Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 277  Następna
Autor Wiadomość
#5061 PostWysłany: 17 Sie 2017 10:40 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Ostatnio miałem okazję jechać PB i po dłuższej przerwie Lux Expressem i niestety szkoda, że to to Lux Express nie ma takiej pozycji jak PB w Polsce.

Kurs PB Rzeszów - Warszawa i z powrotem tydzień później. Podstawione autobusy na 75 miejsc - brak miejsc 1-4 oraz od 80 w górę, a do kierowcy zgłaszając się ludzie z biletem na miejsce np. 80. Porada kierowcy aby usiadł na wolnym miejscu. Tylko wtedy taki ktoś musi się za każdym razem przesiadać się jak przyjdzie ktoś na jego miejsce (na trasie są jeszcze dwa przystanki). Dodatkowo kierowca poradził pasażerowi aby złożył reklamację to dostanie 5 (słownie pięć) złotych do wykorzystania na kolejny przejazd :)

Na jednym odcinku miałem wykupione miejsca 5-6. Przychodzę do autobusu, a moje miejsca są zaraz przy szybie na górze (czyli takie trochę ich miejsce premium, bo biorą za to piątaka więcej, ale nie można rozprostować nóg). No i przyszła dziewczyna, że siedzę na jej miejscu, bo ona ma miejsce nr 4 przy szybie. Niestety powiedziałem jej, że w tym busie przy szybie to miejsca 5-8, a pierwszych czterech nie ma. A kierowca rozłożył ręce i kazał jej usiąść na miejscu przez nikogo nie zajętym.

Generalnie wiocha. Uważajcie jakie miejsca wykupujecie. Najbezpieczniej nie skrajne, jeśli nie chcecie się przesiadać po siedzeniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#5062 PostWysłany: 17 Sie 2017 11:38 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
krist20 napisał(a):
Na jednym odcinku miałem wykupione miejsca 5-6. Przychodzę do autobusu, a moje miejsca są zaraz przy szybie na górze (czyli takie trochę ich miejsce premium, bo biorą za to piątaka więcej, ale nie można rozprostować nóg). No i przyszła dziewczyna, że siedzę na jej miejscu, bo ona ma miejsce nr 4 przy szybie. Niestety powiedziałem jej, że w tym busie przy szybie to miejsca 5-8, a pierwszych czterech nie ma.


1-4 w Altano i Plaxtonach to chyba dolny pokład, zaraz przy wejściu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5063 PostWysłany: 17 Sie 2017 13:51 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Dokładnie nie znam rozkładu miejsc bo nigdy nie byłem fanem pb. W każdym razie na pewno nie kupowałem miejsc przy szybie u góry (raz, że dla mnie nie do końca wygodne a poza tym jest dopłata). A po wejściu moje miejsca 5-6 były właśnie tam, więc założyłem, że podczas rezerwacji miejsca 1-4 były przed moim rzędem, a tutaj numeracja zaczęła się od nr 5. Zresztą pasażerka przyszła z numerem 4 dokładnie na przód na górę.

Zresztą chciałem tylko zauważyć problem, bo ja osobiście nie chciałbym się bujać po autobusie, bo pb nie potrafi ogarnąć rezerwacji miejsc. Może lepszym i bardziej klarownym przykładem jest to, że pasażerowie mieli numery siedzenia osiemdziesiąt ileś, a miejsc w autobusie było 75.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 17 Sie 2017 13:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5064 PostWysłany: 17 Sie 2017 15:28 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Ja też nie jestem jakimś fanboyem, ale często jeżdżę i ilekroć jechałem to miejsce 4 istniało, ale zawsze było na dolnym pokładzie, za plecami kierowcy. Wydaje mi się raczej że pasażerka nie ogarnęła.

Oczywiście czasami zdarzają się podmiany i np. zamiast standardowego jedzie ex-gold, a wtedy powstaje problem z miejscami dla kilku pasażerów... ale to zdarza się praktycznie u wszystkich przewoźników którzy mają niejednolitą flotę i numerację miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5065 PostWysłany: 26 Sie 2017 16:35 

Rejestracja: 26 Sie 2017
Posty: 6
Od jakiegoś czasu P15 jest na stałe obsługiwane przez firmę Romańczuk z Milicza. PB najpierw posprzedawał autobusy, a teraz nie mają czym jeździć. Ciekawe czy nie zawieszą tej linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5066 PostWysłany: 28 Sie 2017 10:33 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 79
Czy może ktoś coś wie o połączeniach realizowanych przez innych przewoźników np. Arrivę? Kalendarz wyświetla się do 5.09 i cisza. Rezygnacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5067 PostWysłany: 29 Sie 2017 14:01 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 79
Sam sobie odpowiem. Właśnie wrzucili cała Arrivę, inne też się pojawiają. Wszystko od 2zł. Nie dziękujcie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#5068 PostWysłany: 05 Wrz 2017 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Po cichutku, po tajniaku wróciła zniżka 100% na dziecko do lat 6. Czyli w ten sam sposób w jaki zniknęła :) Działa niestety tylko na poszczególne kursy, nie jak kiedyś na wszystkie linie pb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5069 PostWysłany: 05 Wrz 2017 08:46 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Wcześniej nie obowiązywała na wszystkie linie, a jedynie wszystkie krajowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5070 PostWysłany: 07 Wrz 2017 07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Acha ok. Jeszcze wczoraj wieczorem zniżka dla dzieci była dostępna, dziś już jej nie ma. Ciekawe dlaczego... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5071 PostWysłany: 10 Wrz 2017 21:02 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Polski Bus wprowadził czwarty nocny kurs z Warszawy do Berlina , a jeden z kierowców w czasie rozmowy poinformował nas wczoraj że planują uruchomić 2 dodatkowe kursy do Pragi z Warszawy , widać pax na tej trasie jest zadowalający
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5072 PostWysłany: 10 Wrz 2017 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Parę razy jechałem P4 do Pragi i szczerze mówiąc w autobusie było koło 20 osób. Wracając do Warszawy wieczornym kursem do Wrocławia jechało się luźno a od Wrocka cały autobus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5073 PostWysłany: 10 Wrz 2017 23:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
@Relaxa, teraz jak wprowadzili numerację miejsc to dość łatwo można sprawdzić LF i średnio jest to na pewno więcej niż 20 miejsc/bus. Poza tym pamiętaj, że to są bilety wysokopłatne - np. WRO-PRG kupowane tydzień do przodu kosztuje ok. 60 zł, a WRO-WAW 15 zł - a koszty kursu dla przewoźnika na tych odcinkach są zapewne bardzo zbliżone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5074 PostWysłany: 28 Wrz 2017 19:28 

Rejestracja: 26 Sie 2017
Posty: 6
Ostatnio natrafiłem na jednym z portali na ogłoszenie o pracy jako kierowca w PB, a nad nim dopisek cyrylicą, że rekrutacja jest otwarta dla obywateli Ukrainy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5075 PostWysłany: 28 Wrz 2017 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
No to możliwy spadek jakości obsługi :?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5076 PostWysłany: 29 Wrz 2017 09:07 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
tunia34 napisał(a):
Ostatnio natrafiłem na jednym z portali na ogłoszenie o pracy jako kierowca w PB, a nad nim dopisek cyrylicą, że rekrutacja jest otwarta dla obywateli Ukrainy.

Jak proponują 3300 brutto za robotę z taką odpowiedzialnością to się nie dziwię, że muszą Ukraińców zatrudniać.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#5077 PostWysłany: 29 Wrz 2017 12:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
marcin.krakow napisał(a):
No to możliwy spadek jakości obsługi :?

Już jakiś rok temu jechałem z rosyjskojęzycznym kierowcą, nie chciałbym uogólniać na podstawie pojedynczego przypadku, ale niestety kulturą jazdy zauważalnie odbiegał od polskobusowej średniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#5078 PostWysłany: 29 Wrz 2017 12:55 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
każdy kto choć raz miał okazję przejechać się marszrutką, w którymkolwiek z postsojuzowych krajów, potwierdzi, że będzie to niestety równanie w dół
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5079 PostWysłany: 29 Wrz 2017 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
mikerus napisał(a):
marcin.krakow napisał(a):
No to możliwy spadek jakości obsługi :?

Już jakiś rok temu jechałem z rosyjskojęzycznym kierowcą, nie chciałbym uogólniać na podstawie pojedynczego przypadku, ale niestety kulturą jazdy zauważalnie odbiegał od polskobusowej średniej.

Nawet nie chodzi o kulturę jazdy, tylko proste "dzień dobry" w drzwiach przy sprawdzaniu biletu. Wszędzie, gdzie byłem w PL a obsługa była z Ukrainy czułem się niemile widziany, jakbym przeszkadzał w obijaniu się i zmuszał swoją obecnością do pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
#5080 PostWysłany: 01 Paź 2017 22:07 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
A ja mam zupełnie inne doświadczenie. Kiedyś zimą czekałem z grupą ludzi w Radomiu na autobus, który był opóźniony około 1,5 godziny. Wcześniej przyjechały trzy inne, we wszystkich widziałem wolne miejsca. Oczywiście były to inne linie, więc formalnie nie mieliśmy prawa przejazdu, ale na odcinku Radom-Warszawa nie ma już żadnych przystanków, więc nikt już później nie wsiadał i przy dobrej woli można było czekających ludzi zabrać. Pierwszy kierowca odmówił, drugi po dłuuugich negocjacjach i konsultacjach telefonicznych w końcu zabrał kilka osób, trzeci ze "wschodnim" akcentem od razu się zgodził.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 277  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group