Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#2561 PostWysłany: 16 Lis 2019 01:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zerknij tu: hhonors-promocje-watek-zbiorczy,1576,81063&start=960#p1272060
Góra
 Profil Relacje PM off
bad-ischler uważa post za pomocny.
 
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2562 PostWysłany: 20 Lis 2019 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
pbak napisał(a):
No więc tak w wielkim skrócie, według mnie Hilton Barcelona jest w lepszym otoczeniu, Hilton Diagonal Mar jest lepszym hotelem.
A tak bardziej szczegółowo. Ten pierwszy jest w okolicy, gdzie jest sporo fajnych knajpek, duży dom handlowy z supermarketem jak potrzeba zrobić zakupy a do tego niedaleko jest stadion Barcelony, jakby się na mecz szło. Jest bliżej lotniska, jeżeli jedzie się taksówką. Natomiast hotel jako taki niczym się nie wyróżnia, pokoję są raczej małe a executive lounge tyłka nie urywa. Fitness też jest skromniutki.
Diagonal Mar jest bliżej plaży ale poza tym okolica wydawała mi się jakaś taka wymarła. Za to pokoje są lepsze a lounge z balkonem i fajnym widokiem na miasto jest idealny na romantyczny wieczór. DIagonal Mar prawie zawsze był droższy.

Ostatni raz byłem w obu ponad rok temu, więc coś mogło się zmienić.
Zakładając, że w Hilton Barcelona miałeś śniadanie dla golda/diamonda, chciałbym podpytać, czy było narzucone miejsce jego spożywania, czy można było wybrać sobie restaurację lub executive lounge?
Co prawda mam już rezerwację nieelastyczną (winter sale), której niezależnie od tego, co napiszesz już nie zmienię, ale dobrze byłoby wiedzieć na co się nastawić ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2563 PostWysłany: 20 Lis 2019 15:48 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
To bylo wieki temu ale moglem sobie wybrac gdzie isc na sniadanie. Wybor w lounge byl sredniawy, z reguly jadalem w restauracji na dole.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#2564 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Coś zmienili stronę hiltona. Kiedyś jak wszedłem na swoje konto pokazywało mi liczbę pobytów. Teraz pokazuje mi wyłącznie liczbę nocy i punkty. Czy coś źle robię? czy może coś się zmieniło?
Jak sprawdzić czy mam już 20 pobytów potrzebnych do przedłużenia GOLD na przyszły rok?

Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 127.5 KiB | Obejrzany 888 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2565 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:43 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
O coś czuje że Hilton przymierza się do wywalenia pobytów jako jednej z alternatyw zdobycia statusu a przejdzie wyłącznie na noce i zdobyte punkty.
Jakby tak było to dla mnie Diamond praktycznie nie do zdobycia.
i zapewne noce nie mogły by się pokrywać, czyli opcja 2 pokoi w tym samym czasie odpada dla zwiększenia ilości nocy :(
Czarnowidztwo, ale... coś tak czuję :(

Tylko niech w tym roku tego nie wprowadzą.. za dużo porozdawali... ostatnimi czasy, za dużo tych Diamondów

Marcin, w aplikacji na telefonie jeszcze sprawdzisz ile masz pobytów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2566 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@dziabulek jak widac HH wprowadza nowe UI - juz 3-cie w tym roku. Na szczescie ilosc pobytow jeszcze mozna sparwdzic w apce mobilnej - byc moze do momentu jej uaktualnienia.
Niektore elementy strony pokazuja sie jeszcze w starym UI. Wiec albo nie maja do konca dopracowane, albo cache'e zle dzialaja, albo testuja wg standardu na malej grupce userow i cos im po drodze nawala...

Niestety mam doladnie takie same obawy jak @michal24 - oby nie za szybko i nie za mocno zepsuli zabawe w Diamonda.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2567 PostWysłany: 22 Lis 2019 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Zauważyłem też inny, choć może jednostkowy trend. Otóż spałem 2 tygodnie temu w Curio w Meksyku. Śniadanie dla statusowców owszem było, ale okrojone, pełne śniadanie było dostępne za dopłatą (ok 63 zł).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2568 PostWysłany: 22 Lis 2019 10:04 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Standard w ameryce polnocnej ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#2569 PostWysłany: 22 Lis 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@gruby_inversia wcześniej się z tym nie spotkałem. Ale w sumie to w USA nie bardzo byłoby co z tych śniadań ucinać, bo i tak nawet w wersji standardowej są mierne lub najwyżej średnie jeśli porównać je do Europy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2570 PostWysłany: 22 Lis 2019 10:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Niektóre hotele w Meksyku przyjmują model "amerykański" a w nim jest kilka typów śniadań dla gości statusowych, w zależności od polityki danego obiektu:

1) pełne śniadania
2) "kontynentalne" śniadania (formalnie ta opcja jest zgodna z regulaminem HH), do pełnego bufetu dopłata (pełny bufet w wydaniu "amerykańskim" to "hot items" + zwykle możliwość zamówienia czegoś u kelnerów np. omlet, jakieś jajka, gofry)
3) śniadania tylko w saloniku, w restauracji dodatkowo płatne
4) voucher na śniadanie do wydania w restauracji o wartości pozwalającej na ogół zamówić śniadanie "kontynentalne" lub tylko niektóre opcje z menu

Prawidłowość jest taka, że zwykle im "lepszy" hotel, tym częściej jest tylko śniadanie "kontynentalne" lub voucher na nie.

Model "amerykański" jest rozpowszechniony w USA, Kanadzie, ale także bywa np. w H w Australii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2571 PostWysłany: 22 Lis 2019 13:36 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
jaco027 napisał(a):
Niestety mam doladnie takie same obawy jak @michal24 - oby nie za szybko i nie za mocno zepsuli zabawe w Diamonda.


Docelowa tendencja to bedzie powiazanie z wydanymi pieniedzmi w danej sieci a nie tylko nocki. Aby ograniczyc tanio uzyskany wysoki status.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2572 PostWysłany: 22 Lis 2019 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Nie wydaje mi sie zeby Hilton poszedl w strone wydanej kasy zamiast spedzonych nocy, ich hotele sa w roznych krajach i roznia sie znacznie cenowo - zalozmy jakis Hilton w Turcji w porównaniu z Hiltonem w Hong Kongu czy gdzies indziej gdzie jest drogo. Idac tym tropem, taki typ z Turcji musial by przespac kilka razy wiecej nocy, gdzie typ z Hong Kongu ktoremu wystarczyloby 2,3 noce.. oczywiscie mozna podniesc cene wyzej ale wtedy w wielu krajach status stalby sie nie osiagalny (co z kolei motywuje ludzi do wydawania wiecej kasy).

Stay jest troche glupi wg mnie ;-) poza tym ze daje nam mozliwosc kombinowania, bo mozna zamiast 10 nocy spac Hilton, Hostel, Hilton, Hostel.. a gdyby tego nie bylo to czlowiek spalby 10 nocy w ich hotelu. Juz nie mowiac ze komplikuje zasady i nowej osobie ciezko zrozumiec roznice pomiedzy Stay a Night 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2573 PostWysłany: 22 Lis 2019 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Sam Stay rzeczywiście prowadzi do tego, że łatwo można zdobyć status. Gdyby nie to ja niestety nie miałby statusu na kolejny rok, a tak mam. I nie wynika to wcale z faktu, że mało sypiam w hotelach bo jest tego ok 100 nocy w roku, ale raczej z faktu małego pokrycia Europy hotelami Hilton, w tym Polski.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2574 PostWysłany: 22 Lis 2019 16:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Nawet jeśli jakieś zmiany są planowane, to myślę, że najwcześniej od 2021 roku. W zasadzie to lepiej, żeby podnieśli progi kwalifikacji statusowej niż odjęli korzyści statusowe - akurat pod tym względem jest to IMO jeden z najlepszych programów hotelowych obecnie w kategorii stopa zwrotu / reale korzyści dla statusowców.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#2575 PostWysłany: 22 Lis 2019 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Pytanie o śniadanie dla GOLD
1. rezerwuje jeden pokój dla 3 osób, czy cała trójka otrzymuje śniadanie?
2. rezerwuje dwa pokoje, 1 x dwójka, 1 x jedyna czy wszyscy otrzymują śniadanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2576 PostWysłany: 22 Lis 2019 17:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Zależy od polityki hotelu, miałem sytuacje, że nawet i 4 osoby w pokoju dostawały śniadanie i miałem (sporadycznie), że za 3. osobę naliczano opłatę za śniadanie. Przy czym było to przy statusie D.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2577 PostWysłany: 22 Lis 2019 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Czyli dwie gwarantowane, a trzecia się zobaczy i nie wynika to z żadnych warunków programu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2578 PostWysłany: 22 Lis 2019 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@dziabulek wynika z warunkow regulaminu "complimentary continental breakfast for you and up to one additional guest registered to the same room each day of your stay".

https://hiltonhonors3.hilton.com/en/exp ... index.html

Kazde kolejne sniadanie powyzej dwoch to dobra wola hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#2579 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:32 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
Rozmawiałem właśnie na czacie w temacie bonusa za milestony. Ilość nocy do tego bonusa lczona jest osobno. Nie liczą się podwójnie noclegi za dwa pokoje zarezerwowane z tego samego konta w tym samym czasie (taka informacja była już w tym wątku) ale nie liczą się również noce za pobyty za punkty. I tak cały misterny plan w p#$%^/.

Nie wytrzymałem i zapytałem też o brak widoczności pobytów z poziomu konta. Pani odpowiedziała żeby się nie martwić. Pobyty pojawią się wkrótce, a żadne zmiany kwalifikacji do statusów nie są planowane.
Nie twierdze że należy ufać szeregowemu konsultantowi, ale informacje jest pozytywna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2580 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:41 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@tasma
Sory ale chyba cie wprowadzila w blad. Ja mam wszystkie nocki za punkty zaliczone do bonusa.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group