Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wątek poświęcony opiniom i wrażeniom z pobytów w hotelach sieci Accor: opisz-swoj-pobyt-upgrade-wrazenia,1578,32921

adres kontaktowy do BOK:
accor.customercare.pl@acc.accor-customercare.com
ewentualnie customercare@accor.com
zwrotnie odpisują (po polsku) ze skrzynki:
Guestrelations.Coordinator.en@acc.accor ... ercare.com
jako dalsza linia ewentualnie
guestexperience.gb@accor.com

Linki do kalendarzy miesiąca z cenami: viewtopic.php?p=914692#p914692
Lub jeśli znany jest kod hotelu, to link
Kod:
http://www.ibis.com/pl/booking/dispo-calendar.shtml?tarsCode=XXXX
gdzie XXXX to ten kod


Hotele ibis Budget biorące udział w programie Le Club Accorhotels (można płacić punktami i otrzymywać punkty za noclegi)
[+] Pokaż
Wszystkie w Polsce, Korei Płd, Japonii, Chile, Rosji, Meksyku, Kolumbii, Peru, Gruzji, Kambodży,
W Belgii tylko: Knokke, Gent Centrum Dampoort, Oostende airport, Blankenberge.
W Holandii tylko: Rotterdam The Hague Airport, Stein Maastricht, Amsterdam City South.
W UK tylko: Newport, Bromsgrove, Bishops Stortford London Stansted Airport, Burton Upon Trent Centre, Portishead Marina, Lancaster Centre, Dundee Camperdown, London Bromley Centre, Glasgow Cumbernauld, Sheffield Centre St Marys Gate.
W Brazylii wszystkie, oprócz Santos Gonzaga, Belo Horizonte Afonso Pena, SP Centro São João, Sertaozinho i SP Frei Caneca.
W Australii wszystkie, oprócz Sydney Airport, Melbourne Airport, Gosford, Perth Airport, Melbourne CBD, Windsor Brisbane.
W Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Francji, Austrii, Indonezji, Szwajcarii, Nowej Zelandii, Luksemburgu, Singapurze żaden.



Hotele Accor z salonikiem dla Platinum
https://www.accorhotels.com/leclub/user ... x.en.shtml
[+] Pokaż
Chiny
+ Novotel Citygate Hong Kong
+ Novotel Beijing Xinqiao (codziennie śniadania i kolacje gratis dla Platinum, w ciągu dnia przekąski)
+ Pullman Shanghai Jing An (Jedzenia nie jest za dużo w porze "free" czyli 18-20, ale za to bardzo smaczne i wymyślne kompozycje. Oczywiście nie mając wykupionych śniadań, mając dostęp do saloniku masz śniadania w saloniku.)
+ Sofitel Shanghai Hyland

Czechy:
+ Mercure Ostrava Center

Grecja:
+ Sofitel Athens Airport

Malezja:
+Novotel Kuala Lumpur City Centre
+ Pullman Kuala Lumpur Bangsar

Niemcy:
+ Sofitel Berlin Kurfürstendamm
+ Novotel Muenchen City
+ Novotel Muenchen Airport

Tajlandia:
+ Novotel Phuket Vintage Park Resort
+ Pullman Bangkok Hotel G
+ Novotel Bangkok Siam
+ Novotel Bangkok Platinum Pratunam
+ Novotel Bangkok Sukhumvit 20
+ Novotel Hua Hin Cha Am Beach Resort and SPA

Węgry:
+ Novotel Budapest Centrum
+ Sofitel Budapest Chain Bridge

Wielka Brytania:
+Pullman Liverpool

Gwarancja dostępności pokoju: https://secure.accorhotels.com/pl/leclub/bod.html

Pokoje hotelowe w ciągu dnia, bez nocy, tzw. "day use":
https://all.accor.com/hotels-services-d ... x.en.shtml


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548 ... 663  Następna
Autor Wiadomość
#10881 PostWysłany: 20 Mar 2020 16:09 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Czy w normalnych czasach (przed ogłoszeniami o koronawirusie) przy anulacji noclegu bezzwrotnego punkty wracały, czy przepadały?
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#10882 PostWysłany: 20 Mar 2020 16:20 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 28
Jak była rezerwacja bezzwrotna to przepadały punkty i kasa.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#10883 PostWysłany: 20 Mar 2020 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
Zarezerwowałem w Private Sale w Mercure Kraków Stare Miasto: APARTAMENT JUNIOR Z DUŻYM ŁÓŻKIEM, DODATKOWĄ SO FĄ I ZEWNĘTRZNYM TARASEM za 291 PLN za noc, przy aktualnej sytuacji wolałbym przesunąć termin niż odwoływać aby hotel nie stracił, ale przy zastosowaniu aktualnych warunków zmian, muszę dopłacić różnice - a przykładowy termin w maju kosztuje 951 PLN, co traci jakikolwiek sens..

I jak tu nie odwoływać rezerwacji... :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10884 PostWysłany: 20 Mar 2020 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jechać i korzystać z pustego hotelu i miasta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10885 PostWysłany: 20 Mar 2020 21:40 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
miek napisał(a):
Moja sytuacja - duża konferencja za kilka miesięcy, gdzie najbliżej miejsca jest kilka obiektów z sieci Accor - we wszystkich na tę chwilę mogę złożyć rezerwację jedynie na zasadzie gwarancji dostępności. Ceny mało konkurencyjne, ale nie tragiczne, z możliwością wyboru pokoju i bezpłatnym odwołaniem.

Zupełnie nie rozumiem problemu. Gwarancja dostępności dotyczy rezerwacji robionej na 2-3 dni przed przyjazdem. Piszesz o noclegach potrzebnych za kilka miesięcy. Skoro na wybrane terminy pokoje są aktualnie dostępne, wystarczy zrobić rezerwację. Jeżeli sam z niej nie zrezygnujesz, hotel związany jest umową. Jeśli w terminie pobytu hotel miałby problem z wywiązaniem się z rezerwacji, powinien zaproponować inny pokój lub hotel co najmniej tej samej kategorii. Jeśli nie zaproponuje, możesz wynająć inny hotel o tych samych parametrach i przedstawić koszty alternatywnego pobytu do zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
miek lubi ten post.
 
      
#10886 PostWysłany: 20 Mar 2020 23:01 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Też mnie zdziwiło, że z takim wyprzedzeniem... Już nie ma dostępnych pokojów, żeby pokazać screena. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10887 PostWysłany: 20 Mar 2020 23:54 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
O ile jasna jest kwestia utrzymania statusu Gold, który mam obecnie (15 zamiast 30 nocy), o tyle mam problem z interpretacją.

Co bowiem w sytuacji, gdy chcę walczyć o Platynę. Mam robić 60 nocy, czy 30 (jeśli obecnie mam Golda).
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10888 PostWysłany: 21 Mar 2020 00:06 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Ja bym stawiał na taką interpretację, że 15 noclegów utrzyma Golda, 30 - da Platynę. Progi zdobycia statusów zostały zmniejszone o połowę.

Lub - jeśli, jak piszą, przyznali 50% wartości noclegów wymaganych do utrzymania obecnego statusu, to do uzyskania Platyny mając Golda potrzebne będzie w sumie 45 noclegów (15 + 30). Możemy sobie poteoryzować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10889 PostWysłany: 21 Mar 2020 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
To by było zbyt piękne ale spowodowaloby, że wrócił bym w tym roku do Accora ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10890 PostWysłany: 21 Mar 2020 20:34 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Moim zdaniem były dwa komunikaty:

1. z 19 marca mam tylko po angielsku:
Guests who booked a non-flexible rate with Accor prior to today and with a stay planned between March 1 and April 30, 2020, may modify without penalty.
Kropka. Terminy na zmianę były do końca roku.
2. z 20 marca nadal wisi pod https://all.accor.com/help/specialevent ... n.pl.shtml:
goście, którzy dokonali rezerwacji z przedpłatą, bez możliwości anulacji mogą dokonać zmiany terminu na pobyt do 30 kwietnia 2021. Lista hoteli dostępna jest pod linkiem: https://all.accor.com/pl/world/hotele-accor-monde.shtml. W celu zmiany prosimy o kontakt bezpośrednio z hotelem. Uwaga: zmiana jest uzależniona od dostępności oraz bezpłatna, jednakże mogą nastąpić zmiany w cenie za sam pobyt w zależności od wybranego terminu.

Miałem właśnie "weekend za pół ceny" i 19 marca przekładałem w hotelu rezerwację na jesień, po czym hotel odpisał, że jeszcze nie wie jaka będzie wtedy cena. Po telefonie na dawną infolinię LCAH dostałem potwierdzenie, że cena nie ulegnie zmianie.

No, ale teraz się już zabezpieczyli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10891 PostWysłany: 21 Mar 2020 22:18 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 106
dla mnie to jest dosyć oczywiste:
20 nocy zrealizowanych do Golda
40 nocy do Platyny
Accor daje +50%, a nie +100%


egg napisał(a):
Ja bym stawiał na taką interpretację, że 15 noclegów utrzyma Golda, 30 - da Platynę. Progi zdobycia statusów zostały zmniejszone o połowę.

Lub - jeśli, jak piszą, przyznali 50% wartości noclegów wymaganych do utrzymania obecnego statusu, to do uzyskania Platyny mając Golda potrzebne będzie w sumie 45 noclegów (15 + 30). Możemy sobie poteoryzować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10892 PostWysłany: 21 Mar 2020 22:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Źle to rozumiesz.

https://loyaltylobby.com/2020/03/20/acc ... -for-2020/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10893 PostWysłany: 21 Mar 2020 22:47 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Jeśli to prawda, to ja nie wiem kto Accorowi tłumaczy te komunikaty sieciowe na polski :roll:
Po Angielsku:
we will be crediting 50% of the status nights and points required to achieve your current status level.
Po Polsku:
zdecydowaliśmy się przyznać Ci 50% wartości noclegów i punktów wymaganych do podtrzymania Twojego obecnego poziomu statusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10894 PostWysłany: 22 Mar 2020 00:52 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Pewnie google.

Poza stylistyką i składnią sens jest chyba jednak zachowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10895 PostWysłany: 22 Mar 2020 01:12 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Moim zdaniem nie, bo tam są przecież dwie drogi do zdobycia statusu: liczba noclegów i wydana kasa (przeliczana na punkty statusowe).
Angielska wersja wskazuje na obydwie metody, a polska tylko na tę drugą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10896 PostWysłany: 22 Mar 2020 09:43 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 18
Loty: 24
Kilometry: 51 067
Przyznany przez ALL "kredyt" dotyczy UTRZYMANIA a nie OTRZYMANIA statusu.
Interpretując ich komunikację to dla platyny wystarczy odbyć 30 noclegów (lub zdobyć połowę wymaganych punktów) aby na kolejny rok UTRZYMAĆ status.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10897 PostWysłany: 22 Mar 2020 18:51 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
To wydaje się oczywiste.
Co w przypadku choćby Golda? Gdy zrobisz 15 noclegów, utrzymasz status, ok. Co jeśli zrobisz kolejne 15 lub 30 noclegów? W normalnej sytuacji, po uzyskaniu limitu utrzymującego dotychczasowy status, można przecież ubiegać się o wyższy status odbywając kolejne noclegi. Jeśli te obecne, szczególne regulacje tego nie dotyczą, w jaki sposób zostanie to określone? Jak zwykle w przypadku Accora warto poczekać na praktyczne rozwiązania. Być może ktoś już odbył lub w nieodległej przyszłości odbędzie wymagane noclegi i podzieli się szczegółami, jak to działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10898 PostWysłany: 23 Mar 2020 11:15 

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 24
Ciąg dalszy sagi trwa ;) .
Jak wcześniej wspominałem, Ibis w Wiedniu kilkukrotnie odmówił jakichkolwiek zmian w rezerwacji (mimo, że ówczesna polityka Accor pozwalała na modyfikacje).

W piątek rano Accor opublikował nową politykę, zezwalającą na bezkosztowe anulowanie wszystkich rezerwacji. Od razu zwróciłem się mailowo do hotelu - brak odpowiedzi. Wczoraj im się przypomniałem - oczywiście nadal bez żadnej reakcji.

Zadzwoniłem dzisiaj na polską infolinię (płatną). Śmiech na sali :) . Pomijając to, że pani po drugiej stronie słuchawki totalnie niezorientowana o polityce Accor, to rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

Ja: Od dwóch tygodni nie mogę dogadać się z hotelem w kwestii odwołania rezerwacji, od 4 dni w ogóle nie ma z nimi żadnego kontaktu.
Accor: Aaa, no to proszę spróbować jeszcze raz.
Ja: A może pani ma opcję jakiegoś wewnętrznego kontaktu z hotelem w tej sprawie?
Accor: Nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10899 PostWysłany: 23 Mar 2020 12:25 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 18
Loty: 24
Kilometry: 51 067
egg napisał(a):
To wydaje się oczywiste.
Co w przypadku choćby Golda? Gdy zrobisz 15 noclegów, utrzymasz status, ok. Co jeśli zrobisz kolejne 15 lub 30 noclegów? W normalnej sytuacji, po uzyskaniu limitu utrzymującego dotychczasowy status, można przecież ubiegać się o wyższy status odbywając kolejne noclegi. Jeśli te obecne, szczególne regulacje tego nie dotyczą, w jaki sposób zostanie to określone? Jak zwykle w przypadku Accora warto poczekać na praktyczne rozwiązania. Być może ktoś już odbył lub w nieodległej przyszłości odbędzie wymagane noclegi i podzieli się szczegółami, jak to działa.



Obawiam się, że aby uzyskać wyższy status to trzeba spełnić standardowe kryteria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10900 PostWysłany: 23 Mar 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Dyskusja na dwie strony, a ten komunikat jest mimo wszystko dość jasny. W wersji angielskiej jest "to achieve your current status" a w wersji polskiej, na wszelki wypadek jest też parafraza skądinąd kulawego tłumaczenia.
W obu wersjach jest mowa o zachowaniu/osiągnięciu obecnego statusu. O zmniejszeniu wymagań co do wyższych statusów nie ma ani słowa.

Załączniki:
All.png
All.png [ 18.31 KiB | Obejrzany 424 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548 ... 663  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group