Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 277  Następna
Autor Wiadomość
#5221 PostWysłany: 03 Lut 2018 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Anonymous napisał(a):
Polonus zrezygnował z linii do Lublina, nawet na swojej stronie nie ma sprzedaży na ten odcinek (mimo że kursy do Lwowa są nadal)

To nie Polonus zrezygnował. Polonus z tą linią miał tylko wspólne papiery.
Linia POL7 była obsługiwana przez Polski Bus, autobusy wyjeżdżały z zajezdni PolskiegoBusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#5222 PostWysłany: 03 Lut 2018 11:59 

waaaaaaat?!?!?

Ale to Polonus w końcu kupił te autokary czy PB mu im je tak tylko 'w ramach współpracy" obkleił?
Właśnie mi tak coś nie pasowało żeby polonus mial teraz operować plaxtonami...


W ramach OT, wiem że się łudzę ale może jednak znalazł by się ktoś z modelem PB na zbyciu? <oczy kota ze Shreka>
Góra
 PM off  
      
#5223 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:10 

najprawdopodobniej tak ma wyglądać trasa dziennego P6 do Budapesztu od 26. lutego (scalenie z obecnie jeżdżącym flixem):

Krakau (Busbahnhof MDA)
ab

12:30
Myślenice Busbahnhof
an/ab

13:15
Dolný Kubín Busbahnhof
an/ab

15:10
Ružomberok Busbahnhof
an/ab

15:30
Donovaly B)
an/ab

16:00
Banská Bystrica Busbahnhof
an
ab

16:30
16:35
Zvolen Busbahnhof
an/ab

16:55
Budapest Busbahnhof Népliget
an

19:30


Donovaly pozostają w rozkładzie jako przystanek na żądanie tj. autobus zajeżdża tam tylko jeśli dokonano rezerwacji na przynajmniej 60 minut przed :?


I jeszcze tak w ramach ciekawostki, co by niektórzy twierdzący że flix chce "poprostu wyjść na plus" zrozumieli różnicę pomiędzy uczciwym zarobkiem a zdzierstwem:
ceny za przejazd Katowice - Oostende w Belgii na nowej linii - przedsprzedaż vs kupno przed odjazdem:
Kattowitz (Katowice) — Ostend ab 59,00 € 139,90 €
Góra
 PM off  
      
#5224 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ale to Polonus w końcu kupił te autokary czy PB mu im je tak tylko 'w ramach współpracy" obkleił?
Właśnie mi tak coś nie pasowało żeby polonus mial teraz operować plaxtonami...

Polonus nic nie miał z tymi autobusami wspólnego prócz napisu na nich :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5225 PostWysłany: 03 Lut 2018 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Anonymous napisał(a):
I jeszcze tak w ramach ciekawostki, co by niektórzy twierdzący że flix chce "poprostu wyjść na plus" zrozumieli różnicę pomiędzy uczciwym zarobkiem a zdzierstwem:
ceny za przejazd Katowice - Oostende w Belgii na nowej linii - przedsprzedaż vs kupno przed odjazdem:
Kattowitz (Katowice) — Ostend ab 59,00 € 139,90 €


Dla porównania Sindbad na dzisiaj do Antwerpii z Katowic 43 €
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5226 PostWysłany: 03 Lut 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
jacek96 napisał(a):
Swego czasu był przewoźnik, który operował na trasie Berlin-Amsterdam i pomimo cen od 1€ woził tylko powietrze, więc nie wiem, czy ta trasa ma odpowiedni potencjał.


Chodzi o bestbusa? Obecny citybusexpress szału nie ma z biletami na trasie Berlin-Amsterdam. Żadnych nie ma po euro, a ceny to 25 ojrasów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5227 PostWysłany: 03 Lut 2018 17:49 

z czegoś trzeba było sfinansować te napoje no a bilety po 0,5 euro nie przynoszą zysku no i reklamy jakiej chcieli też im nie przyniosły.
żadnego innego przewoźnika na tej trasie z biletami po euro w stałej ofercie nie było.
czy szału nie ma... może dla was, dla Niemców to jest spoko cena, tak samo dla Holendrów. Zresztą proponuję każdemu kto będzie dniu i godzinie odjazdu w Berlinie czy Amsterdamie, ewentualnie Hannover, aby popatrzył sobie jak ładnie sobie zapełniają autokary.
Góra
 PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
#5228 PostWysłany: 03 Lut 2018 17:55 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Chyba tak się zwali. Raz z nimi jechałem. Dwóch kierowców i ja sam :)
Był to jeden z ostatnich kursów i za chwilę juz się zwinęli.
Trasa jest trudna, bo pociągi są w dobrej cenie, od 29€.

Już wiadomo po ile Flix będzie jeździł. Są bilety na ostatnie dni marca dostępne, od 55zlotych na trasie Łódź-Berlin. Ciekawie będzie, a to pewnie nie są ceny docelowe :!: :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5229 PostWysłany: 03 Lut 2018 17:57 

https://twitter.com/bestbustravel

a co do polskiego busa, P22 i P33 też znikają, jeden P12 z Wiednia odjedzie teraz na kursie P22 do Krakowa tylko.
Góra
 PM off  
      
#5230 PostWysłany: 03 Lut 2018 20:00 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Anonymous napisał(a):
a co do polskiego busa, P22 i P33 też znikają



Rozumiem, że dopiero od nowego kalendarza znikną? Ja mam bilet na marca, więc mam nadzieję, że w obecnym rozkładzie się nic nie zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5231 PostWysłany: 03 Lut 2018 20:12 

od 28. LUTEGO P22 a P33 już znikła.
w tym zakresie podaję to co widnieje w systemie PB :P na chwilę obecną
P6 bez Zakopanego w weekendy cały czas
P4 ograniczona z 7 do 5 kursów od 12 lutego
P15 wtorek środa nie jeździ, weekendy 4 kursy, reszta dni po 2 kursy dziennie od 12. lutego
P10 poniedziałek poniedziałek wtorek środa bez nocnych kursów od 26. lutego
P7 bez polonusowych kursów natychmiast
P2 bez jednego kursu natychmiast
P12: znika kurs Wiedeń - Gdańsk, w zamian P12 wykona kurs na P22 do Krakowa (a potem po przerwie jako osobny kurs P12 do Gdańska) Znaczy się nie wykona bo z 5 kursów zostają 3 we wtorki i środy oraz 4 w pozostałe dni. Dziadostwo

na P22 jest szansa że cię poprostu przebukowali na Jordana tylko nie raczyli (jeszcze) o tym wspomnieć. Jordan to teraz w końcu flixbus a rozkłady mają podobne. Im później zaczną mówić o zmianach (których miało nie być aż do 26. KWIETNIA), tym później rozpętają burzę.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 03 Lut 2018 20:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#5232 PostWysłany: 03 Lut 2018 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
W takim razie co z osobami, które mają już wykupione bilety na połączenia, które mają zostać usunięte?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5233 PostWysłany: 03 Lut 2018 20:35 

-- 03 Lut 2018 19:33 --

Nikt nie powiedział, że podróżowanie zawsze musi być tanie. Jakoś trzeba było podróżować, zanim pojawił się PB, więc też trzeba będzie sobie jakoś radzić, gdy polski rynek zostanie "nasycony" przez FlixBusa.

Po prostu - rynek się zmienia, raz na lepsze, raz na gorsze. Nawet jeśli teraz będzie gorzej, to nie znaczy, że tak będzie wiecznie.

-- 03 Lut 2018 19:35 --

@makdeb - zwrócą Ci kasę, wcześniej poinformują zapewne o anulacji biletów z powodu skasowania kursu. Mają do tego pełne prawo. Przy odrobinie szczęścia, jeśli to w ogóle będzie możliwe, zaproponują Tobie możliwość skorzystania z alternatywnego kursu.
Góra
 PM off  
      
#5234 PostWysłany: 03 Lut 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
makdeb napisał(a):
W takim razie co z osobami, które mają już wykupione bilety na połączenia, które mają zostać usunięte?!

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... M%3Atr0050

To. Mają Ci zaoferować alternatywne połączenie! A nie tylko jak masz szczęście.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#5235 PostWysłany: 03 Lut 2018 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@Burdzio
niestety alternatywne połączenie nie wynika jednoznacznie z tego artykułu.

"Odnośnie do usług na długich trasach, tzn. o długości powyżej 250 km, rozporządzenie przewiduje:

gwarancję zwrotu kwoty za bilet lub zmiany trasy w przypadku nadkompletu bądź odwołania lub opóźnienia przekraczającego 120 minut od planowanego czasu rozpoczęcia podróży


Mam zamiar podróżować z KRK do BUD
06.03.18r. 22:50.
Martwię się, że jest to dojazd na lot W6 07.03...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5236 PostWysłany: 03 Lut 2018 20:52 

@makdeb - nie wiem na ile Ciebie dotyczą pewne, mniej lub bardziej oczywiste wyjątki.
Cytuj:
Niniejsze rozporządzenie ustanawia zasady transportu autobusowego i autokarowego w ramach usług regularnych dla pasażerów podróżujących wewnątrz UE na trasach o długości co najmniej 250 km.
Cytuj:
Niniejsze rozporządzenie przewiduje możliwość wyłączeń dla krajowych usług regularnych.

Faktycznie trudno doszukać się czegokolwiek o obowiązkowym zapewnieniu alternatywnego połączenia na stronie internetowej, do której link umieścił @Burdzio

EDIT: @makdeb - trasa Kraków - Budapeszt zapewne wyklucza powyższe wyjątki. Tylko pytanie, czy zawsze przewoźnik autobusowy musi zapewnić alternatywne połączenie w przypadku anulowania kursu (jesli w ogóle musi), czy do pewnego czasu przed zaplanowaną podróżą może bez konsekwencji odwołać rezerwację (np. min. 14 dni przed podróżą), a jedynie co musi to zwrócić kasę za bilety. Jakby na to nie patrzeć, do Twojej podróży pozostał jeszcze ponad miesiąc.
Góra
 PM off  
      
#5237 PostWysłany: 03 Lut 2018 20:56 

nocny pozostał póki co bez zmian, dzienny nawet jak zmienią to powinni dogadać się z fb (w zależności od dnia rozkład pokrywa się idealnie u obu przewoźników bądź 30 min. wcześniej ma odjazd i przyjazd).

@grzegorz.jot, to prawodawca ma prawo wyłączyć podmiot z danego przepisu, nie sam przedsiębiorca. Czyli jeśli znasz jakiś przepis prawa polskiego, który nakładał by inne obowiązki na przewoźników a także ograniczał prawa pasażerów - wtedy było by o czym mówić.


cięć ciąg dalszy: P14 do Budapesztu: redukcja z 2 do 1 kursów od końca lutego
Góra
 PM off  
      
#5238 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:06 

W takim razie proste pytanie, które zapewne będzie coraz częściej się pojawiać: jeśli przewoźnik autokarowy kasuje jakiś kurs, na który mam wykupiony bilet i nie zaproponowano mi alternatywnego połączenia, to jakie konkretnie odszkodowanie przysługuje (kwotowo lub procentowo)?
Góra
 PM off  
      
#5239 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:14 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Anonymous napisał(a):
od 28. LUTEGO P22 a P33 już znikła.

na P22 jest szansa że cię poprostu przebukowali na Jordana tylko nie raczyli (jeszcze) o tym wspomnieć. Jordan to teraz w końcu flixbus a rozkłady mają podobne.


Właśnie jestem zainteresowany tym P22. Tak jak patrzę na rozkład to kursy na połączenie na które mam bilet są cały czas dostępne w wyszukiwarce PB i można kupować bilety. Interesuje mnie konkretnie nocny kurs z Wiednia do Katowic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5240 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:16 

@hicarian A widzisz co pisze u góry?

Cytuj:
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 277  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pabloz oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group