Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#3641 PostWysłany: 19 Lut 2022 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Do tej pory tak bylo chyba w ALL, ale wszystkie progarmy BRG od 3-4 lat ida powoli do kosza. Po osiagnieciu celow biznesoweych przez korporacje hotelowe (wyeliminowanie nieautoryzowanych posrednikow i stawek) programy sa coraz bardziej restrykcyjne i coraz bardziej literalnie traktowane sa zapisy. Dodatkowo sa zapisy niejawne, nie publikowane na zew. a dotyczace wykluczeen np. pewnych grup OTA itp. Idzie to w bardzo zla strone. Jakies 5-10 lat temu spalem w hotelach moze nie glownie ale bardzo, bardzo czesto za pomoca BRG i wychodzilo czesto jakies 50% regularnej stawki. od kilku lat jak 1-2 razy w roku cos sie upoluje, to juz jest dobrze. Wlasciwie przestalem sie w to ostatnio bawic.
Pozostal bezuzyteczny (dla uczestnikow) produkt marketingowy. Zawsze HH, MB, RR, ALL, IHG moga wymusic na OTA inne dni/daty anulowania rezerwacji w stosunku do swoich wlasnych zobowiazan i po zabawie...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#3642 PostWysłany: 20 Lut 2022 09:17 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Czy na stawce day use rate śniadanie to standard czy tylko dobra wola hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3643 PostWysłany: 20 Lut 2022 09:34 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Standard
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
wierciu uważa post za pomocny.
 
      
#3644 PostWysłany: 20 Lut 2022 12:50 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Standard o ile ktoś jest goldem lub diamondem i przysługuje mu bezpłatne śniadanie. Inni muszą dopłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3645 PostWysłany: 20 Lut 2022 14:42 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
No to chyba logiczne, ze zeby dla niestatusowcow bylo sniadanie to musi byc dostepne w stawce rezerwacyjnej.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3646 PostWysłany: 22 Lut 2022 17:54 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Hej, od kiedy zamkneli salonik w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw? Dowiedziałem się wlasnie że nie ma już jakichkolwiek korzyści dla statusowcow. Żadnej formy zastępczej w restauracji. Powrotu w planach też nie. Takie cięcia kosztów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3647 PostWysłany: 22 Lut 2022 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Ło panie, już w zeszłym roku w tym wątku na to marudzono.... np. #3496
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3648 PostWysłany: 22 Lut 2022 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
To też jak również położenie hotelu sprawiło, że moje ostatnie 3 pobyty w Warszawie spędziłem w Hiltonie na Grzybowskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3649 PostWysłany: 22 Lut 2022 21:23 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Czy żeby naliczyli punkty za day use stały to trzeba pisać do supportu czy to samo powinno wskoczyć? Ja po pobycie mam 0 punktów mimo że pobyt już rozliczony a faktura podpięta pod rezerwacje w historii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3650 PostWysłany: 22 Lut 2022 21:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Co do zasady samo.
"0" wstępnie się dość często pojawia nawet przy noclegach - powinno po krótkim czasie (max 1 dzień) zamienić się we właściwą liczbę punktów.
Góra
 Profil Relacje PM off
wierciu lubi ten post.
 
      
#3651 PostWysłany: 22 Lut 2022 22:44 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
-- 22 Lut 2022 21:14 --

adamshimself napisał(a):
Hampton w Poznaniu - robią problem z zameldowaniem dwójki dorosłych + dwójka dzieci (2 i 5 lat) w jednym pokoju. Do tej pory w różnych hotelach (Hampton, Garden Inn czy DT) nie spotkałem się z czymś takim. Coś się ostatnio zmieniło czy kwestia osoby na recepcji?


Zarezerwuj 2+1 i nie pokazuj się z dziećmi w recepcji przy meldowaniu (problem solved :D ).

Inna sprawa, że nie wiem, czy się zmieścisz 2+2, bo z reguły łóżka w hamptonach w Polsce są 150cm szerokie.
Jeżeli nawet dostaniesz pokój z sofą, to nie będzie się w pokoju jak ruszyć. Możesz spróbować pokój dla niepełnosprawnych, bo z reguły są większe, ale jest ich bardzo mało na hotel.

-- 22 Lut 2022 21:16 --

Ladyage napisał(a):
Do Hamptona Poznań ostatnio mocno się zraziłam: Zarezerwowany queen city view z sofą dla 3 dorosłych na moje konto, ale dla rodziny. Przed ich pobytem telefon do hotelu czy nie będzie problemu z pobraniem zapłaty z mojej karty podpiętej pod konto - zapewniono mnie, że jak najbardziej nie (do tego jeszcze brak miejsca na hotelowym parkingu, ale no cóż).

Po przyjeździe: Pomijając fakt, że ten pokój dla 3 osób jest faktycznie maleńki, to oczywiście nie pobrano zapłaty z mojej karty - wg nich "się nie dało" (choć oczywiście środki były). Dziwne tylko, że 1) w innych hamptonach, np. Warszawa, się jakoś dało; 2) nie było żadnych informacji w aplikacji o próbie obciążenia karty. Rodzina musiała zapłacić na miejscu, było mi głupio :-(

Do tego najlepsze: Rezerwacja całkiem zniknęła z mojego konta, nie dostałam za nią punktów ani zaliczonego pobytu. Sprawę zgłosiłam do priority@hilton, ale już ponad 2 tygodnie nie mogę doczekać się odpowiedzi. Czy ktoś zna może jakiś inny kontakt do customer service?

Podsumowując: W tym hotelu tylko śniadanie dobre, następnym razem raczej wybiorę coś innego.


Niestety, ale próbowałeś przycwaniakować i hotel na to nie pozwolił :(

-- 22 Lut 2022 21:44 --

aarongeru napisał(a):
Czy jadąc z biurem podróży do Hiltona Marsa Alam jest nadzieja na zaliczenia pobytu w ramach HHonors? oczywiście wiem, że oficjalnie nie można itd, ale pytam bo dawno temu jak miałem nocleg przez jakiegoś pośrednika w Azji to zgodzili się na recepcji nocleg zaliczyć. A niestety dobre ceny na czartery do Marsa Alam jako lastminute należą do rzadkości...
Na 99% nie zaliczysz.Ale się dziwię, że bierzesz przez biuro.Dobrze poszukasz, to za 1,5k pln ogarniesz lot - często się da sam czarter wykupić.Jak się skontaktujesz bezpośrednio z hotelem i masz dobre konto + co najmniej golda, to powinieneś dostać pokój za 50-60% ceny z zaliczonymi normalnie punktami. Mnie w sumie wyszły tam 3 tygodnie w cenie 2 tygodni z biura podróży (w last minute!).
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#3652 PostWysłany: 22 Lut 2022 23:20 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Mam pytanie, na które odpowiedź na pewno już na tym forum padła... :shock:
Jestem diamondem, aczkolwiek zazwyczaj sypiam w Hamptonach, na dodatek sam, więc de facto nie ma to dla mnie większego znaczenia.
Planuję jednak wyjazd do Berlina w 7 dorosłych osób i nocleg w Hampton by Hilton Berlin City West. Gdy wystukuję 3 pokoje (jeden trzyosobowy, jeden dwuosobowy i jeden jednoosobowy w zamyśle dwuosobowy z wykorzystaniem diamonda) to cena nie jest zbyt zachęcająca...
O wiele sympatyczniejsza jest przy trzech pokojach po 1 osobie na pokój, ale jak rozumiem tak nie mogę zrobić? Opcja 2 osoba gratis dotyczy tylko jednego pokoju, w którym ja śpię? Jakiś inny pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3653 PostWysłany: 23 Lut 2022 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Miałem podobnych sytuacji kilka i za każdym razem pracownicy H mieli inna interpretację.
Jedni bez zastanowienia robili drugiego gościa za darmo a w niewielkiej ilości przypadków był problem. Ponieważ to tylko obowiązuje na jeden główny pokój, w którym jestem ja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3654 PostWysłany: 23 Lut 2022 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@cool_aka_romeo i jeszcze z tego co pamiętam w regulaminie jest zapis, że darmowa dodatkowa osoba w pokoju przysługuje tylko w hotelach gdzie nie są wliczone żadne dodatki - czyli teoretycznie w hamptonie to nie powinno obowiązywać, bo w cenę pokoju wliczone jest śniadanie ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3655 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:28 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
@pawi

Edit: aż tak to nie, w sensie nie chodzi samo śniadanie ale o drugiego pacjenta

Załączniki:
Screenshot_2022-02-23-08-26-35-00.jpg
Screenshot_2022-02-23-08-26-35-00.jpg [ 42.14 KiB | Obejrzany 888 razy ]


Ostatnio edytowany przez digger 23 Lut 2022 10:45, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3656 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@digger chyba nie do końca odczytałeś co napisałem. W regulaminie HH jest napisane, że:
Cytuj:
Drugi gość gratis: Gość zatrzymuje się bezpłatnie w pokoju Uczestnika w ramach pobytów objętych programem w hotelach, w których obowiązują dodatkowe opłaty za pokój dwuosobowy. Nie dotyczy to pobytów w hotelach, gdzie cena obejmuje dodatkowe elementy (np. wyżywienie, rekreację, parking) lub stawki specjalne (np. stawki pakietowe, stawki obejmujące zakwaterowanie ze śniadaniem) lub podatki rozliczane według liczby osób lub za pokój.

Czyli według tego w Hamptonie jeśli zarezerwujesz pokój dla jednej osoby nie powinni zameldować drugiej osoby gratis, ponieważ w cenę noclegu wliczone jest śniadanie (oczywiście to tylko moja interpretacja) ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#3657 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:42 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
@pawi

O to mi chodziło tylko nie radzę sobie z dodaniem właściwego załącznika;)
Załącznik:
Screenshot_2022-02-23-08-33-17-17.jpg
Screenshot_2022-02-23-08-33-17-17.jpg [ 44.5 KiB | Obejrzany 860 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3658 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@digger przecież tu jest dokładnie to samo napisane co ja wkleiłem - że benefit nie dotyczy pobytu dodatkowej osoby w pokoju gdy w stawce zawarte są extrasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3659 PostWysłany: 23 Lut 2022 12:01 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@pawi ale śniadanie w Hamptonie nie jest dodatkowym komponentem, ono jest zawsze (nie można zarezerwować bez śniadania), co innego kiedy np. w DT można mieć sam pokój (2 osoba za darmo) i ew. pokój+śniadanie (2 osoba już płatna - sytuacja raczej hipotetyczna bo każdy zarezerwuje sam pokój a śniadanie ze statusu), najbardziej oczywista jest rezerwacja pokój+inne formy wyżywienia (AI/kolacja) tu zawsze zapłacimy za 2 osobę.

oczywiście to jest moja interpretacja, ale kiedyś Hamptony rezerwowałem dla 2 osób i w lotniskowym Hamptonie w Warszawie i Gdańsku zwrócono mi uwagę, że mogę ze względu na status robić rezerwację dla jednej osoby
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3660 PostWysłany: 23 Lut 2022 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
monus zgadzam się, ale niestety czas pracownicy miewają odmienne interpretacje :)
Według mnie ten zapis wprowadza więcej zamentu niż ustawa przewiduje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group