Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2618 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 131  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Sty 2016 22:32 

Loty: 44
Kilometry: 65 890
złoty
Jesli moge spytać szukacie BRG dla samego faktu zbicia ceny i wtedy bierzecie pod uwagę wyjazd czy jak juz wiecie, ze macie potrzebę noclegu? Ja usilnie ostatnio szuka BRG w Warszawie i jakos mi nie idzie..

#42 PostWysłany: 17 Sty 2016 22:35 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 108
Kilometry: 135 330
Nie robię BRG dla zabawy lub sportu - tylko kiedy jest faktycznie potrzebne.
 Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.

#43 PostWysłany: 17 Sty 2016 23:12 

Loty: 41
Kilometry: 92 000
@luziczek dziękuję. Co do BRG, jak coś uda się znaleźć, to staram się dopasować do jakiegoś wyjazdu(choćby weekend w Warszawie), no i wykorzystać ;)
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 17 Sty 2016 23:55 

złoty
co to jest BRG ?
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 18 Sty 2016 00:02 

złoty
Gwarancja najniższej ceny http://hiltonworldwide.hilton.com/en/ww ... view.jhtml
Jeśli znajdziesz taniej niż na ich stronie dają 50$

#46 PostWysłany: 18 Sty 2016 00:28 

złoty
no i mam tez kilka pytan dotyczacych HH, dostalem golda za status match z accorem.

jak podchodza do rezerwacji przez posrednika ? czy dostane punkty ?
mam rezerwacje na hitlona w LA za 1000 dolcow, rezerwowane przez american express,
w jaki sposob dodac ta rezerwacje do mojego konta ? zrobilem ja przed dolaczeniem do
programu. hotel juz teraz nie ma miejsc, fajnie by bylo dostac za golda lepszy pokoj.
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 18 Sty 2016 00:51 

złoty
Oficjalnie nie ma takiej możliwości - przywileje i punkty nie przysługują przy takich rezerwacjach. Pewnie zależy od konkretnego hotelu, ale ostatnio tego przestrzegają.

#48 PostWysłany: 18 Sty 2016 06:59 

Loty: 44
Kilometry: 65 890
złoty
Napisz mail do hotelu i opisz swoją sytuacje, wydaje mi sie ze lepiej załatwić to wcześniej wtedy jest szansa ?

#49 PostWysłany: 18 Sty 2016 09:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Punktów nie dostaniesz na pewno ale benefity faktycznie czasami są uznawane. Zależy od hotelu. Zrobiłbym tak jak sugeruje poprzednik - napisał ładnego maila do hotelu.

@SPLDER dawanie 50$ to jeszcze pół biedy, fajniejsze jest dodatkowo obniżenie stawki za pokój do znalezionej tańszej. Co czasami potrafi dać oszczędności rzędu ~70% ;)
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 18 Sty 2016 09:37 

E tam, 70% ;) - w przypadku tanich Hiltonów u nas, da się zrobić darmowy pobyt albo <10zł ;)
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 18 Sty 2016 12:56 
Awatar użytkownika

złoty
to bardzo dobre rozwiązanie z brg w hhonours. w marriott 'ach da się często zejść o 50% ale poniżej to już prawie niemożliwe.
ps. czy ktoś może wyjawić z jakich stron robi brg (choćby na priva) czy to tajne przez poufne ;-)

#52 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

myca007 napisał(a):
E tam, 70% ;) - w przypadku tanich Hiltonów u nas, da się zrobić darmowy pobyt albo <10zł ;)

Wiadomo, da się również zagranicą (i to w bardzo fajnych miejscach) tego typu rzeczy ogarnąć. Nie zmienia to faktu, że dotyczy to raczej pobytów jednonocnych. W przypadku dłuższych, te 70% potrafi jednak zrobić różnicę :-)
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:11 

jaco027 napisał(a):
to bardzo dobre rozwiązanie z brg w hhonours. w marriott 'ach da się często zejść o 50% ale poniżej to już prawie niemożliwe.
ps. czy ktoś może wyjawić z jakich stron robi brg (choćby na priva) czy to tajne przez poufne ;-)

Serio, nie ma reguły - zacznij od porównywarek (kayak w różnych domenach, trivago)

luziczek napisał(a):
Wiadomo, da się również zagranicą (i to w bardzo fajnych miejscach) tego typu rzeczy ogarnąć. Nie zmienia to faktu, że dotyczy to raczej pobytów jednonocnych. W przypadku dłuższych, te 70% potrafi jednak zrobić różnicę :-)

Zgadzam się, do dłuższych pobytów z moich obserwacji lepiej nadaje się Marriott, z racji mniej restrykcyjnego BRG. Hilton nadrabia za to "mocnym" Goldem, którego przywileje oczywiście można łączyć z BRG.
 Relacje PM off
luziczek lubi ten post.

#54 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:18 
Awatar użytkownika

złoty
@myca007 kayak, ok, on i inne agregatory to podstawa. myślałem, może coś więcej... jakiś myk itp. kiedyś na FT był człowiek co zrobił dobra listę na LNF Marriotta ale już większość słabo działa.
ps. może by tak na f4f zrobić jakąś listę stron do BRG/LNF?

#55 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
Zrób taką listę na f4f a każde OTA na niej wymienione padnie po kilku godzinach :) Nie oszukujmy się - niestety - trzeba szukać samemu :(
3 ludzi lubi ten post.

#56 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:23 
Awatar użytkownika

złoty
znam historie z FT. może jakiś inny system wymiany info... nie wiem.. TS?
Nie wiem jak wasze doświadczenia ale moje są takie ze sieci hotelowe (śledzę hilton, spg i marriott) ostatnio coraz lepiej uszclniaja systemy BRG i znacznie trudniej obecnie niż kilka lat temu mieć lepsza cenę. kiedyś pow. 70% rezerwacji z brg teraz odwrotnie...

#57 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Niestety choć smutno to zabrzmi nawet TS nie dorosło jeszcze do takich list - każda informacja podana na tacy rodzi setki rezerwacji 'bozadarmo' - a to od ręki zabija zabawę.
Poza tym z doświadczenia (bardzo małego, ale jednak) powiem że to wszystko zmienia się non stop i nie ma uniwersalnych OTA pod BRG.
Po prostu - poszukujesz noclegu to jedziesz po wszystkich możliwych multi i OTA i w końcu znajdziesz (albo i nie :) ).
Jak coś znajdziesz - wymienisz się z kolegą który coś też zna - to jest ok.
Ale wrzucając takie informacje publicznie (bardziej lub mniej) - nie ma szans i system się uszczelnia.
I nie piszę tego 'bo coś wiem i nie chcę powiedzieć' - sam często się dużo męczę i w większości przypadków bez rezultatu, ale wiem, że jak ktoś wrzucałby 'działające OTA' na BRG to przestawałyby one działać zanim zdążysz przejść na nie z forum :D

#58 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:35 
Awatar użytkownika

złoty
pisze z drugiego końca świata (jak na razie dla mnie) i z przykrością tez musze stwierdzić, że siedząc w hotelu w którym właśnie mam LNF jako jedyny w tej podróży. udało mi się na razie tylko kilka prywatnych kontaktów na FT ustanowić do wymiany info BRG/LNF. Wiec chyba przyjdzie pogodzić się z tym ze TAKIE tematy to tylko prywatnie.... :-(

#59 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:56 

Żebyśmy się dobrze rozumieli - raczej nie operuje się tutaj na jakiś kosmicznych OTA, które nie są dostepne z poziomu kayaków, trivago w RÓŻNYCH wersjach językowych. To jest trochę sztuka dla sztuki to BRG, jeszcze rok temu można było znaleźć ładne perełki w grupie IHG, teraz system został mocno uszczelniony.

Zauważcie - w przypadku gdy w IHG znikają stawki adv (około tygodnia przed datą noclegu którego szukamy), to dosłownie po kilku minutach znikaja też z dużych OTA (typu agoda) - a to znaczy, że bazy są mocno spięte ze sobą i jest nikła szansa cokolwiek ugrać

Zresztą wiele zależy od osoby obsługującej claima, całkiem niedawno czytałem że claim został odrzucony z powodu... zakwalifikowania OTA do "podejrzanych" przez dział IT. :shock:
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 18 Sty 2016 14:01 
Awatar użytkownika

niebieski
myca007 napisał(a):
całkiem niedawno czytałem że claim został odrzucony z powodu... zakwalifikowania OTA do "podejrzanych" przez dział IT. :shock:

Sam miałem niedawno przypadek że Hilton odpisał, że nie mogą wejść sprawdzić mojej ceny na OTA, bo dział IT im tą stronę zablokował jako niebezpieczną :D Dorzucili nawet screena z przeglądarki z komunikatem :D
dj3500 lubi ten post.

[ 2618 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 131  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości