Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#1201 PostWysłany: 28 Sie 2022 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
U kierowcy biletu raczej nie kupisz, Na ZOB Flixbus ma swoją kasę, więc ewentualnie tam. Z anulacją biletu nie ma problemu, np. przez apkę, jeśli nastąpi ona do 15 minut przed planowanym odjazdem. Voucher na wykorzystanie na kolejny przejazd jest generowany praktycznie od razu.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
metaxa lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1202 PostWysłany: 28 Sie 2022 13:55 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Mój poprzedni post odnosi się do Voyagera, który obsługiwał dla Flixbusa połączenia Berlin - południe pl.
Teraz te linie jak i niektóre kursy do Warszawy obsługuje Marcel, kierowcom tam za grosz brak kultury i motywacji. Więc licz się z ewentualnym aczkolwiek całkiem prawdopodobnym opóźnieniem, które nie będzie nijak komunikowane oraz zapomnij że kupisz u kierowcy bilet. W kasie na dworcu możesz kupić bilet ale za usług dostępne online płacisz dodatkową opłatę kilka euro.
No i nie radzę czekać do ostatniej chwili bo w ostatniej godzinie ceny zazwyczaj skaczą do maksymalnej ceny na danej trasie. A we Flixbusie to potrafi być nawet wielokrotność rynkowej ceny.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
metaxa lubi ten post.
 
      
#1203 PostWysłany: 31 Sie 2022 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Wymieniłem punkty z pyszne.pl na ten kod 10% i nie działa. Przerabiał to ktoś kiedyś? Ja rozumiem, że to tylko 9-10zł no ale ... Doświadczenie CX jest fatalne. Jeśli macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje to będę wdzięczny za pomoc.
Próbuję przez kompa.

E: poszło na apce, mimo to flix zawsze jest ostatnią opcją...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1204 PostWysłany: 15 Wrz 2022 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Ninoczka napisał(a):
Z anulacją biletu nie ma problemu, np. przez apkę, jeśli nastąpi ona do 15 minut przed planowanym odjazdem. Voucher na wykorzystanie na kolejny przejazd jest generowany praktycznie od razu.

Przypominam, że można też voucher zamienić na zwrot keszu, co zawsze ma więcej sensu, bo mając voucher nie da się dodatkowo wbić żadnego kodu zniżkowego... Ścieżka zwrotu była podawana w tym wątku. Teraz dokładnie nie pamiętam, ale na stronie można zgłosić prośbę o zwrot pieniędzy na konto.
Ostatnio tak robiłem. Mail z odpowiedzią przyszedł nazajutrz po rezygnacji. Voucher anulowali, a po kilku dniach pieniądze wróciły na konto bankowe.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1205 PostWysłany: 15 Wrz 2022 12:08 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
po czym flixbus odpowiada z prośbą o wybór metody zwrotu (przelew czy voucher), wybierasz przelew, oni proszą o dane bankowe i boom inny asystent ci odpisuje że po przeanalizowaniu sprawy jednak oferują tylko voucher, i "czy się zgadzasz".

Jak się nie zgodzisz to nie dostaniesz nic...
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1206 PostWysłany: 15 Wrz 2022 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Ze trzy razy zwracałem bilet, nie spotkałem się z taką sytuacją...Image
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#1207 PostWysłany: 15 Wrz 2022 12:44 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Ja z kolei w apce za każdym razem mam do wyboru gotówkę lub voucher.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#1208 PostWysłany: 15 Wrz 2022 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
U mnie ścieżka zwrotu była -z menu pomocowego na stronie - taka jak na pierwszym obrazku. Potem była krótka tabelka z danymi osobowymi, numerem biletu i miejscem na numer konta. W komentarzu wyraźnie zawsze zaznaczam, że nie chcę vouchera.
@tiffany może miałeś/aś odmowę zwrotu za bilet kupiony innym voucherem? Albo jakiś konsultant miał zły dzień. To też się może zdarzyć. Podali w ogóle powód odmowy zwrotu gotówki?ImageImage
Kiedyś prawilny był sposób z posta #824, ale od tamtej pory chyba poprawili formularze pomocowe.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1209 PostWysłany: 15 Wrz 2022 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Czy opcja pokazywania pozycji autobusu na mapie w aplikacji działa?
Nie wiem czy ta usluga jest dostepna w kazdym z krajow, w Chorwacji i Włoszech wszystko mi pokazywalo gdy sie spoznial wiedzialem mniej wiecej jak daleko jest jeszcze od przystanku
natomiast we Francji nie bylo takiej mozliwosci sprawdzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1210 PostWysłany: 15 Wrz 2022 13:17 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
@correos działa tak że autobus np. jest na drugim końcu kraju wg. apki/strony ale jak zejdziesz z przystanku do toalety na choćby 5 minut to flixbus ci potem odpisze że właśnie wtedy odjechał.
Nie, nie staram się jechać po flixbusie - jest to autentyczna sytuacja z zeszłego roku, wg. mapki autobus miał prawie 7 godzin opóźnienia, telefonu nikt nie odbierał w danym momencie a na mailową reklamację odpisali że odmawiają jakiegokolwiek zwrotu/odszkodowania (nawet za niewykorzystany bilet) bo autobus miał mniej niż godzinę opóźnienia. Przy tym nikt go nie widział...

Jak nie pokazuje wcale lokalizacji to może też być zastępczy autobus bez gpsa albo z nieustawionym pod flixa gpsem.

@arturro

Załączniki:
jak komu....PNG
jak komu....PNG [ 52.61 KiB | Obejrzany 3182 razy ]
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#1211 PostWysłany: 15 Wrz 2022 19:34 

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 217
niebieski
Ktoś miał taką sytuację: chcę anulować przejazd (ponad miesiąc do wyjazdu) opłacony voucherem (nie kwotowym, tylko voucher ważny na 1 bilet). Co otrzymam wtedy? (podczas rezerwacji voucher zbił cenę biletu do 0 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1212 PostWysłany: 15 Wrz 2022 20:51 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
0. Właśnie z tego flixbus zrobił sobie eldorado. Kup pan bilet na 1 przejazd, tanio. Ale jak chcesz zmienić taki przejazd to figę z makiem dostaniesz. Wcześniej, zanim weszli do wschodniej europy, to samo dotyczyło zwykłych voucherów z anulacji. Czyli drugi przejazd można było sobie jeszcze kupić ale ponowna zmiana oznaczała przepadek środków wpłaconych za 1. rezerwację. I chyba ich jakiś wschodni organ przytemperował bo z tym skończyli. Niemniej zapis o braku możliwości spieniężenia vouchera nadal figurujue w ich regulaminie, także...

Prościej, bo większość chyba nie lubi jak się rozpisuję:
Flixbus ma metody rodem z kasyna:
Kupując voucher kupiłeś środki na pokrycie biletu - jakbyś kupił żetony.
Realizując voucher wszystko obstawiłeś na jedną datę.
Nie jedziesz - przegrywasz.

Mało tego, w 2020 jak oni anulowali przejazdy to tych zakupionych takim voucherem też nie chcieli refundować.

Próbuj przez dział obsługi, skoro niektórym użytkownikom proponują zwrot kasy to może i tobie zwrócą voucher. Aczkolwiek bardzo nieprawdopodobne.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#1213 PostWysłany: 21 Wrz 2022 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
W miniony weekend intensywnie jezdzilem Flixem m.in. Lille-Gandawa, Gandawa-Antwerpia, Bruksela-Brugia, Brugia-Lille
zazwyczaj to byly odcinki realizowane w ramach dlugich tras np Paryz-Amsterdam. Wszystkie przejazdy odbyly sie punktualnie, oznaczenie przystankow nie budzilo watpliwosci.
Odnosnie opcji "zlokalizuj pojazd" dziala naprawde rewelacyjnie - w praktyce ponizej:
Załącznik:
a1.jpg
a1.jpg [ 89.36 KiB | Obejrzany 3010 razy ]

Załącznik:
a2.jpg
a2.jpg [ 90.49 KiB | Obejrzany 3010 razy ]

Załącznik:
a3.jpg
a3.jpg [ 107.22 KiB | Obejrzany 3010 razy ]

Załącznik:
a4.jpg
a4.jpg [ 81.83 KiB | Obejrzany 3010 razy ]

Załącznik:
a5.jpg
a5.jpg [ 64.76 KiB | Obejrzany 3010 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1214 PostWysłany: 21 Wrz 2022 23:42 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Tak mam wrażenie że to chodzi o mój post, także może dorzucę kilka groszy;
-flixowi nie zależy na tym żeby specjalnie opóźniać autobusy. Tak więc póki autobus jest na czas to będzie się wyświetlał w apce poprawnie.
-"Długie trasy" autobusy w Belgii (gdzie sytuacja jest zgoła odmienna niż we wcześniej wspominanej Francji) z tras które podałeś miały głównie przed sobą. 2-3 godziny z Amsterdamu z max. jednym przystankiem pomiędzy to nie jest długa trasa. Praktycznie jedyny autobus który miał szansę się spóźnić to ten z Lille (jeśli byś trafił na linię np. z Barcelony). Ale dobrze że jednak wszystko przebiegło pomyślnie. :)
-W przypadku opóźnienia flix każe czekać na opóźniony autobus nawet jeśli wcześniej odjeżdża inny do tego samego przystanku. Dopiero przy op. > 2h umożliwiają zmianę i to bardzo niechętnie (trwa to niemiłosiernie długo).
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1215 PostWysłany: 22 Wrz 2022 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Kazda informacja jest cenna i ta pozytywna i ta negatywna - wtedy forumowicz mniej wiecej sie orientuje na jakie trudnosci moze napotkac.
Mam nadzieje, ze opcja lokalizacji bedzie rozwijana zarowno we Flix jak i u innych przewoznikow - naprawde niesamowicie mi ulatwiala podroz po Belgii.
Kompletnie bez sensu jest np oczekiwanie na przystanku takim jak w Gandawie, gdzie nie ma w poblizu zadnego zadaszenia w razie deszczu, badz lawki by usiasc
a autobus bedzie np opozniony o 2 godziny, a Ty nie masz zadnej o tym wiedzy.

Flix wygral zwyczajnie cena, z kodami -15/20% bilety kosztowaly po kilkanascie zlotych za odcinek. W razie wpadki i braku polaczenia w poblizu byly stacje kolejowe ktore na tych krotkich odcinkach stanowily zabezpieczenie dotarcia do celu. Nawet przejazd pociagiem miedzy Brugia a Lille okazuje sie szybki i bezproblemowy. Czy zdecydowalbym sie na Flixa gdyby on byl jedyna alternatywa punktualnego dotarcia z A do B chyba to jeszcze nie ten poziom zaufania.

@tiffany "nie pije" do Ciebie, sam bylem ciekawy jak to pojdzie i opisalem doswiadczenia w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1216 PostWysłany: 25 Wrz 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
OSK napisał(a):
Ja z kolei w apce za każdym razem mam do wyboru gotówkę lub voucher.


Używasz apki na androidzie, czy os?
U mnie (android) jest tylko opcja 'voucher'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1217 PostWysłany: 25 Wrz 2022 16:33 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
AndroidImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1218 PostWysłany: 25 Wrz 2022 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Podstawowe pytanie to jaki przewoźnik realizował kurs, od tego zależy czy będzie możliwość zwrotu pieniędzy czy tylko sam voucher, a i tutaj nie zawsze jest tak jak powinno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#1219 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Potwierdza się to, co pisał @Hose

Cytuj:
Z przykrością informujemy, że voucher, który Pan posiada, nie podlega spieniężeniu. W przypadku zagranicznych koncesji zwrot z vouchera nie jest możliwy.
Państwa przejazd był objęty włoską koncesją.
Przykro nam, że nie spełniliśmy Pana oczekiwań.


W przypadku polskich tras, oraz tych do i z Polski, warto jednak próbować.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1220 PostWysłany: 06 Paź 2022 23:02 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Próbować 8-) Ładnie powiedziane.
Flixbus to jest parodia a nie przewoźnik. (Bo ogólnie to naprawdę nie jest przewoźnik a jedynie platforma sprzedażowa i mangement oferty przewozowej).
Mają tak po... konsultantów że już nawet zdarzyło mi się otrzymać odpowiedź że mam kontaktować się w sprawie reklamacji bezpośrednio z danym przewoźnikiem :roll:
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group