Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#3701 PostWysłany: 27 Mar 2022 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Jak myslicie Hilton na w kolejnym roku obnizy jakis wymafania na statusy, czy juz koniec covid i np nic z tego roku nie przejdzie na kolejny.
P.S.
Wiem, ze nic nie wiadomo. Pytam o typy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#3702 PostWysłany: 27 Mar 2022 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@dziabulek moim zdaniem covid się juz skończył i dalszych ułatwień w zbieraniu noclegów do statusu nie przewiduję.
P.S. to chyba konwersacja do działu "luźne gadki"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3703 PostWysłany: 27 Mar 2022 11:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
IMO: 90% wrócą standardowe zasady / progi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3704 PostWysłany: 27 Mar 2022 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@karder w luzne gadki pewnie 90% osob nie jest uczestnikami HH wiec ma małe pojecie o zasadach prigramu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3705 PostWysłany: 28 Mar 2022 00:53 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
sranda napisał(a):
W DT Kraków wstęp na basen jest dla każdego z gości, niezależnie od statusu.
Kiedyś na basen mogli też wejść goście z Hamptona o odpowiednio wysokim statusie, nie wiem, jak jest teraz.


Basen w Hamptonie Kraków jest niedostępny oficjalnie.
Dla diamonda "ewentualnie tylko ten jeden raz" robią wyjątek, ale raczej to przypadek, a nie reguła niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3706 PostWysłany: 28 Mar 2022 06:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4570
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
To jakaś nowość. Przez długi czas, w tym w lutym tego roku dla diamondów był oficjalnie dostępny (widzisz @boots czasem można dostać to czego nie ma i to coś jest jak najbardziej realne)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3707 PostWysłany: 28 Mar 2022 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
@pabien w ciągu ostatniego roku to fluktuowalo. Od czasu nowego właściciela (jakieś 3 lata) utrzymane zostały przywileje DIAMOND w Hamptonie (basen w DT), ale w końcówce 2021 zaczęli krzyczeć jakas opłatę. Widać ostatnio wrócili na wlasciwe tory.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3708 PostWysłany: 28 Mar 2022 12:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
pabien napisał(a):
T Przez długi czas, w tym w lutym tego roku dla diamondów był oficjalnie dostępny (widzisz @boots czasem można dostać to czego nie ma i to coś jest jak najbardziej realne)

Był dostępny (ale też nie zawsze), ale - jak wiesz - w innym hotelu (DT).
W Hamptonie nigdy nie było basenu i nadal go tam nie ma.
I nigdy nie dostałeś tego, czego nie ma. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3709 PostWysłany: 28 Mar 2022 22:39 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Nie ma co się łapać za słówka.
W Krakowie Hampton i Doubletree są połączone razem.
Z obu da się podreptać na basen, który faktycznie jest pod Doubletree.

Chill :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3710 PostWysłany: 01 Kwi 2022 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
-- 31 Mar 2022 09:13 --

tropikey napisał(a):
Uwaga, piszę ku przestrodze...
Kurde, wkurzyłem się jak cholera, bo okazało się, że istnieją - o czym nie miałem bladego pojęcia - stawki za punkty, które są non-refundable :shock:


Zdaję relację, jak sprawa potoczyła się dalej...

Poprzedni odcinek skończył się na nieudanym kontakcie infolinii HH z recepcją w hotelu, która odmówiła anulowania i zwrotu punktów.

Nazajutrz, zgodnie z sugestią HH, zadzwoniłem do nich ponownie, żeby spróbowali pogadać z menadżerem hotelu. Niestety, tym razem też byli nieugięci, choć wcale nie jestem pewien, czy agentka z HH dotarła aż do menadżera.

Wtedy okazało się, że akurat tego dnia w hotelu nocuje @jaco027, który - jak się okazało - miał dar przekonywania nieporównywalnie większy, niż dwójka agentów HH, z którymi rozmawiałem :) Ustaliliśmy strategię i listę argumentów, odbyła się rozmowa w cztery oczy i pani menadżer ustąpiła :D

W sprawie anulacji i zwrotu punktów poszły maile z hotelu do HH i vice versa.
Cóż z tego, skoro po ponad 2 tygodniach na koncie ciągle było bez zmian. Rezerwacje żyły, a po punktach ani widu, ani słychu. W międzyczasie napisałem dwa razy do pani menadżerki, ale nic to nie dało.

Dziś w końcu zadzwoniłem na polską infolinię HH, na której trafiłem na super pomocnego agenta, który w ciągu 20 minut zakończył moje cierpienia. Rezerwacje zniknęły, a punkty mają wrócić w ciągu kilku dni.
Wyjaśnił mi, że doszło tu do jakiegoś zastoju komunikacyjnego ze strony hotelu. Jest to stosunkowo nowy obiekt i obsługa najprawdopodobniej nie wiedziała, że musi wypełnić jeszcze jakiś jeden formularz potrzebny do zakończenia sprawy. Dzisiejszy agent załatwił to za nich, no i finito (no, niech jeszcze te punkty wrócą, ale tu już raczej nie powinno być problemów).

Co ciekawe, ten agent - mimo że najwyraźniej dobrze obeznany z tajnikami HH - też był bardzo zaskoczony, że istnieją stawki punktowe non-refundable.

Reasumując, najpierw palpitacje serca, potem droga przez mękę, ale finalnie ulga :)

-- 01 Kwi 2022 06:18 --

Aktualizacja: punkty już (czyli nazajutrz) wróciły :)
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#3711 PostWysłany: 03 Kwi 2022 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2323
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Czy tylko mi wydaje się, że większość hoteli podniosło stawki milowe do biletów nagród i nie chodzi mi tylko o ogłoszony ostatnio wzrost stawki maksymalnej w najlepszych hotelach.
W zeszłym roku w Turcji rezerwowałem pobyt po 40k pkt za noc a obecnie mają stawkę 91k. Ogólnie w zasadzie ciężko znaleźć cokolwiek co by się opłacało zarezerwować za punkty zamiast gotówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3712 PostWysłany: 03 Kwi 2022 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Mozna jeszcze sensownie rezerwowac za punkty, ale faktycznie jest to coraz trudniejsze. Takze ja mam podobne odczucie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3713 PostWysłany: 03 Kwi 2022 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2707
HON fly4free
Od 4 lat mam najwyższy status - wiele, wiele nocy spędzonych w hotelach sieci.
Świetne wspomnienia z niektórych pobytów.
Bardzo lubię ich program lojalnościowy i jego udogodnienia.
Ale...
Zbierając punkty miałem nadzieję na ich wydanie gdzieś poza granicami podczas licznych podróży.
Tylko że absurdalne stawki punktowe po 30-50 tys. w górę (poza Polską i niektórymi nielicznymi krajami - patrz HGI Panama City za 10 tys.) spowodowały, że nie mam gdzie wykorzystać punktów i w tym roku od jego początku nie miałem żadnej okazji spędzić chociaż jednej nocy w hotelach sieci.
Dla przykładu IHG w USA i Kanadzie pracują na stawkach o wiele bardziej przystępnych, często realizując (tak jak w chwili obecnej) dodatkowe promocje - można znaleźć hotele w NY, LA, SF za 15-18 tys. przy cenie za gotówkę 150-200 USD.
Będzie mi przykro pożegnać się z Diamentem, ale płacenie astronomicznych ilości punktów za nocleg (w porównaniu do konkurencji) tylko po to, by utrzymać status nie jest dla mnie opłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#3714 PostWysłany: 03 Kwi 2022 15:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@Garmond: przecież program już dawno przeszedł co do zasady na dynamiczne stawki punktowe, podobnie jak z resztą zrobiła albo właśnie robi większość konkurencji. Stawki punktowe nie tyle są absurdalne (ok - takie też się zdarzają), tylko zwykle jednak są po prostu pochodną wysokich cen w danym obiekcie. Masz prosty przelicznik - 5000 pkt to ok. 25 USD, więc trzeba te punkty z grubsza traktować jak walutę. I w zależności od hotelu, daty, stawki itp., albo zdecydowanie opłaca się spalać punkty wyciągając za nie więcej (czasem znacznie) niż podany przelicznik (bo ciągle zdarzają się przypadki, gdzie trafiają się plus minus stałe stawki typu 10k, 20k. itp za noc bez względu na bieżącą stawkę keszową, albo stawka za punkty jest dużo niższa od gotówkowej), albo można rozważyć płatność punktami, bo gdzieś wychodzi plus minus podobnie jak gotówką (wtedy to już indywidualna decyzja, czy ktoś w danym momencie woli wydać kasę czy punkty), albo też zdecydowanie nieopłacalne jest użycie punktów, bo nie osiąga się powyższej proporcji wartości. Wyniki można poprawiać stosując 4+1 za punkty, zwłaszcza w jakiś resortach / przy dłuższych pobytach.

W IHG może zdarzają się korzystniejsze stawki punktowe, ale tam generalnie już też jest dynamika taka jaka w HH. Plus jednak dużo wolniej obecnie zbiera się punkty po likwidacji wszystkich stałych promocji, które były tam jeszcze parę lat temu. W HH ciągle można całkiem ładny cashback w punktach wypracować w okresie promocji. Nie wspomnę już o tym, że jednak D przeciętnie dużo więcej daje korzyści niż wysoki status w IHG - w tym drugim przypadku praktycznie wszystko od a do z jest uznaniowe i zależy od konkretnego hotelu plus nawet ze Spire nie ma szans na np. ex. lounge w IC itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#3715 PostWysłany: 03 Kwi 2022 15:44 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 373
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Witam . Od kilku dni próbuję kupić punkty na stronie przez www jak i w aplikacji i wywala mi błąd . Zgłosiłem ten fakt kilka dni temu do polskiego bok , ale nic się u mnie nie zmieniło . Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy otwiera mu się poprawnie strona z kupnem pkt ?Dzięki
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3716 PostWysłany: 03 Kwi 2022 16:26 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Może to być problem ogólny, ponieważ od kilku dni tez nie przechodzi transfer punktów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3717 PostWysłany: 03 Kwi 2022 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2323
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Właśnie za punkty obecnie często wychodzi dużo drożej niż za gotówkę. Przynajmniej w interwsujacych mnie hotelach. Wg ceny za cash nocleg powinien wynosić 51 tys. pkt a wynosi aż 91 tys.
Z drugiej strony w podróży po Zachodnim wybrzeżu nie zarezerwowałem żadnej nocy w Hiltonach, bo mają niekonkurencyjne stawki.
Zasady utrzymania Diamond są w tym roku bardzo proste ale już się obawiam, że go nie przedłużę.


Ostatnio edytowany przez Darek M. 04 Kwi 2022 08:37, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#3718 PostWysłany: 03 Kwi 2022 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1110
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Krzysztof76 napisał(a):
Może to być problem ogólny, ponieważ od kilku dni tez nie przechodzi transfer punktów.

Przed chwilą sprawdzałem transfer punktów pomiędzy kontami - punkty od razu widoczne na docelowym koncie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 uważa post za pomocny.
 
      
#3719 PostWysłany: 04 Kwi 2022 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 320
niebieski
savoj napisał(a):
Witam . Od kilku dni próbuję kupić punkty na stronie przez www jak i w aplikacji i wywala mi błąd . Zgłosiłem ten fakt kilka dni temu do polskiego bok , ale nic się u mnie nie zmieniło . Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy otwiera mu się poprawnie strona z kupnem pkt ?Dzięki
Image



U mnie jest to samo, też nie mogę kupić punktów. Zgłoszone, nic się nie poprawiło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3720 PostWysłany: 08 Kwi 2022 15:20 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Czy też macie wrażenie, że Hilton jak i sam program HH od jakiegoś czasu przestał się rozwijać? W innych programach i sieciach co chwilę widzę a to jakieś promocyjne stawki, a to wyprzedaż na jakieś regiony. Dzisiaj fajna opcja z Accora na ZEA i bardzo atrakcyjne ceny. Mam teraz przed sobą dwa wyjazdy do Azji i ceny hoteli Hiltonowych są niekiedy dwa razy wyższe niż tej samej klasy hotel w innej sieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group