Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#2541 PostWysłany: 03 Lis 2019 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Przejdą Ci 2 noce.


Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2542 PostWysłany: 03 Lis 2019 19:56 

Rejestracja: 28 Lis 2016
Posty: 57
Garmond,

W sumie pierwszy raz słyszę o takim przywileju. Czyli jak mam już 91 nocy, to przejdą mi na następny rok 30 nocki?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Lis 2019 23:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2543 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Czyli o tyle mniej będziesz potrzebował noclegów, by przedłużyć na kolejny rok status jaki posiadasz.
Jeżeli dojdziesz do 100 nocy będziesz mógł również podarować komuś Diamonda na rok.


Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2544 PostWysłany: 08 Lis 2019 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Pacik76 napisał(a):
Czy ktoś wie jak jest z przywilejami dla Golda w Kanadzie? Liczyć na coś dodatkowego (upgrade, salonik), czy raczej nastawić się tylko na śniadania?


I jak Twoje wrażenia z kanadyjskich hoteli hiltonowskich (o ile już byłeś)? Oczywiście za spostrzeżenia innych osób będę również wdzięczny :) Chodzi mi głównie o upgrade`y, saloniki i śniadania. Z tego, co tu piszecie, hotele w USA są pod tym względem generalnie kiepskie w porównaniu z innymi regionami, ale o Kanadzie jest w tym dziale niewiele.
Rozważam, gdzie pojechać we wrześniu 2020 r., a że będę miał jeszcze diamonda (z którym w moim wypadku nie wiadomo jeszcze, jak będzie w 2021), chciałbym go maksymalnie spożytkować. Kanada by mi pasowała, bo córce zależałoby na nieco chłodniejszym miejscu, a we wrześniu pogoda byłaby w różnych częściach tego kraju optymalna. Pytanie tylko, czy w Kanadzie (abstrahując na razie od absurdalnych gdzieniegdzie cen) ów diamond przyniesie namacalne efekty?

Inny rejon, to Australia/Nowa Zelandia. Fakt, będzie tam zima, ale na takie np. Cairns, sierpień/wrzesień to najlepsza pora. Jakie macie doświadczenia z obiektami hiltonowymi tamże (czyli w AU/NZ)? Ponownie chodzi mi o upgrade`y, saloniki i śniadania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2545 PostWysłany: 08 Lis 2019 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
W Kanadzie spałem 2x w Hamptonie, raz pamiętam dali Apartament ale dopiero jak zagadałem na recepcji. Wcześniej chyba był tylko minimalny upgrade (ten sam pokój ale z sofą). Ale to Hampton więc to i tak sporo.

W NZ spałem 2x w Hilton Taupo - ogólnie słaby stay, nie za taką kasę jaką chcieli. Upgrade znów minimalny (do jednej kategorii wyżej, czyli gdybym nie zobaczył w apkę to bym nawet nie wiedział). Butelek wody nie dali, musiałem się sam upomnieć (!). Śniadanie słabe (jak to w krajach anglosaskich), czarna kawa nalewana z dzbanka, cappucino czy inne latte płatne. Dobrze, że dali vouchery na snack/drink, to mogliśmy je wykorzystać na "lepszą" kawę... :)

Generalnie jak Hilton, to zdecydowanie Azja czy nawet Europa. Tam Diamonda traktują inaczej, benefity są inne, executive lounge są częściej itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#2546 PostWysłany: 10 Lis 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Mam na zbyciu możliwość przekazania Golda w HH na rok (efekt "status gift" za 60 nocy w hotelach sieci).
Chętnie go wymienię za punkty sieci hotelowych lub wypożyczalni samochodów.
Zainteresowanych proszę o wiadomość na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
#2547 PostWysłany: 10 Lis 2019 13:33 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
tropikey napisał(a):

Inny rejon, to Australia/Nowa Zelandia. Fakt, będzie tam zima, ale na takie np. Cairns, sierpień/wrzesień to najlepsza pora. Jakie macie doświadczenia z obiektami hiltonowymi tamże (czyli w AU/NZ)? Ponownie chodzi mi o upgrade`y, saloniki i śniadania :)


Mam zupełnie inne wrażenie niż @Blackall,
3 lata temu byliśmy w NZ zatrzymywaliśmy się w:
-Hilton taupo- pobyt częściowo za punkty z tego co pamietam, upgrade do największego apartamentu, dwa vouchery na drinka. Śniadanie moim zdaniem super- dużo owoców, deserów z owoców, swierzo wyciskanych soków (w tym z kiwi czy żurawiny). Jeśli chodzi o ciepłe dania to faktycznie w stylu angielskim plus kilka azjatyckich opcji. Kawa - nie pamietam.
Kilka dni przed pobytem pisałam do hotelu ze mamy rocznice itd i od razu wtedy przyznali mi ten upgrade
- doubletree quinsland - upgrade był, śniadanie super, bogate wiele opcji ciepłych.
-christchurch - upgrade z najtańszej opcji do junior suitę, śniadanie nie pamietam

W tym roku byliśmy w AU
- Hilton brisbane- byliśmy w podróży poślubnej- upgrade do największego apartamentu, szampan i owoce w pokoju. Oprócz tego salonik był przepełniony wiec dostaliśmy vouchery na po 3 drinki na osobę plus talerz przekąsek w barze w lobby.
- doubletree Melbourne - upgrade był o jeden poziom, po 3 vouchery na drinki, woda codziennie
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#2548 PostWysłany: 10 Lis 2019 13:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@tropikey: moje doświadczenia w Kanadzie przy D są dość podobne do USA: zwykle dostaje się to, co się literalnie należy i rzadko coś super extra. Warto też pamiętać, że saloniki w wielu hotelach w USA/K są zamknięte w weekendy (czasami dostaje się w zamian za to jakieś voucher do knajpy hotelowej albo coś podobnego) , a z ich ofertą bywa różnie : od całkiem przyzwoitych jak na standardy północnoamerykańskie do zwykłych pokoi z dostępem do kawy, coli i drobnych przekąsek. Zwracaj uwagę także na śniadania (np. czytając recenzje) bo w USA/K nierzadko śniadanie oznacza tylko opcję kontynentalną (można wykupić "upgrade" do ciepłego bufetu - dla mnie nie warte, bo jedzenie zwykle jest niedobre, a w każdym razie nie w moim guście), albo hotel ich nie prowadzi tylko jakaś knajpa działająca na jego terenie i wtedy dostajesz voucher na osobę przykładowo 10 USD/CAD (więc z reguły trzeba będzie dopłacić jeszcze kilka dolców do osoby).

Co do Australii - tu serwis jest wyraźnie lepszy, a np. oferta saloniku w Hilton Sydney była jedną z najlepszych, z jaką się zetknąłem nie licząc Azji. Duży wybór i świetna jakość jedzenia, łączenie z ostrygami itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#2549 PostWysłany: 10 Lis 2019 15:51 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Zapewne kol. @Blackall spokojnie czekal na ew. otrzymanie upgrade, a nie zebral jak kol. @sim piszac kilka dni wczesniej o jakiejs rocznicy itp. ;) Nigdy nie zrozumiem ludzi, ktorzy tak wymuszaja upgrade, jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie, czy pokoj bedzie mial 25m2 czy kilka wiecej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2550 PostWysłany: 10 Lis 2019 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
flus
Tak było. Dają to dają, nie to nie. W zasadzie to im powinno bardziej zależeć na dobrym zdaniu klienta z wysokim, kilkuletnim statusem. Może to, że dwa dni wcześniej w Szanghaju potraktowali nas dosłownie jak króla i królową, miało też jakiś wpływ na zderzenie z Taupo :)

PS. Śniadanie samo w sobie było fajne, 2 vouchery też dostaliśmy (wykorzystane na kawę rano...) - ale tak jak mówię - jakiegoś efektu wow nie było. Po prostu przyzwoity hotel. Ale gdyby nie jako-taka lojalność to bym tam specjalnie drugi raz nie przyjeżdżał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2551 PostWysłany: 11 Lis 2019 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie pamietam czy pisalam recenzje z Hiltona Toronto, dostalismy tam ladniejszy pokoj na rogu z widokiem na wieze. Salonik byl zamkniety w weekend i dali voucher na jedzenie na dole, ale nie korzystalismy. Sniadanie bylo slabe, a jednego dnia kubki na stole byly niedomyte. W Montrealu chyba nic kompletnie ponad standard, ale hotel mial dobre wyposazenie, kosmetyki nie byly dla krasnoludkow i byla nawet pelnowymiarowa szczoteczka do zebow i male duza pasta.

Gdybym leciala jeszcze raz do Toronto i wybierala sieciowy hotel, to zdecydowalabym sie na ten, ktory ma najlepsza cene do lokazalizji w danym momencie. Nie zwracalabym uwagi na przywileje statusowe. Pozostale noclegi podczas tego wyjazdu mialam w Marriottach i nad Niagara dostalam upgrade bedac marnym srebrnym, a w innym miejscu w Residence Inn dostalismy pokoj z fajnym widokiem na jezioro. Do obu tych Marriottow pojechalabym jeszcze raz bez wahania, do Hiltonow niekoniecznie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#2552 PostWysłany: 11 Lis 2019 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Powyzsze opinie potwierdzaja znana prawde. Standard hoteli (zwlaszcza sieciowek) w USA i Ameryce Polnonej w calosci jest znacznie gorszy niz W Europie. W Polsce zwlaszcza Hamptony sa wysoce powyzej jakiejkolwiek sredniej - nowe, zadbane, wg aktualnej koncepcji designu, a lokalni wlasciciele (np. Unirest) bardzo staraja sie podniesc standard poprzez ponadprzecietne sniadania, ktore sa czesto o niebo lepsze niz sniadania w regularnym 5* Hiltonie w USA. Nie bede nawet probowal porownywac do hoteli w Azji, gdzie zwykly Hampton, a juz na pewno od poziomu HGI w gore, to jest bardzo dobry hotel (na warunki USA). W Kanadzie nie spalem w tej sieci, ale z ogladu i opowiesci innych jest to raczej cos pomiedzy USA, a Europa. Troche starsze, troche slabsze niz na starym kontynencie. Duzo tez zalezy od konkretnego przybytku.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#2553 PostWysłany: 11 Lis 2019 11:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Dokładnie jak pisze @jaco027: średni standard większości sieciówek jest wyraźnie niższy, także w Kanadzie, głównie dlatego, że w przeważającej liczbie są to po prostu stare hotele z lat 80-90 w najlepszym wypadku. Przy odrobinie szczęścia można trafić na "odświeżony" hotel albo nieco lepiej prowadzony. Obiektów typu "brand new" jest stosunkowo niewiele.

Jeśli chodzi o Toronto, to spałem w DT Downtown - miał dobrą lokalizację i w miarę przyzwoite warunki, pamiętam, że na D dostałem jakiś wyjątkowo późny jak na tamtą stronę świata check-out coś koło 4-5 p.m. Bo ogólnie w USA/Kanadzie późniejszy check-out to jest 12 p.m. zamiast 11 a.m. ;-) A jak hotel do 12 p.m. to na zapytanie o późniejsze wymeldowanie często z dużą i autentyczną szczodrością można dostać propozycję 12:30 p.m. :D

Śniadania w Am. Pn. tak jak pisałem - można się najeść, ale trudno w ich ramach cokolwiek smakować.... Są wyjątki od reguły, ale no właśnie - wyjątki. Zwykle lepiej wychodzi smakowo jak się dostanie voucher do knajpy na śniadanie, nawet jak się dopłaci do interesu te 5$ extra to przynajmniej można zjeść to co się lubi, zamówić przyzwoitą kawę i jedzenie jest wyraźnie lepsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#2554 PostWysłany: 11 Lis 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
A tak, jedzenie...to osobny temat w krajach anglojęzycznych Amer. Pn....królują... carbohydrates, wiec jak ktos lubi cukier w kazdej postaci, tostow, muffin, dodatkow, sosow, ketchupow, gofrow, gotowych kanapek z folii, jajek z proszku, itp. itd...to OK. :-)
Ale to jest moze fajne (czyt. smieszne) pierwszego dnia...pozniej szukasz zieleniny albo steka. Tak jak radzi @marek2011 lepiej brac vouchery i doplacac kilka $/CAD do lepszego sniadania/posilku w restauracji.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#2555 PostWysłany: 11 Lis 2019 21:09 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 324
tropikey napisał(a):

I jak Twoje wrażenia z kanadyjskich hoteli hiltonowskich (o ile już byłeś)?


Nie było tak źle jak myślałem. W dziale z recenzjami pobytów masz moje opisy pisane na bieżąco. Przy okazji: jak złożyć reklamację w Hiltonie? Przez chat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2556 PostWysłany: 11 Lis 2019 22:25 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
A co chcesz reklamowac?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2557 PostWysłany: 11 Lis 2019 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Garmond napisał(a):
Czyli o tyle mniej będziesz potrzebował noclegów, by przedłużyć na kolejny rok status jaki posiadasz.
Jeżeli dojdziesz do 100 nocy będziesz mógł również podarować komuś Diamonda na rok.


Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Chetnie bym przytulił ten przywilej na rok :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2558 PostWysłany: 12 Lis 2019 08:26 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 324
gruby_inversia napisał(a):
A co chcesz reklamowac?


Pobyt z dziećmi, rezerwacja na dwa pokoje, odpowiedni komentarz. O godz. 15 dostajemy 1 pokój, a drugi obok niby się sprząta. O godz. 20 panika w recepcji, bo nie ma drugiego pokoju. Po kilku minutach odnalazł się inny piętro wyżej. W pierwszym pokoju nie działająca deszczownica oblepiona włosami (czyli od dawna) oraz rozszczelnione okno - wieje i słychać do późna imprezę, a rano budzi nas pan odkurzający liście. Do tego żelazko ma w 2 miejscach przetarty przewód oraz izolację. Drugi pokój i cała reszta pobytu bez zarzutu - DT Warszawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2559 PostWysłany: 12 Lis 2019 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Ja również, także jak już ktoś dokona wymiany z @Garmond to zapraszam do siebie na pw :)

Garmond napisał(a):
Mam na zbyciu możliwość przekazania Golda w HH na rok (efekt "status gift" za 60 nocy w hotelach sieci).
Chętnie go wymienię za punkty sieci hotelowych lub wypożyczalni samochodów.
Zainteresowanych proszę o wiadomość na priv.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2560 PostWysłany: 16 Lis 2019 01:06 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
Mam sprawe do forumowiczow. Potrzebuje na już dokupic 7500pkt, zeby zrobic rezerwacje, a zadnej trwajacej promocji na zakup nie widze. Czy ktos moglby mi wobec tego pomoc z tymi punktami? Jestem otwarty na wszystkie propozycje. Oczywiscie na priv. Dziekuje kazdej dobrej duszy!! Jakby ktos sie chcial wymienic, to mam punkty IHG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group