Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#1901 PostWysłany: 08 Paź 2018 15:14 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Jeszcze raz sie zapytam wskazcie mi punkty regulaminu mowiace ze upgrady sa GWARANTOWANE ??? Gdzie takie bzdury wyczytaliscie ?
@gruby_inversia : granded nie oznacza w tlumaczeniu gwarantowany. Klania sie rozumienie angielskiego.

A by nie bylo polska wersja regulaminu golda : 'Wybór korzyści My Way bezpośrednio w hotelu. Aby wyświetlić opcje dostępne we wszystkich hotelach należących do sieci Hilton, kliknij tutaj. W hotelach Waldorf Astoria® Hotels & Resorts, Conrad® Hotels & Resorts, Canopy™ by Hilton, Hilton Hotels & Resorts, Curio – A Collection by Hilton and DoubleTree by Hilton™ i Tapestry Collection by Hilton™ uczestnicy programu Hilton Honors kategorii Gold mogą otrzymać podwyższenie standardu pokoju do preferowanej kategorii, aż do kategorii pokojów w strefie Executive. Preferowane pokoje mogą również obejmować pokoje nieznajdujące się na piętrze Executive, ale dające dostęp do holu Executive, następne najlepsze dostępne rodzaje pokojów z pożądanym widokiem lub udogodnieniami lub inne pokoje określone jako „preferowane” przez hotel i mogą się różnić w zależności od marki. Rezerwacje grupowe i określone stawki nie upoważniają do bezpłatnego podwyższenia standardu pokoju. Wszystkie podwyższenia standardu pokoju są przyznawane w zależności od dostępności miejsc podczas całego pobytu, określanej w momencie zameldowania. Podwyższenie standardu pokoju może dotyczyć tylko jednego pokoju dla Uczestnika Programu, bez względu na to, czy w momencie rezerwacji lub później zakupił on dodatkowe pokoje. Następujące marki hoteli nie oferują bezpłatnego podwyższenia standardu pokoju: Embassy Suites™, Hilton Garden Inn®, Hampton by Hilton™ , Tru by Hilton™, Homewood Suites by Hilton®, Home2 Suites by Hilton® i Hilton Grand Vacations®.'

Interpretujecie tak jak wam sugeruja slogany marketingowe a nie faktyczny zapis regulaminow.
Hotel nie chce dac upgradu wiec nie daje, zaslania sie ze nie ma takiej mozliwosci (a faktycznie Twoja facjata sie nie podoba pracownikowi) i co pobijesz pracownika recepcji ??

@Analsix troche to za powaznie traktujesz, czepiasz sie ze odmowiono Ci upgradu ale na jakiej podstawie MUSIELI Ci dac upgrade ? Nie jestem zadnym pracownikiem hotelu tego czy innego a w hotelach spedzam duzo czasu i wiem czego oczekiwac po zaznajomieniu sie z regulaminem a nie belkotem marketingowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#1902 PostWysłany: 08 Paź 2018 15:56 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@Time2GO
Weź mnie nie ucz angielskiego. I dwa razy przeczytaj to co napisalem a 3 raz ze zrozumieniem. I spuść trochę z tonu.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1903 PostWysłany: 08 Paź 2018 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@Time2GO
Dziękujemy Ci niepodważalna skarbnico wiedzy wszelkiej, że pomimo dużej ilości czasu spędzanego w hotelach, znalazłeś chwilę aby popełnić ten wpis. Dziękujemy za pouczenia. Cieszymy się, że wiesz czego się spodziewać w hotelach dzięki tak doskonałej znajomości regulaminów oraz języków obcych.
Mam do Ciebie jednak jedną prośbę - zluzuj trochę swoje wypowiedzi, ok?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1904 PostWysłany: 08 Paź 2018 16:11 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@gruby_inversia : przepraszam ale nie doczytalem czwartego zdania w twojej wypowiedzi.
Prostujac jeszcze raz upgrade dla Golda nie jest gwarantowany zalezy to od dobrej woli hotelu czy da go lub nie da powolujac sie na rozne problemy aby nie mowic oficjanie nie chcemy dawac upgradow. Ta czesc regulaminu ktora przytoczyl gruby_inversia dotyczy juz problemu jesli hotel dal Ci upgrade to jak on ma byc przyznawany. Co bardziej mnie ciekawi w nowym regulaminie dostepnosc dla Golda do saloniku - czy mam to interpretowac ze po uzyskaniu upgradu do dowolnego pokoju tez mam dostep do saloniku czy tylko po upgradzie do Executive rooms dopiero wtedy go dostaje. Bo stad moga wynikac problemy w tych Krakowskich hotelach ze poprostu inaczej interpretuja ten zapis.
Rozwazam ew. przejscie z Marriotta do Hiltona w ktorym spadlem na Golda, ostatnie zmiany wgladaja dosc atrakcyjnie w porownaniu z tym co sie dzieje w Marriott.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1905 PostWysłany: 08 Paź 2018 16:17 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 208
niebieski
@Time2GO Dziękuje ze jestes na straży regulaminu i pouczasz nas o prawdzie, ciesze się ze spedzasz dużo czasu w hotelu dzieki czemu twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne.
Zlizuj proszę swoje wypowiedzi nie jestes naszym prorokiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1906 PostWysłany: 08 Paź 2018 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
No niestety kiedyś było w zapisie angielskim słowo "WILL" i zmieniło się na "MAY" czyli.. może dostanie może nie (w kontekście upgrade'ów),
A co do tego jak wygląda polityka salonikowa w DT Kraków - zachęcam do najskuteczniejszej metody głosowania, którą polecał już dziś @Don_Bartoss - portfelem :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1907 PostWysłany: 10 Paź 2018 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Jestem nowy w HH, przed wyjazdem do USA zrobiłem SM z Accor otrzymując GOLD.
Generalnie spałem w trzech różnych Hampton w których wiele przywilejów ze statusu nie ma, oraz raz chciałem spróbować czegoś lepszego w postaci DT w Las Vegas.
Generalnie hotel bez szału, dodatkowo mieliśmy problem z zameldowaniem, nie chcieli nas zameldować wcześniej (pomimo, że wszystkich meldowali bez problemu) bo nie widzieli naszej rezerwacji (robione przez stronę hiltona). Ale nie w tym problem.
W DT jako przywilej wybraliśmy sobie darmowe śniadanie. I tak owe otrzymaliśmy ... w postaci vouchera o wartości 13$ do wykorzystania w którejś z knajp na terenie hotelu. Najtańsze śniadania w restauracjach zaczynały się od 18 $ + kawa lub herbata dodatkowo + podatek (jak to w USA). Także ten voucher 13$ był tak naprawdę gówno wart. Udało się nam go wymienić na 3 kanapki w jednym z barów z dopłatą 1$. Kanapki do pokoju na wynos. Chyba nie to takie coś chodzi o hotelach rangi DT. Gdybym widział to bym zabrał 3000 tyś punktów za to. O wiele lepiej bym to wykorzystał.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał w innym miejscu? Nie wiem czy pisać reklamację czy po prostu olać to i dać inną szansę sieci hilton.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1908 PostWysłany: 10 Paź 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Standard Hiltonow w USA jest o NIEBO slabszy niz w Europie, nie mowiac juz nic, ze w Polsce jest BARDZO DOBRY. Wynika to glownie z 2 czynnikow:
1. W USA hotele sa stare - budowane kilknascie/kilkadziesiat lat temu i sa juz "znoszone" oraz obsluga jest adekwatna do obecnego standardu. A np. w Polsce nowki sztuki. Czesto zwykle Hamptonuy sa o niebo lepsze niz regularne Hiltony w Ameryce Polnocnej.
2. W USA maksymalizuja zyski, wiec wyciskaja z klienta co sie da. Ostatnio jest boom w gospodarce, wiec od 3-4 lat ceny poszly w gore, jakosc w dol, a z klienta sie cisnie ile sie da zapewniajac minimum. I to rowniez w 5* przybytkach. Ostatnio odwiedzilem Hamptona w Oswiecimiu i bylem w szoku, chyba najlepsze darmowe sniadanie jakie widzialem. Pozostawialo w tyle kilka 5* przybytkow z USA ze stajni Mattiotta, Hiltona, Starwooda (RIP) i Radissona.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1909 PostWysłany: 10 Paź 2018 21:05 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Zgadzam się. Ogólnie spałem w kilkunastu Hiltonach/DT/Hamptonach w USA i wszystkie były mocno średnie.
I Gold na nich nie robi żadnego wrażenia - może z Diamondem jest lepiej. Nawet jak w Atlancie dostałem wejście do saloniku to wszystkie napoje % płatne.

Za to w Azji... zawsze bajka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1910 PostWysłany: 10 Paź 2018 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Nie przesadzaj my. Millennium Hilton Bangkok to zdecydowanie nie bajka.

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1911 PostWysłany: 10 Paź 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
@pasta Jak to sie mowi: "To jest Ameryka", tutaj nie tylko Gold nie robi wrazenia, ale rowniez i Diamond. Zwlaszcza w dobie rozdawnictwa statusow przez HH na prawo i lewo. A hotele sa takie, jakie sa. Polska zawsze bedzie miala przewage swierzosci. Z drugiej strony zawsze sie tam liczy indywidualne podejscie. Sam dostalem super upgrade i sniadanie za free w jakims Hiltonie, gdy ucialem sobie mila pogawedge z recepcjonista podczas check-in, bo okazalo sie ze jest z pochdzenia Turkiem i to z okolic Izmiru, a ja akurat rozgyzalem tamte okolice przed wyjazdem. I dal wszystko mimo ze rezerwacja przez OTA a nie bezposrednia w HH.
@pabien W sumie tak (bo wiekowo jest podobnie jak srednia z USA), ale nie jest to reprezentatywny przyklad. Juz chociazby jadac Tajlandia Hilton Sukhumvit lub Hilton Phuket Arkadia sa znacznie lepsze (choc tez maja lata). Ale i tak nie ma co Millenium porownywac do "standardow" z USA: super polozenie - dobry widok na kawal Bangkoku w okolicach Menan az do Palacu Krolewskiego, darmowy transport lodzia do Asiatique, z 10 roznych dan w saloniku (alkohole faktycznie lokalne, czyli kiepskie), a bufet sniadaniowy: kuchnia miedzynarodowa, chinska, tajska, wege, z 50-100 roznych rzeczy do wyboru....
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#1912 PostWysłany: 10 Paź 2018 22:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Spałem w min. kilkunastu Hiltonach, DT itp. w USA w ostatnich latach, i oczywiście - standard ogólny tych hoteli., ich saloników itp. jest dużo niższy niż w Europie (o Azji nie wspominam nawet), ale z drugiej strony nigdy nie miałem specjalnych problemów z otrzymaniem przywilejów czy obsługą - nawet jak miałem pokój dla 4 osób to otrzymywałem wstęp do saloniku dla wszystkich i vouchery śniadaniowe także (mimo, że zgodnie z zasadami programu przysługują mi + 1 gościowi i w innych częściach świata zdarzało mi się parę razy, że np. 3 osoba musiała dopłacać do śniadania).

Trzeba natomiast pamiętać, że śniadania w hotelach amerykańskich są specyficznie zorganizowane - w większości H, DT, HGI itd. są dwa bufety - podstawowy ( i ten zawsze jest darmowy na status) i extra płatny (tzw. full breakfast) , wtedy zwykle trzeba do niego dopłacić jako buffet upgrade kilka-czasem koło 10$. Na moje potrzeby śniadaniowe podstawowy bufet zawsze wystarcza (to słodkie bułki, tosty owoce, płatki śniadaniowe, dodatki, jakieś sery itp. na zimno), a extra płatne są dania na ciepło lub potrawy zamawiane dodatkowo np.omlet czy coś tam. Czasami rozliczenie śniadania rzeczywiście odbywa się w formie vouchera o pewnej wartości, ale wtedy ta kwota mi zawsze pokrywała przynajmniej podstawowy bufet albo jakieś danie z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1913 PostWysłany: 12 Paź 2018 21:12 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Nie tylko HH cierpi w USA, SPG tez nie specjalnie sie wybijalo. Tam wysoki status ma co trzeci posiadacz jakiejs karty kredytowej to doluje przywileje w sieciach na terenie USA.
I na dodatek to wymuszone 'continental' sniadanie lub w lozy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1914 PostWysłany: 13 Paź 2018 08:44 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
@Marek2011

Mi się w USA już kilka razy zdarzyło, że podróżójąc 2+1 musiałem dopłacać do śniadania dla dziecka - czili 3 osoby. Ostatnio w Hilton Miami Downtown.
W Europie lub Azji - nigdy. Dziecko zawsze jadło za free wraz z rodzicami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1915 PostWysłany: 13 Paź 2018 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
dziabulek napisał(a):
W DT jako przywilej wybraliśmy sobie darmowe śniadanie. I tak owe otrzymaliśmy ... w postaci vouchera o wartości 13$ do wykorzystania w którejś z knajp na terenie hotelu. Najtańsze śniadania w restauracjach zaczynały się od 18 $ + kawa lub herbata dodatkowo + podatek (jak to w USA). Także ten voucher 13$ był tak naprawdę gówno wart. Udało się nam go wymienić na 3 kanapki w jednym z barów z dopłatą 1$. Kanapki do pokoju na wynos. Chyba nie to takie coś chodzi o hotelach rangi DT. Gdybym widział to bym zabrał 3000 tyś punktów za to. O wiele lepiej bym to wykorzystał.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał w innym miejscu? Nie wiem czy pisać reklamację czy po prostu olać to i dać inną szansę sieci hilton.

To jest amerykanski standard. Trzeba poczytac przed rezerwacja co oferuje dany hotel. Np drogi Hilton Hawaii Village daje voucher $20 lacznie na 2 osoby na sniadanie. Taka kwota ledwie wystarczy na jedna osobe w tamtych okolicach. Jak chcesz darmowe sniadanie, to wybierasz siec z darmowym sniadaniem dla wszystkich albo sprawdzasz recenzje lepszych marek i czytasz co dany obiekt oferuje na sniadanie.

W USA zdarza sie tez tak, ze wybierasz pokoj z dodatkowym sniadaniem i dowiadujesz sie na miejscu, ze masz vouchery do Starbucks w lobby, np w Courtyard LAX tak bylo.

Gold lepiej przysluzy Ci sie w Europie i Azji, gdzie dostaniesz pelne sniadanie, a nawet najesz sie na caly dzien.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1916 PostWysłany: 13 Paź 2018 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Dziękuje za podpowiedzi. Sądziłem, ze w mateczniku sieci powinny być najlepsze, a nie najgorsze warunki pobytu. No ale przyznaję nie zweryfikowałem tego przed wyjazdem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1917 PostWysłany: 20 Paź 2018 20:15 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Jaki pokój da mi salonik w DT Warszawa na Skalnicowej przy goldzie?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1918 PostWysłany: 20 Paź 2018 20:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Ten salonik jest moim zdaniem bardzo kiepski. I bywa wesołe towarzystwo, wpuszczające osoby postronne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1919 PostWysłany: 21 Paź 2018 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 117
Loty: 578
Kilometry: 483 701
Jeżeli DT Warszawa ma kiepski salonik to ja się pytam, gdzie w Europie są lepsze albo porównywalne? Byłem w kilkunastu i ten jest w mojej czołówce.

Aczkolwiek faktycznie czasami cebulą zalatuję ;) Ostatnio gość wziął kufel do piwa, wlał w niego butelkę Jima Beama i wyniósł do pokoju w tymże kuflu przyczajając obsługę czy nie spoziera :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1920 PostWysłany: 21 Paź 2018 03:46 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
szklanke... tam nie ma kufli...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group