Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266 ... 277  Następna
Autor Wiadomość
#5241 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:17 

@grzegorz.jot
Odwołanie lub opóźnienie kursu

W przypadku odwołania lub opóźnienia, kursu masz prawo do otrzymania we właściwym czasie informacji o przyczynach opóźnienia lub odwołania.

W razie odwołania kursu długodystansowego (ponad 250 km) lub opóźnienia wynoszącego ponad 2 godziny przewoźnik zaproponuje Ci wybór między:

zwrotem kosztów biletu oraz, w stosownych przypadkach, bezpłatnym przewozem do miejsca rozpoczęcia podróży – jeśli z powodu opóźnienia nie możesz zrealizować swoich planów
lub podróżą zmienioną trasą do miejsca docelowego, na porównywalnych warunkach, w najwcześniejszym możliwym terminie i bez dodatkowych opłat.


Jeśli od razu nie otrzymasz takiej propozycji, możesz później złożyć skargę i ubiegać się o zwrot kosztów biletu oraz o odszkodowanie w wysokości 50 proc. jego ceny.

Jeśli Twoja podróż (na trasie dłuższej niż 250 km) miała planowo trwać ponad 3 godziny, a odjazd jest opóźniony o ponad 90 minut, masz również prawo do:

posiłku i napojów – w zakresie proporcjonalnym do długości czasu oczekiwania lub opóźnienia
zakwaterowania, jeśli nocleg okaże się konieczny – przez maksymalnie 2 noce po cenie do kwoty 80 euro za noc. Przewoźnicy nie mają obowiązku zapewnienia zakwaterowania, jeżeli opóźnienie było spowodowane niesprzyjającymi warunkami pogodowymi lub klęską żywiołową.



@tomeeek07, na tym kursie się prawdopodobnie tylko tabor zmieni, bo zlikwidowany jest P12 poranny o 5:55. Także zamiast zadbanym plaxtonem z czystą w miarę toaletą pojedziesz wygodniejszą astromegą z toaletą w różnym (zależy od kierowcy, czy posprząta) stanie po przejściach z kółka Krk - Gdańsk - Wiedeń - Kraków
Góra
 PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#5242 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:20 

Aha, czyli jak ktoś kupił bilet za 1 zł lub ogólnie za niewielką cenę, to na pewno się ucieszy :D

Jeśli od razu nie otrzymasz takiej propozycji, możesz później złożyć skargę i ubiegać się o zwrot kosztów biletu oraz o odszkodowanie w wysokości 50 proc. jego ceny.
Góra
 PM off  
      
#5243 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
@grzegorz.jot odszkodowanie dotyczy biletu który musiałeś wykupić dodatkowo.

Czyli przykładowo kupiłeś Gdańsk - Wiedeń za 1 zł. Ale PB anulował bilet i musiałeś kupić bilet za 150 zł.
Muszą Ci oddać 225 zł.

Niestety problem jest taki, że przez ostatnie 80 lat w Europie zachodniej był zakaz autobusów międzymiastowych (monopol kolei) i przez to nie wytworzyły się środki ochrony prawnej jak w przypadku lotnictwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5244 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:33 

ale w PB będą zgrywać na 100% idiotów i będą nieprzerwanie uzasadniać że nie należy się nic/ że zwrot został wysłany/ że 150% zwrotu tyczy się ceny biletu kupionego u nich.
a flix np. odpisuje zawsze że on nie odpowiada za inne przejazdy niż te wykonane z nimi, tak więc jeśli wybrałeś przejazd w zastępstwie flixa z innym niż fb przewoźnikiem - to flix umywa od tego ręce i co najwyżej, w niektórych przypadkach, oferuje wam voucher na przejazd.

PB jak pamiętam, kiedyś też mi anulował kurs to dowiedziałem się o tym po pierwsze z wyciągu z konta a dopiero potem z maila.
Kiedy indziej w ogóle nie dostałem info o zmianie godziny odjazdu, wzięli mnie wtedy kolejnym kursem bez słowa przepraszam ani nic, na mailu jeszcze mi wmawiali że to moja wina (zresztą jak zawsze :roll: :roll: )
Góra
 PM off  
      
#5245 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:40 

W miarę możliwości nt. FlixBusa proponowałbym dyskusję ogólną prowadzić w osobnym temacie. Np. tutaj dyskusja-ogolna,35,123975 ([Flix Bus] - Dyskusja ogólna).

Zdaje sobie sprawę, że obecnie w dużej mierze wpisy dotyczącej przewoźników PB i FB mają ze sobą dość dużo wspólnego, nie mniej z czasem może to doprowadzić do chaosu, jeśli o jednych i drugich będziemy wszystko pisać w jednym temacie. Jeśli coś dotyczy tylko FlixBusa, piszmy o tym w osobnym temacie.

Ewentualnie, jeśli moderacja forum uzna to za pomocne, to niech rozbuduje tutejszy wikipost i umieści informację, gdzie należy prowadzi dyskusję ogólną nt. Flix Busa. (CC: @Abcn @Washington @michzak @Roku @Zeus @krasnal @mezzo @mashacra @dmirstek @Japonka76).
Góra
 PM off  
      
#5246 PostWysłany: 03 Lut 2018 23:09 

BTW zapraszam do dyskusji na fanpage Polskiegobusa bo widzę że się właśnie zaczyna. PB nie odpowiedział póki co na pytania związane z korektami rozkładów, podejrzewam że jak odpowie to szybko to filtr wezmie na inną planetę :P
Góra
 PM off  
      
#5247 PostWysłany: 04 Lut 2018 01:15 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
@grzegorz.jot
A kto pisał o odszkodowaniu? Połączenie alternatywne, a odszkodowanie, to dwie rożne rzeczy.
Jak nie zaproponują, to sam kupujesz wedle uznania, a potem występujesz o zwrot poniesionych wydatków i w mysl przepisów nie mają prawa nie uwzględnić roszczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5248 PostWysłany: 04 Lut 2018 02:03 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 77
A jeszcze pytanie, jak PB się opóźnił z przyjazdem na przystanek końcowy (Warszawa) o ponad 3h - wypadek na autostradzie to przysługuje jakieś odszkodowanie za bilet albo wymiana na inny bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5249 PostWysłany: 04 Lut 2018 03:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
maksiu napisał(a):
wypadek na autostradzie to przysługuje jakieś odszkodowanie za bilet

Najprędzej chyba od sprawcy wypadku :lol:

Burdzio napisał(a):
Niestety problem jest taki, że przez ostatnie 80 lat w Europie zachodniej był zakaz autobusów międzymiastowych (monopol kolei) i przez to nie wytworzyły się środki ochrony prawnej jak w przypadku lotnictwa.

Skoro środki ochrony prawnej pasażerów autobusów nie wytworzyły się przez kolej, to przez co nie wytworzyły się środki ochrony prawnej pasażerów pociągów? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
#5250 PostWysłany: 04 Lut 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
@mikerus - niewytworzyły się? Jest Urząd Transportu Kolejowego i Rzecznik Praw Pasażera Kolei. Oni rzeczywiście skargi rozpatrują i każą. Choć niestety takiego automatu wypłat jak w lotnictwie nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikerus lubi ten post.
 
      
#5251 PostWysłany: 04 Lut 2018 13:59 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 77
mikerus napisał(a):
Najprędzej chyba od sprawcy wypadku :lol:


@mikerus jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, a tym bardziej nie wyśmiewaj bo sam wychodzisz na ... (nie powiem kogo). Jak się autobus opóźni na wskutek wypadku, korków itp. na przystanek, który jest początkiem podróży powyżej 120 min. to masz prawo do zwrotu kosztów biletów lub odszkodowania za poniesione dodatkowe koszty. Nie wiem jak w przypadku przystanku końcowego jak jest to autobus bezpośredni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5252 PostWysłany: 04 Lut 2018 14:28 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Czyli za skasowane Katowice-Wroclaw-Katowice nie przysluguje kompletnie nic? Mniej niz 250km...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5253 PostWysłany: 04 Lut 2018 14:33 

ta 1zł/5zł które zapłaciłeś :lol:

@qbk, a dostałeś już jakąś oficjalną informację o likwidacji twojego kursu? To że z systemu PB znikły znaczy tyle że PB się z tych kursów wycofał ale nie znaczy że flix nie uruchomi swojej, innej linii o podobnej godzinie na tej trasie - wtedy mogliby cię przebookować...
A przynajmniej tak robili z megabusem. MB nie poinformował Niemców o żadnych zmianach, flix nie mógł doczekać do 15. sierpnia i ileś tam tygodni przed usunął kursy operowane megabusem przebookowując nieszczęsników czekających wieczność na dworcu w Berlinie na swoje kursy. Choć trzeba było samemu się o to wykłócać (informacji oficjalnej nie było).
Góra
 PM off  
      
#5254 PostWysłany: 04 Lut 2018 14:59 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
No tak, 1zl i co z tego? Chce sie dostac do Wroclawia. Kupilem za 1zl bo bylo, nie lubie kupowac za wiecej skoro moge za mniej...

Nie dostalem zadnej informacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5255 PostWysłany: 04 Lut 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
@qbk - zgodnie z kodeksem cywilnym i prawem przewozowym, żądaj przebookowania, jak nie to sam bookuj co innego i żądaj zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
qbk lubi ten post.
 
      
#5256 PostWysłany: 04 Lut 2018 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 69
Loty: 18
Kilometry: 20 912
P30 też znika widzę. Niedobrze, bo pod koniec lutego muszę być przed 9:00 w Wawie, a ten kurs mi mega odpowiadał...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5257 PostWysłany: 04 Lut 2018 17:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
@stjuard losowo informował. Ja miałem dwa bilety i mnie poinformowali, że flix będzie mnie wiózł. Dostałem nawet z automatu jeden bilet od flixa, natomiast o drugi musiałem się trochę przypominać, ale ostatecznie dostałem go przed podróżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5258 PostWysłany: 04 Lut 2018 18:26 

@qbk. no widzisz? nie ma się (jeszcze) co stresować.
PB idzie to powoli bo pewnie już pozwalniali część obsługi. Poczekaj spokojnie a jak kilka dni przed odjazdem nie dostaniesz nic to wtedy kup alternatywny przejazd. Na zwrot zapłaconej kasy za bilet PB masz na 100% prawo, co do tego co burdzio mówi o prawie cywilno-prawnym, sprzeczałbym się czy to tyczy się również przejazdów autokarowych ale głowy nie dam.

@jacek96. Ja w przypadku megabusa też dostałem... Że moje kupione bilety tracą ważność :P
Owszem, wspominali o tym że prześlą mi nowe bilety ale... dotarło do mnie mniej niż 20% :P na najkrótsze trasy.
A od PB-FB cisza, boją się chyba :lol:

Ja jestem dotknięty conajmniej 5 biletami także hmm...
Góra
 PM off  
      
#5259 PostWysłany: 04 Lut 2018 18:56 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Od 15 marca likwidacja kursów Warszawa-Ełk jako podwykonawca dla Żak Express oraz od 20 marca likwidacja Warszawa-Rzeszów, info Ztm w Warszawie ,dział który zezwala podmiotom zatrzymywać się na Młocinach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5260 PostWysłany: 04 Lut 2018 19:07 

@mezo23, podpytasz może coś o Wilanowską? Koniec końców flix przystanku na Młocinach nie wykluczał, natomiast Wilanowską planował zupełnie skreślić. No i jak by nie było to na kierunku północnym flix nie ma siatki natomiast na południe ma trochę swoich połączeń więc to tam można oczekiwać że będzie się więcej działo. Choć właściwie... P5 i P4 też jeżdżą z Młocin...

No i pewnie nie likwidacja P10 tylko zmiana dworca na Zachodni, w końcu chodzi o to żeby 15 min. przed Neobusem wyjeżdżać :lol: :lol:
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266 ... 277  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group