Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Kwi 2020 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Wchodzi też AMM w tytułowej cenie, doliczając łatwy dolot z Polski może okazać się dla niektórych najlepszą opcją. Z ciekawostek można zacząć także w DAR/ZNZ ale odcinek do MCT na 737 także średnio.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 26 Kwi 2020 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
W AMM nie potrzebujemy czasem wizy?
Chyba że uda się przesiadkę zorganizować w strefie transferowej - ale to już bez bagażu nadawanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Kwi 2020 08:26 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Czy mógłbym prosić o pomoc z wymuszeniem tego stopa w KUL i przesiadka dzienna w Omanie? Dokładnie tak jak @JIK tylko, że w marcu.
Edit:
Mam, co prawda wychodzi trochę drożej ale to pewnie kwestia dat.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 26 Kwi 2020 10:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@gruby_inversia: jeśli zamierzasz bukować, to pamiętaj, że rejs KUL-AKL musi być bezwzględnie na numerach WY - są dostępne obie opcje i jeśli jest MH, to bookuje w eco ten odcinek, jak jest WY - w biznesie. W OTA ten szczegół może gdzieś umknąć w trakcie rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 27 Kwi 2020 19:39 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
Tak! Bardzo trzeba uważać! Prawie wpadłam w tę drobna pułapkę, w ostatniej chwili wyłapałam ze odcinek z Kuala Lumpur do Auckland pokazuje się w economy. Udało się zmienić. Dziękuje za wspaniałe znalezisko! :) skorzystałam, kupiłam, lecimy z Zurychu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 25 Maj 2020 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Nie chcę krakać, ale na FT piszą, że Oman zaczął anulować bilety powołując się na błąd. Jeśli tak, to przekazuję wyrazy ubolewania tym, którzy kupili (i dla których WY okaże się bezwzględne).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Maj 2020 09:24 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ja mam jeszcze jako confirmed, jednak zakladam ze jak tna to wytna wszystkim rowno :(
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Maj 2020 09:42 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dzięki @tropikey za info. Widziałem to rano i z tego co rzuciło się w oczy, to takie info przyszło do osoby, która miała wylot z CH (?), wnioskuję po kwotach podanych w CHF. U mnie tak jak u @gruby_inversia na razie ok. Osobiście brałem z wylotem w DXB i przez expedię, może coś się uda ugrać.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 26 Maj 2020 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
Ja to samo z DXB przez expedia i na razie cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 26 Maj 2020 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Wygląda na to, że problem nie dotyczy wszystkich z automatu, więc albo to kwestia czasu, albo dobierają "ofiary" wg jakiegoś schematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 27 Maj 2020 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
JIK napisał(a):
[...]Osobiście brałem z wylotem w DXB i przez expedię, może coś się uda ugrać.


Nauczony doswiadczeniami z tickets.no i innymi posrednikami wziąłem bezpośrednio i teraz chyba przegram (loty z DXB w lutym). Akurat Expedia walczy jak lew o klienta, więc może uda Ci się wyrwać SQ albo bezpośredni, czego Ci życzę. Fajnie by było przeczytać coś na kształt historii @przemos74, który zastał norwegiana odwołanego, a poleciał Katarczykiem w QSuite :D


@JIK Nie dostałem maila, rezerwacja się ciągle trzyma, ale na oko WY nie będzie chciało zapłacić za moje miejsce w C MH i o to się to rozbije :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.


Ostatnio edytowany przez apadlo, 27 Maj 2020 12:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 27 Maj 2020 12:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Expedia nic nie ugra jeśli linia powie nie.
Nie polegałbym na mitycznej opinii, że z tam może być inaczej.
Wiele razy miałem EF nieuznane przez linie i fakt zarezerwowania przez xp niczego finalnie w tej sprawie nie zmieniał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Maj 2020 12:38 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@apadlo padło już twoje? @marek2011 jest tutaj parę osób, które wywalczyło w expedii loty w C - słynny wylot z Włoch ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 27 Maj 2020 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
apadlo napisał(a):
JIK napisał(a):
[...]Osobiście brałem z wylotem w DXB i przez expedię, może coś się uda ugrać.


Nauczony doswiadczeniami z tickets.no i innymi posrednikami wziąłem bezpośrednio i teraz chyba przegram (loty z DXB w lutym). Akurat Expedia walczy jak lew o klienta, więc może uda Ci się wyrwać SQ albo bezpośredni, czego Ci życzę. Fajnie by było przeczytać coś na kształt historii @przemos74, który zastał norwegiana odwołanego, a poleciał Katarczykiem w QSuite :D


W przypadku DY to była anulacja trasy, a nie kasowanie EF.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 27 Maj 2020 13:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Decyzja należy i tak zawsze ostatecznie do przewoźnika, a nie pośrednika no chyba że błąd jest po stronie tego ostatniego i od niego zależy, czy honoruje go lub nie. Oczywiście, że agenci mogą starać się przywrócić / utrzymać pierwotną rezerwację, ale jak linia powie ostatecznie NIET to OTA nic więcej nie wskóra.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 27 Maj 2020 15:06 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
Ja dostałam maila. Proponują mi w tej samej cenie przeniesienie do economy, dopłatę do business albo inna destynacje za dopłata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Maj 2020 15:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Lucy2011 kupowane przez pośrednika czy stronę WY ? Jaka trasa - skąd start?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Maj 2020 16:45 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
Kupowane na stronie Oman Air, start w Zurychu.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 27 Maj 2020 17:05 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Z tego co wyczytałem na FT, taryfa z ZRH to LELOCH21, natomiast z DXB i innych to LEL3AE21. Czekamy dalej, zobaczymy co to będzie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Maj 2020 17:11 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 91
marek2011 napisał(a):
Decyzja należy i tak zawsze ostatecznie do przewoźnika, a nie pośrednika no chyba że błąd jest po stronie tego ostatniego i od niego zależy, czy honoruje go lub nie. Oczywiście, że agenci mogą starać się przywrócić / utrzymać pierwotną rezerwację, ale jak linia powie ostatecznie NIET to OTA nic więcej nie wskóra.


Trochę tak, trochę nie. Jest to co prawda przypowieść anegdotyczna, niemniej, z pierwszej ręki. W słynnej ofercie AZ dookoła świata, z której zwroty opóźniały się niemiłosiernie, po wszystkim, byliśmy spory grosz w plecy na różnicach kursowych. Nie chcą walczyć z bankami, zwróciliśmy się do expedii o zwrot kwoty stanowiącej róznicę - po przesłaniu odpowiednich fragmentów wyciągu z banku, w ciągu 3-4 dni pieniądze (w walucie) przelali na konto walutowe.

Może w tym konkretnym przypadku byliśmy jednymi z nielicznych, ale globalnie - chyba nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group