Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sty 2019 13:52 

Rejestracja: 13 Sie 2016
Posty: 5
Witajcie,

mam pytanie, może miał ktoś już taką sytuację, że dokonał dwóch oddzielnych rezerwacji. Mam rezerwacje na lot z Warszawy do Bangkoku przez Kijów oraz drugą rezerwacje z Bangkoku na Ko Samui. Problem polega na tym, że mam 1,5 godziny czasu na przesiadkę w Bangkoku. W związku z tym mam pytania, może ktoś miał już podobną sytuację. Czy muszę się odprawiać jeszcze raz w Bangkoku? Czy muszę wychodzić i wchodzić jeszcze raz? Już pogodziłem się z tym, że nie zdążę odebrać bagażu rejestrowanego dlatego zabieram tylko podręczny natomiast nie jestem pewny co z odprawą na lot Bangkok - Ko Samui i czy prosto po wyjsciu z Samolotu mogę się kierować do Gate'a na lot do Ko Samui?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc bardziej doświadczonej osoby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 13 Sty 2019 14:01 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
a bedziesz mial boarding pass? na jednym bilecie wszystko? raczej nie, wiec trzeba zrobic check in.

lecisz bangkok air prosto na samui z bkk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Sty 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
1,5 godziny? Odważnie. Lekkie opóźnienie lotu z Europy i nie zdążysz. Zanim przejdziesz kontrolę i zmienisz terminal to trochę czasu upłynie. To ogromne lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Sty 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
graszewek napisał(a):
Problem polega na tym, że mam 1,5 godziny czasu na przesiadkę w Bangkoku.
Pewnie lecisz UIA, a wtedy statystycznie tego czasu masz niestety mniej. Jak się spojrzy na historię lotu na trasie KBP-BKK https://www.flightradar24.com/data/flights/ps271 to jest dość dużo żółci i czerwieni, a średnie opóźnienie to wg fr24 27 min.
Załącznik:
dd.PNG
dd.PNG [ 27.86 KiB | Obejrzany 4536 razy ]
Natomiast wg https://www.airportia.com/flights/ps271/kiev/bangkok/
Cytuj:
In the last 30 days, the average delay of the flight was 76.8 minutes and the flight was on-time 21% of the times.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sty 2019 14:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jeszcze sie okaze ze to jednak air asia z dmk i bedzie po problemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:16 

Rejestracja: 13 Sie 2016
Posty: 5
Dzięki serdeczne za odpowiedzi, tak lęcę z Warszawy UIA przez Kijów i potem w Bangkoku przesiadka w Bangkok Airways... dopiero dzis do mnie dotarło, że może być słabo z czasem. Pół biedy jeśli nie weźmiemy bagażu rejestrowanego, ale mimo wszystko nadal boje się, że mogę nie zdążyć, przeczytałem, że jest wewnetrzna kontrola imigracyjna na loty domestic.

Może ktoś miał podobną sytuację kiedyś i może się wypowie czy mam szanse sie wyrobić czy postarać się przebukować lot na Ko Samui jednak...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ale czego się boisz? tam nie straszy
polecisz następnym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:20 

Te następnym to problematyczne, nie ma tego na jednej rezerwacji
Najważniejsze, nie podał czym leci oraz jakie są koszta zmiany lub nowej rezerwacji


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Sty 2019 15:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@graszewek Na tym lotnisku 1,5 godz. na przesiadkę nawet z podręcznym to zbyt ryzykowne.Jak masz możliwość to zmień ten drugi lot na późniejszy,bo jak stracisz połączenie to koszty ponownego biletu mogą być większe.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:49 

Rejestracja: 13 Sie 2016
Posty: 5
Dzięki serdeczne, przebukowałem na późniejszy i będę miał 1:15 wiecej czasu wiec zabieram tez glowny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:54 

I te dodatkowe 1:15 Ci na to pozwala..... :D


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Sty 2019 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2019 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@graszewek Czyli będziesz miał 2.45. To nadal jest bardzo mało no tym lotnisku, zwłaszcza przy opoznieniu pierwszego lotu, co jak już Ci wczesniej napisano, zdarza się często. Ja bym się zastanowiła nad tym bagażem rejestrowanym.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2019 16:42 

Rejestracja: 13 Sie 2016
Posty: 5
OK dzięki serdeczne, byłem raz tam kilka lat temu, ale może rzeczywiście nie doceniam tego lotniska :) Rozważymy opcje, żeby jednak nie brać bagażu rejestrowanego :)


Ostatnio edytowany przez marcino123, 13 Sty 2019 18:13, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group