Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sie 2023 12:50 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Urządzenie Paczkomat na Lotnisku Chopina – pierwsze takie rozwiązanie w Europie.

Z usługi mogą skorzystać pasażerowie, którzy w bagażu podręcznym mieli przedmioty zakwestionowane przez operatora kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu znajdzie się przedmiot, który powinien znaleźć się w rejestrowanym (np. perfumy czy pamiątkowy scyzoryk) pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat. Dotychczas taki przedmiot musiał zostać wyrzucony lub, jeśli podróżny miał jeszcze na to czas, mógł zostać nadany w bagażu rejestrowanym.


https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/aktu ... egoly.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#2 PostWysłany: 23 Sie 2023 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Wszystko brzmi fajnie ale jak się wczytać to już nie tak fajnie

Urządzenie Paczkomat znajduje się w przejściu Fast Track, w strefie kontroli bagażu E Lotniska Chopina. W przypadku, gdy pasażer podejdzie do kontroli bezpieczeństwa z przedmiotem niedozwolonym, będzie mógł zdecydować się na skorzystanie z usługi firmy InPost. W takiej sytuacji przeprowadzający kontrolę pracownik Służby Ochrony Lotniska umieści przedmiot w worku strunowym i zabezpieczy zawartość. Następnie pasażer skierowany zostanie do przejścia Fast Track. Tam, po wykupieniu „szybkiego przejścia”, będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w urządzeniu Paczkomat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Sie 2023 14:39 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
A gdzie to bedzie wysyłane jak ktoś wylatuje i nie będzie w stanie odebrać w wymaganym terminie ?

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Sie 2023 14:51 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Z tym fast trackiem to trochę nachalne, bo generuje niepotrzebnie dodatkowe koszty.
Ale z drugiej strony, jeśli ktoś ma wyrzucić perfum za kilkaset złotych albo jakiś przedmiot, który ma dla niego wartość sentymentalną, to może warto zapłacić :)

@brzemia idea paczkomatu jest taka, że służy do wysyłania :) Zawsze można poprosić kogoś z rodziny/znajomych, żeby odebrali paczkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Sie 2023 14:55 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 670
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Jakiś fejk. W Antalji zapomniałem o scyzoryku w podręcznym. Najpierw długo patrzyli na Peli, potem poprosili o otwarcie bagażu.
Scyzoryk. 🙈🙈🙈
Zasugerowali aby nadać w dodatkowym plecaku, na szczęście miałem, i do luku.
Tak narzędzie mordu wróciło do PL.
😂
Tak więc można skorzystać z takiej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Sie 2023 14:59 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Kiedyś odbyłem kilka lotów z ostrzem - punktakiem, z jakiegoś zestawu śrubokrętów, który totalnie nieświadomie zalegał gdzieś na dnie plecaczka. Dopiero za którymś razem ktoś to zauważył... w tym samym plecaku miałem też serek Danio, taki nieduży. I co się okazało? Że serek musiał polecieć do kosza, a punktak, po zmierzeniu długości ostrza (nie przekraczała 5,5 cm) został mi zwrócony... tak więc, serek - o wiele poważniejsze zagrożenie na pokładzie samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Sie 2023 15:03 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 670
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
:mrgreen:

Zmierzyłem ostrze. 8,5 cm
:twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sie 2023 15:16 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
wg przepisów ostrze nie może być dłuższe niż 6cm, nawet w salonikach są specjalne noże ze skróconym ostrzem.
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Sie 2023 15:42 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Niestety, przepisy sobie, a decyzja kontrolera bezpieczeństwa jest nieodwołalna i jeśli uzna, że twój / mój nożyk o ostrzu krótszym niż 6 cm mu się nie spodoba, to nic nie zrobisz. Widziałem kilka razy wyrzucane nożyki, scyzoryki itp o ostrzach na pewno krótszych niż 6 cm... wracając do paczkomatu - fajna opcja. "Tam, po wykupieniu „szybkiego przejścia”, będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w urządzeniu Paczkomat" Rozumiem, że ci, którzy mają fast track z powodu statusowego, nie płacą. Ciekawe ile się płaci za opakowanie (kartonowe) i kto je tam sprzedaje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Sie 2023 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Swoją drogą na Chopinie jest zwykły paczkomat, do używania którego mam zawsze spore opory, bo co w sytuacji gdy będzie akurat przepełniony? A w sumie szkoda, bo fajnie by było móc nadać kurtkę lecąc w zimie na dłuższy pobyt w tropiki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Sie 2023 16:33 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
@ricinus78
A wiesz, że na lotnisku WAW jest też urząd pocztowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Sie 2023 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
@kumkwat_kwiat Do tej instytucji mam jeszcze mniejsze zaufanie niż do tego, że paczkomat nie będzie akurat przepełniony. Do tego dochodzą bardzo ograniczone godziny otwarcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sie 2023 16:53 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 670
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
ricinus78 napisał(a):
Swoją drogą na Chopinie jest zwykły paczkomat, do używania którego mam zawsze spore opory, bo co w sytuacji gdy będzie akurat przepełniony? A w sumie szkoda, bo fajnie by było móc nadać kurtkę lecąc w zimie na dłuższy pobyt w tropiki.

He, he. A na powrocie będzie czekać?
:mrgreen:

W lutym lecieliśmy do Zanzibaru. Było plus w KTW na wylocie.
Powrót -17

:D

EDIT: zmieniłem specjalnie dla jednego niezadowolonego z KTC na KTW.
Pasuje?


Ostatnio edytowany przez FUX, 23 Sie 2023 17:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Sie 2023 17:15 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
A na powrót rodzina wysyła do paczkomatu na lotnisku i jest kurteczka!... wszyscy są zadowoleni ;-)

A ja gdzieś tylko teraz drapię się w głowę i nie mogę sobie przypomnieć gdzie widziałem szafki depozytowe - lecisz zostawiasz to co nie zabierasz, wracasz odbierasz....
Góra
 Profil Relacje PM off
ricinus78 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Sie 2023 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
FUX napisał(a):
W lutym lecieliśmy do Zanzibaru. Było plus w KTC na wylocie. Powrót -17 :D

ooo, nie wiedzialem, ze w WKS moze byc -17 :-)
https://goo.gl/maps/ti8CV8KbACM52SNq7
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Sie 2023 17:44 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 670
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Tak trudno ogarnąć Katowice?

😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group