Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 277  Następna
Autor Wiadomość
#4921 PostWysłany: 26 Kwi 2017 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Nie jest problemem- za rezygnację-zwrot biletu przewoźnik potrąci ino 5,00 zl


Ostatnio edytowany przez domenico_xl 26 Kwi 2017 20:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#4922 PostWysłany: 26 Kwi 2017 20:18 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
No ja wiem, że tyle potrąci, ale i tak będę na plus przy tych 5zł. Da radę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4923 PostWysłany: 26 Kwi 2017 20:36 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@‌JaPiszęAWyCzytacie!‌, ale co da radę? Oddać bilet i kupić drugi? Przecież to są procesy niezależne od siebie. Po prostu to zrób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4924 PostWysłany: 26 Kwi 2017 23:24 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Nie wiem czy wierzyć pogłoskom ale na forum http://infobus.pl/ piszą o zamiarze likwidacji kursów własnych przez Pb i zostawienie tylko kursów współpracujących z platformą sprzedażową PB, więc czy to prawda i można wieszczyć koniec Pb w Polsce, wielki żal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4925 PostWysłany: 27 Kwi 2017 09:20 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Mozna konkretny link?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4926 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:35 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
Pojawiła się promocja i jest opcja kupić trochę taniej bilet do Wiednia. Czy nie jest problemem zwrócenie wcześniejszego biletu i zakup-nowego- tańszego?
Najlepiej to zrobić poprzez menedżer rezerwacji i zmianę biletu, wtedy nie pobiorą ci drugi raz 1 zł za rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4927 PostWysłany: 02 Maj 2017 17:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
mezo23 napisał(a):
Nie wiem czy wierzyć pogłoskom ale na forum http://infobus.pl/ piszą o zamiarze likwidacji kursów własnych przez Pb i zostawienie tylko kursów współpracujących z platformą sprzedażową PB, więc czy to prawda i można wieszczyć koniec Pb w Polsce, wielki żal

Na to wygląda. Nie zdziwiłbym się, gdyby to nastąpiło od czerwca (pula z miejscami numerowanymi- to możliwe, wcześniejsze zintegrowanie obu systemu informatycznych z Flixbus) +warunek posiadania wydruku rezerwacji lub okazania online.
Ogólna postawa PB tez nie wróży, że chcą samodzielnie rozwijać firmę, a raczej świadczy, że znak firmowy jest dla nich juz bez wartości!
Jadę własnie z Berlina i okazuję się, że obecnie ten kurs obsługuje autobus, który kręci kółko z Waw do Zakopanego i stamtąd do Berlina, a nie jak wcześniej, wahadłowo Waw-Berlin. Odbija się to negatywnie na czystości i punktualności w sposob oczywisty.
Toaleta nieczynna (mrozów nie ma), straszny brud i bałagan na pokładzie (niesprzątany od wyjazdu z Waw), a sam autobus podstawiony z ponad godzinnym opozńieńiem, ktore się powiększyło.
Cos optymistycznego na koniec-bilet za 2złote, wiec kończę narzekać :)
Adieu PB ;-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4928 PostWysłany: 06 Maj 2017 13:19 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Miejsca numerowane pojawiły się wczesniej w fińskim Onnibusie, wiec wątpie by akurat z racji pojawienia się możliwosci rezerwacji miejsc od razu PB sprzedali, ale... pewnie to nastąpi niestety. Szkoda.
A i warunek posiadania wydruku dotyczy tego, że jak posiadasz sam numer rezerwacji to nikt Ci nie udowodni, że Twoje miejsce to np. 17
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4929 PostWysłany: 07 Maj 2017 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Właśnie kupiłam bilet na kurs Katowice-Gdańsk na dzisiejszy nocny kurs. Nie było opcji wyboru miejsca. Czy PB wycofał tę usługę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4930 PostWysłany: 07 Maj 2017 07:55 

Kod:
Wraz nowością wyboru miejsc przewoźnik otworzył kalendarz podróży od 1 czerwca do 6 września.


i zapewne numeracja będzie obowiązywać od dnia 01 czerwca 2017r.
Góra
 PM off  
      
#4931 PostWysłany: 12 Maj 2017 19:13 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Dzieci do ilu lat jeżdżą w PB za darmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4932 PostWysłany: 12 Maj 2017 19:19 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4933 PostWysłany: 14 Maj 2017 12:35 

Rejestracja: 29 Paź 2016
Posty: 25
-- 14 Maj 2017 12:28 --

Ponoć od jakiegoś czasu przy podróży PB trzeba okazać kierowcy cały bilet, a nie tylko nr. Czy kierowcy sprawdzają zgodność nazwiska na bilecie z dokumentem?

-- 14 Maj 2017 12:35 --

jacek96 napisał(a):
mezo23 napisał(a):
Nie wiem czy wierzyć pogłoskom ale na forum http://infobus.pl/ piszą o zamiarze likwidacji kursów własnych przez Pb i zostawienie tylko kursów współpracujących z platformą sprzedażową PB, więc czy to prawda i można wieszczyć koniec Pb w Polsce, wielki żal

Na to wygląda. Nie zdziwiłbym się, gdyby to nastąpiło od czerwca (pula z miejscami numerowanymi- to możliwe, wcześniejsze zintegrowanie obu systemu informatycznych z Flixbus) +warunek posiadania wydruku rezerwacji lub okazania online.
Ogólna postawa PB tez nie wróży, że chcą samodzielnie rozwijać firmę, a raczej świadczy, że znak firmowy jest dla nich juz bez wartości!
Jadę własnie z Berlina i okazuję się, że obecnie ten kurs obsługuje autobus, który kręci kółko z Waw do Zakopanego i stamtąd do Berlina, a nie jak wcześniej, wahadłowo Waw-Berlin. Odbija się to negatywnie na czystości i punktualności w sposob oczywisty.
Toaleta nieczynna (mrozów nie ma), straszny brud i bałagan na pokładzie (niesprzątany od wyjazdu z Waw), a sam autobus podstawiony z ponad godzinnym opozńieńiem, ktore się powiększyło.
Cos optymistycznego na koniec-bilet za 2złote, wiec kończę narzekać :)
Adieu PB ;-(


Wydaje mi się, że gdyby całość miał przejąć Flixbus to ogłosiliby to wraz z wrzucaniem nowej puli. Wprowadzenie kursu Flixbus z Krakowa do Niemiec obsługiwanego autobusem PB może jednak zwiastować przyszłe zmiany. Co do obiegów to kursy do Berlina kiedyś robiły obiegi Wrocław-Zakopane-Berlin więc to chyba bez większej różnicy czy autobus zaczyna obieg w Warszawie czy Wrocławiu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4934 PostWysłany: 14 Maj 2017 12:36 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
burek132 napisał(a):
Ponoć od jakiegoś czasu przy podróży PB trzeba okazać kierowcy cały bilet, a nie tylko nr. Czy kierowcy sprawdzają zgodność nazwiska na bilecie z dokumentem?


W ciągu ostatniego miejsca jechałem parę razy PolskimBusem za granicę. Raz chciał tylko numer rezerwacji, raz chciał tylko nazwisko, raz jedno i drugie. Nigdy nie chciał ode mnie całego biletu. Ani ostatnio ani wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4935 PostWysłany: 14 Maj 2017 12:43 

Kierowca czy ktokolwiek z PB nie ma opcji znalezienia rezerwacji po nazwiska dlatego się go nigdy i nigdzie nie podaje (w podsumowaniu zakupu podajemy imię i nazwisko, ale nie jest to tożsame z tym, że ta osoba podróżuje oraz trzeba znać to podane nazwisko)
Nie mają też prawa kogoś sprawdzać po dokumencie tozsamości
PB na swojej stronie jasno podkreśla, że kierowca sprawdza prawo do przejazdu jedynie z ekranu smartfona czy też z wydrukowanego biletu i trzeba na którąś z tych opcji być przygotowanym
Góra
 PM off  
      
#4936 PostWysłany: 14 Maj 2017 14:00 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Anonymous napisał(a):
Nie mają też prawa kogoś sprawdzać po dokumencie tozsamości


Artykuł 135 ustawy o cudzoziemcach daje przewoźnikom podstawę prawną do żądania okazania dokumentu tożsamości przy przejazdach międzynarodowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4937 PostWysłany: 14 Maj 2017 14:32 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Jade jutro z Warszawy do Berlina jechal ktos ostatnio? Ile czasu mam rezerwować na granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4938 PostWysłany: 14 Maj 2017 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
@mezo23
Jechałem ponad tydzień temu nocnym kursami.W żadną stronę nie zatrzymywania nas na granicy.Poza tym na tej trasie autokar ma spory zapas czasowy(przynajmniej na nocnych kursach),jak szybko jedzie, to dłużej czeka w Poznaniu i Schonefeld.Jak będziecie stać na granicy do 30 min, to na końcowej stacji nie będzie opóźnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4939 PostWysłany: 14 Maj 2017 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
A ja jechałam w piątek z Poznania na Zob. Już na wjeździe do Poznania był spóźniony o 20 minut, za sxf złapał kolejne 20 minut. Kontroli nie było.

Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4940 PostWysłany: 23 Maj 2017 10:59 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy polski bus z Wrocławia do Budapesztu zatrzymuje się na dłużej na posiłek po drodze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 277  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group