Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 277  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Cze 2011 14:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Cytuj:
Dlatego jak wyżej - posty dotyczące handlu tymi biletami nie mają miejsca na tym forum.

Nie widzę jednak przeszkód by zbędne bilety oddawać, lub się nimi wymieniać.


Dobra inicjatywa, popieram
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 09 Cze 2011 14:35 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Kamil, rozumiem intencję: nie chcesz żeby zrobił się chlew z forum i słup ogłoszeniowy oraz miejscem kombinacji, co popieram. Jednak, nikomu nie ubliżając, jeśli przyjdzie tzw forumowiec z onetu, który nabył w celu odsprzedaży, zobaczy Twoje ogłoszenie będzie rozgrzeszony wstawiając swoje. W swoim mniemaniu. Ja jestem zwolennikiem albo można, albo nie można każde inne rozwiązanie powoduje naginanie rzeczywistości, tak by mieć rację. Skoro Ty mogłeś to Iksiński też może: odda za darmo ale przesyłka 50pln. Sytuacji można mnożyć. Ale jak to mówią Twój cyrk, Twoje małpy, Twoja robota, jedynie powoływanie się na regulamin, iż bilety są niezbywalne w momencie kiedy Ty je zbywasz (i nie ważne czy za darmo, czy za opłatą) brzmi w moich uszach delikatnie mówiąc śmiesznie. Jeśli jakieś reguły mają obowiązywać, to niech będą jasne i proste bez komplikacji :) Mam nadzieję, że mnie rozumiesz.

Swoją drogą warto by uzyskać z Polskiego Busa jakieś stanowisko na sytuację, kiedy przekazujemy komuś np. z rodziny bilet. Głupio by było gdyby obdarowany takim biletem nie mógł wsiąść do autobusu, choć wg mnie jest to sytuacja mało prawdopodobna.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Cze 2011 14:51 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Ok, cytat z regulaminu był zbędny. Powód wprowadzenia ograniczeń na forum jest inny (napisałem to w kolejnym poście), mogłem sobie odpuścić szukania podparcia w regulaminie. Zadowolony :)?

Więc nie odnosząc się do regulaminu: wymiana i oddawania na forum - tak. Handel - nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Cze 2011 14:53 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Kamil, tu chyba nie chodzi o moje zadowolenie, prawda? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Cze 2011 14:56 

Rejestracja: 09 Cze 2011
Posty: 12
Gdyby nie mozna bylo oddawac swojego biletu komus innemu, bylby on imienny lub tez inne takie, to by nie mozna bylo rezerwowac ich kilku naraz. Mysle ze taka firma brala pod uwage to, ze ludzie tak czy inaczej beda krecic. Tego przy tak duzym zainteresowaniu i niskich cenach nie da sie uniknac.
No ale co oni moga zrobic? Jedynie napisac punkt w regulaminie, w ktorym zabraniaja sprzedazy. I tyle. Nie wprowadza imiennych biletow, bo jak juz wczesniej napisalam ludzie kupuja ich po kilka dla siebie i swojej rodziny, a tego przeciez nie mozna zabronic.
Warunkiem jazdy na tym bilecie jest podanie numeru rezerwcji i pokazanie owego wydrukowanego biletu. Wiec sadze ze mozna go sprezentowac rodzinie badz znajomym. A czy Ty go tej osobie sprzedales czy dales za darmo, juz nie sprawdza.

Od razu zastrzegam - ja tez nie jestem za handlowaniem tymi biletami, bo uwazam ze zarabianie na czyms takim jest po prostu chamskiei bezczelne. Kazdy powinien miec szanse kupienia biletu w cenie 1zl, a nie 100zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Cze 2011 15:00 

Rejestracja: 09 Cze 2011
Posty: 12
To teraz z innej beczki. Monia spytala:
"czy nie wydaje się Wam dziwne ,że pierwszego dnia czyli w poniedziałek sprzedawali bilety na sierpień , a teraz już nie?"

Co o tym myslicie? Czemu wycofali sierpien w przeciagu kilku godzin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Cze 2011 15:04 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
xsolanax napisał(a):
To teraz z innej beczki. Monia spytala:
"czy nie wydaje się Wam dziwne ,że pierwszego dnia czyli w poniedziałek sprzedawali bilety na sierpień , a teraz już nie?"

Co o tym myslicie? Czemu wycofali sierpien w przeciagu kilku godzin?


Wydali komunikat, mówiąc górnolotnie, że z powodu dużego zainteresowania i obciążenia serwerów ograniczają sprzedaż tylko do końca lipca. Gdzieś mignęła mi informacja, że będą sprzedawać bilety tylko 6 tygodni naprzód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Cze 2011 15:12 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
osiek napisał(a):
Gdzieś mignęła mi informacja, że będą sprzedawać bilety tylko 6 tygodni naprzód.


UUU. A mozna gdzies potwierdzic to info bo juz chciałem rezerwowac sobie bilet na styczeń/luty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Cze 2011 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
http://www.fly4free.pl/polskibus-com-wj ... y-za-2-zl/

Ostatnie zdanie w tekście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Cze 2011 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Pisali o tym na swoim fanpage'u. Z tym że początkowo miały to być 3 miesiące, zmniejszyli do 6 tyg z uwagi na ogromne zainteresowanie ale w miarę jak spadnie zajawka to pewnie wydłużą okres rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Cze 2011 15:23 

Rejestracja: 09 Cze 2011
Posty: 12
Niektorym szczesciarzom udalo sie wykupic na sierpien ;p
Dobrze ze wydluzyli okres do konca lipca, a nie, jak bylo wczesniej, tylko do polowy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Cze 2011 15:24 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
no to szkoda.

A z innej beczki. Wiecie jak wyglada sprawa wsiadania i wysiadania na innych przystankach niz początkowych i końcowych?

np Berlin Schoenefeld? Autostrada biegnie obok lotniska wiec wysiąśc moze i łatwiej ale ze wsiadaniem na pewno gorzej.

Wiecie czy to możliwe w ogole?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Cze 2011 17:08 

Rejestracja: 09 Cze 2011
Posty: 12
Jest taka sytuacja:
Jade w lipcu do Pragi.
Powrot wyglada nastepujaco: Praga godz 20:40 – Warszawa godz 09:00
Warszawa godz 09:00 – Torun godz 12:45

Moje pytanie brzmi:
Czy ten autobus powrotny z Pragi do W-wy i ten z W-wy do Torunia to jeden i ten sam? Bo jesli tak – super. Jesli nie, to chyba na niego nie zdaze, nie?

Bardzo prosze o odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Cze 2011 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
raczej nie ten sam, ale raczej zdążysz, powinna być jakaś synchronizacja pomiędzy nimi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Cze 2011 17:34 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Na pewno nie ten sam, skoro przyjazd jednego jest na 9 a drugi o tej godzinie odjeżdża. Gdzie czas na wymianę pasażerów, kierowcy, zatankowanie, wysprzątanie autobusu itd. Co do skomunikowania to nie muszą być skomunikowane i nie muszą czekać jeden na drugiego, godziny przyjazdu/odjazdu raczej wskazują że nie są skomunikowane. Pozostaje ryzykowne rozwiązanie pt obserwowanie czy autobusy przyjeżdżają na styk wg godzin rozkładowych czy mają jakiś zapas.


gregorow napisał(a):

A z innej beczki. Wiecie jak wyglada sprawa wsiadania i wysiadania na innych przystankach niz początkowych i końcowych?

np Berlin Schoenefeld? Autostrada biegnie obok lotniska wiec wysiąśc moze i łatwiej ale ze wsiadaniem na pewno gorzej.

Wiecie czy to możliwe w ogole?


Możesz wysiąść wcześniej na przystanku, czyli w innym mieście. Na Schoenefeld z tego co wiem to się nie zatrzymuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Cze 2011 17:36 

Rejestracja: 09 Cze 2011
Posty: 12
Według regulaminu:
3.1.2 W przypadku nieprzybycia Pasażera na miejsce odprawy podróżnych, na przystanek, 15 minut przed czasem Podróży, wyznaczonym w Rozkładzie Jazdy jako godzina odjazdu autokaru, Przewoźnik ma prawo rozwiązać Umowę przewozu ze skutkiem natychmiastowym i nie jest zobowiązany do zapewnienia przewozu. W takiej sytuacji, Bilet zakupiony przez spóźnionego Pasażera jest nieważny i Pasażer ten nie jest uprawniony do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.

Tego się trochę obawiam :(

Jest jeszcze inna sprawa.
Czy do podróżowania do Pragi, Bratysławy czy Wiednia potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Cze 2011 17:37 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Dowód, wszystko jest w strefie Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Cze 2011 17:44 

Rejestracja: 09 Cze 2011
Posty: 12
osiek napisał(a):
Dowód, wszystko jest w strefie Schengen.


o, wielkie dzieki ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Cze 2011 18:12 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 60
Zbanowany
Z tego, co widzialem w rozkladzie, to autobusy maja 15 minut postoju na przystanku. Na przykladzie trasy Czestochowa-Katowice-Wieden: z Czestochowy do Katowic przyjezdza o 21:30, a z Katowic do Wiednia odjezdza o 21:45. Pewnie zalezy im na tym, zeby ludzie w ciagu tych 15 minut zdazyli wsiasc i autobus odjechal zgodnie z godzina odjazdu, a nie by wsiadali na ostatnia chwile i go opozniali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Cze 2011 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Jak dla mnie polskibus.com zabił chwilową nudę w poszukiwaniu tanich lotów :)
Jeśli ceny faktycznie będą na tyle niskie co teraz to jest to fajna opcja dla ludzi, którzy mają czas na kilkugodzinne przejazdy.
Ja mam tylko nadzieję, że ludzie nie rozpierdzielą tych autokarów od razu...

PS. W lipcu za darmo do Wiednia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 277  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group