Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#3901 PostWysłany: 12 Paź 2022 20:22 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
@dziabulek
https://help.hilton.com/s/article/How-d ... ond-Member
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#3902 PostWysłany: 17 Paź 2022 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Czy ktoś miał może podobny problem z apką HH.
Robię rezerwację przez apkę HH i podaję kartę Revolut. Kiedyś po prostu podawałem i przechodziło, ale teraz dodatkowo muszę wpisać imię i nazwisko + przejść do aplikacji revolut i potwierdzić transakcję. W momencie w którym przechodzą do revolut i potwierdzam wszystko jest ok, ale jak wracam do HH to transakcja nie powiodła się. A wystarczy, ze zrobię to samo z kartą żony i wtedy potwierdzam nie wyłączając apki i wszystko przebiega prawidłowo.

Dodam tylko, ze z moją kartą wszystko ok bo jak zrobiłem tą samą rezerwację przez stronę HH to już przebiegło prawidłowo. Swoją drogą na stronie ten sam nocleg okazał się 1 euro droższy niż w aplikacji - dziwne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3903 PostWysłany: 17 Paź 2022 08:57 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
-- 17 Paź 2022 08:57 --

Mam dokładnie taka sama sytuacje - moja karta dział normalnie a zony prosi o imię i nazwisko i dalej jest błąd. ja mam Visa, żona MC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3904 PostWysłany: 19 Paź 2022 10:53 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 25
Hej, przepraszam za pytanie tutaj, ale nie mogę nigdzie znaleźć szybkiej i prostej odpowiedzi. Mam ~50k punktów z czasów sprzed pandemii Obecnie status spadł mi do Silver. Z tego co widzę, moje punkty przepadną na koniec tego roku (w 2022 i w 2021 zero nocy w HH). Czy wystarczy jeden pobyt/nocleg do końca 2022 by przedłużyć ważność tych punktów? Czy to jednak bardziej skomplikowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3905 PostWysłany: 19 Paź 2022 11:27 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
@jedrzejs punkty powinieneś mieć ważne 24 miesiące od ostatniej aktywności, więc warto sprawdzić do kiedy dokładnie są ważne. O ile statusy są ważne do końca marca, to punkty są ważne przez określony czas od ostatniej aktywności. Faktycznie to może być koniec roku, bo przez pandemię nie wygaszali punktów, ale nie jestem 100% pewien.
Jeśli chodzi o przedłużenie to wystarczy jakakolwiek aktywność na koncie (może to być nocleg płatny/punktowy, ale może być też zakup albo transfer punktów. Nie ma tutaj nic skomplikowanego, Hilton akurat jest dość elastyczny jeśli chodzi o ważność punktów i każda aktywność przedłuża ważność całego salda punktów o 24 miesiące.
Możliwe, że jest też jeden sposób, którym Hilton się nie chwali, ale można to sprawdzić. Wydaje mi się, że samo dokonanie rezerwacji noclegu za punkty (koniecznie za punkty, muszą zejść z konta) jest już liczone jako aktywność na koncie. Jeśli, przynajmniej póki co, nie masz żadnego sensownego pomysłu na nocleg w Hiltonie to możesz spróbować dokonać rezerwacji punktowej, poczekać 2-3 dni, anulować ją i po kolejnych 2-3 dniach zadzwonić na infolinię dopytać do kiedy masz ważne punkty.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3906 PostWysłany: 19 Paź 2022 14:05 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Niewielkie zmiany w programie od 17.10 i 18.11: https://viewfromthewing.com/starting-to ... d-members/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3907 PostWysłany: 19 Paź 2022 17:52 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Widzę, że podnieśli cenę HGI w Rzeszowie do 20K. Teraz się już przestało opłacać spać tam za punkty ;( .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3908 PostWysłany: 19 Paź 2022 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Już dłuższy czas temu.
W dodatku hotel jest praktycznie wyprzedany,.a stawki w PLN baaardzo wysokie.
Efekt wojny na Ukrainie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3909 PostWysłany: 19 Paź 2022 19:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Większą część hotelu od początku wojny zajmują sojusznicy zaa Atlantyku, stąd ten efekt.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3910 PostWysłany: 20 Paź 2022 08:16 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Za to można przespać się za 10 tys pkt w Świnoujściu w styczniu 23 ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3911 PostWysłany: 20 Paź 2022 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Rzuciłem się jak dzik w żołędzie, bo zapomniałem o Hamptonie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3912 PostWysłany: 22 Paź 2022 09:52 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 55
Cześć,

Taka sprawa - czy Hilton dalej oferuje pobyt drugiego gościa za darmo w pokoju?
Wczoraj meldowałem się w Hamptonie w Świnoujściu. Jak zwykle biorę dwa pokoje dla 3 osób. Jeden jest na mój Diamond i drugi na Żony Gold. U mnie jest wpisana dodatkowa osoba, jednak oczywiście rezerwacja na jedną osobę. Pani w recepcji zaczyna się ze mną kłócić, że powinienem mieć rezerwację na dwie osoby, bo oni liczą za śniadania dodatkowo itd itp i że ostatnio im tak kierownik recepcji mówiła i mam doczytać... ;) No ale w końcu wykłóciłem i nie dopłaciłem za drugą osobę. Ale przyszedłem do pokoju i z ciekawości sprawdziłem przywileje, ale teraz nie mogę znaleźć tego zapisu. :D Może jednak źle szukam. Jest jak najbardziej o śniadaniu, że przysługuje dla mnie i jednej dodatkowej zameldowanej osoby, ale o tym że ta osoba jest za darmo to już nigdzie nie znalazłem, a na 100% kiedyś był. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3913 PostWysłany: 22 Paź 2022 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Cytuj:
Bezpłatny pobyt dla drugiego gościa

Drugi gość zatrzymuje się bezpłatnie w pokoju Uczestnika w ramach pobytów objętych programem w hotelach, w których obowiązują dodatkowe opłaty za pokój dwuosobowy. Nie dotyczy to pobytów w hotelach, gdzie cena obejmuje dodatkowe elementy (np. wyżywienie, rekreację, parking) lub stawki specjalne (np. stawki pakietowe, stawki obejmujące zakwaterowanie ze śniadaniem) rozliczane według liczby osób lub za pokój.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3914 PostWysłany: 22 Paź 2022 10:02 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 55
No tak, tak to jest napisane. Tylko w sumie w Hamptonie zawsze jest śniadanie w cenie. Ten zapis zawsze rozumiałem bardziej jako przykład, kiedy jest np Allinclusive i ono nie obejmuje 2 gościa. Ale to trochę się wyklucza. Bo np w przypadku DT, czy Hiltona mam drugą osobę za darmo w pokoju, a mam także dodatkowy przywilej - śniadanie dla dwóch osób w pokoju... Czyli wtedy mogę robić rezerwację na 1 osobę.
W sumie tutaj w Świnoujściu pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja, a w Polsce w Hiltonach śpię kilka razy w miesiącu i zawsze robię tak samo rezerwacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3915 PostWysłany: 22 Paź 2022 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@niktjac cena w Hamptonie dla jednej lub dwóch osób się różni - to, że hotele z reguły przymykają na to oko to jedna sprawa, ale czasem może zdążyć się sytuacja jak ta u Ciebie i generalnie jest to zgodne z zapisem (według mojej interpretacji oczywiście).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3916 PostWysłany: 22 Paź 2022 11:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@pawi statusowcy w Hamptonie zawsze mają drugą osobę free. Tam nie ma dopłaty za śniadanie czy resort fee. Świnoujście to resort.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3917 PostWysłany: 22 Paź 2022 13:00 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Hilton Arcadia Phuket jak się dowiedziałem nie będzie w żadnej sieci po rezygnacji z nazwy Hilton. Zlikwidowany zostanie również Lounge.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#3918 PostWysłany: 22 Paź 2022 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
oskiboski napisał(a):
@pawi statusowcy w Hamptonie zawsze mają drugą osobę free. Tam nie ma dopłaty za śniadanie czy resort fee. Świnoujście to resort.


Mi chodziło o to, że jak szukasz noclegu dla jednej czy dwóch osób to są różne ceny właśnie w Hamptonie, a np w Hiltonie stawka jest taka sama zarówno jak szukasz dla jednej czy dwóch osób.
Więc to już dalej jest kwestia interpretacji regulaminu. Nigdzie nie ma napisane, że w Hamptonie drugi gość śpi za free (przynajmniej nie znalazłem takiej wyliczanki), tylko właśnie jest to co wkleiłem powyżej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3919 PostWysłany: 22 Paź 2022 14:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Sprawa z Hamptonami mającymi różne stawki dla 1 i 2 os. w pokoju jest regulaminowo niejasna. Można znaleźć argumenty przemawiające za jednym i drugim stanowiskiem, ja się przychylam do interpretacji na korzyść przywileju statusowego i tak to czyni zdecydowana większość hoteli w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3920 PostWysłany: 24 Paź 2022 09:09 

Rejestracja: 18 Lis 2013
Posty: 29
Cytuj:
Taka sprawa - czy Hilton dalej oferuje pobyt drugiego gościa za darmo w pokoju?
Wczoraj meldowałem się w Hamptonie w Świnoujściu. Jak zwykle biorę dwa pokoje dla 3 osób. Jeden jest na mój Diamond i drugi na Żony Gold. U mnie jest wpisana dodatkowa osoba, jednak oczywiście rezerwacja na jedną osobę. Pani w recepcji zaczyna się ze mną kłócić, że powinienem mieć rezerwację na dwie osoby, bo oni liczą za śniadania dodatkowo itd itp i że ostatnio im tak kierownik recepcji mówiła i mam doczytać... ;) No ale w końcu wykłóciłem i nie dopłaciłem za drugą osobę. Ale przyszedłem do pokoju i z ciekawości sprawdziłem przywileje, ale teraz nie mogę znaleźć tego zapisu. :D Może jednak źle szukam. Jest jak najbardziej o śniadaniu, że przysługuje dla mnie i jednej dodatkowej zameldowanej osoby, ale o tym że ta osoba jest za darmo to już nigdzie nie znalazłem, a na 100% kiedyś był. ;)


Miałem podobny problem w tym Hamptonie - 2 osoby w jednym pokoju, a rezerwacja tylko na 1 (diamond). Przy check-in temat nie był poruszany, natomiast przy check-out zauważyłem, że rezerwacja została zmieniona na 2 osoby i kwota do zapłaty zwiększona o ok.60zł. Powołując się na zasadę "2nd guest stays free" i okazując potwierdzenie rezerwacji z niższą kwotą zapłaciłem finalnie pierwotną cenę.

Generalnie nie mam najlepszej opinii o Hampton Świnoujście. Brak rozpoznania gości statusowych oraz chyba słaba znajomość zasad HH.
Dla przykładu z ostatniego pobytu - chciałem połączyć dwie rezerwacje na jedną fakturę, żeby dostać punkty za wszystkie (3) pokoje - Pani poinformowała, że za 3 pokoje i tak punkty chyba nie przysługują i dostanę albo za 2 albo za 1 zależy jak system przetworzy...; przy jednej fakturze dostałem oczywiście punkty za wszystkie 3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group