Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261 ... 277  Następna
Autor Wiadomość
#5141 PostWysłany: 14 Sty 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 220
Kilometry: 410 086
niebieski
ms993 napisał(a):
@maksiu - to pytanie wcale nie było dziwne. Wcześniej można było zwykle jechać innym kursem w PB. Tłumów wykorzystujących taką możliwość raczej nie było.
W przypadku kolei to też nie jest takie jednoznaczne, jak sugerujesz - w przypadku Intercity faktycznie nie można jechać innym kursem, ale już kupując bilet na pociąg regionalny przez internet lub w automacie też wybiera się konkretny kurs, ale bilet pozwala na przejazd dowolnym w przedziale czasowym przewidzianym taryfą (czasem kilka godzin, czasem 24h).


Niestety od pol roku zostało to zmniejszone do 6 H po wybranym kursie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#5142 PostWysłany: 14 Sty 2018 16:15 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Jeżeli chodzi o przejazd PB w innej godzinie niż na bilecie, jest to niemożliwe. Udało mi się kiedyś dowiedzieć od kierowcy, że to kwestia przypisanego do biletu i liczby pasażerów na danej trasie ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5143 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:24 

Serce się łamie :cry:
jeszcze ślady po napisach widać... Ale po "1+1zł za rezerwację już ani śladu" :(

A zielona 'dobra zmiana' wykorzystując "bilety od 1zł" chce zatuszować fakt stopniowej podwyżki cen :/
Taki szczegół że bilety już tylko na wybranych liniach i nie na wszystkie kursy, w każdym razie będą dostępne dopiero po dodaniu do kalendarza...


Na pocieszenie, Polskibus.com nie zniknie póki co zupełnie z ulic, bo... Ukraińcy kupili sobie Altano od nich i zamiast je okleić czy wyświetlać swoją nazwę to kursują Szczecin -> Zielona Góra -> Ukraina z nazwą na wyświetlaczu "Polskibus.com" 8-) Widziany kilkukrotnie na trasie już :)

Załączniki:
czerwony bus.jpg
czerwony bus.jpg [ 627.91 KiB | Obejrzany 1831 razy ]
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5144 PostWysłany: 19 Sty 2018 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@stjuard Co do Ukraińców, to zapewne jeszcze długo tego nie zmienią, no chyba, że ktoś ich przymusi. '

Co do wygasania polskobusowego promo, niestety oznacza to powolne wycofywanie się z podobnych promocji innych przewoźników (zwłaszcza jeśli gdzieś w ogóle zniknie konkurent rynkowy). Co by nie mówić o PB, ale na pewno dokonał sporej rewolucji w polskim transporcie. Wielu z nas zawdzięcza ich działaniom lub konsekwencjom tych działań (np. u konkurencji) wiele udanych wyjazdów. Czy cały sektor transportu autokarowego w Polsce zrobi teraz krok wstecz ? Zobaczymy. Na 100% mamy historię przed PB i po PB.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5145 PostWysłany: 19 Sty 2018 13:32 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Kroku wstecz nie będzie pod względem jakości świadczonych usług, bo flixbus bedzie dbał o markę przynajmniej tak dobrze, jak PB. Poza tym będzie łykał (przyjmował pod swoją markę) powoli kolejnych przewoźników, tak jak to zrobił w Niemczech.
Po prostu będzie inaczej, a przede wszystkim dużo drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5146 PostWysłany: 19 Sty 2018 14:20 

-- 19 Sty 2018 14:16 --

To dużo drożej właśnie eliminuje praktycznie w moim przypadku opcję żebym korzystał nadal z ich usług. A przypieczętować mogę ogólną niechęcią do marki jak dotychczasowymi doświadczeniami z podróży z fb. (Najwredniejsze: około 8 kursów na które posiadałem bilety - FB na kilka dni/godzin przed każdym z poszczególnych kursów wysłał info o tym jakoby moje bilety były nieważne a oni obiecują dosłać nowe bilety wkrótce; 2 bilety dotarły do mnie na moment przed (planowanym) odjazdem a pozostałe - w ogóle. Flix odrzucił wszelkie moje roszczenia za każdym razem po pół roku zwracając za jeden [1!] bilet kolejowy. Podle się wtedy czułem... w każdym razie to akurat mowa głównie o włoskim FB)
Tyle narzekań.
A z Ukraińcami... Mi w to graj, czasami daje się z nimi dogadać co do przewozu na krajowym odcinku za konkurencyjną cenę, jak zostawią pb na tej trasie przez cały kraj to kiedyś skorzystam (a i choćbym miał się szarpnąć na bilet do Lwowa :D )

-- 19 Sty 2018 14:20 --

(znaczy się w sumie zwrócił wyłącznie za jeden bilet)
Góra
 PM off  
      
#5147 PostWysłany: 19 Sty 2018 14:23 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Wujek Google podrzucił mi przy wyszukiwaniach takie zdjęcie tego samego pojazdu. Widać "czyszczenie" nazwy idzie sprawnie:

Załączniki:
PolskiBus 19012018.jpg
PolskiBus 19012018.jpg [ 528.25 KiB | Obejrzany 1596 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5148 PostWysłany: 19 Sty 2018 14:39 

-- 19 Sty 2018 14:36 --

Hahaha, też P154 :)

-- 19 Sty 2018 14:39 --

Szkoda strasznie.... Plaxtony chyba nie mają tej fazy że zdejmowaniem tylko natychmiast zielonym są owijane :(
Góra
 PM off  
      
#5149 PostWysłany: 19 Sty 2018 15:23 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Szkoda PB bo pomidor jest najpierw zielony a potem czerwony :lol:
Tu jest odwrotnie i za "niedojrzałe warzywo" trzeba będzie płacić niemieckie ceny :P
I pozostanie żal za Polskim Burakiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
#5150 PostWysłany: 23 Sty 2018 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Dziś widziałem pierwszego PB przerobionego na Flixbusa. Linia P15, Katowice. Pora umierać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5151 PostWysłany: 23 Sty 2018 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
czy Flix będzie kontynuował siatkę i rozkłady PB? Przykładowo czy KRK-BUD będzie jeździł 4x dziennie o tych godzinach co PB czy należy raczej spodziewać się 12,5h podróży przez Wiedeń za prawie 200zł :roll: bo w takim wypadku taniej i szybciej wychodzi mnie pendolino do wawy a potem W6 WAW-BUD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5152 PostWysłany: 23 Sty 2018 18:31 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Na ten moment Flixbus posiada przecież dwie pary kursów Kraków Budapeszt z czasem przejazdu 7 godzin. Od Polskiegobusa różnią się tym, że w ilości postojów to prawie pks w starym stylu (Myślenice, Dolný Kubín, Ružomberok, Donovaly, Banská Bystrica, Zvolen). Ja bym się spodziewał kanibalizacji. Np. Do Krakowa będzie P6 po staremu, dalej przybędzie przystanków pośrednich bo z dwóch kursów zrobią jeden.

To, że ceny wzrosną to myślę trzeba się z tym pogodzić. Przy obecnej sytuacji na rynku pracy nikt nie będzie robić za przysłowiową miskę ryżu (biletami za złotówkę się na to nie zarobi). Pytanie tylko o ile te ceny wzrosną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5153 PostWysłany: 23 Sty 2018 19:50 

oni tak mają, tj. gdziekolwiek jest coś więcej niż kilka domów - oni widzą tam potencjalnych klientów.

Czytałem ich plany dla własnego podwórka (Bawarii) - planują uruchomić 140 nowych przystanków z czego połowę właśnie w Bawarii. Między innymi w takich dziurach jak Raubling albo Schönau (to akurat już było więc mogę podać konkretne nazwy; na nowe trzeba poczekać aż ogłoszą). Podróż jak autobusem miejskim, tylko że kierowca bacznie sprawdza ile bagażu bierzesz na pokład i ceny wyższe niż w miejskim (w dniu odjazdu przynajmniej).

Co do pytania o siatkę, radzę zasugerować się co zostało z siatek dotychczas przejętych przewoźników:
-hello: połączenia pokrywające się zostały scalone, niepokrywajāce się nawet przez chwilę nie pozostały za rządów zielonych
-postbus: wszystkie połączenia wycięte, nawet te które konkurowały z flixem unikalną trasą (tj. postbus miał klientów, flix nie miał takiej trasy, koniec końców nikt nie miał tej trasy bo flix wiedział lepiej). Sztandarowym przykładem jest Zgorzelec niemiecki, wcześniej połączenie z kilkunastoma miastami w całych Niemczech, teraz prawie nic ze strony flixa
-megabus (dokładnie taka sama śpiewka jak w przypadku pb, dla chętnych /po niemiecku/ www.megabus.de ; że będą regularne oferty od 1€ i posada kierowców zostaną zachowane, tak samo trasy. Po pół roku ANI jeden kierowca megabusa nie zachował już pracy, pojazdy megabusa zamiast na trasach jak Amsterdam - Paryż czy Paryż - Barcelona (nie istnieje) lub Londyn - Mediolan (nie istnieje) kursują do Innsbrucka czy Amsterdam - Drezno.

-meinfernbus, interesujący z racji identycznej sytuacji pokrywania się tras: najpierw, (nie wiem czy już za porozumieniem czy jeszcze w formie walki o przetrwanie) stopniowo obydwie firmy doprowadzały do scalenia godzin odjazdów (przykład Münster - Berlin MFB 15:45 Flix 15:30, te same przystanki ) a na koniec fb przebukował pasażerów z mfb do siebie (po ogłoszeniu "współpracy")


Na koniec ciekawostka, w jednej z wypowiedzi prasowych rzecznik FB zasugerował że może PB będzie chciał zachować część połączeń (tych nie wcielonych do siatki FB). No i wczoraj widziałem PB Astro nie obklejonego logiem FB, lecz... z doklejką "współpracujemy z Flixbus". Czyżby więc jakaś trasa miała zostać? ;) Fajnie by było.
No i to by również łączyło się z tym że strona PB może wcale nie wygaśnie, i będzie mieć coś w sprzedaży (dzisiaj się bawiłem stroną, na chwilę pozwalało rezerwować terminy w kwietniu [chyba] z Wrocławia)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5154 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
postbus był fajny , w końcu jakiekolwiek połaczenie ze światem Gorlitz/Zgorzelca. Było np Monachium za 5 euro. niestety nie udało mi się przetestowac połaczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5155 PostWysłany: 24 Sty 2018 00:00 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Od pewnego czasu widzę że PB nie daje już tak często promocji w stylu , 5 miast za 9 zł , lub -50% na wybrane trasy międzynarodowe, ogólnie jakoś z tymi promo jest kiepsko od kiedy usłyszeliśmy że Flix przejmuje PB , co do tras obawiam się również redukcji ale tylko tych tras gdzie PB współpracował z Arriva, Żak itp. Zatem przewiduję rosnące ceny lub gdy po protestach ludzi na facce bądź w mediach że nie mają tanich biletów Państwo Polskie uruchomi własne przedsiębiorstwo działające na zasadach PB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5156 PostWysłany: 24 Sty 2018 00:27 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
mezo23 napisał(a):
Zatem przewiduję rosnące ceny lub gdy po protestach ludzi na facce bądź w mediach że nie mają tanich biletów Państwo Polskie uruchomi własne przedsiębiorstwo działające na zasadach PB

Hmmm, Ryanair latał swego czasu za eurocenta, może jak zrobimy strajk na instagramie, to LOT zacznie? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5157 PostWysłany: 24 Sty 2018 02:59 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Bo inwestuje się w kampanie marketingowe w istniejące marki, a nie upadle :mrgreen:
Teraz, to flix mógłby takie kampanie robić, ale raczej na to bym nie liczył ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5158 PostWysłany: 24 Sty 2018 04:11 

nawet flix zmiękł, a raczej chce trochę zmylić pozory :P Wschodnia część siatki pb po dodaniu do systemu ma być w promo "od 1 zł" (niech jeszcze tylko marketingowcy zaczną przekrzykiwać się że są przecież tańsi niż pb bo w PB były od 1+1 :roll: ) ale ma to być - podobno - 500 biletów. Czyli na głównej f4f będzie wyglądać ładnie a tak naprawdę mało kto się załapie.
W dodatku np. w przypadku Chorwacji robili takie myki że bilety za 1€ dawali tylko w jednym kierunku, a na powrót normalne ceny.
Góra
 PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
#5159 PostWysłany: 24 Sty 2018 10:04 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Najważniejsze jakie będą te ceny. Jeśli trochę wyższe i polityka sprzedaży podobna do Regiojeta i będą lepsze siedzenia to mogę trochę dopłacić. Jak poszybują w chmury to i pasażerowie odejdą. Nie ma się co oszukiwać jest grupa osób która decyduje się na podróż jeśli jej koszty nie przekraczają pewnego z góry określonego poziomu. Ja np. żeby pojechać i wrócić z Radomia do Wrocławia czy Gdańska potrzebowałem w PB zakupu czterech biletów. Bez większego kłopotu dało się zrobić cały wyjazd za np. 30 zł, za 8 zł też się raz udało. Jeśli cena bazowa na krajówkach będzie 19zł to ten Wrocław wyjdzie najtaniej 76 zł. Wtedy ja dziękuję i przechodzę na bilet weekendowy PKP IC za 84 zł. Podobnie może postąpić wiele innych osób.

Czy konkurencja z Flixbusem jest możliwa? Oczywiście. Np. na trasie Bratysława - Wiedeń jest przynajmniej trzech przewoźników tj. Flixbus, Regiojet i Slovak Lines/ Postbus i każdy ma pasażerów. Bilety za 1 EUR w sumie bez problemu można kupić w Slovak Lines.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5160 PostWysłany: 24 Sty 2018 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Ja najczęściej jezdzilem do Warszawy, jeśli dadzą cene 29-39zl to wole doplacic te 10-20zl i jechac pendolino 2x szybciej i do centrum, do Pragi mamy juz FR z Krakowa no i zostaje sprawa Budapesztu. Do tego flix nie gwarantuje miejsca więc znów bedzie bydło pod drzwiami


Ostatnio edytowany przez marcin.krakow, 24 Sty 2018 10:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261 ... 277  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group