Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#3601 PostWysłany: 20 Sty 2022 02:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@SPLDER: Problem w tym, że z poziomu danego konta nie da się zrobić rezerwacji wyłącznie innej osobie, można ją zrobić telefonicznie, a przynajmniej przez długi czas tak się dało (wtedy się nie wliczała do konta). Natomiast jak się zrobi rezerwację z dopisaniem innej osoby do konta, to oczywiście taka osoba się zamelduje sama itp., ale jeśli zarazem w ramach tej rezerwacji nie zamelduje się właściciel konta, to samo to stanowi już złamanie zasad programu i gdy zostanie zaraportowane przez hotel, mogą być problemy. Formalnie jest to wyłudzenie nienależnych punktów/nienależnych faktycznemu gościowi przywilejów/ewentualnej zniżki/noclegu-pobytu do (re)kwalifikacji statusowej, z resztą nie czarujmy się - po to się przecież takie rezerwacje głównie robi.

W praktyce, tak jak pisałem, wiele hoteli sobie tym nie zawraca głowy, bo albo nie wiedzą, że właściciela konta nigdy nie było (check-in on-line, "przyjedzie później", "ma niespodziewane opóźnienie", "musiał wcześnie rano wyjść" ), albo wiedzą, ale liczy się kasa za nocleg i wszystko im jedno kto rzeczywiście spał. Problemy pojawiają się przy bardziej rygorystycznych przepisach meldunkowych w niektórych miejscach (hotel odpowiada też często za ich dopełnienie), rezerwacjach z użyciem kodów korporacyjnych, rezerwacjach za punkty (brak właściciela konta sugeruje fraud) i sporadycznie w innych wypadkach (ktoś dociekliwy zwróci na to uwagę w recepcji, dłuższy pobyt niż noc, zgłaszanie jakiś reklamacji zwracających uwagę na konkretnego gościa/pokój, różne karty kredytowe dodana do rezerwacji i faktycznie użyta do opłacenia rezerwacji na miejscu, "trzeci" gość w pokoju, który nie widnieje na rezerwacji, nierealnie przemieszczanie się geograficzne itp.).

Reasumując jeśli ktoś musi korzystać z takiej opcji, to najlepiej: 1) zupełnie wyjątkowo 2) gdy realnym gościem jest zaufana osoba (znająca różne dane właściciela konta, typu adres, telefon itp., taka, która zapłaci za ewentualne incidentals, jest obyta z "hotel life") 3) gdy przy rezerwacji dla 2 osób śpi tylko ten "drugi" gość a nie on + jego żona/rodzina/znajomi 4) gdy rezerwacja jest na stawce pełnopłatnej i możliwie flex - opłacanej na miejscu, a nie z góry 5) unikać jakikolwiek reklamacji/claimów itp. związanych z tym pobytem 6) unikać rezerwacji w krajach, w których wiadomo, że są duże formalności meldunkowe (np. wiele państw afrykańskich, niektóre w Am. Pd.).
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#3602 PostWysłany: 20 Sty 2022 13:32 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Myśle, że można dodać punkt o napisaniu do hotelu, jako najlepszej formy zalatwienia wskazanegi problemu, a nastepni przypiac wyzej wymieniony post w tym temacie na samej gorze zeby wszyscy widzieli i nie pytali o to znowu. @moderacja
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3603 PostWysłany: 20 Sty 2022 14:58 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
SPLDER napisał(a):
To była rezerwacja za punkty? Bo chyba zrobienie płatnej rezerwacji dla innej osoby o ile zamelduje się na własne dane jest dozwolone? Oczywiście właściciel konta punktów za taki nocleg nie dostanie.
Jeżeli pytasz mnie to miałem rezerwację za kasę, a nie za punkty. Pobyt tygodniowy
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3604 PostWysłany: 21 Sty 2022 20:10 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
No to ja dorzucę parę słów od siebie na temat Grzybowskiej. Najtańszy pokój, 324PLN. Pobyt 2+2. Po pierwsze up do apartamentu 2pok. Nie wiem jak się to coś u nich nazywa ale duży byl. Prysznic jak pol mojej łazienki. O lepszy pokój nie zdarzyłem nawet zapytac, sami zaproponowali.

Wieczorem już w drodze do Biedry po kolację stwierdziłem,że jednak zobaczę co oni kombinują z tym salonikiem. Nie dostałem menu, pan mi się zapytał co do picia. Kilka razu później donosił. Dzieciaki, soczki cola, no limit. Jak zaczęli przynosić konkrety to mieli problem gdzie postawić:

Zupka krem
Duza tortilla na zimno z ryzem+sajgonki
Nugetsy z frytkami
Sernik +owoce

X 4

Tortille wzialem do pokoju. Nie daliśmy rady.

Jak dla mnie całkiem ok. Do biedry już nie poszedłem Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3605 PostWysłany: 21 Sty 2022 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Był to zapewne narożny Executive Panoramic Suite. Zaiste, jest przestronny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#3606 PostWysłany: 21 Sty 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ostatnio też go dostałem, ale przekąski mieliśmy bardziej ubogie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3607 PostWysłany: 23 Sty 2022 15:00 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 5
Mam darmowy status Gold do oddania za osiagniecie Diamonda
Kontakt na priv
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#3608 PostWysłany: 23 Sty 2022 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Ponad 75% hoteli nie daje upgrade'ów:
https://frequentmiler.com/hilton-dishon ... -upgrades/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#3609 PostWysłany: 23 Sty 2022 21:47 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 91
W częsci z tych marek nie ma możliwości upgrade ze względu na ich typ (np. Tru), w cześci uprade jest niemożliwy ze względu na ich strukturę sprzedaży (np. Embassy Suites - pokój z dodatkową sypialnią to pokój dla dodatkowych osób, więc droższy), część nie ma żadnych przywilejów dla statusowców (np. Grand Vacation), część brak upgrade jako perk ma wpisane do regulaminu od bardzo dawna, jeśli nie zawsze (HGI, Hampton). Wszystkie wymienione marki to najniższe stopnie piramidy obiektów zrzeszonych w Hilton Honors.

Spora cześć członków HH, których Hilton uważa za bardziej watościowych docenia chyba bardziej upgrade i śniadanie w DT, Hiltonie czy Curio niż w Hamptonie.

Narzekania z artykułu są typowo US-centric - tam rzeczywiście w Hamptonach bywają apartamenty, ale z drugiej strony Diamonda znajduje się niema w przysłowiowej paczce chipsów (perk kart kredytowych, bez konieczności spania w hotelach).

Reasumująć - to, że 77% procent obiektów HH należy do najniższych kategorii nie jest źadną nowością - podobnie jest w każdej dużej sieci. Przywileje w tych hotelach nie zmieniły się OSTATNIO, a są na tym samym poziomie od dawna, lub zawsze. Wele hałasu o nic.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3610 PostWysłany: 24 Sty 2022 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wracając do tematu spania 'na kogoś' - myślę że można to robić jeśli 'spacz' jest ogarniętą osobą, a oboje zarówno udostępniający jak i korzystający trochę choć myślą. Zrobiłem w życiu kilkanaście pobytów na kogoś, udostępniłem też kolejne kilkanaście gdy sam miałem status, zawsze zero przypału, były to pobyty zarówno jedno jak i kilkudniowe. W Polsce ogólnie nie ma problemu, warto jednak myśleć robiąc taką rezerwację. Np. ja zazwyczaj jeździłem z żoną, rezerwował nam kolega, łóżko queen. No to mimo że kraj tolerancyjny :lol: to jednak samo nasuwa się żeby dopisywać do rezerwacji kolegi nie mnie, a żonę. Wtedy przy meldowaniu wygląda to normalnie, nigdy nikt nie nie doczepił. Myślę że gdybym ja chodził to też teoretycznie nic dziwnego w dzisiejszych czasach, ale już jednak zwraca uwagę. Spałem tak w 80% hotelach sieci w Polsce, korzystając ze wszystkich przywilejów, śniadania, UPa, levelUP, saloniku, wcześniejszych/późniejszych chech-in/out'ów itp. Oczywiście do recepcji do zameldowania idzie tylko jedna osoba, a nie obydwie które śpią, a niekoniecznie są właścicielami konta.

Jeśli chodzi o zagranicę - tu też przydałoby się jakieś doświadczenie w podróżowaniu i myślenie. Apropo tego co napisał @kpasta - nie wiem co tutaj kierowało, niemniej NIGDY bym nie zdecydował na taki numer w Dubaju. W sumie to się nie zdecydowałem po prostu bo też rozważałem, ale byłem w Dubaju 3 razy, w sumie kilkanaście noclegów w 5 różnych hotelach, różnych kategorii. Wszystko przed COVIDem i w każdym zawsze chcieli do wglądu wszystkie paszporty wszystkich gości. Więc nigdy bym nie zaryzykował takiej akcji w UAE z tego właśnie powodu. Pewnie nawet w USA bym nie spróbował choć możliwe że by przeszło, ale też tam często w hotelach wołają o paszporty wszystkich. Natomiast np w Hiszpanii czy Włoszech bez problemu z takim pobytem, ale tu też myślenie, meldowanie jak się da przez osobę przeciwnej płci, nie wchodzenie na recepcję razem z osobą meldującą itp.

Jedyny raz gdy doczepili się do braku statusowca to HH na Grzobowskiej, ale to w złotych czasach BRG gdzie spało się tam za 10zł i sam ten fakt zwarał na siebie mega uwagę. I i tak w tamtych czasach robiliśmy po mnóstwo noclegów na kogoś i tylko raz się doczepili, że skoro nie ma statusowca, to ok, można spać, ale przywileje Diamonda nabiją dopiero jak pojawi się właściciel konta, więc nie było saloniku, śniadania itp, ale to tylko jeden raz i to w czasach które już nie wrócą :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3611 PostWysłany: 25 Sty 2022 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Czy miał ktoś z Was okazję przebywać w DT Islantilla (https://www.hilton.com/en/hotels/hevird ... lf-resort/)? Czy jest tam możliwość pozostawienia auta gdzieś poza hotelem, w rozsądnej odległości od niego? Parkowanie na terenie hotelowym kosztuje 12 EUR za dobę, co przy (potencjalnych) 5 dobach daję już słuszną kwotę, którą warto przeznaczyć na inne walory :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3612 PostWysłany: 25 Sty 2022 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Tak. Pełno miejsc za free. A hotel od 1/2/22 ma super sympatyczna cenę 32eur. Pogoda 18-20C ;-) początek lutego... ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3613 PostWysłany: 26 Sty 2022 01:33 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Orientuje się ktoś jak DT Łódź podchodzi do dwójki małych dzieci w pokoju (5 i 2lata)? Do tego 2doroslych i Gold;)
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#3614 PostWysłany: 26 Sty 2022 08:53 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
@digger
Nie ma żadnego problemu, ja nocowałem tam kiedyś z żoną i dwójką nawet nieco starszych dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#3615 PostWysłany: 26 Sty 2022 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
A ja naskarżę :D że pare dni temu w Rzeszowie chcieli - cytując klasyka - "pozbawić mnie posiłku".
Status gold, rezerwacja legalna, na dwie noce, w MyWay wybrane śniadania, w potwierdzeniu rezerwacji też są. Przy recepcji pani mówi, że wszystko ok, ale w tym przypadku rezerwacja jest bez śniadań. Protestuję.
"Ponieważ to jest rezerwacja za punkty, to za śniadania będzie dodatkowa opłata".
No to znowu oponuję, bo przecież goldzik to goldzik, niezależnie od formy płatności, a bez śniadań to już bym wolał zostać sobie np. w hostelu Alko przy samym Rynku.
No i ostatecznie śniadanie oczywiście dostaliśmy. Plus kupon na dwa piwa/wina/soczki w barze (z tym wcześniej się nie spotkałem).
Koniec thrillera.
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
cekace uważa post za pomocny.
 
      
#3616 PostWysłany: 26 Sty 2022 09:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Stawiam na niedoszkolenie nowego pracownika, bez złej woli.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3617 PostWysłany: 26 Sty 2022 09:51 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@digger najlepiej zadzwoń do hotelu i zapytaj. Np. sporo osób psioczyło na zmiany w DT Waw odnośnie dzieci, ale przy pobycie 2+2 jak ostatnio zadzwoniłem to okazało się, że jako diamond mogę zarezerwować pokój jak dla 1 osoby (przy 2 wyższa cena) o ile dzieci śpią na "zastanych łóżkach" (bez dostawek; bez limitu wieku) oraz wszyscy dostaną śniadanie ze statusu (dzieci do 12 lat). Zawsze przy jakichś problemach łatwiej się powołać na informację telefoniczną z recepcji niż na info z forum :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#3618 PostWysłany: 26 Sty 2022 10:03 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@arturro

Może Pani świeżo przeszła z Holiday Inn z Jasionki?
;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#3619 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 117
Loty: 577
Kilometry: 483 396
Tego typu "problemy" jak w Rzeszowie przydarzają się, gdy trafi się na kogoś z plakietką "uczę się" ;) Nic strasznego.
U mnie niedawno w DT Skopje przed wejściem na skądinąd bardzo dobre śniadanie trafił się ciekawy dialog:
- Nie ma Pan śniadania, musisz zapłacić! (literalnie taki zwrot, a nie jakieś "czy zechciałby Pan w tej sytuacji wykupić śniadanie?")
(na co w ripoście po pięciu latach statusu po raz pierwszym użyłem magicznego zwrotu)
- Nie muszę, jestem Diamond member! 8-) 8-) :D
Dziwna mina, szybka weryfikacja w recepcji i po mniej niż minucie przeprosiny, choć to nawet nie był błąd konkretnej osoby, a listy gości śniadaniowych, która została błędnie przygotowana. Ale co poszpanowałem statusem z groźną miną to moje! :lol: :lol:
Może do Macedonii diamentowi często nie docierają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3620 PostWysłany: 26 Sty 2022 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
-- 26 Sty 2022 12:20 --

digger napisał(a):
@arturro

Może Pani świeżo przeszła z Holiday Inn z Jasionki? ;)


@digger
Tam zawsze jest śniadanie, bo to HIEX
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group