Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 10 Wrz 2019 19:00 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Czy ktos wie co sie dzieje z p12 od pazdziernika? Serio zlikwiduja trase Gdansk-Krakow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#842 PostWysłany: 10 Wrz 2019 20:45 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
ms993 napisał(a):
@p27
Przy niektórych droższych też się czasem opłaca, ale trzeba pamiętać o braku darmowych zwrotów w innych walutach - tylko w PLN i CZK nic nie potrącają przy zwrocie biletu.

Albo się cos pozmieniało, albo oszukują klientów.
Ja pomimo, ze miałem kurs z PL do DE i kupowany na polskiej stronie, to nie otrzymałem zwrotu, tylko voucher.
Wyjaśniono mi, ze kurs wykonywał przewoźnik czeski i zwrot gotówki musiałby byc pomńiejszony o 60 zł. Nawet za wydanie vouchera chcieli skasować 20zl. Nie pomogły telefony i reklamacje, ostatecznie stanęło na tym, ze dali voucher na pełną kwotę.
Wynika z powyższego, ze pasażer musi sam wyśledzić z jakiej narodowości przewoźnikiem bedzie jechał, zanim wystąpi o zwrot 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 10 Wrz 2019 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Nie mogę zrozumieć, czyżby ktoś przysnął. Linia N1323 Berlin -Suwałki. Można kupić bilet z Berlina do Poznania, Konina, Warszawy. Brak oferowania do zakupu biletów między miastami w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#844 PostWysłany: 10 Wrz 2019 21:29 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
jacek96 napisał(a):
ms993 napisał(a):
@p27
Przy niektórych droższych też się czasem opłaca, ale trzeba pamiętać o braku darmowych zwrotów w innych walutach - tylko w PLN i CZK nic nie potrącają przy zwrocie biletu.

Albo się cos pozmieniało, albo oszukują klientów.
Ja pomimo, ze miałem kurs z PL do DE i kupowany na polskiej stronie, to nie otrzymałem zwrotu, tylko voucher.
Wyjaśniono mi, ze kurs wykonywał przewoźnik czeski i zwrot gotówki musiałby byc pomńiejszony o 60 zł. Nawet za wydanie vouchera chcieli skasować 20zl. Nie pomogły telefony i reklamacje, ostatecznie stanęło na tym, ze dali voucher na pełną kwotę.
Wynika z powyższego, ze pasażer musi sam wyśledzić z jakiej narodowości przewoźnikiem bedzie jechał, zanim wystąpi o zwrot 8-)



Jest jak pisza. Jesli przewoznik z PL - zwracaja hajs bez potracen. jesli z innego kraju - voucher pomniejszony o kwote za zwrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 11 Wrz 2019 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
domenico_xl napisał(a):
Nie mogę zrozumieć, czyżby ktoś przysnął. Linia N1323 Berlin -Suwałki. Można kupić bilet z Berlina do Poznania, Konina, Warszawy. Brak oferowania do zakupu biletów między miastami w Polsce.

Pytanie czy to celowe czy może Janusze z podlaskich PKS'ów mają chody w urzędzie marszałkowskim i Flix dostał tylko zezwolenie międzynarodowe od GITD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 11 Wrz 2019 09:26 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
I bardzo dobrze, W żadnym normalnym kraju, kursy międzynarodowe nie obsługują ruchu krajowego.
DB Bus tez nie moze zabierać w Poznaniu pasazerow w kierunku stolicy.
Ostatnio będąc we Włoszech nie mogłem kupic biletu flixa, miedzy miastami oddalonymi od siebie o ok.100km, wiec musiałem zakupic do dalszej miejscowości, choć kurs był całkowicie krajowy. W ten sposob buduje sie zrównoważony transport, a nie dziką, niszczącą połączenia konkurencje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 11 Wrz 2019 09:50 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
No tak, konieczność kupowania biletu do dalszej miejscowości i fikcyjnego zajmowania miejsc w autobusie to faktycznie kwintesencja budowania zrównoważonego transportu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 11 Wrz 2019 10:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Byli alternatywni, lokalni przewoźnicy z których mogłem skorzystać, a którzy operują na kursach do ponad 100 i takie autobusy zatrzymują się w większości miejscowości po drodze.
Kwintesencją podróżowania po innych krajach zapewne jest to, że dojedzie się w każdą dziurę i tak lubię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 12 Wrz 2019 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
To będzie moja pierwsza podróż flixbusem... pytanie więc, czy jeśli mam plecak 40x30x20 cm to muszę go umieścić w luku? Czy na półkach wewnątrz jest przeznaczone na to miejsce?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 12 Wrz 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Miejsca na półce nad głową jest mało, musiałbyś mocno miętolić plecak. Zazwyczaj jeżdżę z 35-litrowym i biorę go na pokład, ale pod nogi.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#851 PostWysłany: 12 Wrz 2019 11:18 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 47
Cześć,
mam pytanie jak w praktyce wygląda kwestia wcześniejszego wysiadania z flixa. Wiem, że na stronie jest informacja, że to niby niedozwolone, ale czy ktoś miał z tym problem w praktyce? Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację w której kierowca zabrania mi odebrać bagaż mówiąc, że muszę jechać dalej tak jak jest to wskazane na bilecie, no ale wolę się upewnić czy komuś zdarzyły się jakieś nieprzyjemności z tym związane. Uprzedzając pytania - jest to kurs w którym nie da się kupić biletu w relacji krajowej, dlatego takie kombinacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 12 Wrz 2019 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Nie powinno być kłopotu, wysiadasz i do kolejnej podróżny. Oczywiście musisz wsiadać na przystanku od którego masz bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 12 Wrz 2019 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Trzeba pamiętać, że czasem bagaże do różnych punktów docelowych mogą być lokowane z jednej lub drugiej strony autokaru lub dostępne innymi drzwiami / klapą i na przystanku kierowca otworzy tylko te.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 12 Wrz 2019 13:27 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Trzeba pamiętam o posługiwaniu się językiem i zwrócić uwagę kierowcy, ze nie możesz odnaleźć swojego bagażu i on jest zobowiązany do odszukania i wydania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 12 Wrz 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Trafisz służbiste i wyda, ale na przystanku z biletu, a nie na wcześniejszym :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#856 PostWysłany: 12 Wrz 2019 16:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Przy oddawaniu bagażu informuję zgodnie z prawdą, na którym przystanku będę wysiadał.
Nigdy nie miałem problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#857 PostWysłany: 12 Wrz 2019 20:22 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Ilekroć jeźdzłem Flixem, nigdy przy zdawaniu (a tym bardziej odbieraniu) bagażu nie proszono mnie o bilet - kierowca pytał tylko dokąd jadę, żeby umieścić ów bagaż w odpowiednim miejscu. Dlatego raczej nie byłoby problemu, gdybym podał nazwę przystanku wcześniejszego niż ten na bilecie. No ale może nie trafiłem jeszcze na służbistę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 13 Wrz 2019 00:14 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Jezdzilem Gdynia - Katowice majac bilet do Ostrawy i za kazdym razem zdziwienie ze wysiadam w Kato. Jednak zawsze z podrecznym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 19 Wrz 2019 13:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wspomóżcie mnie - 2 dni przed datą przejazdu i dostałem właśnie maila od flixbusa: "Niestety, z przyczyn operacyjnych nie możemy zrealizować zarezerwowanego przejazdu". :evil: Na stronie "mój" przejazd pokazują jako "Brak wolnych miejsc". Czy ktoś ze mną leci w kulki? Z przyczyn operacyjnych, to mogą mi odwołać przejazd w dniu, w którym mam jechać, ale dwa dni wcześniej to dla mnie jakaś ściema. Proponują mi przejazd 2h 30 minut później, co oczywiście nie jest mi na rękę. Czy w takim flixbusie mogę np. wystąpić o zwrot kosztów alternatywnego przejazdu na tej trasie np. pociągiem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 20 Wrz 2019 12:50 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 575
Loty: 70
Kilometry: 83 301
Czy chodzi o kurs w niedzielę 22 września o 18.30 z Warszawy Zachodniej do Krakowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group