wyraźnie, że proszę o dostawkę dla dziecka lat tyle i tyle. A hotele i tak swoje. Czasem dostawka jest z pościelą nawet. Czasem jest kanapa i dodatkową pościel dopiero przynoszą. Czasem nie ma ani dostawki ani kanapy ani pościeli, ale do wieczora zorganizują. Czasem mówią, iż w opisie jest błąd i dziecko może w łóżku z rodzicami gratisowo spać. Tia, jasne, z 10-latkiem w jednym łóżku! Wtedy jeśli przyjechaliśmy autem, to wyciągamy śpiwór i koc i Młody ma posłanie na ziemi. Jeśli przylecieliśmy samolotem to montujemy z dostępnych rzeczy barłóg dla wszystkich. Hitem był pensjonat, gdzie zamówiłam twina z dostawką i napisałam, że będzie 2 adults and 1 child, a dostaliśmy obszerny pokój z dwoma łóżkami i z trzema dostawkami, bo pani zrozumiała iż mamy trójkę dzieci;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Lip 2014 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
SAUNDRAEU1039 napisał(a):
elwirka napisał(a):
Maile do hoteli czy do pośrednika często niewiele dają. Ale ja zawsze staram się wybierać hotele, gdzie dzieci do lat 12 mają gratisowy pobyt na DODATKOWYM łóżku. I piszę w uwagach wyraźnie, że proszę o dostawkę dla dziecka lat tyle i tyle. A hotele i tak swoje. Czasem dostawka jest z pościelą nawet. Czasem jest kanapa i dodatkową pościel dopiero przynoszą. Czasem nie ma ani dostawki ani kanapy ani pościeli, ale do wieczora zorganizują. Czasem mówią, iż w opisie jest błąd i dziecko może w łóżku z rodzicami gratisowo spać. Tia, jasne, z 10-latkiem w jednym łóżku! Wtedy jeśli przyjechaliśmy autem, to wyciągamy śpiwór i koc i Młody ma posłanie na ziemi. Jeśli przylecieliśmy samolotem to montujemy z dostępnych rzeczy barłóg dla wszystkich. Hitem był pensjonat, gdzie zamówiłam twina z dostawką i napisałam, że będzie 2 adults and 1 child, a dostaliśmy obszerny pokój z dwoma łóżkami i z trzema dostawkami, bo pani zrozumiała iż mamy trójkę dzieci;-)

do 12 lat to już rzadko się spotyka

Potwierdzam. Rzadko i do tego jeśli śpi w łóżku rodzicami, co dla mnie jest nie do zaakceptowania. My dla 4-letniej córki zawsze bierzemy oddzielne łóżko bo chcemy się wyspać, co jest niemożliwe jeśli śpi z nami :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Lip 2014 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
Neckermann ma wiele takich ofert. Dziecko do lat 12 ma zniżkę stuprocentową. Płaci jedynie ubezpieczenie, jakieś 27 zł. W zeszłym roku w sierpniu wykupiłam ofertę (sam hotel) na 7 dni. Cenowo wyszło naprawdę dobrze. Te 7 dni w Bułgarii to było 1500 zł na 2 dorosłych i 1 dziecko lat 10 (na dostawce). Daje to 214 zł na dobę. 71 zł na osobę. Oczywiście w tej cenie hotel z aquaparkiem i śniadania oraz obiadokolacje w formie bufetu. Nad węgierskim Balatonem było jeszcze taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Lip 2014 12:11 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2080
Loty: 150
Kilometry: 136 180
srebrny
Nie tylko Neckermann Reisen - wiele niemieckich biur podróży ma oferty, w których w hotelach dzieci do 10-12 lat nie płacą nic, nawet za pakiet all-inclusive.
Przykład znajomego z Hiszpanii - 4* hotel na Costa del Sol z All-inclusive na tydzień za 412 EUR (2 osoby dorosłe + dzieci 8 i 4 lata)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group